Search Results for: "Julia Roberts"

Tatuiruotos įžymybės: madai pasidavę Sher

Tatuiruotos įžymybės: madai pasidavę Sher, Mitchas Bakenonas, Julia Roberts ir kiti (foto)

Tuo metu, kai tatuiruotės tampa mainstream’u, nuo šios mados pasistengė neatsilikti ir daugeliui puikiai pažįstamos įžymybės bei mylimi personažai. Be abejo, ne be „Photoshop’o“ pagalbos. Sher, Julia Roberts ar Mitchas Bakenonas – visi jie, nesvarbu kiek skirtingi, internetinio portalo „Shopped Tattoos“ įkūrėjo Cheyenne Randallo dėka tapo stipriai tatuiruotais piliečiais.

„L'Oreal“ priversta stabdyti reklamos kampaniją su Julia Roberts

„L’Oreal“ priversta stabdyti reklamos kampaniją su Julia Roberts

Kosmetikos koncernas „L’Oreal” priverstas stabdyti reklamos kampaniją su Holivudo žvaigžde Julia Roberts, nes aktorė plakatuose atrodo… per graži.

J. Foster režisuotame trileryje „Pinigų monstras“ – įspūdingas G. Clooney ir J. Roberts tandemas

J. Foster režisuotame trileryje „Pinigų monstras“ – įspūdingas G. Clooney ir J. Roberts tandemas

Kai vienoje patalpoje atsiranda ryškiausios Holivudo žvaigždės Jodie Foster, George’as Clooney bei Julia Roberts, pasaulį išvysta kai kas nuostabaus. Tiksliau sakant, pasaulis išvysta kai ką nuostabaus. Šio bendradarbiavimo rezultatas – įtempto siužeto trileris „Pinigų monstras“. Šį kartą J. Foster ėmėsi režisierės darbo, o didžiuosiuose ekranuose išvysime įspūdingą J. Roberts ir G. Clooney tandemą.

J.Roberts: mano veidas – tai istorija

J.Roberts: mano veidas – tai istorija, kurioje nepažymėtas kelias pas plastikos chrurgus

Viena gražiausių pasaulio moterų Julia Roberts gerbėjams įsiminė ne tik dėl plačios šypsenos ir žavaus apgamėlio po dešine akimi. Ji vaidino begalėje ne tik žiūrovų, bet ir kino kritikų įvertintų juostų, tokių, kaip „Noting Hilas“, „Mano geriausio draugo vestuvės“, „Graži moteris“, „Valgyk, melskis, mylėk“, taip pat pelnė „Oskarą“ už geriausią pagrindinį moters vaidmenį filme „Erina Brokovič“. Jau nuo šio savaitgalio aktorė į savo CV įrašys ir dar vieną nuostabų darbą „Laris Kraunas“, kuriame drauge su ja pamatysime ir kitą ryškią Holivudo žvaigždę Tomą Hanksą.

Nors užimtai moteriai tenka nuolat skubėti, nuo ryto iki vakaro dirbti filmavimo aikštelėse bei filmuojantis naudoti daug grimo, 43-jų J. Roberts teigia, jog su amžiumi ji tampa ne tik sumanesnė, bet ir gražesnė.

„Nesėdžiu ir neverkiu kasmet rasdama naujų raukšlelių veide ar per gimtadienį užpūsdama dar viena žvakute daugiau. Į tai žiūriu daugiau kaip į galimybę atsiskleisti, parodyti tai, ką prikaupiau per pastaruosius metus, kokios patirties įgijau. Mano veidas – tai istorija, kurioje nėra pažymėto maršruto pas plastikos chirurgus“, – įsitikinusi Holivudo žvaigždė.

Žvaigždei labai gaila tų, kurios chirurginiais būdais kovoja su laiko tėkme ir net nenori pamatyti, kaip atrodys po, pavyzdžiui, dešimtmečio. „Deja, gyvename panikos ir streso kupiname pasaulyje, kuriame iš moterų reikalaujama grožio, o ne kitų, daug svarbesnių, vertybių. Daugelis moterų lygina save su kompiuteriais paretušuotomis žurnalų gražuolėmis ir puola į paniką. Man baisu, kad jos jau net nebenori pamatyti, kaip atrodytų subrendusios, juk paprasčiau užsukti į grožio kliniką, susileisti botokso ir įstrigti savo jaunystėje”.

Viename interviu paklausta, kaip jai pavyksta išlikti tokiai jaunatviškai ir žvaliai, J. Roberts atsakė: „Esu skolinga mane be galo mylinčiam vyrui ir geriems vaikams. Be to, aš daug ir skaniai valgau“.

Tuo, kad aktorė atrodo vis dar tokia pat jaunatviška ir jai tikrai nėra ko lankytis pas plastikos chirurgus, galėsime įsitikinti jau rugsėjo 2 dieną kino teatruose pasirodysiančioje romantinėje komedijoje „Laris Kraunas“, priversiančioje visiškai naujai pažvelgti į mus supantį pasaulį ir suprasti, jog kartais verta prarasti tik tam, kad galėtum atrasti daugiau…

Julios Roberts dukterėčia didžiuojasi kreivais dantimis

Julios Roberts dukterėčia didžiuojasi kreivais dantimis

Emma Roberts teigia, jog ji, jos teta aktorė Julia Roberts bei tėtis, taip pat aktorius, Ericas Robertsas burnoje turi per daug dantų ir jie netobulai kreivi.

Pasak E. Roberts, tai jai tai visai patinka, nes ji mano, kad tai suteikia papildomos charizmos. Dėl kreivų dantų 20-metė kaltina savo šeimos genus, bet tikina, kad būtent dėl jų ji jaučiasi gerokai įdomesnė už kitas aktores.

„Mano dantys išties labai kreivi, bet jie man suteikia išskirtinumo! Mes Robertsai turime gerokai per daug dantų savo burnose,“ – sako E. Roberts.

Jaunoji aktorė didžiuojasi ne tik kreivais dantimis, bet ir kilme. Ji džiaugiasi kilusi iš garsios aktorių giminės, tačiau tikina, kad kino pasaulyje įtakingi giminaičiai jai ne tik nepadeda, bet ir nedalina jokių su darbu susijusių patarimų.

Šiuo metu E. Roberts galima pamatyti ir Lietuvos kino teatruose rodomame filme „Klyksmas 4“.

Nostalgiški 90-ieji: kaip žvaigždės atrodė tuomet (Foto)

Nostalgiški 90-ieji: kaip žvaigždės atrodė tuomet (Foto)

Atrodo, kad 10-asis dešimtmetis, arba 90-ieji (90s) buvo visai neseniai, tačiau to laikmečio nuotraukos sako ką kitą. Tai metas, kai daugelis dabartinių popkultūros žvaigždžių buvo paaugliai ir žengė pirmuosius karjeros žingsnius. Dabar to laikmečio nuotraukas prisiminti linksma tiek jiems, tiek mums. Dėl to šiam penktadienio vakarui paruošėme fotogaleriją iš 90-ųjų. Justinas Timberlake’as, Ewanas McGregoras, Julia Roberts, Britney Spears ir daugybė kitų – visu 10-ojo dešimtmečio gražumu:

Natūralios grožio priemonės ir žymiausios pasaulio moterys

Natūralios grožio priemonės ir žymiausios pasaulio moterys

Dauguma moterų, žvelgdamos į žymiausių pasaulio garsenybių nuotraukas ar stebėdamas jas televizoriaus ekrane, pesimistiškai nuleidžia rankas. Neva apie tokį kaip Jennifer Lopez, Julia Roberts ar Angelina Jolie išpuoselėtą kūną, odos spindesį, žvilgančius plaukus ir baltus dantis joms tik pasvajoti. Tačiau tai, kad misija įmanoma, sako pačios scenos žvaigždės, o ir piniginės storis čia visai nieko dėtas. Tereikia peržvelgti jų naudojamas nesudėtingas grožio virtuvės paslaptis.

Kaip įgauti Einšteino intelektą ir važinėti nuosavu „Ferrariu“  ramiai sėdint ant sofos

Kaip įgauti Einšteino intelektą ir važinėti nuosavu „Ferrariu“ ramiai sėdint ant sofos

Aš patogiai sėdėjau ant sofos ir užsimerkęs meditavau net neįtardamas, kas tuoj nutiks. Buvo praėję mažiau nei penkiolika minučių ir protas pagaliau ėmė rimti po įtemptos dienos. Tai buvo nuostabus jausmas. Jaučiau, kad mano sunkus ir pavargęs kūnas praranda gravitacijos lauką ir tarsi pienės pūkas skrenda virš pievos, nešamas lengvo vasaros vėjo. Tačiau tai buvo tik pradžia.

Po kelių minučių galutinai atsipalaidavau ir iš degančio minčių laužo teliko rusenančios žarijos. Išnyko mano kūnas, o kartu su juo išnyko ir sofa, ant kurios sėdėjau, ir kambarys, ir visas namas. Viskas išnyko, tačiau aš suvokiau, kad sėdžiu vis dar toje pačioje vietoje ir medituoju. Žinojau, kad esu kambaryje, kuris nebėra kambarys, nes mano protas kambario nebekūrė. Kūnas maloniai mėgavosi augančios energijos pojūčiu, nes, nurimus protui, kartu su juo buvo užsukti kraniukai, kuriais per protinę veiklą mes prarandame neįtikėtinus kiekius savo asmeninės energijos (nors protinė veikla 95% laiko neduoda absoliučiai jokių naudingų rezultatų, tik verčia mus suktis užburtame rate kaip voveres).

Praėjo dvidešimt meditacijai skirtų minučių ir aš jaučiausi kaip naujas žmogus. Ne tik jaučiausi, bet toks ir buvau: gerai pailsėjęs, ramus, aiškiai suvokiantis aplinką ir save, pasirengęs kalnus nuversti. Veide spindėjo šypsena. Mano kūnas slapta džiaugėsi meditacijos poveikiu, nors protas dar nespėjo suprasti, kas vyksta, nes ką tik įsijungė, kaip įsijungia programų pilnas neintelektualus kompiuteris. Atsistojau ir nuėjau dirbti suplanuotų darbų. Visą dieną jaučiausi neįtikėtinai energingas ir aiškaus proto.

Kaip tai darė Albertas Einšteinas
Albertas Einšteinas medituodavo keletą kartų per dieną, nes tokiu būdu, kaip pats sakė, atsakymus jis gaudavo dar prieš paklausdamas. Mocartas praktikuodavo meditaciją vaikščiodamas tyloje, ir taip į jo mintis ateidavo garsų kompozicijos, kuriomis dabar žavisi šimtai milijonų žmonių. Aage Bohr, garsus fizikas, meditacijos metu pamatė atomo sandarą kaip planetarinę sistemą ir už tai 1975 metais gavo Nobelio premiją. Nenoriu lygintis su šiais ypatingais žmonėmis, bet turiu atskleisti, jog per kelis metus aš prirašiau daugiau kaip šimtą puslapių verslo ir kitų idėjų, kurios man tiesiog iškildavo galvoje medituojant.

O kaip tu? Ar norėtum visa tai patirti?

Dabar jau plačiai žinoma, jog meditacija mažų mažiausiai skatina produktyvumą, kūrybiškumą ir gerina komunikacijos įgūdžius. Nauda akivaizdi, tačiau viduje gali iškilti klausimas: ar nenuobodu kiekvieną dieną skirti laiko meditacijai, ar vertai tai daryti?

Tikrai verta! Nes:

Meditacija yra labai paprastas ir malonus užsiėmimas, duodantis milžinišką naudą, todėl paprasčiausiai nėra priežasčių to nedaryti. Daugybė pačių sėkmingiausių žmonių medituoja, ir kaip sako patys, būtent tai ir lemia jų sėkmę ir gyvenimo džiaugsmą.

Meditacija taip sustiprina intelektą, jog pradeda kilti dešimt kartų daugiau įžvalgų, mintys pasiekia neįtikėtinas gelmes, o protas patiria savo paties ramybės euforiją.

Man asmeniškai tai skamba šauniai. Ir taip kalba visi meditaciją išbandę žmonės. Tačiau ką konkrečiai sėdėjimas tyloje daro? Kaip tai veikia?

Iš senovės Indijos kilę Vedų raštai, pilni neįtikėtinų žinių, kurias tik pastaraisiais metais atskleidžia mokslininkai savo tyrimais, aiškina, jog mūsų sąmonę sudaro protas ir intelektas. Proto funkcija yra norėti ir jausti, tokiu būdu leidžiant mums patirti išorinį pasaulį kūnu ir mėgautis, o intelekto funkcija yra kurti, svarstyti ir suvokti. Sąmonė yra nuostabi struktūra, tačiau yra viena nedidelė problema. Tiesą sakant, gana rimta problema…

Kai tu leidi savo protui veikti kaip jis nori ir kada nori, intelektas nustumiamas į šoną, nes jį nustelbia emocijų bangos, apkamšytos šimtais minčių. Protas pagal savo prigimtį yra labai egoistiškas sutvėrimas, kuriam rūpi visą laiką tenkintis, todėl jis ratu suka vis tas pačias mintis ir generuoja šimtus pačių įvairiausių emocijų. Kai mes patys pavargstame nuo viso to ir siekiame pailsėti tyloje, protas smarkiai priešinasi ir toliau siunčia mums nesibaigiančias virtines minčių, taip sekindamas nervų sistemą. Protas gali būti nuostabus tarnas, tačiau kaip šeimininkas jis yra negailestingas tironas.

Intelektas yra visai kitoks. Jis platus, gilus ir beribis. Jis yra meilės ir kūrybos šaltinis. Intelektas be galo išmintingas, ir jis nelipa kitiems per galvas. Tavo intelektas ramiai laukia savo laiko ir pasitikėdamas šypsosi, nes jau dabar viską žino. Štai kodėl savo viduje tu jau dabar esi nepaprasta būtybė, pilna išminties ir šviesos, tačiau ar ši savybė tavyje atsiskleidžia ir pasireiškia tavo gyvenime priklauso vien tik nuo tavo proto ramybės lygio.

Ar dabar jauti, kaip stipriai protas tave apriboja per norus, baimes ir užsiciklinusias mintis? Dar daugiau, jis leidžia patirti pasaulį labai ribotai — vos per penkias jusles (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį), nors tu ir aš gyvename kur kas turtingesniame pasaulyje.

Apie ką aš čia?

Jogai tai vadina asmenine iliuzija ir kolektyvine iliuzija. Verta atkreipti dėmesį į šį faktą.

Mes kaip žmonės visi turime labai panašų protą, kadangi esame tos pačios gyvybės rūšies atstovai. Mūsų visų protas modeliuoja pasaulį labai panašiai, praktiškai taip pat. Tai vadinama kolektyvine iliuzija. Ir tu matai raudoną rožės žiedą, ir aš matau raudoną rožės žiedą, ir jo formą mes apibūdiname taip pat. Vadinasi, tai tikrovė? Žinoma, o kaip gi kitaip, juk ir mes abu, ir likę šeši milijardai žmonių gali tai patvirtinti. Vadinasi, tai akivaizdus faktas. Bet ar tikrai tai tiesa?

Iš tikrųjų visai ne, tiesiog homo sapiens smegenys taip modeliuoja aplinką, kad galėtų išlikti. Kitos gyvos būtybės rožę suvokia kitaip, ir visos skirtingai. Iš tiesų rožės visai nėra. Nėra raudono kvepiančio žiedo. Tai neįsivaizduojamo sudėtingumo visumos dalelė. Dalelė nepaprasto grožio intelektualios visumos, kuri persmelkia mus, ir kurios dalimi esame mes visi.

O štai asmeninė iliuzija yra kuriama atskirai kiekvienos individualios būtybės proto, nes gyvenimo eigoje kiekvieno iš mūsų protas sukuria milijonus neuroasociacijų, kurios ir nulemia skirtingą tų pačių objektų suvokimą (neuroasociacijos yra jungtys tarp objektų ir emocijų proto gelmėse, pvz., Sigur Rós muzika = malonumas, egzaminas universitete = nemalonumas, ir kitų kiekvienam skirtingų neuroasociacijų, lemiančių elgseną ir gyvenimo rezultatus). Vadinasi, skirtingi žmonės skirtingai suvoks tą patį rožės žiedą. Ne tik raudoną rožės žiedą, bet ir šokoladinį meškiuką, Fudzijamos kalną ir naujutėlį raudoną Ferrarį.

Protas yra painus kompiuteris, kuriame veikiančios programos nesutaria pačios tarpusavyje. Štai kodėl energijos kraniukai tokie nesandarūs. Per juos kiekvieną dieną nuteka energija, atimdama iš mūsų šviesias, stiprias ir net euforines būsenas, kurias įprasta vadinti tiesiog nušvitimu.

Meditacija buvo išrasta siekiant užsukti šiuos kraniukus ir atgauti mums iš prigimties priklausančią natūralią jėgą ir džiaugsmą.

Didžioji sėdėjimo ant sofos paslaptis
Meditacija yra ramus sėdėjimas be minčių, sugriaunantis mūsų energijos upių užtvankas. Tai leidžia išlaisvinti neribotą intelektą ir mąstyti kaip pats Einšteinas. O gal net 10 kartų stipriau.

Pasaulinė transcendentinės meditacijos organizacija ištisus dešimtmečius aktyviai dirbo su mokslininkais, kad šie pritaikytų savo patikimus metodus ir mums visiems suprantama kalba paaiškintų, kaip meditacija veikia kūną ir protą. Buvo atlikti beveik du tūkstančiai oficialių eksperimentų ir parašyti ištisi tomai tyrimų rezultatų apie tai, kaip meditacija veikia metabolizmą, kraujo spaudimą, smegenų ir kitas organizmo funkcijas. Ir visa tai stulbino ne tik mokslininkus, bet ir visą vakarų visuomenę. Būtent todėl, kad yra aiškūs teigiami tyrimų rezultatai, šiuo metu meditacija vis plačiau praktikuojama mokslininkų, gydytojų, verslininkų, sportininkų, aktorių ir kitų žmonių tarpe, netgi mokyklose ir universitetuose. Vis daugiau žmonių suvokia, jog ši praktika dovanoja kitokią gyvenimo kokybę.

Taip meditacija pasiekė ir mane. 2010 metais aš pradėjau praktikuoti transcendetinę meditaciją ir nė vienos dienos dėl to nesigailėjau. Iš pradžių džiugino nauji patyrimai ir nauji būdai suvokti pasaulį. Vėliau pastebėjau, kad galiu lengviau suvaldyti savo emocijas ir kritinėse situacijose absoliučiai atsipalaiduoju. Nuosavo verslo iššūkiai tapo lengviau įveikiami, o rūpesčiai nebebuvo tokie baisūs. Taip pat, kaip minėjau, idėjos plaukte plaukė kiekvieną dieną. Jau nekalbant apie gausybę gerų emocijų, kurias patyriau.

Pasaulyje egzistuoja daug meditacijos būdų, nes visais laikais žmonės siekė suprasti daugiau, tačiau visi šie būdai veikia panašiai ir duoda tą patį rezultatą (skirasi tik pokyčių laikas ir patyrimai). Meditacija veikia kaip valytuvai, kurie nuo proto kaip nuo stiklo nuvalo purvą ir leidžia pastebėti netgi asfalto akmenėlius — įvykių, gamtos ir žmonių subtilybes, kurios iki tol buvo nepastebimos, nors visą laiką egzistavo.

Kaip tai daryti?
Viskas, ką reikia daryti norint stiprinti savo intelektą, tai ramiai sėdėti ir apie nieką negalvoti, arba užimti protą viena mantra (specialiu žodžiu arba sakiniu). Apie nieką negalvoti iš pradžių nebus paprasta, nes protas įpratęs vadovauti paradui pats, bet su laiku meditacija nuramins protą ir leis pilnai atsiskleisti tavo kūrybingajai pusei. Tą dieną tavo pasaulis apsivers aukštyn kojomis, atskleisdamas neįtikėtinas paslaptis. Ir tada tu negalėsi patikėti, kaip iš tiesų viskas nuostabu ir kiek daug tu gali.

Toliau trumpai aprašysiu keletą meditacijos technikų, kurios dabar yra populiariausios vakaruose ir Lietuvoje. Galbūt tu norėsi pabandyti vieną iš jų.

1. Budistinė meditacija. Šimtai skirtingų budizmo mokyklų per kelis tūkstantmečius išgavo daugybę skirtingų meditacijos technikų, bet iš esmės jas galima suvesti į vieną apibūdinimą: tai sėdėjimas tyloje, sutelkus visą dėmesį į savo kvėpavimą arba į kokį nors tikrą arba įsivaizduojamą objektą (pvz., degančios žvakės liepsną arba rožės žiedą). Taip pat dėmesį galima telkti į supančią aplinką užsimerkus. Ši meditacija praktikuojama kiekvieną dieną tiek laiko, kiek jautiesi patogiai, geriausia 20 minučių ryte ir vakare.

Zen budizmo meditacijos praktikuotojai: Steve Jobs, Steven Seagal, Richard Gere, Tina Turner, Dalai Lama ir kt.

2. Transcendentinė meditacija. Šią meditaciją visame pasaulyje išpopuliarino pilnai nušvitęs žmogus Maharishi Mahesh Yogi (1917-2008), savo veiklą pradėjęs 1958 metais. Tai iš Vedų kildinama meditacija, kurios Maharishi, nepaprastą sąmoningumą pasiekusi asmenybė, išmoko iš savo mokytojo ir dvasinio lyderio Swami Brahmananda Saraswati (1871-1953), gyvendamas jo ašrame. Transcendentinės meditacijos (arba tiesiog TM) organizacija stipriai orientavo šią techniką į vakarų pasaulio žmones, kad jie galėtų tobulėti pačiu paprasčiausiu įmanomu būdu, todėl ir pavadinimas labai vakarietiškas.

Šios meditacijos metu reikia kartoti specialią mantrą (sanskrito kalbo žodį), kurią apmokymų metu perduoda meditacijos mokytojas. TM neturi jokio religinio atspalvio, tačiau išsiskiria ypatingai stipriu moksliniu pagrindu ir yra geriausiai mokslininkų ištyrinėta bei taikoma meditacijos forma pasaulyje. Kas domėjosi transcendentine meditacija ir vartė storas mokslinių tyrimų knygas, pilnas fizikinių formulių ir medicininių tyrimų, tas tiesiog negalės jos ignoruoti.

TM labai plačiai naudojama visame pasaulyje ir yra populiarinama tokių žmonių kaip Paul McCartney, Clint Eastwood, Arnold Shwarzenegger, David Lynch, Moby ir kt.

3. Džiapa meditacija. Tai gryna Vedinė meditacijos forma, dar vadinama šventų vardų kartojimu, kurios metu kartojamos mantros, susidedančios iš įvairių šventų vardų sanskrito kalba. Šventų vardų kartojimas yra saugi technika, kurią galima naudoti savarankiškai, nes, kaip ir budistinė meditacija, ji pradedama ir stiprinama iš lėto, jaučiant savo ribas. Dažniausiai ši meditacija atliekama naudojant džiapa karolius, skirtus skaičiuoti, kiek kartų per dieną sukartojama mantra (iš tiesų labai praktiškas ir matematinis metodas), nes tokiu būdu lengva išlaikyti stabilumą, kuris be galo svarbus. Patariama pradėti nuo 1 džiapos rato per dieną ir laikui bėgant didinti skaičių.

Šią meditaciją į vakarus atnešė gerai žinomas ISKCON įkūrėjas A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada, dar 1966 metais atplaukęs į New York’ą laivu tiesiai iš Indijos su dideliu lagaminu knygų ir stebinęs visus savo tobulu charakteriu, įpročiais ir vidine šviesa.

Džiapa meditacijos praktikuotojai yra tokie ryškūs vakarų pasaulio vardai kaip Dr. Wayne Dyer, Julia Roberts, Elizabeth Gilbert, Timothy Leary, John Levy, George Harrison ir kt.

Meditacija yra pats efektyviausias žinomas būdas natūraliai ir beveik be jokių pastangų išvalyti savo protą nuo purvo: ne tik nuo to, kurį gauname iš aplinkos, bet ir nuo to, kurį susikuriame patys per savo „voverišką” mąstymą. Meditacija leidžia sužydėti mūsų intelektui, kad galėtume gyventi savo autentišką gyvenimą ir kasdien džiaugtis natūraliai, kaip džiaugiasi vaikai, tik šimtą kartų stipriau, nes esame suaugusieji ir galime kur kas daugiau.

Netikėk ką sako kiti ir leiskis į savo autentišką kelionę
Man labai patinka Vedinis požiūris, kuris teigia, jog nereikia niekuo aklai tikėti. Perskaitei ar išgirdai, patikrink pats ant savęs, ir jeigu veikia, tada tikėk iki galo, naudokis toliau ir rekomenduok draugams. Būkime pragmatikais.

O kuo čia dėtas tavo raudonas Ferraris?

Ogi štai kuo.

Stiprus intelektas yra vienintelė priemonė bet kokiai gerovei sukurti. Todėl, jeigu tu nori daugiau sukurti, daugiau suorganizuoti, daugiau uždirbti ir nusipirkti prabangųjį galios simbolį, visų pirma tau reikia stipraus intelekto, o meditacija yra vienintelis žinomas būdas tą padaryti lengviau ir greičiau. Ar žinojai, kad milijonieriai rekomenduoja kasdien medituoti? (Būtinai pažiūrėk šį valandos trukmės interviu filmuką su nuostabiu žmogumi, verslininku Peter Janssen).

Galų gale Ferraris tėra simbolis. Ne visiems reikia šios prabangios metalinės dėžutės. Yra žmonių, kurie kur kas labiau vertina tobulai išlavintą ir sveiką kūną, o savo išvystytos sąmonės dėka keliauja milžiniškais greičiais aplink Žemės rutulį ir spinduliuoja ramybę, meilę ir sąjungą. Štai kas man yra tikrasis Ferraris. Ir jis kainuoja ne $230000, o milijardus… arba šiek tiek meditacijos praktikos. Ir malonumas keliauti savo nuosavu sąmoningu kūnu yra neišmatuojamas nuotykis.

Ar tu pasirengęs tai patirti?

T.Hanksas: laimingas kaip Laris Kraunas

T.Hanksas: laimingas kaip Laris Kraunas

Jau praėjusį savaitgalį kino teatruose pasirodė romantinė drama “Laris Kraunas”, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Julia Roberts bei Tomas Hanksas. Beje, šio filmo režisierius ir scenarijaus autorius – pats T.Hanksas. Juosta pasakoja istoriją apie vidutinio amžiaus vyriškį, kuris netenka darbo dėl išsilavinimo stokos. Jis nusprendžia, jog mokytis niekada nevėlu ir užsirašo į bendruomenės koledžą. Šis sprendimas pakeičia visą jo gyvenimą.

“Ar filmai apie vyresnio amžiaus žmones bei jų istorijas aktualūs šiandien? Pasakysiu štai ką. Man – 55-eri. Man nebėra idomios kvailos komedijos apie jaunuolius, kurie prisigeria, su kažkuo permiega ir ryte neprisimena, kur paliko savo automobilį. Pasiilgau gero kino. Tačiau nepasakyčiau, kad “Laris Kraunas” skirtas vien senukams. Jauni žmonės taip pat jame atras kai ką intriguojančio”, – sako T.Hanksas.

Aktorius pasakoja, kad filmą kūrė šešerius metus: “Galima sakyti, kad ši juosta man kaip kūdikis, todėl negalėjau scenarijaus patikėti niekam kitam. Laris Kraunas yra lygiai toks pat laimingas kaip ir aš. O įdomiausia yra tai, jog laimę išmoksti vertinti tik vyresniame amžiuje. Todėl ir sakau, kad tarp manęs ir Lario – labai daug bendro”.

“Laris Kraunas” – tai jau antrasis Holivudo žvaigždės T. Hankso režisūrinis darbas. Kaip režisierius jis debiutavo prieš 15 metų, kuomet kino teatruose pasirodė juosta “That Thing You Do”. Kodėl tarp filmų buvo tokia ilga pertrauka? “Na, aš specialiai neieškau scenarijų. Abu šie filmai – man labai artimi, labai svarbūs. Jie gimė natūraliai, niekur neskubant. Todėl tikiu, kad kino teatruose žiūrintys juostą žmonės pajus kokybę ir jausmą, kurį noriu perduoti”, – pristatydamas naujausią savo darbą kalba T.Hanksas.

Laris Kraunas – darbštus ir sąžiningas „U-Mart“ tinklo pardavėjas. Tačiau parduotuvės vadovybė netikėtai ima ir atleidžia Larį po 20-ies metų darbo motyvuodama tuo, jog Laris neturi atitinkamo išsilavinimo. Lariui taip staiga atsidūrus bedarbių gretose tenka iš naujo įvertinti savo gyvenimą ir nuspręsti, kuria kryptimi pasukti.

Laris prieina vienos išvados: jį atleisdami buvę darbdaviai padarė jam savotišką paslaugą. Tad vyras užsirašo į bendruomenės koledžą. Nors Laris yra vyriausias grupėje, jis atviras viskam, ką gyvenimas gali pasiūlyti. Tačiau didžiausiu atradimu tampa Lario retorikos dėstytoja – misis Mersedes Teinot (akt. Julia Roberts).

Priešingai nei Laris, moteris praradusi bet kokią aistrą gyvenimui, tačiau ji patraukia Lario dėmesį. Tiesiog jam reikia rasti kelią pas ją. Vyras jau spėjo suprasti, jog gyvenimui pasisukus ne ta linkme, kurios tikėjaisi, dar nereiškia, jog priėjai liepto galą. Stebint, kaip keičiasi Laris, J.Roberts herojė ir pati pamažu atsiveria naujam gyvenimui, o tuo pačiu veriasi ir durys į jos širdį…

Filmo anonsas:
http://youtu.be/uS155D2HlwY

10 filmų

10 filmų, įkvepiančių keliauti (Video)

Kuomet iki vasaros liko savaitė kita, o kelionių troškulys jau seniai griaužia visą kūną ir protą – geriausia išeitimi tampa filmai apie keliones. Nes po jų jautiesi iš dalies pakeliavęs ir galbūt net susigundai keliauti ten, kur atostogavo filmo herojai.

Apie keliones sukurtų vaidybinių filmų yra išties daug, tačiau mes atrinkome dešimt gražiausių ir labiausiai įkvepiančių keliauti. Visus šiuos filmus esame matę, tačiau keliautojų filmų yra dar daugiau, tad jei manote, kad kažkuris iš jų nepelnytai neįtrauktas – laukiame komentarų. P.s filmų numeracija nereiškia, kad pirmas numeris geriausias ir atvirkščiai.
1. Atgal į gamtą/Into the Wild

O sąrašą pradedame filmu apie kitokias keliones. Keliones, kuomet esi vienas ir ieškai ne naujų vietų, skanių patiekalų ar gulėjimo paplūdimyje, o savęs ir bandai suprasti tikrąsias gyvenimo tiesas. Tai filmas Atgal į gamtą/Into the Wild, kuris pasakoja apie 22-ejų metų koledžo absolventą Kristoferį Makandelsą, kuris nenori iškart imti jam siūlomų materialinių gėrybių ir iškeliauja vienas be paso ir pinigų. Kelionės metu jis bando surasti pusiausvyrą tarp savęs ir gamtos, surasti tai, kas jam padėtų išgyventi materialiame pasaulyje. Tačiau tą tikrąją tiesą jis suvokia mirties patale: „Tikroji laimė yra dalintis savo džiaugsmą su kitais”.

Flash Animation
2. Prieš saulėtekį/Before Sunrise

Nors daugelis bandys išsiginti, kad jie nėra romantikai, po filmo Prieš saulėtekį turbūt ne vienas pagalvos, kaip šaunu būtų bekeliaujant taip gerai praleisti naktį su nepažįstamuoju. 1995 metais Richardo Linklaterio sukurtas filmas pasakoja apie Prancūzijos aukštosios mokyklos studentę Seliną, kuri traukinyje Budapeštas-Viena sutinka amerikietį Džesį. Jie netikėtai abu išlipa Vienoje ir kartu praleidžia nuostabiausią naktį savo gyvenime. Filmas – puiki reklama Vienai, nes pamatome daugybę jos vietų. 2004 metais sukurtas šio filmas tęsinys Before Sunset/Prieš saulėlydį nebebuvo toks geras. Puikiai tiks vienišiems keliautojams, kurie tikisi kelionėse patirti smagių nuotykių.

3. Kelyje su „Dardžylingu“ / The Darjeeling Limited

Kai kas gali pasakyti, kad tai „trenktas” filmas. Keisti herojai, keista istorija ir dar keistesnė aplinka, kurioje viskas filmuota – Indija. Sutinkame, filmas myrgu margas, tačiau tikrai geras ir puikiai įrodo, kad pašlijusius santykius su savo broliais ir seserimis galima pataisyti kelionėse. Ypač jei tos kelionės – pas mamą, kuri tapo šventike Indijoje ir nesugeba atvykti į savo buvusio vyro laidotuves. Didelis pliusas filmui – puikūs aktoriai Owenas Wilsonas, Adrienas Brody, Jasonas Schwartzmanas, kurie vaidina suaugusius brolius, kartu su mirusio tėvo lagaminais keliaujančius susirasti savo dingusios Indijoje mamos.

4. Geri metai/A Good Year

Šį 2006 metais sukurtą filmą galima vadinti truputį saldžiu vien todėl, kad jame vaidina visų žinomi aktoriai Russellas Crowe’as ir Marion Cotillard. O istorija tokia: finansų ekspertas iš Londono Maksas Skineris vyksta į Prancūziją, nes jo dėdė paliko jam palikimą – vynuogyną ir namą. Kadangi Maksui rūpi tik jo karjera Londone, o ne gyvenimas kaime, vyras ruošiasi namą parduoti. Tačiau netyčia pasipainioja gražuolė padavėja ir viskas apsiverčia aukštyn kojom. Ir nenustebsime, jei peržiūrėję šį filmą užsimanysite vykti į Prancūziją skinti vynuogių.

5. Septyneri metai Tibete/Seven Years in Tibet

Šį filmą galbūt jau daugelis matė vien todėl, kad jame vaidina dar jaunas Bradas Pittas. 1997 metais sukurtame filme pasakojama istorija apie austrų alpinistą Heinrichą Harerį, kuris 1939-aisiais šturmavo Everestą ir iškeliavo į Tibetą. Čia jis netikėtai praleido septynerius metus ir netgi artimai susidraugavo Dalai Lama. B.Pitto herojaus žmoną vaidina mūsiškė Ingeborga Dapkūnaitė. Ir jei filmas atrodo pernelyg patosiškas, o mintis, kad B.Pitto herojus taip gerai gali susibičiuliauti su Dalai Lama skamba neįtikinamai, prisiminkime, kad čia Holivudo filmas ir pasigėrėkime gražiais Tibeto vaizdais.
6. Hideous Kinky/Ekspresas į Marakešą

Šį filmą jau siūlėme ryto pusryčiams ir jį rekomenduojame vien dėl įspūdingų Maroko vaizdų, kuriuos mūsų redakcija ir patys matė savo akimis, ir Jums aprašė straipsnių cikle. Apie ką šis 1998 metų filmas? Tai istorija apie 25-erių metų hipę Julią, kuri kartu su savo dviem mažametėmis dukromis iš Londono atkeliauja į Maroką, kuriame įsikuria keletui metų. Juliai sunkiai sekasi užsidirbti pinigų, jos vyras labai retai šeimą paremia piniginėmis perlaidomis. Moteris susipažįsta su vietiniu Marakešo gyventoju Bilalu, su kuriuo keliauja po Maroką ir bando surasti laimę bei tai, nuo ko bėgo iš Londono. Filmas patraukia netradicine istorija, nes ne kiekviena jauna dviejų vaikų mama keliautų į šią tolimą šalį. Taip pat – tai idealus filmas artėjant vasaros kelionių sezonui, nes Maroko vaizdai išties įkvepia, kaip ir garso takelis (ypač Jefferson Airplane daina „White Rabbit”).

7. Valgyk, melskis, mylėk / Eat Pray Love

Valgyk, melskis, mylėk su Julia Roberts priešakyje puikiai tiks visiems, kurie nusivylė dabartiniu savo gyvenimu ir darbu ir nori atrasti kažką naujo. Tai visai nesunku padaryti, net jei esi moteris ir tau jau virš 30 metų. Žinoma, daugelį riboja vaikai ir jau sukurta šeima, tačiau, kaip jau matėte filmo Ekspresas į Marakešą, vaikai nėra kliūtis, nes svarbiausia – didelis noras. Filmas kurtas remiantis 2006 metais išleista amerikiečių žurnalistės Elizabeth Gilbert autobiografinių memuarų knyga „Valgyk, melskis, mylėk”. Knygoje ir filme pasakojama istorija apie moterį, kuri po nelaimingos santuokos nusprendžia iškeliauti į Italiją ir Indiją viena. Žinoma, apsispręsti žengti tokį žingsnį buvo nelengva, tačiau, bent jau kaip paaiškės filmo pabaigoje, viskas baigėsi netgi labai laimingai.

Flash Animation
8. Leningrado kaubojai/Leningrad Cowboys

Tai išties keistas turbūt vieno geriausių suomių režisieriaus Aki Kaurismaki filmas. Tai istorija apie Sibiro muzikantų grupę „Leningrado kaubojai”, kurių pagrindiniai išskiriamieji bruožai – ilganosiai batai ir šukuosenos. Šios grupės vadybininkas sugalvojo, kad jiems reikia keliauti išgarsėti į pačią Ameriką. Čia prasideda visi nuotykiai. Kaip teigia A.Kaurismaki, jis numatė tik pirmą ir paskutinė filmo epizodą, o visa kita – gryna improvizacija. Kelionėse pamatęs kokią įdomią vietą režisierius liepdavo visiems sustoti ir čia pat filmuodavo. Beje, „Leningrado kaubojai” – išties egzistuojanti Suomijos grupė.

9. Amaya

Artėjant sąrašo pabaigai norime pasiūlyti ir vieną lietuvišką filmą Amaya, kuriame Andriaus Mamontovo vaidinamas herojus atkeliauja į Honkongą, kuriame jis susipažįsta su moterimi vardu Amaya ir jos komiška šeimyna. Daug nepasakosime, nes Amaya turbūt jau daugelis matė.

Flash Animation

10. Paskutinį filmą į šį sąrašą rekomenduos Laikas.lt skaitytojai. Tad siųskite Jūsų nuomone vertą filmą apie keliones ir mes jį įtrauksime į dešimtą vietą.
Rasa Barčaitė