Search Results for: "Jamam"

Rekordiniame „Jamam“ apsipirko ketvirtadalis milijono žmonių

Rekordiniame „Jamam“ apsipirko ketvirtadalis milijono žmonių

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 13 d., vykusios didžiųjų nuolaidų dienos „Jamam“ metu prekybos ir pramogų centruose “Akropolis” apsilankė rekordinis skaičius pirkėjų – 243 tūkst. žmonių, 3 proc. daugiau nei 2009 m. lapkritį.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius…

Mokslininkai teigia, jog bučiniai yra ne vien meilės įrodymas. Jie sukelia itin stiprias teigiamas emocijas, jų dėka skiriasi adrenalinas, kuris pakelia tonusą ir net padeda deginti kalorijas bei prailginti gyvenimą. Artėjant šv. Valentino dienai, pateikiame dešimt įdomių faktų apie bučinius.

1. 336 valandos arba dvi savaitės – tiek laiko savo gyvenime vidutiniškai bučiuojasi žmogus.
2. Nors paprastas bučinys reikalauja vos dviejų veido raumenų darbo, prancūziško bučinio metu dirba net 34 veido raumenys.
3. Bučiniai naudingi dantims. Bučiuojantis išskiriamos biologinės ir cheminės medžiagos burnoje padeda išvengti ėduonies. Svarbu nepamiršti ir burnos gaivumo.
4. Bučinio minutė sudegina 6,4 kalorijas, jei jis intensyvus gali pavykti sudeginti ir 30 kalorijų. Palyginimui, minutę greitai eidami sudeginsite tik 4 kcal.
5. Lietuvos bučiavimosi rekordą pavyko pasiekti Ievai Pranskevičiūtei ir Karoliui Zaleckui, 19-mečiams studentams iš sostinės. 2010 m. birželio 17–18 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuotame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse įsimylėjėlių porai pavyko bučiuotis net 18 valandų. Šiemet vasario 14-ąją antrą kartą organizuojamame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse bus siekiama pagerinti šį rezultatą.
6. 46 valandos 24 minutės ir 9 sekundės – oficialus pasaulio ilgiausio bučinio rekordas. 2011 metų vasario 13 d. jį pasiekė sutuoktiniai Ekčajus ir Laksana Tiranarat iš Tailando.
7. Pirmasis bučinys pasirodė kine 1896 m. T. Edisono kompanijos sukurtame filme „May Irwin ir Johno C. Rice‘o bučinys“. Jis truko pusę minutės – lygiai tiek, kiek truko bučinys. Daugiausiai bučinių savo kolegei kine „padovanojo“ Johnas Barrymoras, kuris Mary Astor filme „Don Žuanas“ (1926 m.) pabučiavo 127 kartus.
8. Mokslininkai vis dar nėra įsitikinę, ar bučiuotis išmokstama, ar tai įgimtas sugebėjimas. Bučinių kultūra labai skirtinga visame pasaulyje. Pavyzdžiui, eskimai kaip ir egiptiečiai išreiškia jausmus trindamiesi nosimis. Bučinys į abu žandus – populiarus pasveikinimo paprotys visame pasaulyje.
9. XVI a. Neapolyje už bučinį būdavo baudžiama mirties bausme. Keisti draudimai iki šiol paplitę pasaulyje. Pavyzdžiui, JAV, Konektikuto valstijoje, sutuoktinių poroms uždrausta bučiuotis sekmadienį, o barzdotiems vyrams Indianos įstatymai apskritai draudžia bučiuotis.
10. Bučiniai gali prailginti Jūsų gyvenimą. Nors bučiuojantis gali būti perduotos įvairios bakterijos bei ligos, įvairūs tyrimai parodė, jog vyrai, kurie prieš išeidami į darbą pabučiuoja savo žmonas, gyvena net penkeriais metais ilgiau nei tie, kurie atsisveikindami nebučiuoja sutuoktinės.

Kodėl nesirinkti astronauto profesijos? (foto)

Kodėl nesirinkti astronauto profesijos? (foto)

Jei vis dar svajojate būti astronautais, fotografas Hunteris Freemanas siunčia jums liūdna žinią – viskas yra ne taip gražu, kaip norėtųsi. Pasak šių darbų autoriaus, astronautai dažniau leidžia laiką vieni, nei mėgaujasi įspūdingais kosminiais žygiais.

Kaip meluoja Zodiako ženklai

Kaip meluoja Zodiako ženklai

Kodėl ir kaip meluoja skirtingi Zodiako ženklai ir kaip galima atskirti jų melą?

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Už kiekvieną atsakymą „ne“ gaunate 1 tašką. Ar jaučiatės kaltas, kai verkiate viešai?Ar manote, jog verkimas – silpnumo požymis?Ar manote, kad vaikinai ir vyrai turi būti skatinami slėpti ašaras?
Ar susigėstate, kai apsiverkiate žiūrėdami filmą ar skaitydami knygą?
Kai esate laidotuvėse, stengiatės neverkti?
Ar nepasitikėtumėte politikais, verkiančiais viešai?
Ar manote, kad ašaros – netinkamas būdas emocijoms reikšti?
Ar visada stengiatės paslėpti nusivylimą?
Ar jaučiatės sutrikęs, kai išvystate verkiantį suaugusį vyrą?
Ar apsimestumėte, kad kažkas įkrito į akį, jei jus pastebėtų verkiant?
Ar visada stengiatės paslėpti pyktį?

Už kiekvieną atsakymą „taip“ gaunate 1 tašką

Ar mąstote apie dalykus, kurie jus pykdo?
Ar pykdami jūs prarandate savikontrolę?
Ar jūsų pyktis jums sukelia nemalonumų?
Ar manote, kad gerai atsikratyti pykčio?
Ar leistumėte kažkam paguosti jus, kai verkiate?
Ar greitai supykstate?
Ar paliečiate žmogų, kurį mylite, nors kartą per dieną?
Ar jums patinka fiziniai meilinimosi gestai?
Ar, kai pamatote mažą vaiką, susimąstote, kad norėtumėte kūdikio?
Ar laikotės susikibę už rankų su žmogumi, kurį mylite, viešai?
Ar jums patinka būti masažuojamam?
Ar dažnai išreiškiate šiltas emocijas tiems, kuriuos mylite?
Ar kada turėjote mylimą gyvūnėlį?
Ar jums patinka būti bučiuojamam ir apkabinamam žmonių, kuriuos mylite?
Ar juokiatės garsiai, kai žiūrite juokingus filmus?
Ar judinate koją, kai klausotės muzikos?
Ar dažnai pagaunate save vienintelį plojant per koncertus ir kitus renginius?
Ar kada sušunkate, norėdami paskatinti sporto ar TV herojus?
Ar pamenate, kada paskutinį kartą nuoširdžiai juokėtės ir mėgavotės savimi?

Rezultatai:

Surinkote 17 – 30 taškų

Jūsų požiūris į emocijas sveikas. Nesigėdijate kartais jų parodyti ir esate dėl to tik laimingesnis. Galite būti geras visuomeninis patarėjas.
reklama

Surinkote 8 – 16 taškų

Žinote, kaip parodyti savo emocijas, tačiau tai darote nedažnai. Turite leisti emocijoms išsilieti. Kai jums liūdna – verkite, kai esate piktas – parodykite pyktį, kai esate laimingas – šypsokitės! Tai gali padaryti stebuklus jūsų fizinei ir protinei būklei.

Surinkote 7 taškus ir mažiau Esate įsitempęs. Jums reikia parodyti savo emocijas. Tikrai nėra blogai parodyti žmonėms, kaip jaučiatės.

Kaip išsirinkti nešiojamą įkroviklį (angl. Power Bank)?

Kaip išsirinkti nešiojamą įkroviklį (angl. Power Bank)?

Nešiojamas įkroviklis (angl. Power Bank) – tai praktiškas įrenginys, kuris apsaugo išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį nuo išsikrovimo ir praverčia tada, kai netoliese nėra tradicinio maitinimo šaltinio. Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai dalinasi patarimais, į ką atkreipti ypatingą dėmesį renkantis nešiojamą įkroviklį.

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Vasara Lietuvoje – trumpa ir vis šykšti geresnio oro. Todėl kai tik iš išlenda saulė, o termometro stulpelis pradžiugina nors dvidešimt kelių laipsnių šiluma, lekiame į gamtą. Norisi pasimėgauti grynu oru, maudynėmis ir ant laužo ruoštu maistu. Tačiau išsiilgtam poilsiui gamtoje reikia pasiruošti. Nuotaiką gadinantys vabzdžiai gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų.

Liepą jau septintąjį kartą kvies sveikatingumo festivalis „Mandala“

Liepą jau septintąjį kartą kvies sveikatingumo festivalis „Mandala“

Liepos 14-16 d. poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ netoli Pabradės šalia Pailgio ežero vyks jau septintąjį kartą organizuojamas sveikatingumo festivalis „Mandala“. „Sveikatą suvokiame holistiškai – tai ne tik fizinio kūno sveikata, bet ir ramybė, savęs pažinimas, pasitenkinimas gyvenimu, darnūs santykiai su aplinkiniais“, – sako renginio iniciatorė, Turkijoje gyvenanti psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

Į Vilnių grįžta britų muzikos prodiuseris SOHN

Į Vilnių grįžta britų muzikos prodiuseris SOHN

Prieš beveik tris metus Vilniuje savo pirmąjį koncertą Lietuvoje surengęs britų muzikos prodiuseris SOHN pasirodė užtikrintai. Tada visi sutartinai tvirtino, kad tokį koncertą būtina pakartoti. SOHN tęsi savo duotą pažadą ir grįžta į Lietuvą. Patvirtinta, kad metų pradžioje naują albumą „Rennen“ išleidęs britų talentas lapkričio 4 d. menų fabrike „Loftas“ išstos dar kartą.

Partizanų kovų keliais

Partizanų kovų keliais, arba sportas kitaip: nuotykių lenktynės „Nykštietiškas Triatlonas“

Tarp Anykščių ir Kupiškio besidriekianti Šimonių giria XX a. viduryje buvo tapusi kovotojų už laisvę prieglobsčiu. Čia veikė bene reikšmingiausia Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) srities Algimanto apygarda, kurios būriai kartais pasiekdavo net Šiaulių bei Utenos apskričių teritorijas. Šimonių girios priedanga naudojosi Rytų Lietuvos partizanai: Algimanto apygardos vadas Antanas Starkus – Montė, bei visos Rytų Lietuvos srities vadas Antanas Slučka – Šarūnas. Tokią teritoriją 2017 metų renginiui pasirinko nuotykių lenktynių „Nykštietiškas Triatlonas“ organizatoriai. Šių nestandartinių varžybų sumanytojai žada, kad pats renginys taip pat nestokos partizanų tematikos, o kad būsimos lenktynių trasos būtų ne tik įdomios, bet ir reikšmingos jas rengti padėjo šio krašto partizanų veiklos žinovas, kraštotyrininkas Raimondas Guobis.