Search Results for: "Justė Karpavičiūtė"

Dailės mokytojo M. Tikniaus pamokose – grafičių piešimas

Dailės mokytojo M. Tikniaus pamokose – grafičių piešimas

Vystydamasi grafičių subkultūra išsišakojo į daug krypčių – vis dar išliko nelegalus grafitis, atsirado street art‘as, lietuviškai vadinamas gatvės menu, greta to – komercinis grafičių naudojimas, verslo forma atliekant individualius užsakymus ir dekoruojant pastatų interjerą ar eksterjerą. Neišvengta ir grafičio technikos kaip kūrybiškumo skatinimo metodo. Mindaugas Tiknius, buvęs grafičių piešėjas, šiandien Vilniuje įsikūrusiame Lietuvos vaikų ir jaunimo centre jaunuolius moko piešti grafičius ir gatvės meno kūrinius. Jis sako, kad tai priemonė, padedanti skatinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, neįspraudžiant jų į mokyklinio ir akademinio piešimo rėmus.

Sienų keliami konfliktai: grafičių piešėjai prieš architektūros tyrinėtojus

Sienų keliami konfliktai: grafičių piešėjai prieš architektūros tyrinėtojus

Grafičių subkultūra kelia ne vieną konfliktą visuomenėje. Patys grafičių piešėjai konkuruoja tarpusavyje, nuolat „kariauja“ su teisėsauga ir, dažnai, su užrašus ant sienų keikiančiais miestų gyventojais. Vis dėlto grafičių subkultūra pykdo ir kuria temas diskusijoms dar vienai grupei žmonių – architektūros tyrinėtojams.

Buvęs grafičių piešėjas: „Retas

Buvęs grafičių piešėjas: „Retas, kuris savo piešiniais siunčia žinutes“ (interviu)

Nepriklausomybės paskelbimas Lietuvoje nulėmė naujų madų vėjus iš Vakarų, atpūtusius ir masyvią hiphopo kultūrą. Muzika, riedlentės, apdribę rūbai ir, žinoma, grafičiai – visa tai neilgai trukus apžavėjo jaunus lietuvius ir tarsi pastūmėjo save išreikšti nelegaliai ant miesto sienų purškiant dažus. Tai buvo grafičių subkultūros Lietuvoje pradžia, apie kurią papasakoti sutiko Lietuvoje žinomas buvęs grafičių scenos dalyvis, pravarde Plūgas.

Kodėl miestuose atsiranda grafičiai?

Kodėl miestuose atsiranda grafičiai?

Nors pirmaisiais grafičiais galima laikyti ir piešinius urvuose, šios subkultūros judėjimo pradžią akivaizdžiausiai žymi pirmosios jos apraiškos JAV. 8 dešimtmetyje čia grafičiai prasidėjo nuo politinių aktyvistų užrašų ant sienų ir tokių gaujų kaip „Savage Skulls“ (liet. „Laukinės kaukolės“), „La Familia“ (liet. „Šeima“) ir „Savage Nomads“ (liet. „Laukiniai klajokliai“) teritorijų žymėjimo. Vėliau palaipsniui tai išsivystė į šiandieninį grafitį – įvairiakryptį, daugiatikslį ir skirtingą. Ne visada susimąstome, kodėl grafičiai atsiranda, kas juos piešia, dažniau vertiname, grožimės ar burnojame. O užkulisiai labai įdomūs ir juos analizuojantys sociologai pateikia ypatingų įžvalgų.

Jaunimo politika – galimybė atstovauti savo interesams

Jaunimo politika – galimybė atstovauti savo interesams

Eilinio jauno žmogaus paklausus, su kuo asocijuojasi sąvoka „Jaunimo politika“, pasigirsta daugybė atsakymų: korupcija, Seimas, mokinių parlamentas, studentų atstovybė, „plepalai“. Dažniausiai asociacijos turi neigiamą atspalvį ir visai nesunku atspėti, kodėl. Vis dėlto ši sąvoka nėra tas pats, kas neigiamą prasmę Lietuvoje įgavęs žodis „politika“, o ką reiškia „jaunimo politika“ vertėtų suprasti visiems Lietuvoje gyvenantiems jauniems žmonėms. Kodėl? Nes jauno žmogaus pilietiškumas prasideda nuo susipažinimo su jaunimo politika ir žinojimo, kaip būdamas moksleiviu, studentu ar jaunu darbuotoju jis gali dalyvauti aktualių sprendimų priėmimu regiono ar nacionaliniu lygmeniu.

„Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ keičia savo statusą: iš „Single“ į „In A Relationship“

„Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ keičia savo statusą: iš „Single“ į „In A Relationship“

Dvi interneto parduotuvės – „Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ – susivienijo ir Vilniuje atidaro bendrą parduotuvę, kurią patys vadina idėjine kolaboracija.

„Comedy Kasta“ vakaruose – humoras tiems

„Comedy Kasta“ vakaruose – humoras tiems, kas nežiūri televizoriaus

Jau rytoj Vilniuje, kultūros bare „Kablys“, įvyks dar vienas išskirtinis humoristų „Comedy Kasta“ standupų šou. Šį karta „Kasta“ vilioja humoro mėgėjus ne tik nauja programa, bet socialiniuose tinkluose savo įžvalgomis pagarsėjusio Karolio Jachimavičiaus standupu ir paslaptingu svečiu, kurio pavardės išduoti nenori, bet tikina, kad jis – daug patirties turintis ir žinomas humoristas.

Aklųjų teatro režisierė: kaip sukurti teatrą nematančiam žmogui (interviu)

Aklųjų teatro režisierė: kaip sukurti teatrą nematančiam žmogui (interviu)

Spektaklių metu scenoje įprasta matyti vaidinančius aktorius, jų emocijas, santykius, įvykius. Karolina Žernytė, lėlininkė ir aklųjų teatro pradininkė, sako, kad viena didžiausių dabartinio teatro problemų yra per didelis dėmesys aktoriui ir per maža tarnystė žiūrovui. Būtent ši problema aktorę paskatino imtis kurti iš pirmo žvilgsnio utopinį teatrą – spektaklius neregiams. Skamba neįtikėtinai, tačiau jau ne viena teatro scena Lietuvoje ir Rusijoje buvo skirta regėjimo negalią turintiems žmonėms, kur teatras yra nematomas, bet jaučiamas.

„Humoro klubas” pradeda per vasarą nušlifuotą naująjį sezoną

„Humoro klubas” pradeda per vasarą nušlifuotą naująjį sezoną

Šįvakar „Humoro klubas“, penkerius metus įrodinėjantis, kad ir lietuviai turi humoro jausmą, pradeda savo naująjį sezoną. Klubo „standaperiai“ žada numesti bombą arba dar kartą parodyti praėjusio sezono programą „Nauja programa“. Lietuvos jaunosios kartos humoristai, savo karjerą pradėję televizijoje, šiandien juoktis kviečia ne tik įsigijusiuosius bilietus į klube „Tamstą“ vyksiantį vakarą – humoro šou bus tiesiogiai transliuojamas ir internetu.

LARP – psichologinis rolių žaidimas

LARP – psichologinis rolių žaidimas, leidžiantis išbandyti save įvairiose situacijose

Andersonų šeima susitinka po netikėtos nelaimės – tėvų žūties autoavarijoje. Broliai ir seserys nesimatę ir nebendravę kelerius metus dabar privalo išspręsti didžiausią problemą – pasidalyti žuvusių tėvų palikimą. Mažai vieni kitus pažinodami, bet turėdami stiprius įsitikinimus ir norą gauti kuo didesnę dalį turtų giminaičiai bando ieškoti kompromisų – diskutuoja, pykstasi, derasi. Kaip būdamas vienu šeimos narių elgtumeisi tu?