Search Results for: "Faktų pusryčiai"

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie juoką...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie juoką…

Kartais tokie įprasti dalykai kaip juokas atrodo labai elementarūs ir tikrai gerai pažįstami. Visgi, ar žinote: moterys ar vyrai juokiasi daugiau? Ar mes tikrai juokiamės tik tada, kai kažkas pasirodo juokinga? Ką gi, turime keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie šį iš tiesų mūsų sveikatai ir žmonių santykiams naudingą dalyką.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius…

Mokslininkai teigia, jog bučiniai yra ne vien meilės įrodymas. Jie sukelia itin stiprias teigiamas emocijas, jų dėka skiriasi adrenalinas, kuris pakelia tonusą ir net padeda deginti kalorijas bei prailginti gyvenimą. Artėjant šv. Valentino dienai, pateikiame dešimt įdomių faktų apie bučinius.

1. 336 valandos arba dvi savaitės – tiek laiko savo gyvenime vidutiniškai bučiuojasi žmogus.
2. Nors paprastas bučinys reikalauja vos dviejų veido raumenų darbo, prancūziško bučinio metu dirba net 34 veido raumenys.
3. Bučiniai naudingi dantims. Bučiuojantis išskiriamos biologinės ir cheminės medžiagos burnoje padeda išvengti ėduonies. Svarbu nepamiršti ir burnos gaivumo.
4. Bučinio minutė sudegina 6,4 kalorijas, jei jis intensyvus gali pavykti sudeginti ir 30 kalorijų. Palyginimui, minutę greitai eidami sudeginsite tik 4 kcal.
5. Lietuvos bučiavimosi rekordą pavyko pasiekti Ievai Pranskevičiūtei ir Karoliui Zaleckui, 19-mečiams studentams iš sostinės. 2010 m. birželio 17–18 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuotame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse įsimylėjėlių porai pavyko bučiuotis net 18 valandų. Šiemet vasario 14-ąją antrą kartą organizuojamame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse bus siekiama pagerinti šį rezultatą.
6. 46 valandos 24 minutės ir 9 sekundės – oficialus pasaulio ilgiausio bučinio rekordas. 2011 metų vasario 13 d. jį pasiekė sutuoktiniai Ekčajus ir Laksana Tiranarat iš Tailando.
7. Pirmasis bučinys pasirodė kine 1896 m. T. Edisono kompanijos sukurtame filme „May Irwin ir Johno C. Rice‘o bučinys“. Jis truko pusę minutės – lygiai tiek, kiek truko bučinys. Daugiausiai bučinių savo kolegei kine „padovanojo“ Johnas Barrymoras, kuris Mary Astor filme „Don Žuanas“ (1926 m.) pabučiavo 127 kartus.
8. Mokslininkai vis dar nėra įsitikinę, ar bučiuotis išmokstama, ar tai įgimtas sugebėjimas. Bučinių kultūra labai skirtinga visame pasaulyje. Pavyzdžiui, eskimai kaip ir egiptiečiai išreiškia jausmus trindamiesi nosimis. Bučinys į abu žandus – populiarus pasveikinimo paprotys visame pasaulyje.
9. XVI a. Neapolyje už bučinį būdavo baudžiama mirties bausme. Keisti draudimai iki šiol paplitę pasaulyje. Pavyzdžiui, JAV, Konektikuto valstijoje, sutuoktinių poroms uždrausta bučiuotis sekmadienį, o barzdotiems vyrams Indianos įstatymai apskritai draudžia bučiuotis.
10. Bučiniai gali prailginti Jūsų gyvenimą. Nors bučiuojantis gali būti perduotos įvairios bakterijos bei ligos, įvairūs tyrimai parodė, jog vyrai, kurie prieš išeidami į darbą pabučiuoja savo žmonas, gyvena net penkeriais metais ilgiau nei tie, kurie atsisveikindami nebučiuoja sutuoktinės.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinoje apie krepšinį...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinoje apie krepšinį…

Belaukiant sirgalių aistras kurstančio ir jau rugsėjo 4-ąją prasidėsiančio Europos vyrų krepšinio čempionato, pristatome jums 10 galbūt dar negirdėtų faktų apie antrąja Lietuvos religija vadinamą žaidimą.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie melą...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie melą…

Nekenčiate melagių? Tuomet nekenčiate visos žmonijos! Tyrimai rodo, jog kiekvienas mūsų pameluojame bent keletą kartų per dieną arba viename iš keturių pokalbių, kurie tęsiasi bent 10 minučių. Dar daugiau faktų apie melą:

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie pagirias...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie pagirias…

Turbūt daugeliui pažįstamas jausmas, kai po „smagios naktelės“ galva plyšta perpus, burnoje tvyro Sacharos sausra, o skrandis niekaip neapsisprendžia: nori daug ir nesveiko maisto ar priešingai – atsisveikinti su visu savo turiniu. Taip, kalbame apie ištikimą alkoholio palydovą – pagirias, ir pateikiame keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie jas.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie blynus...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie blynus…

Nauji metai, nauji ir pusryčiai (ar kaip ten žmonės sako…). Nuo šiol kiekvieną trečiadienio rytą jus kviesime šiek tiek praplėsti savo akiratį ir sužinoti įdomių, linksmų bei naudingų faktų apie kokį nors reiškinį, žmogų, įvykį, daiktą ir panašiai. Šiandien, po, tikimės, ir jums sočių Užgavėnių, atskleisime šį tą, ko galbūt dar nežinojote apie pagrindinį šios šventės stalo atributą – blynus.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie alų...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie alų…

Ech, tas nuostabus sudaužiamų bokalų skambesys ir per barzdą vilnijanti alaus puta! Be šio gėrimo ne tik lietuviai ar vokiečiai, bet ir daugelis kitų tautų neįsivaizduoja savo istorijos ir kasdienybės. Taigi Jūsų dėmesiui – įdomiausi faktai apie šį nepakeičiamą gėrimą.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie svorį

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie svorį, antstvorį ir jo metimą…

O taip, nors kalendorinė žiema dar nesibaigė, vis dažniau už lango šviečianti saulė primena apie artėjantį pavasarį. Ir, nors turbūt visi spėjome pasiilgti šilumos, bent jau dalis dailiosios lyties atstovių su nerimu žvelgia į veidrodį, apžiūrinėdamos jaukių, tingių vakarų paliktas „dovanėles“. Taip, jūs teisūs, šiandien pristatysime keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie svorį, antsvorį ir jo metimą!

Faktų pusryčiai. 10 priežasčių nekęsti Valentino dienos

Faktų pusryčiai. 10 priežasčių nekęsti Valentino dienos

Taip, Valentino diena jau visai ant nosies: vieni su nekantrumo jos laukia ir planuoja vakaro linksmybes, o kiti… Kiti tiesiog tyliai ar garsiai jos nekenčia ir trokšta išbraukti iš kalendoriaus. Kodėl? Štai 10 puikiai pateisinamų priežasčių (subalansuota merginoms)!

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie šamanus...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie šamanus…

Šamanai dažnai žmonėms asocijuojasi su raganomis, burtais, magija, mistika… Vieniems jie kelia baimę, kitiems – susižavėjimą, tretiems – galbūt viltį, kad anapusinis pasaulis, su kuriuo bendrauja šamanai, iš tiesų egzistuoja.