Search Results for: "Stalin"

Elvis Presley

Elvis Presley, Einstein’as, Stalinas, W. Churchill’is ir kiti – kartu švenčia 5-ąjį „Flickr“ gimtadienį (foto)

Socialinio tinklo „Flickr Commons“ bendruomenė švenčia savo 5-ąjį gimtadienį. Ta proga buvo išrinktos populiariausios penkių metų laikotarpio nuotraukos iš šios internetinės svetainės kolekcijos, kurią sudaro ir asmeninės nuotraukos, ir žymių žmonių fotografijos ar įsimintini istorijos momentai. Winstonas Čerčilis, Elvis Presley, Ričardas Niksonas, JAV prezidentas Ruzveltas, Stalinas, Albertas Einšteinas ir kiti žymūs istorijos veikėjai atsidūrė tarp tų, kurie buvo dažniausiai apžiūrinėjami internautų per šiuos penkerius metus.

Vienintelė Stalino dukra: „Niekada jam už tai neatleisiu. Niekada!“

Vienintelė Stalino dukra: „Niekada jam už tai neatleisiu. Niekada!“

Svetlana Alilujeva (arba Lana Peters) buvo vienintelė Sovietų Sąjungos diktatoriaus Stalino dukra. Dezertyravusi iš Sovietų Sąjungos, ji atvirai reiškė neapykantą tėvui ir visam sovietiniam rėžimui.

Monospektaklis KOBA - istorija apie Staliną

Monospektaklis KOBA – istorija apie Staliną

Baladžio 2 d.,18 val., Lietuvos nacionaliniame dramos teatro naujojoje scenoje – Studijoje, bus rodomas Kauno kamerinio teatro aktoriaus Aleksandro Rubinovo monospektaklis – „KOBA“. Jis sukurtas pagal populiaraus rusų rašytojo Edvardo Radzinskio apsakymą.

Tai intriguojanti istorija apie Staliną (Koba – revoliucinis Stalino slapyvardis), kurią pasakoja jo jaunystės draugas ir bendražygis. Daugelį metų jie buvo išvien – mylėjo ir gerbė vienas kitą, dalinosi duonos rieke ir revoliucijos pergalės džiaugsmais… Kol kovotojas Koba tapo diktatoriumi Stalinu… O meilė virto visa apimančia baime… Baime, kuri ardo žmogiškumą, kurioje gimsta nusikaltimai, kuri gniuždo, kausto, deformuoja ir naikina. Jis leido draugams kreiptis į jį „tu“ ir žiūrėjo, kaip jie bąla iš baimės. Jis sunaikino visus, kurie jo nebijojo. Tuos, kurie jo bijojo, taip pat. Ir liko vienas. Su vienatvės baime. Su baime, visa apimančia.

Spektaklis yra apkeliavęs nemažai tarptautinių teatro festivalių: „Armmono“ Jerevane (Armėnija), „Zvaigzne“ Rygoje (Latvija), „Vidlunia“ Chmelnickyje (Ukraina), Maskvoje (Rusija), Charkove (Ukraina), o šiais metais festivalyje „Monoklis“, Sankt-Peterburge (Rusija) pelnė I premiją.

Ar pasidalintumėte lova su skaitomos knygos personažu? (foto)

Ar pasidalintumėte lova su skaitomos knygos personažu? (foto)

Esate, kada nors įsimylėję mėgiamos knygos veikėją, pasiilgę jo užvertus paskutinį knygos puslapį, norėję išeiti pasivaikščioti, išgerti kavos su pamėgtu herojumi? Daugeliui žmonių tokie potyriai nėra svetimi. Seniausias ir didžiausias knygynas Izraelyje panaudojo tai reklamai sukurti.

Kai charakteris ir nuotaika priklauso nuo maisto

Kai charakteris ir nuotaika priklauso nuo maisto

JAV ir Kanados mokslininkai nustatė, kad dvasinė ir emocinė sveikata priklauso nuo to, kokį maistą vartoja žmogus.

Jaukiems rudens vakarams – keletas puikių pyragų receptų

Jaukiems rudens vakarams – keletas puikių pyragų receptų

Atėjus ilgų rudens vakarų metui, daugiau laiko galime skirti eksperimentams virtuvėje, o ir šviežių rudeniškų daržo gėrybių dar gausu. Tinklaraščio Maistoklubas.lt autorė Ilona Juciūtė dalijasi keletu puikių rudeniui tiksiančių pyragų receptų.

Istorinė Panemunės pilis ieško naujo valdovo

Istorinė Panemunės pilis ieško naujo valdovo

Lietuvoje išlikusių istorinių pilių yra vos keletas, o Panemunės pilis pagrįstai laikoma geriausiai išlikusia renesansine reprezentacine pilimi Lietuvoje. Todėl galimybė tapti tokio turto savininku – itin reta.

Ieva Narkutė „Švelnesnis žvėris“ – naujo albumo pristatymai

Ieva Narkutė „Švelnesnis žvėris“ – naujo albumo pristatymai

Labai mėgstu koncertuoti. Ir kažkodėl labiausiai – rudenį. Kai visi sulėtėja, kai vis anksčiau sutemsta, kai prisimenam didelius jaukius megztinius ir, namie įsijungę stalinę lempą, sėdim ir galbūt nieko ypatingo neveikiam. Neveikiam, o jauku. Gal tyliai groja muzika, gal kažkas iškepė mums obuolių pyragą, gal mes šiandien pakalbėjom su kitam mieste gyvenančiu draugu ir, pasiuntę jam labų dienų, supratom, kad esam šitam vienišam pasauly ne vieni, kad mūsų irgi neužmiršta, kaip ir mes neužmirštam. JEI neužmirštam.

Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“

Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“

Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais. Tiek laiko pakako gimti spektakliui, nustebinusiam ir patį režisierių.

Knygų pusryčių konkurse – knyga apie 1913-ųjų vasarą kūrusius iškiliausius pasaulio menininkus

Knygų pusryčių konkurse – knyga apie 1913-ųjų vasarą kūrusius iškiliausius pasaulio menininkus

Ar kalbant apie 1913-uosius galima ignoruoti negandą, jau tykančią už kampo? Pirmasis pasaulinis karas vos po metų, tačiau Floriano Illieso knygoje „1913. Šimtmečio vasara“ – kvapą gniaužianti išskirtinio laikotarpio kultūrinio gyvenimo panorama. 1913-ieji buvo ypatingi metai. Tai literatūros, dailės, muzikos pakilimo laikotarpis, kultūros aukso amžius.