Search Results for: "White Stripes"

Patvirtinta. „White Stripes“ išsiskiria

Patvirtinta. „White Stripes“ išsiskiria

Amerikiečių alternatyvaus roko grupė iš Detroito „White Stripes“ paskelbė, kad jie išsiskirsto ir daugiau nebetęs muzikinės veiklos. Iš Detroito kilusi grupė, kurią sudaro buvę sutuoktiniai Jackas ir Mega White’ai dėkoja savo gerbėjams už paramą. Grupė susikūrė prieš 13 metų ir iki šiol išleido šešis albumus. „White stripes“ pirmieji pradėjo savo garsųjį baltai raudoną su juodais elementais stilių. 2007 metais buvo išleistas naujas „White Stripes“ albumas „Icky Thump“.

The White Stripes – po nuostabia baltąja šiaurės pašvaiste

Dokumentiniame filme „The White Stripes – po nuostabia baltąja šiaurės pašvaiste“ fiksuojamas grupės „The White Stripes“ 2007-ųjų koncertinis turas Kanadoje.…

Muzikiniai pusryčiai: rokenrolas su Jack‘u White‘u

Muzikiniai pusryčiai: rokenrolas su Jack‘u White‘u

Dviguba dozė Jack‘o White‘o žvarbiam ketvirtadienio rytui bus pats tas. Gana ilgą laiką muzikuodamas Jack‘as kolaboravosi su kitais: pradžia buvo su seserimi grupėje „White Stripes“, vėliau rokerių vyrukų grupėje „The Raconteurs“, kurioje tarp visų akivaizdžiai išsiskyrė ponaitis White‘as, galiausiai projekte, kartu su „The Kills“ vokaliste Alison Mosshart grupėje „Dead Weather“ – čia ir vėl, dominavo, jau minėtasis, Jack‘as. Pagaliau Jis atkeliavo iki dabartinio muzikinio „aš“ – tiesiog Jack‘o White‘o.

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Vienu sakiniu – tai netekčių metai. Labai liūdnų (Amy mirtis, „The White Stripes“, R.E.M. išsiskyrimai) ir pakankamai džiuginančių („69 Danguje“, YVA pabaigos). Tačiau 2011-ieji buvo įvairesni, nei sutelpa į vieną sakinį, dėl to dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Sausio 14-15 d.
Uždarytas klubas „Gravity“

Iš kadaise geriausio Vilniaus (Lietuvos?) klubo likus tik vardui, buvo suorganizuota oficialus jo uždarymas. Šį gruodį praėjo 10 metų po „Gravity“ atidarymo.

Sausio 27 d.
Pristatytas „Krepšinio himnas“

Marijonas Mikutavičius dar kartą įrodė, kad yra geriausias himnų kūrėjas Lietuvoje. Jis kartu su Mantu Jankavičiumi ir Mia (pradinėje dainos versijoje jos vokalo dar nebuvo) įrašė „Krepšinio himną“, liaudyje žinomą kaip „Nebetyli sirgaliai“. Daina sulaukė krepšinio fanų pripažinimo, pusės milijonų perklausų „YouTube“ ir lydėjo kiekvieną Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato dieną.

Vasario 2 d.
„The White Stripes“ paskelbia apie išsiskyrimą

Jackas ir Meg patikino: „The White Stripes“ dabar priklauso fanams, ir šie su grupe gali daryti ką panorėję. Pagrindinė oficiali išsiskyrimo priežastis – noras įamžinti tokią grupės būklę, kokia ji yra šiuo metu. Skaitant tarp eilučių – noras netapti savo pačių šešėliais. Per 14 metų karjerą garažinio roko duetas iš Detroito išleido šešis studijinius albumus, trys pastarieji jų gavo „Grammy“.

The White Stripes (Autumn De Wilde nuotr.)

Vasario 19 d.
„Radiohead“ netikėtai išleidžia „The King of Limbs“

Visą kūrybinio proceso laiką kantriai tylėję „Radiohead“, galiausiai paskelbė, kad aštuntasis jų albumas „The King of Limbs“ pasirodys ne po pusmečio, ne po trijų mėnesių, o tos pačios savaitės šeštadienį. Žinia žaibiškai apskriejo internetą, albumas tapo svarbiu įvykiu, tačiau nebesulaukė tokių teigiamų vertinimų, kaip ankstesnis grupės įrašas „In Rainbows“, ką ir kalbėti apie „OK Computer“ ar „Kid A“.

Vasario 26 d.
Vilniuje koncertuoja Kylie Minogue

Paruošusi blizgučių šou australų pop diva pateisino pompastikos tikėjusiosios publikos lūkesčius. Vienas didžiausių ir brangiausių koncertų Lietuvoje šiemet ir ne tik.

Kylie Minogue Vilniuje (Juliaus Kalinsko nuotr.)
Kovo 17 d.
Karjerą baigia „Faithless“

Britų house, trip-hopo ir trance muzikos klasikai buvo aktyvūs 15 metų. Išleido šešis albumus, pardavė 15 milijonų jų kopijų. Vokalistas Maxi Jazz atsisveikindamas rašė: „Laikas užversti knygą ir grįžti į biblioteką.“

Balandžio 3 d.
Paskutinį kartą koncertuoja „LCD Soundsystem“

10 metų gyvavęs niujorkiečio Jameso Murphy dance punk projektas su fanais atsisveikino trijų valandų koncerte „Madison Square Garden“ arenoje. „Jei tai laidotuvės, padarykime jas geriausiomis kada nors įvykusiomis laidotuvėmis“, – į šou kvietė Murphy, pasauliui padovanojęs tokius floorfillerius kaip „Daft Punk Is Playing at My House“ ar „All My Friends“.

Gegužės 11 d.
Startuoja muzikos parduotuvė „Google Music“

Iš pradžių beta versija, po pusmečio jau ir oficiali. Naujasis „Google“ produktas leidžia tiek klausytis muzikos internetu, tiek ją pirkti. Kol kas juo naudotis gali tik JAV gyventojai, turintys „Google“ prisijungimo vardus. Įgavęs daugiau „raumenų“ ir atsivėręs pasauliui „Google Music“ gali pabandyti įkąsti rinkos lyderiui „Apple iTunes Store“.

Gegužės 14 d.
„Euroviziją“ laimi Azerbaidžanas, Lietuva – 19-a

Nieko nauja. Kas dabar prisimena nugalėtojus „Eldar & Nigar“? Kas galėtų paniūniuoti jų dainą „Running Scared“? O Lietuvos atstovės Evelinos Sašenko „C’est Ma Vie“?

Evelina Sašenko (Eurovision.tv nuotr.)

Gegužės 30 d.
„Lofte“ koncertuoja „Caribou“

„Silence Music“ kompanija, įprastai pati būnanti scenoje, laikinai perėjo į koncertų organizatorių pozicijas, paskelbė darysią aktualiai muzikai skirtų renginių seriją „Silence Live“ ir neprisikalbėjo. Į „Loftą“ jie atvežė vieną įdomiausių šių dienų elektroninės muzikos kompozitorių, be kita ko ir matematikos mokslų daktarą „Caribou“. Vėliau tų pačių „Silence Live“ dėka Vilniaus debesys gavo šansą palyti ant ne mažiau reikšmingų, tik nebe tokių aktualių australų „Architecture in Helsinki“.

„Caribou“ koncertas „Lofte“ (organizatorių nuotr.)
Birželio 2 d.
Muzikantai dėl LATGA-A veiklos kreipėsi į prokuratūrą

Lietuvos muzikantai susivienijo ir paviešino savo įtarimus dėl galbūt neskaidrios Lietuvos autorių teisių gynimo agentūros (LATGA-A) veiklos. Autorių teigimu, jiems per metus tai kainuoja 700 tūkst. neišmokėtų litų. 95 autoriai kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Autorių balsu kalbėjo muzikantai Andrius Mamontovas, Raigardas Tautkus ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Jokių oficialių žinių apie tolesnį konflikto vystymąsi nepaskelbta.

Birželio 5 d.
Egidijaus Dragūno performansas „Bike Show Millenium“

Viskas kaip pridera geram SEL koncertui: „Aš pi*au šitą šalį“, – žiūrovams sako Egis, atsisako dainuoti, meta mikrofoną į minią. Žiūrovai jam skanduoja „Gaidys“, aršesni meta vandens buteliukus, aršiausi bando lipti į sceną ir pamokyti muzikantą krumpliais. Vėliau Dragūnas prisipažino, kad buvo apsvaigęs ir viešai atsiprašė.

Birželio 13 d.
Moby koncertuoja Trakų pilies kieme

„Ar gali rasti geresnę vieną pirmadienio diskotekai, nei XIV amžiaus pilis?“, – koncerto metu sakė Richard Melville Hall, geriau žinomas pseudonimu Moby. Sausakimšam Trakų pilies kiemui jis pristatė savo 10-ąjį studijinį albumą, 2011-ųjų gegužę išleistą „Destroyed“.

Birželio 19 d.
„BrassBastardz“ triumfas Londone „The People’s Music Awards“

Šiuo metu „KeyMono“ besivadinantis Daivos Starinskaitės, Alvydo Mačiulsko, Aurimo Rimeikio, ir Marijaus Aleksos gyvos elektroninės muzikos kvartetas buvo pripažintas geriausiu šokių ir elektroninės muzikos kategorijoje. „The People’s Music Awards“ – 2008-aisias startavę Londone rengiami pirmieji pasaulyje sutarties su leidybine kompanija neturinčiųjų (unsigned) grupių apdovanojimai.

BrassBastardz atsiima prizą „Scala“ koncertų salėje, Londone (Himanshu Rohilla nuotr.)

Birželio 20 d.
Paskelbiama apie M.A.M.A. apdovanojimus

„Mačiau „Grammy“, buvo nuobodu, mes padarysime geriau“, – žadėjo vienas iš apdovanojimų organizatorių Saulius Urbonavičius-Samas. Lietuvos populiariosios muzikos renesanso pradžią pažymėti žadantis renginys įvyks sausio 8-ąją Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Paskutiniai didelio masto muzikos apdovanojimai Lietuvoje buvo įvykę 2008 metais, juos organizavo „Radiocentras“.

Liepos 23 d.
Miršta Amy Winehouse

Būdama 27-erių viena iš kartos ikonų, pagarsėjusi savo įstabiu balsu ir nekontroliuojamu polinkiu į psichotropines medžiagas rasta negyva savo namuose Londone. Oficiali mirties priežastis – apsinuodijimas alkoholiu. Po poros mėnesių Amy albumas „Back to Black“ tapo geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu XXI a., iki kol jo neaplenkė Adeles „21“.

Amy Winehouse, fanų portretas (fansshare.com nuotr.)

Liepos 25 d.
Trakų pilies kieme koncertuoja Robertas Plantas

Būdamas 63-ijų kadaise „Led Zeppelin“ vokalistas grįžo Lietuvon, kur paskutinį kartą buvo koncertavęs prieš 6 metus. Trakų pilies kieme, kartu su savo dabartine grupe „The Band of Joy“ pristatė solinę savo programą, kurioje mažiau psichodelikos, daugiau kantri ir bliuzo.

Rugpjūčio 19 d.
Išleidžiama Lietuvos roko istorija

„Minties“ išleista knyga „Lietuvos rokas: ištakos ir raida“ fiksuoja Lietuvos roko muzikos raidą nuo „Vairo“ iki šių dienų muzikantų. Pirmosios Lietuvoje tokios tematikos knygos sudarytojas ir didžiosios dalies tekstų autorius – rašytojas ir žurnalistas Mindaugas Peleckis.

Rugsėjo 21 d.
Apie karjeros pabaigą paskelbia R.E.M.

2011-aisiais dar spėję išleisti ankstyvąjį grupės skambesį menantį albumą JAV alternatyvaus roko pionieriai baigė 31-erius metus trukusią karjerą. Į rokenrolo šlovės muziejų įrašytos grupės palikimas – 15 studijinių albumų parduotų 85 milijonų kopijų tiražu. Per savo šlovingą karjerą R.E.M. suspėjo apsilankyti ir Lietuvoje – Michaelas Stipe’as ir kompanija 2008-ųjų rudenį koncertavo Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

R.E.M. vokalistas Michael’as Stipe’as (PA Photos nuotr.)

Rugsėjo 21 d.
„69 danguje“ pranešė, kad daugiau nebelips į sceną

Tą pačią dieną, kai pasaulis gedėjo dėl R.E.M., apie išsiskyrimą paskelbė ir Lietuvos pop scenos saldumo simboliai „69 danguje“. Daugiau iš meilės istorijų, nei iš muzikos prisimenamos merginos aktyvią koncertinę veiklą sugebėjo tęsti net 7-erius metus.

Rugsėjo 26 d.
Kaune atidarytas „Gargaras“

Žengdami sostinės „Lofto“ pramintu taku kauniečiai taip pat įkūrė savajį loftą – klubą „Gargaras“. Buvusiame kailių fabrike įrengta erdvė greitai tapo viena tų, kurias būtina aplankyti laikinojoje sostinėje. „Pravda Naujokuose’11“ naršytojų balsais „Gargaras“ buvo išrinktas metų nauja vieta.

Rugsėjo 29 d.
Lietuvoje pradėjo veikti „iTunes Store“

Pirataujantys Lietuvos melomanai prarado alibi – nuo rugsėjo 29-osios jie nebegali sakyti, kad „siunčiamės nelegaliai, nes legaliai nėra iš kur“. „Apple“ valdoma „iTunes Store“ – internetinė muzikos ir filmų parduotuvė – tapo prieinama visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

Spalio 12 d.
Pilnoje „Žalgirio“ arenoje pasirodo „Hurts“

Vienas tų retų atvejų, kai užjūryje numylėtieji Lietuvą atranda ne karjeros pabaigoje, o pradžioje; vienas tų retų atvejų, kai į brangios jaunimo grupės koncertą Lietuvoje išperkama pakankamai bilietų, kad arena nebūtų pustuštė.

Spalio 31 d.
Išleidžiamas „Metallica“ ir Lou Reed albumas

„Ar tai yra blogiausias dalykas, kas galėjo atsitikti roko muzikai?“, „Metallica = cool, Lou Reed = cool, Metallica + Lou Reed = Shit“, – tokiais ir panašiais komentarais interneto bendruomenė pasitiko „Lulu“ – bendrą JAV metalo klasikų ir buvusio „The Velver Underground“ vokalisto kolaboraciją. Vieną netikėčiausių abiejų muzikantų karjeros veingių prestižinis JAV alternatyvios muzikos tinklalapis „Pitchfork“ įvertino vienetu.

Lapkričio 3
„30 Seconds to Mars“ koncertuoja Lietuvoje

Aktoriaus ir muzikanto Jaredo Leto vedini vieni iš MTV kartos dievukų surengė galbūt vienintelį savo pasirodymą Lietuvoje – kalbos apie grupės baigtį vis garsesnės.

Lapkričio 4
Vilniuje – Eltonas Johnas

Seras labiausiai įsiminė unikaliu pasisveikinimu („Labas vakaras, Estija!“), bet išgirsti jo muziką šaies melomanams buvo unikali, taip pat gal tik kartą gyvenime pasitaikanti patirtis.

Eltonas Johnas Vilniaus „Siemens“ arenoje (Tomo Adomavičiaus nuotr.)

Lapkričio 11 d.
Andrius Mamontovas išleidžia „Elektroninį dievą“

Pagonybės, New Age ir Zeitgeist idėjų persmelktas įrašas simboliškai pasirodė 11-ų metų 11-o mėnesio 11-ą dieną ir klausytojams buvo atiduotas už dyką LNK internetinėje svetainėje. Šiandien, praėjus pusantro mėnesio nuo patalpinimo, albumas jau parsisiųstas beveik 80 tūkst. kartų.

Gruodžio 6 d.
Adeles „21“ tapo amžiaus geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu

Šį titulą ji greitai paglemžė iš velionės Amy. 23-metų britų soul/pop atlikėjai Adelei 2011-ieji buvo pasakiški. Sausio 19-ąją pasirodęs jos albumas „21“ buvo nr. 1 tiek namuose, tiek JAV, tiek dar 22-ose šalyse. Jungtinėje Karalystėje parduota 3,4 mln. albumo kopijų – naujas XXI a. rekordas salose. Sėkmė JAV buvo dar didesnė – 5,28 mln. kopijų ir geriausiai pastaraisiais metais JAV parduodamo albumo titulas. Šiame amžiuje didesnės sėkmės sulaukė tik Usherio „Confessions“ 2004-aisiais.

Gruodžio 8
„Pravdos“ metų muzikos naujokai – „The Ball & Chain“

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis toli gražu nėra naujokai, tačiau jų šeimyninis duetas „The Ball & Chain“ debiutavo būtent 11-aisiais. Atsiimdamas prizą Jurgis jautėsi nepatogiai, o be reikalo: jų „miegamojo muzika“, išleista ir albumu, neabejotinai buvo šviežias ir kokybiškas garsas, lydimas estetiško įvaizdžio ir neįkyraus viešinimosi socialiniuose tinkluose,

Gruodžio 19 d.
Karjerą baigia „Yva“

2011-ieji Lietuvos pop scenai buvo apsivalymo metai: rudenį atsisveikino „69 Danguje“, o prieš pat Kalėdas, nors ir puse lūpų, be aiškios deklaracijos, paskelbta ir apie „Yvos“ baigtį. „Olialia pupytės“, atrodo, vis dar koncertuoja, o „Yvos“ veidui Natalijai Bunkei dainas pradėjo rašyti Amberlife’as, tačiau nesuklysime teigdami, kad „papais dainuojančiųjų“ scenoje kitąmet bus mažiau.

Į Nemuno krantinės amfiteatrą sugrįžta džiazas

Į Nemuno krantinės amfiteatrą sugrįžta džiazas

Į Nemuno krantinės „Daugirdo“ amfiteatrą vėl sugrįžta džiazas. Visą vasarą, ketvirtadieniais džiazo gerbėjus kvies ilgiausiai trunkantis džiazo festivalis „Daugirdas gyvai“ 2011. Klausytojų lauks išskirtiniai susitikimai su Lietuvos ir užsienio džiazo grandais, premjerinės programos ir nepaprasta amfiteatro atmosfera, kviesianti pažinti plačias džiazo upes. Klausytojai išgirs atlikėjus ir grupes iš Lietuvos, JAV, Danijos, Šveicarijos ir Suomijos. Jau birželio 2 d., ketvirtadienį, festivalį atidarys Avram Fefer Trio.
Trijų muzikantų patirtys, apimančios free džiazą, elektroninę muziką ir Vakarų Afrikos tradicinės muzikos motyvus, atsispindi instrumentiniame meistriškume ir giliame svinge, manieroje, kuri puikiai jaučiama grupės narių. Trio programoje skamba autorinės kompozicijos, įsimenančios ir pilnos dvasingumo. Stiprios trio individualybės jau ne vieneri metai prikausto džiazo pasaulio dėmėsį savo naujomis idėjomis ir jas pristato pasaulio koncertų salėse. Grupės lyderis Avram Fefer – Harvardo universiteto absolventas, gyvenęs ir kūręs Stokholme, Paryžiuje, dabar gyvenantis Niujorke. Vertinamas dėl savo iškirtinio altinio ir soprano saksofono skambesio ir kompozicijos, įvaldęs kitus pučiamuosius instrumentus. Jis bendradarbiavo su The Last Poets, legendiniu Archie Shepp, The David Murray Big Band ir The Burnt Sugar Arkestra.
„Eric Revis – vienas iš tikrųjų šių dienų meistrų“ – tokiais atsiliepimais bosistą palydi kritikai. Grammy laimėtojas, vienas iš solidžiausių ir stipriausių balsų šiuolaikinio džiazo scenoje, kaip lyderis ir akomponiatorius dalyvavo įrašant daugiau kaip šimtą albumų. Ilgiau kaip dešimt metų grojo Branford Marsalis kvartete, bendradarbiavo su Peter Brotzman ir Kurt Rosenwinkel, daugeliu kitų įžimybių.
Birželio 30 d. amfiteatre koncertą surengs dvidešimtąjį gimtadienį minintis Kauno bigbendas kartu su vienu iš įdomiausių Suomijos kompozitorių Jukka Linkola, žinomu dėl savo kūrybos tiek akademinės muzikos, tiek džiazo srityje. Atlikėjas gali didžiuotis darbais Helsinkio operos teatre, miuziklais ir kitais stambiais sceniniais veikalais. Sakoma, kad darbų gausa jis pralenkė laiką! J. Linkola ypač įdomus kaip džiazo kūrėjas ir atlikėjas – daugelio bigbendų repertuare puikuojasi jo kompozicijos, o puikus klasikinis išsilavinimas meistriškai susijungia su jazz rock ir fusion manieromis.
Džiazo maratoną tęs Jimmi Roger Pedersen, pristatysiantis savo lietuvišką trio su pianistu Artūru Anusausku ir perkusininku Aru Biskiu. Liepos 28 d., bendradarbiaujant su Vilniaus klezmerių festivaliu, „Daugirdas gyvai“ scenoje pasirodys Rasik Klezmer Orchestra, suvienijęs muzikantus iš Lietuvos ir JAV. Jų programa skiriama Kaune gyvenusiems ir kūrusiems D. Dolskiui ir B. Gorbulskiui.
Rugpjūčio mėnėsį Lietuvos publikai „Daugirdas gyvai“ pristatys jau žinomus šveicarus Brink Man Ship, festivalio žanrų paletę papildysiančius elektroninio džiazo garsais. Festivalį uždarys „šviežias“ projektas iš Kopenhagos. Danų būgnininkas ir dviejų Grammy statulėlių savininkas, Kauno publikos ypač laukiamas Stefan Pasborg įgyvendino seną aistrą rokui: projekte Led Zeppelin, Blue Orchid, White Stripes žinomiausios temos atgimsta free džiazo maniera. Grupėje grojantis paklausiausias danų bosistas Nicolai Munch-Hansen ir du Stefan bičiuliai, šiandien vadinami lyderiaujančiaisiais, Mikko Innanen ir Liudas Mockūnas džiaze įkūnija didijį roko banginį, vardu Moby Dick.

Lietuvoje lankysis mash-up karalius “Go Home Productions”

Lietuvoje lankysis mash-up karalius “Go Home Productions”

Prieš pusę metų menų fabrike LOFTAS įsikūrusi “BOOTIE Baltics” rezidencija spalio 29 dieną šių vakarėlių seriją pratęs su mash-up karaliumi pramintu GO HOME PRODUCTIONS bei ADDICTIVE TV – galingu gyvo vaizdų miksavimo užtaisu.

Mash-up – tai žaibiškai plintantis muzikinis stilius, kuriamas elektroniškai arba gyvai miksuojant ir sinchronizuojant kelias ar daugiau skirtingų muzikinių stilių instrumentines bei vokalines dainas – čia visada vienu metu skamba ne mažiau nei dvi dainos.

“BOOTIE” vakarėliai – legendiniai San Franciske gimę klubiniai performansai, skirti būtent šiai meno krypčiai. Jų metu “Nirvana” skamba kartu su “Jackson 5”, o ekrane drauge siaučia “Prodigy” ir “The White Stripes”. Rodos nesuderinami stiliai čia tampa neišskiriami, o salėje išvysti panką, šokantį su hipiu, ar metalistą, apsikabinusį klasikos gerbėją – šiuose vakarėliuose labiau kasdienybė nei išimtis.

“BOOTIE naktys – geriausias mash-up tendencijos atstovas visame pasaulyje, nes vienos dainos vienu metu – negana!”, sako Viktoras Diawara, prieš pusmetį gavęs oficialų leidimą šiuos vakarėlius organizuoti ir Lietuvoje.

Brito Mark Vidler alter ego “Go Home Productions” – aršus bootleg mash-up klubinių performansų propaguotojas ir pirmasis atlikėjas, išleidęs mash-up albumą („Mashed“ / EMI Records), kuriam sutikimus davė visų naudotų kūrinių autoriai.

Mark Vidler oficialių remiksų sąraše – David Bowie, Bob Dylan, “The Doors”, “Blondie”, “The Sex Pistols”, Alicia Keys, “Kasabian kūriniai”. Bene žymiausias GHP remiksas „Rapture Riders” (“Blondie” versus “The Doors”) buvo ne tik palaimintas abiejų grupių, bet ir pats perremiksuotas bei išleistas kaip singlas ir kūrinys 2005 m. “Blondie” albume “Greatest Hits: Sight + Sound”.

Spalio 29 dieną GHP pasirodys kartu su ADDICTIVE TV, kuriam taip pat priklauso ir Mark Vidler. Tai gyvų VJ performansų atlikėjai ir neabejotini audio/video remiksavimo meistrai, maišantys vaizdus čia pat scenoje. Išgirtas Jeff Mills, Karl Bartos iš “Kraftwerk” ir režisieriaus Peter Greenaway, ADDICTIVE TV duetas tapo tikru audiovizualiniu nuotykiu, žudančiai miksuojančiu viską nuo kultinių filmų iki roko ikonų ir netgi futbolo.

Kosmopolitiškas mashup’erių projektas, žurnalo “Time Out” pakrikštytais geriausiais audiovizualinio meno kūrėjais pasaulyje, jau grojo daugiau nei 40-yje šalių – nuo Pompidu centro Paryžiuje iki Šanchajaus šiuolaikinio meno centro ar Brazilijos vaizdų ir garsų muziejaus San Paule.

2006-aisiais ADDICTIVE TV tapo pirmuoju klubiniu projektu, oficialiai remiksavusiu Holivudo filmą ir sukūrusiu apdovanojimais apipiltą anonsą Antonio Banderas‘o filmui „Gatvės tango“. Nuo to laiko jie sukūrė alternatyvius „trailer‘ius“ filmams „Geležinis“, „Greiti ir įsiutę” bei Oskaru apdovanotam „Lūšnynų milijonieriui“.

Antrajame “BOOTIE Baltics” kartu su užsienio atilikėjais vaizdus ir garsus miksuos DJ Mamania bei NO DJs komanda.

Karen Elson - žinomas veidas naujame amplua

Karen Elson – žinomas veidas naujame amplua

Mados pasaulyje Karen Elson, kaip ji pati sako, yra bebaimė raudonplaukė dėl gero kadro pasiruošusi nušokti nuo namo . Nors modelio karjerą Karen pradėjo dar būdama paauglė, akivaizdu, kad pastaruoju metu jos vardas dažniau figūruoja muzikiniame fone, mat visai neseniai, padedama vyro “The White Stripes” nario Jack White, ji išleido debiutinį savo albumą pavadinimu “The Ghost Who Walks“.

Legendinį Iggy Pop filmavęs J. Jarmuschas: „Jo muzika yra užpakalius spardantis rokenrolas“

Legendinį Iggy Pop filmavęs J. Jarmuschas: „Jo muzika yra užpakalius spardantis rokenrolas“

„Paklausiau Jimo Jarmuscho, ar sukurs apie mane ir mano grupę filmą, tai jis pagalvojo dvi minutes ir sutiko“, – atvirauja muzikantas Iggy Pop. „Dešimt minučių“, – šypsodamasis pataiso J. Jarmuschas. Taip apie dokumentinio filmo „Gimme Danger“ priešistorę pasakoja du garsūs kūrėjai ir draugai.

Muzikos įrašų parduotuvių diena šeštadienį pirmą kartą bus minima ir Lietuvoje

Muzikos įrašų parduotuvių diena šeštadienį pirmą kartą bus minima ir Lietuvoje

Pasaulyje vis plačiau švenčiant muzikos įrašų parduotuvių dieną šiemet pirmą kartą ji bus paminėta ir Lietuvoje. Šeštadienį sostinės Rūdninkų knygynas ne tik pasiūlys specialių muzikos albumų, nuolaidų, tačiau jame gros ir įvairūs muzikantai.

Naujos Davido Bowie dainos klipe nusifilmavo jo antrininke vadinama Tilda Swinton (video)

Naujos Davido Bowie dainos klipe nusifilmavo jo antrininke vadinama Tilda Swinton (video)

Naujojo albumo belaukiantys Davido Bowie gerbėjai gali pasimėgauti dar vienu „skanėstu“ iš Bowie stovyklos – vaizdo klipu ir daina „The Stars (Are Out Tonight)“. Davido Bowie antrininke dažnai vadinama aktorė Tilda Swinton šiame klipe atlieka Bowie‘o žmonos vaidmenį. Vis tik, istorijos eigoje atskleidžiamas ir kitas, aktorės vaidinamas personažas – po truputį, iš tipiškos namų šeimininkės ji virsta keista dvilyte būtybe, stebėtinai panašia į patį dainos atlikėją, Davidą Bowie jaunystėje. Iš tiesų –siurrealistiškas vaizdelis, derantis tiek Bowie‘ui, tiek Tildai Swinton.