Search Results for: "Giorgio Armani"

Knygų pusryčiuose - mados pasaulį pakeitusio Giorgio Armani biografija (konkursas)

Knygų pusryčiuose – mados pasaulį pakeitusio Giorgio Armani biografija (konkursas)

Tik nedaugelis mados kūrėjų palieka ilgalaikį pėdsaką. Dar mažiau pakeičia viso pasaulio aprangos stilių. Giorgio Armani per savo ilgą ir stebinančią karjerą padarė ir tai, ir tai. Armani istorijai neįmanoma atsispirti, nes ji absoliučiai neįtikėtina.

C.Blanchett kostiumus filmui „Hanna“ kūrė pats G.Armani

C.Blanchett kostiumus filmui „Hanna“ kūrė pats G.Armani

„Dirbti su Cate Blanchett tiek filmavimo aikštelėje, tiek už jos ribų man visada yra kaip didžiulė šventė. Ji yra tobulas puikios aktorės bei stiliaus ikonos derinys“, – sakė italų mados guru Giorgio Armani, kūręs Cate kostiumus naujausiam Joe Wrighto (jo kūriniai „Puikybė ir prietarai“ bei „Atpirkimas“ yra puikiai žinomi kino mėgėjams) veiksmo trileriui „Hanna“. Lietuvos kino teatruose vieno žymiausių pasaulio dizainerių bei itin ryškios kino žvaigždės bendradarbiavimo vaisių galėsime išvysti jau nuo birželio 10 dienos.

G. Armani, kuris jau yra sukūręs garderobus tokioms juostoms kaip „Amerikos žigolo“, „Aušeno tryliktukas“, „Tamsos riteris“, net nedvejodamas sutiko bendradarbiauti su filmo autoriais bei kostiumų dizainere Lucie Bates, kai sužinojo, kad šįkart C. Blanchett taps charakteringa blogiuke Marisa.
„Režisierius pasakė, kad Marisa bus „ragana ugniniais plaukais“. Kas gali būti labiau intriguojančio už pasiūlymą gražią moterį paversti stilingai apsirengusia blogiuke?“, – retoriškai klausia G. Armani.

Filmas „Hanna“ pasakoja intriguojančią istoriją apie giliai miške gyvenančius tėvą su dukra. Šeimynėlė nepaprasta: tėvas Erikas (akt. Ericas Bana) – CŽV ieškomas agentas, o dukra nuo mažų dienų ugdoma tapti negailestinga žudike. Tačiau jis dukrą kovos paslapčių mokė ne savo malonumui – neilgai trukus paauglei tenka pasinaudoti įgūdžiais. Vyras išsiunčia Haną (akt. Saoirse Ronan) į žygį. Ji slapčiomis keliauja per Europą, vieną po kito šalindama agentus, kuriuos jos sučiupti pasiuntė CŽV agentė Marisa (akt. Cate Blanchett). Marisa taip pat turi paslapčių, siejančių ją su Eriku ir Hana. Pagauti 16-metę žudikę Marisai yra asmeninės svarbos reikalas, tad niekuo nepasitikėdama taip, kaip pačia savimi, ji pati leidžiasi gaudyti Hanos.

Kas laukia paauglės, kuri buvo ugdoma tapti tobula žudike ir pažinojo vienintelį žmogų – tėvą, pasaulyje, valdomame visai kitokių taisyklių ir pilname įvairiausių žmonių? Tai jau birželio mėnesį sužinosime kino teatruose. Filmas žada nustebinti ne tik intelektualių veiksmo filmų, bet ir rimtesnio žanro mėgėjus.

Žvilgsnis į aukštosios mados savaitės spindesį ir prabangą (Foto)

Žvilgsnis į aukštosios mados savaitės spindesį ir prabangą (Foto)

Lengvi ir prabangūs audiniai, plunksnos, žėrintys karoliukai ir itin kruopštus rankų darbas. Aukštosios mados savaitė, vykstanti mados sostine tituluojamame Paryžiuje, yra viena iš retų progų, kurios metu galima išvysti tiek ištaigingų, paslaptimi ir prabanga dvelkiančių vienetinių kūrinių.

Ir nors vis dažniau prabylama apie lėtą aukštosios mados mirtį ir karščiausias tendencijas atitinkančių masinių gaminių įsiviešpatavimą, vienetinių drabužių pristatymai vis dar priverčia aikčioti iš susižavėjimo ir nuostabos. Didžiausiu skirtumu tarp aukštosios mados šedevrų ir kasdienės aprangos visada išliks nepriekaištinga kokybė, itin brangūs audiniai, kurių metro kaina prasideda nuo 150 JAV dolerių, bei kruopštus rankų darbas. Visi Haute Couture modeliai matuojami, kerpami bei siuvami rankomis. Atsižvelgiant į modelio sudėtingumą, siuvėjas profesionalas kostiumo kūrimui sugaišta nuo 100 iki 150 valandų, o prabangios vakaro suknelės pasiuvimui jis neretai paskiria net 1000 darbo valandų. Dėl kruopštaus rankų prisilietimo šie modeliai atrodo kur kas prabangiau ir išskirtiniau. Juk dėvimosios mados pristatyme niekada neišvysite suknelės, siuvinėtos 50 tūkst. Swarowski kristalų bei sveriančios 70 kilogramų. Žinoma, šių drabužių kaina taip pat nepalyginamai didesnė. Dieninių suknelių kainos prasideda nuo 20 tūkst. JAV dolerių, o vakarinei suknelei tektų išleisti mažiausiai 60 tūkstančių.

Nepaisant tokių didelių kainų, aukštoji mada nėra pelningas verslas – kolekcijos labiau reikalingos išlaikyti mados namų prestižą. Ypač skaudžiai mados pasauliui sudavė finansų krizė, dėl kurios gerokai sumažėjo brangių drabužių pardavimai. Dėl smukusių pajamų ir išaugusių sąnaudų net ir visame pasaulyje puikiai žinomi vardai ėmė balansuoti ant bedugnės krašto, o kai kurie neišsilaikė versle. Net tokie garsūs ženklai kaip „Prada“ ar „Versace“ neišvengė nuostolių.

Aukštosios mados pristatymų taip pat neaplenkė ir pasaulio nelaimių atgarsiai. Mados namai Chanel bei Giorgio Armani skyrė savo kolekcijas cunamio ir žemės drebėjimo aukoms Japonijoje pagerbti. Elegancijos karaliumi vadinamo Armani kurti modeliai dvelkė tolimaisiais rytais – ant podiumo plazdėjo japoniškas šilkas, margintas gėlių motyvais, modeliai vilkėjo drabužius, kurių siluetai priminė tautinius japonų drabužius – kimono.

Norėtųsi išskirti dar dviejų dizainerių kolekcijas – Giambattisto Valli bei Elie Sab. Pastarojo dizainerio kolekcija užburia savo lengvumu, spalvų švelnumu bei audinių kokybe – modeliai pasiūti iš aukščiausios kokybės šilko bei taftos, siuvinėtos kristalais. Ne veltui, po šio dizainerio pristatymų visos suknelės kaip mat nuperkamos Holivudo žvaigždžių. Giambattista Valli kolekcija taip pat užburia savo išskirtine prabanga – plazdančiomis suknelėmis, puikiai parinktomis spalvomis bei siluetais.

Aukštosios mados savaitėje buvo galima išvysti ir lietuvių veidų. Garsiųjų „Christian Dior“ mados namų kolekciją demonstravo lietuvė Julija Steponavičiūtė.
Parengė Ieva Varkojytė
Nuotr. Style.com

Filmo „Hanna“ režisierius A. Kareninos vaidmenį atidavė K. Knightley

Filmo „Hanna“ režisierius A. Kareninos vaidmenį atidavė K. Knightley

Po to, kai JAV kino teatruose sėkmingai startavo intelektualus trileris „Hanna“, kuriame vaidina tokios žvaigždės kaip Cate Blanchett, Saoirse Ronan bei Ericas Bana, garso takelį jam sukūrė „The Chemical Brothers“, o kostiumus – pats mados metras Giorgio Armani, jo kūrėjas Joe Wrightas imasi naujo didelio darbo. Amerikietis režisuos žymiąją Levo Tolstojaus „Aną Kareniną“.

Filmų „Puikybė ir prietarai“ bei „Atpirkimas“ režisierius ir vėl grįžta prie kostiuminių dramų, o naujojoje jo ekranizacijose jau sutiko vaidinti nemažai žinomų aktorių: pagrindiniam vaidmeniui pakviesta Keira Knightley, jos veikėjos vyrą greičiausiai vaidins Jude`as Law, jaunuolį. Taip pat juostoje pamatysime pagrindinę „Hannos“ žvaigždę Saoirse Ronan (ji taip pat vaidino ir J. Wrighto dramoje „Atpirkimas“).

Romanas „Ana Karenina“ laikomas vienu žymiausių ne tik Levo Tolstojaus, bet ir viso pasaulio literatūros kūrinių. Jame atskleidžiama pražūtinga meilės istorija, moters sugebėjimas viską paaukoti ir sekti paskui meilę. Žymiąją Rusijos rašytojo dramą jau ne kartą statė ir kiti režisieriai. 1935 metais Clarence`as Brownas A. Kareninos vaidmenį skyrė Gretai Garbo, 1997-aisiais Bernardas Rose`as pasikvietė Sophie Marceau. Pranešama, jog naujausios „Anos Kareninos“ versijos filmavimo darbai prasidės jau rugsėjį, o ekranuose dramą pamatysime kitais metais.

O kol kas su režisieriumi Joe Wrightu ir jo kūryba galime susipažinti nuo šio penktadienio kino teatruose rodomame veiksmo trileryje „Hanna“, kuris žada nustebinti ne tik intelektualių veiksmo filmų, bet ir rimtesnio žanro mėgėjus.

Filmas pasakoja intriguojančią istoriją apie giliai miške gyvenančius tėvą su dukra. Šeimynėlė nepaprasta: tėvas Erikas (akt. Ericas Bana) – CŽV ieškomas agentas, o dukra nuo mažų dienų ugdoma tapti negailestinga žudike. Tačiau jis dukrą kovos paslapčių mokė ne savo malonumui – neilgai trukus paauglei tenka pasinaudoti įgūdžiais. Vyras išsiunčia Haną (akt. Saoirse Ronan) į žygį. Ji slapčiomis keliauja per Europą, vieną po kito šalindama agentus, kuriuos jos sučiupti pasiuntė CŽV agentė Marisa (akt. Cate Blanchett).

Juozas Statkevičius kolekcijos pristatyme žada staigmenas

Juozas Statkevičius kolekcijos pristatyme žada staigmenas

Jau šiandien vakare Juozas Statkevičius pristatys naujausią savo kolekciją. Podiumu žingsniuojantys modeliai žada priversti prisimerkti kiekvieną svečią, mat dauguma jų spindės deimantais nusagstytais aksesuarais ir papuošalais iš prabangiausių pasaulio kolekcijų, kurių kainos saugumo sumetimais net nėra viešai skelbiamos.

Vakaro metu svečiai turės išskirtinę galimybę susipažinti su keturiais į Lietuvą atkeliaujančiais prekės ženklais, pasaulyje jau spėjusiais tapti ypatingos prabangos sinonimais. Tai karaliams tiaras kuriantys “Boucheron“ mados namai, šiuolaikinio meno stebuklus ant riešo pristatanti laikrodžių gamintoja “ArtyA“ ir kūrybiniu įžūlumu garsėjantys “DeWitt“ bei pagal specialius užsakymus papuošalus gaminanti kompanija “Balkis“. Pastarosios manufaktūros deimantai spindės ant trijų J. Statkevičiaus modelių.

Kristina į renginį atneš … Mėnulį!

Itin siauram turtingų žmonių ratui žinomos Šveicarijos kompanijos “Balkis” papuošalus pirmą kartą į mūsų šalį atveža garsi pasaulyje lietuvių kilmės manekenė Kristina Tučkutė, kuri neseniai tapo “Balkis“ atstove bei “veidu” Baltijos šalims. Niujorke gyventi Kristina yra viena iš kelių garsiausių Lietuvos manekenių, dirbančių su “Just Cavali”, “Blumarine”, Gian Franco Ferre, Giorgio Armani, “Woolford”, “La Perla” ir kitomis mados pasaulio garsenybėmis.

Pagal individualius užsakymus papuošalus su brangakmeniais gaminantys šveicarai savo klientų pavardžių neatskleidžia net ir po jų mirties. Juozo Statkevičiaus renginiui K. Tučkutė pasipuoš “Balkis” vėriniu bei auskarais iš ypatingos „I cought the Moon for you“ kolekcijos. Papuošalams gaminti naudojami prabangiausi brangakmeniai ir Mėnulio dulkės. Kiekvienas papuošalas turi tai patvirtinantį sertifikatą.

“Boucheron” puošia ne tik karalių galvas

Be “Balkis” papuošalų podiumu žengiantys Juozo Statkevičiaus modeliai segės net devynis paties dizainerio parinktus prabangius “Boucheron“ laikrodžius. Prancūzų gamintus ir deimantais puoštus aksesuarus mėgsta ir karaliai, ir rašytojai, aktoriai, verslo magnatai. “Boucheron“ sukurtą tiarą su deimantais turėjo Anglijos karalienė Elžbieta, vėliau jos anūkas princas Čarlzas ją, kaip vestuvių dovaną, padovanojo Camillai. Šios kompanijos laikrodžiais ypatingai didžiavosi rašytojai Oscaras Wilde`as bei Marcelis Proustas.
„Boucheron“ gaminiais visais laikais mėgo puoštis praeities bei dabarties kino žvaigždės Greta Garbo, Marlene Dietrich, Nicole Kidman, Penelope Cruz ir kitos įžymios moterys. Kaip ypatingai brangų palikimą, kompanijos gamintus bangius aksesuarus iš rankų į rankas perduoda tokia įtakinga amerikiečių šeima, kaip Rockfelleriai.
Skulptūros ant riešo

Taip pat Juozo Statkevičiaus madų šou metu bus pristatyta laikrodžių “ArtyA“ kolekcija. Ją sudaro šeši modeliai, kuriuos drąsiai galima vadinti meno kūriniais. Tokia yra kompanijos misija – gaminti ne laikrodžius, o šiuolaikinio meno stebuklus. Arba tiesiog skulptūras, puošiančias riešą. Pavyzdžiui, vienas modelis buvo sukurtas iš suakmenėjusių dinozaurų išmatų, o to laikrodžio dirželis – iš Amerikos cukranendrių rupūžių odos. Drąsu, tiesa?

Kiti modeliai – taip pat išskirtiniai. Kiekvienas “ArtyA“ “Artpiece 1/1” kolekcijos laikrodis yra pagamintas iš 360 unikalių detalių, tinkančių tik tam laikrodžiui. “Coup de Foudre“ kolekcijos laikrodžiai dienos šviesą išvysta po itin ekstremalių išbandymų – terminio apdorojimo, liejimo, graviravimo ir kitų drastiškų procesų. Kiekvienas kūrinys dekoruotas pagal septyniolika technikų, kurios iki šiol nebuvo naudotos laikrodžių gaminimo srityje.

Prabangos kolekciją papildys ir dar viena laikrodžių kompanija “DeWitt”. Aistra, smalsumas, kūrybinis įžūlumas, skonio naujovės bei atvirumas. Tai vos keletas savybių, kurios apibūdina prabangos sinonimais laikomų laikrodžių gamintojo “DeWitt” tikslus. Kompanijos įkūrėjas Jerome de Witt turėjo svajonę – sukurti aksesuarus, kurie tuo pačiu būtų ir vertybė, ir futurizmo simbolis, ir mikroinžinerijos stebuklas.

Mados tendencijos: 2014-ųjų rudenį šildys jausmingi kvapai

Mados tendencijos: 2014-ųjų rudenį šildys jausmingi kvapai

Keičiantis sezonams, keičiasi ne tik mados, bet ir grožio bei parfumerijos tendencijos. Ne išimtis ir naujas rudens – žiemos sezonas, kurį garsiausi parfumerijos meistrai šiemet kviečia pasitikti itin jausmingais aromatais. Apie tai, kuo kvepia 2014-ųjų ruduo, pasakoja kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.

„Laikas.lt“ savaitės TOP komentarai (lapkričio 10 – 23 d.)

„Laikas.lt“ savaitės TOP komentarai (lapkričio 10 – 23 d.)

Praėjusią savaitę TOP komentarų rubrika buvo išėjusi laikinų atostogų, bet dabar sugrįžta iš karto su dviejų savaičių apžvalga. Žiūrime komentarų archyvą nuo pat lapkričio 10-osios. Ko ten tik nėra!

Olandas sukaupė virš tūkstančio stiuardesių uniformų (Foto)

Olandas sukaupė virš tūkstančio stiuardesių uniformų (Foto)

Olandas jau tris dešimtmečius renka stiuardesių uniformas: jau sukaupė virš tūkstančio modelių iš daugiau nei 400 avialinijų.

Kvapnus raktas į moters pasąmonę

Kvapnus raktas į moters pasąmonę

Ar pastebėjote, kiek daug moteriškuose žurnaluose pateikiama informacijos apie aromatus? Manęs nepaliauja nuoširdžiai stebinti kvepalų reklamų ar aprašų kūrėjų fantazija, kiekvieną savaitę pagimdanti vis naujų ir dažniausiai nepasikartojančių miniatūrų, žadančių unikalius pojūčius chemijos vartotojoms – kokia puiki erdvė Kūrėjo sugebėjimams pasireikšti! Kiek daug išgyvenimų gali patirti skaitytojos! Ir koks nuobodžiai pilkas turėtų būti jų gyvenimas, jei tik kvepalai sugeba jį praskaidrinti ar paversti moterį gundančia būtybe …

Priedas prie aprangos - galvos apdangalas

Priedas prie aprangos – galvos apdangalas

Niujorko mados savaitės podiumuose šį sezoną tikrai dominuoja įvairiausi galvos apdangalai: nuo megztos kepurės iki avangardiniu stiliumi surištos ant galvos skaros, vadinamojo turbano. Dizaineriai galvos apdangalus naudoja kaip aprangos savitumo, išskirtinumo detalę. Nors kepurės yra labai maža mūsų aprangos dalis, vis dėlto tai tas aksesuaras, kuris leidžia subtiliai išsiskirti iš minios. Mados kūrėjai, tokie kaip Betsey Johnson ir Diane von Furstenberg, naudoja kepures kaip žaismingą ir valiūkišką priedą prie aprangos, tuo tarpu Zero + Maria Cornejo ir Carmen Marc Valvo naudoja jas siekdami įtraukti rafinuotumo į jų kolekcijas. Jei paisote madų, būtinai aprangą papildykite kokiu nors galvos apdangalu.