Search Results for: "Teatro terapija"

Su „Teatro terapija“ savęs pažinimo link

Su „Teatro terapija“ savęs pažinimo link

Saulei greičiau leidžiantis ir dienoms trumpėjant, kūrybinė kompanija „Laimingi žmonės“ kviečia kiekvienam atrasti save iš naujo ir pasinerti į „Teatro terapiją“ – praktinių užsiėmimų ciklą. Ši sąvoka daugeliui gali skambėti lyg psichologinis seansas. Anot režisieriaus Arvydo Lebeliūno, teatro terapija yra savianalizė, tačiau tai ne psichologinis seansas, kuriame terapeutas užduoda klausimus savo klientui. Savęs atradimas čia vyksta ir per kitus žmones. Dirbama grupėse, kuriose dalyviai skiriasi amžiumi ir daugeliu kitų aspektų. Kitas žmogus yra atskiras pasaulis, į kurį tokių užsiėmimų metu leidžiama įsiterpti ir tau. Teatro terapijoje žmonės pradeda kur kas akyliau analizuoti situacijas, kuriose atsiduria kartu su kitais žmonėmis.
“Idėją sukurti ką nors panašaus parsivežiau iš Kanados. Ten susižavėjau žmonių entuziazmu, noru pažinti save, plėsti akiratį. Vankuveryje, kur gyvenau ketverius metus, kiekvieno mikrorajono bendruomenės namuose galėjai dalyvauti ne tik sporto užsiėmimuose, šokių ar keramikos studijose, bet ir gilintis į kitas, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, žmonėms svetimas ar nepasiekiamas sritis. Tame tarpe ir aktorystę. Juk žmogaus, lankančio, tarkim, užsienio kalbos kursus, tikslas ne visada būna tapti vertėju ar mokytoju. Lietuvoje žmonės lygiai tokie pat smalsūs, norintys pažinti, bendrauti. Dirbantiems ar vyresnio amžiaus žmonėms tokie ar panašūs užsiėmimai dažniausiai būna užsakomieji ar vienkartiniai. Tiesiog norisi praplėsti jau esamų savęs pažinimo kelių skalę ir padėti žmonėms patiems savyje atrasti kūrėjus: buhalterius, virėjus, studentus, mokytojus, dailininkus ar vadovus. Tikiu, kad bet kuri profesija yra kūryba. Tiesiog norisi pasidalinti savaja patirtimi, kurią dalyvaujantys seminaruose vėliau galės pritaikyti savoje terpėje.“ – apie patirtį svečioje šalyje pasakoja režisierius.
Pasak Arvydo Lebeliūno, šiame informacija perkrauto, skubėjimo, planavimo, instrukcijų „kaip tapti laimingam, turtingam, gražiam ” pilname pasaulyje, dažnas pasimetame ir pradedame jaustis taip, lyg kažką ar net viską darome ne taip, t.y. nustojame tikėti savimi, būti savimi, įsiklausyti į save. Šių užsiėmimų esmė – ne tik išmokyti žmones vaidybos, bet ir pasitelkiant aktorinio meistriškumo įrankius, per savo pačių patirtis, nuotaikas, mintis ir intuicijas, priimti mus supantį pasaulį, veikti jame be baimės būti savimi.
„Teatro Terapijos“ seminarų ciklo siekis – laiko patikrintų teatrinių disciplinų pagalba padėti žmonėms atskleisti saviraiškos, bendravimo, kūrybines galias, o įgytą patirtį panaudoti profesinės veiklos srityse, asmeniniame gyvenime. Kiekvienas turime skirtingų priežasčių gilintis į save ar net save keisti. Svarbiausia, kad tai daryti niekada nevėlu!
“Teatro terapijos” užsiėmimai vyks:
Kaune, Lapkričio 26-27 d. TEATRO KLUBAS, Vilniaus g. 22 (Architektų sąjungos salė (II aukštas))
Vilniuje, Gruodžio 3-4 d. ARTOTEKA, A. Strazdelio g. 1,(iš Šv. Dvasios g. pusės / netoli Barbakano / šalia gyvos muzikos klubo „Tamsta”)
Visa informacija apie Teatro Terapiją: www.laimingizmones.lt, el.paštu: [email protected], tel. +370 627 09146

Magišką 12-ąjį sezoną „cezario grupė” uždarys su pakylėjimą suteikiančiu spektakliu (interviu su teatro vadovu

Magišką 12-ąjį sezoną „cezario grupė” uždarys su pakylėjimą suteikiančiu spektakliu (interviu su teatro vadovu, aktoriumi P. Čižinausku)

12 – magiškas skaičius. Šį dieviškojo tuzino sezoną teatras „cezario grupė“ ir vėlgi simboliškąją birželio 12-ąją uždaro su Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotu spektakliu „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją.

Sportas su kūdikiu - naudinga abiem

Sportas su kūdikiu – naudinga abiem

Mamų ir kūdikių sportas kartu – tai Lietuvoje dar nauja, bet sparčiai populiarėjanti idėja. Jos puoselėtojas sveikatingumo klubas „G7 Sportas“ pristato įvairias šeimos sporto galimybes ir kviečia mamytes su mažyliais nemokamai išbandyti „Mamos ir vaiko“ treniruotes.

„Prieš keletą metų, kai pati buvau neseniai pagimdžiusi dukrelę, galvojau, kaip galėčiau sportuoti, atgauti turėtas figūros linijas ir tuo pačiu nepalikti vaikelio. Tuomet ir kilo mintis, kad galima sportuoti kartu su mažyliu. Dabar ši idėja sėkmingai įgyvendinta sveikatingumo klube „G7 Sportas“. Mamytės čia sportuoja, stiprina ryšį su mažyliu ir susidraugauja su kitomis mamomis“, – teigė sveikatingumo klubo „G7 Sportas“ trenerė ir kineziterapeutė Agnė Stanienė.

Per treniruotes daugiausia dėmesio skiriama mamoms. Kilnodamos vaikelius jos atgauna buvusias iki nėštumo figūros linijas ir po truputį sustiprina kūną. Mažyliai visada būna šalia mamų, o jos treniruotės eigoje vaikeliams daro kineziterapijos pratimus. Tokios treniruotės tvirtina mamos ir vaiko ryšį.

Pasak A. Stanienės, kai kurios mamos nuogąstauja, kad treniruotės po gimdymo joms bus per sunkios. Tačiau fizinių pratimų krūviai didėja pamažu: pradinėse treniruotėse taikomi lengvučiai Kėgelio pratimai, toliau mankšta ir kineziterapija, o vėliau atliekami aerobikos pratimai ir treniruotė intensyvėja.

„Mamos ir vaiko“ treniruotėse lankosi net ir metų neturintys vaikai. Jauniausiam treniruočių lankytojui yra trys mėnesiai.

Sveikatingumo klubas „G7 Sportas“ kviečia mamytes nemokamai išbandyti „Mamos ir vaiko“ treniruotes, kurios vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais 12 val. Antakalnyje, Grybo g. 7.

Taip pat mamos vaikučius gali palikti prie sporto klubo įsikūrusioje mokyklėlėje visai šeimai „Linksmosios strazdanėlės“. Mokyklėlėje veikia meninė studija ir žaidimų kambarys, kuriame galima palikti mažylius (nuo 1 metų) kol tėvai sportuoja. Meninė studija atvira vaikams nuo 4 mėn. iki 18 m., čia kartą per savaitę vyksta muzikos, dailės, teatro, judesio, jogos, fleitos, fortepijono bei mušamųjų užsiėmimai. Šiuo metu lankytojams taikomos ženklios nuolaidos bei kviečiama nemokamai išbandyti žaidimų kambarį.

5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai beviltiška, gali netgi prireikti operacijos (korekcijos lazeriu). Kad to išvengtumėte, galima išbandyti alternatyvius regėjimo gerinimo metodus. Kokie gi iš jų yra patys efektyviausi?

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Vilniaus knygų mugė 2012. Programa

Kaip ir kiekvienais metais, knygų mylėtojai vėl renkasi į Vilniaus knygų mugę, kuri startuoja jau šiandien ir visiems žada daug gerų renginių. O mes siūlome pasižvalgyti po mugės programą ir išsirinkti sau tinkamus renginius.

Iš visuomenės užribio – į rampų šviesą

Iš visuomenės užribio – į rampų šviesą

Prasidėjus naujam teatrų sezonui šalies menininkai žiūrovus ketina nustebinti netikėtais projektais. Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais į kūrybinę avantiūrą įsitraukė ir Panevėžio teatrų aktoriai. Savo scenine patirtimi jie dalinsis su vaikų globos įstaigų auklėtiniais, su kuriais statys socialinį spektaklį.
Į patiriančius socialinę atskirtį – neigiamas požiūris
Vaikų globos namuose gyvena apie 2 proc. Lietuvos vaikų, dar 4 proc. vaikų auga socialinės rizikos šeimose. Tai – didžiausios socialinę atskirtį patiriančios vaikų grupės.
„Tenka apgailestauti, jog neretai mūsų visuomenės požiūris į skurdą ir socialinę atskirtį patiriančius vaikus yra neigiamas, lemiamas susiformavusių stereotipinių nuostatų. Galvojama, kad šie vaikai yra linkę nusikalsti, vartoti svaiginančias medžiagas, agresyvūs vaikai būtinai yra nusikaltėliai ir pan. Todėl kovojant su vaikų socialine atskirtimi, didelis dėmesys turi būti skiriamas šių suformuotų stereotipinių nuostatų laužymui“, – sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.
Užčiuopia visuomenės skaudulius
Socialinis teatras – viena priemonių vaikų išgyvenimams atspindėti. Kalbantis apie didžiausius visuomenės skaudulius, jis padeda įsijausti ir į situaciją pažvelgti socialines problemas patiriančių žmonių akimis. Kūrybos procesas bus tarsi meno terapija vaikams, padėsianti jiems dar labiau atsiskleisti kaip kūrybingiems, talentingiems, atkakliems, siekiantiems tikslo, linksmiems, mokantiems kurti, improvizuoti.
Spektaklio režisierius Andrius Povilauskas teigė, kad projekte dalyvaujančių kūrėjų tikslas – prakalbinti vaikus, kad jie savo kalba prabiltų tiek apie skausmingas patirtis, tiek apie viltis ir svajones. Projektu siekiama ne tik didinti visuomenės jautrumą socialinę atskirtį patiriantiems vaikams, bet ir praturtinti globos namų auklėtinių patirtį.
Svarbu parodyti kryptį
Į projektą ketinama įtraukti dvi vaikų globos įstaigas – Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namus bei Anykščių rajono Aulelių vaikų globos namus. Panevėžyje įsikūrusios globos įstaigos darbuotojai įžvelgia dvigubą tokio projekto naudą – galimybę vaikams žvilgtelėti į dar nepažintus teatro užkulisius ir mokytis iš pozityvių pavyzdžių.
„Šiems vaikams labai svarbus yra bendravimas. Spektaklį kuriantys aktoriai – jauni, iniciatyvūs, energingi. Jie yra geras pavyzdys, juk vaikai mokosi iš mažiausių smulkmenų“, – pasakojo Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui ir ugdymui Salomėja Jareckienė.
Įsitrauks ir scenos žvaigždės
Socialinį spektaklį kurs net kelių teatrų scenos profesionalų komanda – Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai Evaldas Stokė ir Donatas Kalkauskas bei teatro „Menas“ režisierius A. Povilauskas. Kūrėjai spektakliui pasirinko miuziklo žanrą. Prie profesionalių aktorių komandos prisijungs ir šalies scenos žvaigždės – metų pradžioje gerumo ambasadoriais paskelbti Veronika Povilionienė ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Gerumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie savo iniciatyvomis ir prasminga veikla dar iki 2010-ųjų paskelbimo kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, darė viską, kad socialinė atskirtis Lietuvoje būtų kuo mažiau jaučiama.
„Visos meno formos yra įgalios atvaizduoti žmogaus vidinį pasaulį, – sakė ne kartą su socialiai pažeidžiamais vaikais dirbęs muzikantas G. Liaudanskas-Svaras. – Mano principas – nieko nedaryti už juos, vaikai patys turi viską daryti, tai turi būti jų sukurta. Aš labai stengiuosi surasti jų vidinę motyvaciją, norą, gebėjimą kurti. Tada visai kitokia vertė yra. Jei viską už juos padaryčiau, kokia jiems iš to būtų nauda?“
Atskleis teatro magiją
Socialinio spektaklio kūrėjai tikisi užkrėsti vaikus teatro magija, kuri gali priversti žmogų pasijusti svarbiu ir reikalingu. Ne kartą globos namų auklėtiniams spektaklius rodę aktoriai seniai puoselėjo norą vaikams atverti ir teatro užkulisius, suteikti galimybę užlipti ant scenos.
„Labai norisi, kad vaidindami teatre, spektaklyje tie vaikai pasijustų ypatingi, truputį reikalingesni. Kas gali būti galingiau už sceną, kai daug daug akių į tave žiūri ir mato, tiki tuo, ką tu darai? Tai yra labai didelė jėga“, – kalbėjo A. Povilauskas.
Šis spektaklis bus parodytas lapkričio mėnesį Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų baigiamojo renginio metu Vilniuje. Įsimintiniausios akimirkos, patirtos statant socialinį spektaklį, bus įamžintos dokumentiniame filme, kuris metų pabaigoje bus parodytas per televiziją, o jo ištraukas minėto renginio metu galės pasižiūrėti ir susirinkę svečiai bei mažieji spektaklio aktoriai. Projekto iniciatorė – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Dokumentinių filmų festivalis: startas duotas!

Dokumentinių filmų festivalis: startas duotas!

Ketvirtadienį kino teatre „Skalvija“ nauju Rimanto ir Julijos Gruodžių filmu „Lieknas” startavo Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Septintus metus gyvuojantis „Pasakoje“ ir „Skalvijoje“, truks 11 dienų, parodys apie 50 filmų.