Search Results for: "Juodoji gulbė"

Filmo „Juodoji gulbė“ žvaigždė  N. Portman susilaukė sūnaus

Filmo „Juodoji gulbė“ žvaigždė N. Portman susilaukė sūnaus

„Oskaro” laureatė Natalie Portman, anot žiniasklaidos, tapo motina. 30-metė aktorė pagimdė berniuką, rašo žurnalas „People”. Kitos detalės neskelbiamos.

Juodoji gulbė

Juodoji gulbė

Filmas, atidaręs 67-ąjį Venecijos kino festivalį, šokiruoja. Gundo. Erzina. Skatina. Moko. Jaudina. Ir žavi. Originalių idėjų nestokojantis Darrenas Aronofsky („Rekvijem…

Juodoji gulbė

Juodoji gulbė

Filmas, atidaręs 67-ąjį Venecijos kino festivalį, šokiruoja. Gundo. Erzina. Skatina. Moko. Jaudina. Ir žavi. Originalių idėjų nestokojantis Darrenas Aronofsky („Rekvijem…

Recenzija. „Juodoji gulbė“ –  ilgai lauktas senasis Aronofsky

Recenzija. „Juodoji gulbė“ – ilgai lauktas senasis Aronofsky

Naujo režisieriaus Darreno Aronofsky filmo „Juodoji gulbė“ („Black Swan“) turbūt laukia dauguma kino gurmanų. Kas laukia, o kai kas jau ir sulaukė bei drebančiomis rankomis paspaudė play mygtuką. Ir prieš paspausdamas labai tikėjosi, kad filmas repeat rėžimu suksis dar ne vieną kartą, kaip kad buvo su „Pi“ ar „Requiem svajonei“…

Slapta susituokė „Juodosios gulbės“ žvaigždė Natalie Portman (foto)

Slapta susituokė „Juodosios gulbės“ žvaigždė Natalie Portman (foto)

Šį savaitgalį slaptose vestuvėse ištekėjo Holivudo aktorė, filmų „Juodoji gulbė“, „V – Tai Vendeta“, „Sodų valstija“ žvaigždė Natalie Portman. Aktorei amžiną meilę prisiekė jos ilgametis mylimasis, „Juodosios gulbės“ choreografas Benjaminas Millepiedas.

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

83 –ieji „Oskarai“: didieji spėjimai

Jau šį sekmadienį kino pasaulio atstovų mintys ir kalbos suksis apie vieną – „Oskarų“ nakties įvykius. Ne paslaptis, jog būtent šis apdovanojimas yra kiekvieno kino industrijai save paaukojusio menininko aukščiausias įvertinimas. Kiekvienuose apdovanojimuose atsiranda naujų ir naujai įvertintų asmenybių, kurių darbai dar ilgai būna aptariami kino mėgėjų draugijoje.
Trumpai apžvelgsime pagrindinių „Oskarų“ nominacijų pretendentus, pabandydami įspėti galimus statulėlės savininkus.
Geriausias filmas:
• „Juodoji gulbė“ (22 is 70), 8,5
• „Kovotojas“
• „Pradžia“
• „Vaikams viskas gerai“
• „Karaliaus kalba“ (21 is 68), 8.5
• „127 valandos”
• „Socialinis tinklas” (51 is 53), 8,2 (8 oskarai)
• „Žaislų istorija 3”
• „Tikras išbandymas“ (13 iš 54), 8.1
• „Vinterio kaulai“
Pagrindiniai varžovai: „Juodoji gulbė“ , „Karaliaus kalba“, „Socialinis tinklas”, „Tikras išbandymas“. Pirmiausia reikėtų bandyti nuspėti – kokiu principu vadovausis šioje nominacijoje – ar inovatyvumo (prisiminkime „Išminuotojų būrį“), ar klasikinio filmo pricipu (prisiminkime „Lušnyno milijonierių“)?
Tačiau vertinant racionaliai, daugiausiai dėmesio iš šių filmų yra sulaukęs „Socialinis tinklas“, net 51 apdovanojimas ir dar 53 nominacijos. Nors turint galvoje, kad šis filmas pasirodė anksčiausiai už tris minėtuosius, tai nedaug ką nusveria. Kita vertus, aišku yra viena, visų šių filmų atstovai bus pakviesti ant garbingos pakylos, jei ne vienoje nominacijoje, tai kitoje. Na, bent jau taip turėtų įvykti…
Geriausias režisierius:
• Darren Aronofsky („Juodoji gulbė“)
• Joel Coen ir Ethan Coen („Tikras išbandymas“)
• David Fincher („Socialinis tinklas”)
• Tom Hooper („Karaliaus kalba“)
• David O‘Russell („Kovotojas“)
Pagrindiniai varžovai: Darren Aronofsky, David Fincher, Joel Coen ir Ethan Coen, Tom Hooper. Tiesą sakant, šioje nominacijoje labiau kovoja trys režisieriai – broliai Coenai jau yra tarsi „Oskarų“ veteranai, jų turi net keturis, kai tuo tarpu likusiems trims režisieriams tai būtų pirmasis „Oskaras“. Kritikų teigimu, didžiausia konkurencija šioje nominacijoje yra tarp Darren Aronofsky ir David Fincher, įdomu, kas vis dėlto laimės.
Geriausias aktorius:
• Javier Bardem („Biutiful’)
• Jeff Bridges,(„Tikras išbandymas“)
• Jesse Eisenberg („Socialinis tinklas”)
• Colin Firth („Karaliaus kalba“)
• James Franco („127 valandos”)

Pagrindiniai varžovai: Colin Firth ir James Franco. Kozirį šioje nominacijoje turi Colin Firth, kuris jau spėjo susižerti nominacijų ir apdovanojimų glėbį, tačiau kritikai negali nutylėti ir kalbant apie James Franco vaidmenį, kuriam drąsiai anonsuojami „Oskaro“ laurai.
Geriausia aktorė:
• Annette Bening („Vaikams viskas gerai“)
• Nicole Kidman („Triušio narvas“)
• Jennifer Lawrence („Vinterio kaulai“)
• Natalie Portman („Juodoji gulbė“)
• Michelle Williams („Mėlynasis Valentinas“)
Pagrindiniai varžovai: Jennifer Lawrence ir Natalie Portman. Abi aktorės lygiavertės, tačiau panašu, kad fortūna vis dėlto čia labiau Natalie pusėje. Gausus nominacijų ir apdovanojimų sąrašas, o ką jau kalbėti apie aktorės motinystę, sužadėtuves ir kitas geras naujienas pasirodančias spaudoje, tad sunku būtų netikėti, kad ne ji stovės ceremonijos pakyloje.
Geriausias dokumentinis filmas
• „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“
• „Dujožemis“
• „Viduje“
• „Restrepo“
• „Sąvartynas“
Pagrindiniai varžovai: „Restrepo“ ir „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“. Visiškai skirtingi tarpusavyje filmai, tačiau daugiau dėmesio sulaukęs visgi yra „Išėjimas per siuvenyrų krautuvę“, skirtumas net septynioms nominacijom. Įdomu vėlgi, ar kritikai vertins pagal išraiškos formų inovatyvumo prizmę, ar klasikos ir aktualijos.
Geriausias animacijos filmas“
• „Kaip prisijaukinti slibiną“
• „Iliuzionistas“
• „Žaislų istorija 3”
Tiek „Kaip prisijaukinti slibiną“, tiek „Iliuzionistas“ yra puikūs animaciniai filmai, tačiau logiškai mąstant, kai animacinis filmas pretenduoja geriausio filmo kategorijoje, ar gali taip būti, kad jis nelaimės žanrinėje nominacijoje?
Pabaigai norėtųsi pasidžiaugti, jog Lietuvos kino platintojai, kino teatrai rūpinasi ir gerbia Lietuvos žiūrovą. Festivalių metu ar kino teatrų repertuaruose puikavosi ir dar tebesipuikuoja šių kino filmų pavadinimai. Jei dar nespėjote pamatyti kino filmo, pretenduojančio į pagrindinę „Oskarų“ programą, dar galite tai padaryti. Visų Lietuvos kino teatrų repertuarus rasite Laikas.lt kino repertuarų rubrikoje.

„Karaliaus kalba“ nominuota net keturiolikai BAFTA apdovanojimų

„Karaliaus kalba“ nominuota net keturiolikai BAFTA apdovanojimų

Tikrais įvykiais paremta drama apie mikčiojantį D.Britanijos monarchą „Karaliaus kalba“ pretenduoja net į 14 BAFTA (British Academy Film Awards) apdovanojimų. “Juodoji gulbė” nominuota dvylikoje, “Pradžia” devyniose, “127 valandos“ aštuoniose kategorijose, o Auksinį gaublį kaip geriausias metų filmas gavęs „Socialinis tinklalapis“ pretenduoja tik į šešias statulėles.

„Karaliaus kalba“ pretenduoja tapti geriausiu filmu, geriausiu anglišku filmu, režisierius Tomas Hooperis – geriausiu režisieriumi, prizą už geriausią scenarijų pretenduoja gauti Davidas Seidleris, geriausiu aktoriumi gali tapti Colinas Firthas, geriausiu antrojo plano aktoriumi – Geoffrey Rushas, Helena Bonham Carter – geriausia antro plano aktore. Taip pat filmas pretenduoja būti apdovanotas už geriausią muziką, garsą, montažą, kinematografiją, kostiumus, makiažą bei šukuosenas, geriausią dailininko darbą.

Apdovanojimų ceremonija įvyks vasario 13 dieną.
Aristokratiška britų dvasia ir humoru paremtos istorinės dramos režisierius Tomas Hooperis pabandė į karališkąją šeimą pažvelgti iš kitos perspektyvos ir papasakoti kitokią, šiltą ir intymią istoriją apie monarchų išgyvenimus ir kasdienius iššūkius, su kuriais susiduriame ir mes, paprasti žmonės.
Pirmoje XX a. pusėje Anglijos monarchiją ištinka tikras skandalas – karalius Edvardas VIII (akt. Guy Pearce) atsisako sosto, kad galėtų vesti nekilmingą ir išsituokusią moterį. Neramiu šaliai metu jo pareigų imtis tenka Edvardo VII broliui Jurgiui VI (akt. Colin Firth). Tačiau vyras visai netrokšta sosto, be to, turi rimtą kalbos sutrikimą – jis mikčioja.
Monarcho problemų spręsti iš Australijos atvyksta logopedas Lajonelis Lougas (akt. Geoffrey Rushas), į kurį kreiptis Jurgį VI po daugelio nesėkmingų bandymų įveikti kalbos sutrikimą įtikina žmona Elžbieta (akt. Helena Bonham Carter).
Nepatenkintas monarchas pasirodo logopedo kabinete ir iš karto susiduria su stačiokišku ir formalumų nepripažįstančiu australo būdu. Vadinti karalių mažybiniu vardu – viena iš daugelio keistuolio logopedo gydymo technikų. Be jos gydytojas taiko daugybę neįprastų, o kartais net juoką keliančių būdų išgydyti Jurgio VI negalią. Karaliui tenka dainuoti, voliotis ant žemės ir net keiktis. Lajonelis supranta, kad karalius mikčioja dėl psichologinių priežasčių, tad jų abiejų laukia ilgas, sunkus ir iš šalies žiūrint linksmas darbas.

Natalie Portman – apie alinančias treniruotes ir sutrikusią realybę (Interviu)

Natalie Portman – apie alinančias treniruotes ir sutrikusią realybę (Interviu)

Natalie Portman naujame Dareno Aronofsky filme „Juodoji gulbė“ vadina ambicingą baleriną, kuriai pasiūlomas pagrindinis vaidmuo balete „Gulbių ežeras“. Šiame kūrinyje balerina turi persikūnyti į juodąją ir baltąją gulbę, tačiau mergina taip įsijaučia į naują vaidmenį, kad nebesugeba atskirti jo nuo realybės ir pamažu prasideda…

Paskelbti „Auksinių gaublių“ nominantai

Paskelbti „Auksinių gaublių“ nominantai

Holivudo užsienio spaudos asociacija paskelbė 2011-ųjų „Auksinių Gaublių“ apdovanojimų nominantų sąrašą.

Daugiausiai nominacijų – net septynias, gavo filmas „Karaliaus kalba“. Net šešiomis nominacijos buvo įvertintos dramos „Socialinis tinklas“ ir „Kovotojas“.

Dėl geriausios dramos apdovanojimo „Auksinių gaublių“ vakarą kovos filmai „Juodoji gulbė“, „Kovotojas“, „Pradžia“, „Karaliaus kalba“ ir „Socialinis tinklalapis“.

Geriausia dramos aktorė pretenduoja tapti jautrioje dramoje „Triušio urvas“ sūnaus netektį išgyvenusią motiną suvaidinusi žavioji australė Nikole Kidman. Nominaciją aktorei pelnęs filmas Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo sausio 14 d. N. Kidman konkurentėmis dėl geriausios aktorės titulo tapo Halle Berry („Frenki ir Alisa“), Jennifer Lawrence („Vinterio kaulai“), Natalie Portman („Juodoji gulbė“), Michelle Williams („Blue Valentine“).

Geriausiu dramos aktoriumi tapti pretenduoja Jesse Eisenbergas („Socialinis tinklalapis“), Colinas Firthas („Karaliaus kalba“), Jamesas Franco („127 valandos“), Ryanas Goslingas („Blue Valentine“) ir Markas Wahlbergas („Kovotojas“).

Prestižiniai kino apdovanojimai bus teikiami 2011 metų sausio 15 dieną. Ceremoniją ves anglų aktorius ir komikas Ricky Gervais. „Auksiniai gaubliai“ – tai kasmetinė geriausių JAV kino filmų ir televizijos laidų apdovanojimų ceremonija, kurios metu geriausieji apdovanojami net 68 kategorijose.

Pagrindinės nominacijos:

Specialus Cecil B. DeMille apdovanojimas:
Robertas De Niro.

Geriausia drama:
„Juodoji gulbė“,
„Kovotojas“,
„Pradžia“,
„Karaliaus kalba“,
„Socialinis tinklalapis“.

Geriausia dramos aktorė:
Halle Berry („Frenki ir Alisa“),
Nicole Kidman („Triušio urvas“),
Jennifer Lawrence („Vinterio kaulai“),
Natalie Portman („Juodoji gulbė“),
Michelle Williams („Blue Valentine“).

Geriausias dramos aktorius:
Jesse Eisenbergas („Socialinis tinklalapis“),
Colinas Firthas („Karaliaus kalba“),
Jamesas Franco („127 valandos“),
Ryanas Goslingas („Blue Valentine“),
Markas Wahlbergas („Kovotojas“).

Geriausia antrojo plano aktorė:
Amy Adams („Kovotojas“),
Helena Bonham Carter („Karaliaus kalba“),
Mila Kunis („Juodoji gulbė“),
Melissa Leo („Kovotojas“),
Jacki Weaver („Gyvūnų Karalystė“).

Geriausias antrojo plano aktorius:
Christianas Bale („Kovotojas“),
Michaelas Douglasas („Volstrytas: pinigai nesnaudžia“),
Andrew Garfieldas („Socialinis tinklalapis“),
Jeremy Renneris („Miestas“),
Geoffrey Rushas („Karaliaus kalba“).

Geriausia muzikos juosta/komedija:
„Alisa Stebuklų šalyje“,
„Burleska“,
„Vaikams viskas gerai“,
„Rizikinga erzinti diedukus“,
„Turistas“.

Geriausia muzikos juostos/komedijos aktorė:
Annette Bening („Vaikams viskas gerai“),
Anne Hathaway („Meilė ir kiti narkotikai“),
Angelija Jolie („Turistas“),
Jullianne Moore („Vaikams viskas gerai“),
Emma Stone („Lengvabūdė pirmūnė“).

Geriausias muzikos juostos/komedijos aktorius:
Johnny Deppas („Turistas“),
Johnny Deppas („Alisa Stebuklų šalyje“),
Paulas Giamatti („Barnio versija“),
Jake Gyllenhaalas („Meilė ir kiti narkotikai“),
Kevinas Spacey („Kazino Džekas“).

Geriausia animacinė juosta:
„Bjaurusis AŠ“,
„Kaip prisijaukinti slibiną“,
„Iliuzionistas“,
„Ilgo plauko istorija“,
„Žaislų istorija 3“.

Geriausias užsienio filmas:
„Biutiful“ (Ispanija, Meksika),
„Aš esu meilė“ (Italija),
„Le concert“ (Prancūzija, Rusija),
„Pakraštys“ (Rusija),
„Geresniame pasaulyje“ (Danija, Švedija).

Geriausias režisierius:
Darrenas Aronofsky („Juodoji gulbė“),
Davidas Fincheris („Socialinis tinklalapis“),
Tomas Hooperis („Karaliaus kalba“),
Christopheris Nolanas („Pradžia“),
Davidas O. Russellas („Kovotojas“).

Geriausias scenarijus:
„127 valandos“,
„Pradžia“,
„Vaikams viskas gerai“,
„Karaliaus kalba“,
„Socialinis tinklalapis“.

Ar atspėsite koks tai filmas? (foto)

Ar atspėsite koks tai filmas? (foto)

Iliustracijų meistras Massimo Carnavale gimtojoje Italijoje jau pelnė nė vieną apdovanojimą už savo nuveiktus darbus, tačiau rasti informacijos apie jį – labai sunku. Jis vienas iš tų tylių kūrėjų, už kurį kalba darbai. Bene labiausiai žmones žavi M. Carnavale kūriniai, kuriuose galima išvysti sceną iš visiems gerai žinomų filmų.