Search Results for: "Kosmetikos komponentai"

Kosmetikos komponentai

Kosmetikos komponentai, sukeliantys vėžį. Turime tai žinoti!

Ar dažnai, pirkdamos rankų kremą, plaukų šampūną ar veido prausiklį, perskaitote jų sudėtį? Ar nors kartą susimąstėte, kokią įtaką viena ar kita kosmetinė priemonė gali turėti jūsų odai ar, galų gale, sveikatai? Ar kada pagalvojote, jog visos „veikliosios“ priemonės, įeinančios į maskuotojo ar dieninio kremo sudėtį, iš tikrųjų neturi jokio realaus poveikio, o rezultatas pasiekiamas tik kosmetinių koncetratų dėka?

Natūrali kosmetika - verta išbandyti!

Natūrali kosmetika – verta išbandyti!

Kiekvieną dieną moterys išleidžia krūvą pinigų kosmetikai vien tam, kad pratęstų savo grožio ir jaunystės galiojimo laiką. Tačiau surasti tai, kad idealiai tiktų kiekvienai moteriai, yra praktiškai neįmanoma – juk mūsų odos struktūra yra skirtinga.

Jautrios odos priežiūra naudojant 100% aktyvius komponentus

Jautrios odos priežiūra naudojant 100% aktyvius komponentus

Terminas „Jautri oda“ naudojamas apibūdinti įvairias nemalonias jutimines reakcijas į sąlytį su kosmetinėmis priemonėmis ar dėl aplinkos poveikio. Tai gali pasireikšti įvairiais požymiais, kuriuos galima pastebėti apžiūrint odos paviršių – odos paraudimas, šerpetojimas, ar jutiminėmis, nebūtinai matomomis reakcijomis – deginimo, gėlimo, dilgčiojimo, niežulio jausmas.

Kokias klaidas darome odą puoselėdami aliejais?

Kokias klaidas darome odą puoselėdami aliejais?

Augaliniai aliejai yra kosmetikos pramonės auksas dėl daugelio priežasčių. Jų stiprus poveikis odai įrodytas moksliškai, o palyginus su ikrais, tuo pačiu auksu ar kitais itin vertinamais kosmetikos ingredientais, natūralūs aliejai (ne eteriniai) nėra tokie brangūs. Taip pat jie – gana ekologiškas produktas, išgaunamas iš atsinaujinančių gamtos išteklių. „Vis dėlto tam, kad odos priežiūra aliejais džiugintų, turime žinoti, kaip juos naudoti teisingai. Nes juk kuo stipresnio poveikio preparatas, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti, tačiau ir rizika nusivilti padidėja“, – sakė „The Body Shop“ grožio konsultantė ir tarptautinių mokymų vadovė Giedrė Eidukaitė.

Ilgalaikis lakavimas: ką verta žinoti

Ilgalaikis lakavimas: ką verta žinoti

Mano nagai labai silpni, vis galvoju, kad vertėtų pasidaryti ilgalaikį lakavimą, bet ne iš vienos draugės girdėjau, kad po kelių tokių procedūrų nagai būna labai pažeisti. Ar ši procedūra išties kenkia nagams?

Sausų šampūnų privalumai

Sausų šampūnų privalumai, trūkumai ir keli naminiai receptai

Mūsų dienomis kosmetikos firmos nesnaudžia – jos siūlo pačių įvairiausių priemonių, suteikiančių plaukams daugiau grožio ir sveikatos. Atsiranda naujų alternatyvų, kurios daug tobulesnės, jeigu lygintume jas su prieš tai buvusiomis. Viena iš tokių priemonių yra sausas šampūnas, galintis vos per kelias minutes grąžinti švaros pojūtį (o tai ypač patogu, jeigu nėra sąlygų išsiplauti galvos įprastu būdu).

Ar gali kosmetika gyventi be konservantų?

Ar gali kosmetika gyventi be konservantų?

Pasirodžius ekologiškai produkcijai Lietuvos parduotuvėse, pirkti ją žmonėms ilgainiui tapo mada, o kiek vėliau ir poreikius tenkinančiu įpročiu. Tačiau atsirado ir nepasidavusių šiai karštinei ir netgi suabejojusių natūralių priemonių veiksmingumu jas pabandžius. Kodėl taip atsitinka?

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgiamos su ekologiška kosmetika susijusios problemos ir paneigiami natūralumo sąvoką teršiantys mitai.

Ką reikia žinoti perkant ekologišką kosmetiką
Svarbiausia neužkibti ant pseudoekologiškų produktų kabliuko, nes kartu su vartotojų atėjo ir gamintojų mada. Atsirado begalė gaminančiųjų ekologiškus produktus neturint tinkamos praktikos, laikantis minimalių kriterijų ar dar blogiau – susikūrus savuosius, kurie tik išoriškai siejasi su ekologija. Vienas iš pavyzdžių – ant produkto pakuotės rašoma, kad jo sudėtyje yra 80 proc. natūralių ir ekologiškų medžiagų, tačiau iš tikro didžiąją dalį deklaruojamų komponentų sudaro: vanduo, glicerinas ir galbūt minimalus augalo ekstrakto kiekis. Žinoma, tokie produktai nepateisina pirkėjų lūkesčių ir jie nusivilia tariamai natūralia produkcija. Norint to išvengti, kaip teigia ekologiškos produkcijos gamintojai, svarbiausia pasikliauti prekiniais ženklais, produkto sudėtimi ir sertifikatais.

Renkantis kosmetiką, svarbu, kad joje būtų kuo daugiau natūralių medžiagų, o apraše nesimatytų jau gerai žinomų parabenų, trumpinių PEG, EDTA, medžiagų pavadinimų su skaičiais; kremuose – parafino, kitaip tariant, mineralinio aliejaus, ar kitų, aiškiai suprantamų sintetinių komponentų.

Natūraliame produkte cheminės medžiagos
Cheminių medžiagų yra tiek ekologiškoje, tiek ir sintetikos pagrindu pagamintoje kosmetikoje. Skirtumas tas, kad vienur jos gamtinės, kitur – sintetinės. Net ir tos pačios cheminės sudėties medžiaga, priklausomai nuo kilmės, gali turėti skirtingą poveikį, pavyzdžiui: kvapus suteikiančios sintetinės medžiagos dažnai alergizuoja, tačiau gamtoje esančios tokios pačios cheminės sandaros komponentai alergijos nesukelia.

Natūralios priemonės turi lėtesnį poveikį nei sintetinės?
Pasak ekologiškos kosmetikos gamintojų, natūralių priemonių teigiamas poveikis odai yra didesnis ir greitesnis. Aliejais maitinama oda gali kvėpuoti. Sintetinių komponentų gudrybė ta, kad jais galima sukurti labai greitą, pavyzdžiui, švelnumo efektą. Tačiau tai tik pojūtis, oda iš tikro lieka užmaskuota. Tuo tarpu ekologiška kosmetika išsprendžia daugybę odos problemų ne tik paviršutiniškai, bet ir normalizuojant jos funkcijas. Beje, natūrali kosmetika itin retai turi šalutinį poveikį net netinkamai ją naudojant. To negalima pasakyti apie sintetinę produkciją.

Vertinti tiesioginę kainą – neteisinga
Ekologiškoje parduotuvėlėje įsigytos kūno priežiūros priemonės kainuoja brangiau nei sintetinės kokiame nors prekybos centre. Taip yra todėl, kad pastarųjų žaliavos kainuoja itin mažai, ko nepasakysi apie ekologiškų produktų ingredientų kainą.
Svarbiausia suprasti, kad tokių dalykų, kaip ekologiško ir neekologiško muilo gabaliuko kaina, apskritai nereikia vertinti, nes pastarasis su savo įvairiausiais priedais ištirpsta žymiai greičiau.

Be konservantų kosmetika galioja trumpiau?
Tinkamai pagaminti ir supakuoti natūralūs produktai ir be sintetikos gali turėti ilgą galiojimo laiką. Juk geras vynas laikomas ilgai nesugenda. Viskas priklauso nuo produkto rūšies ir jo gamintojų. Tad pirmiausia reikia juos sąmoningai išsirinkti ir jau po to atsakingai išleisti pinigus, perkant kokybišką produkciją.
Parengė Dovilė Raustytė