Search Results for: "apsipirkimas"

Perkate čiužinį? Nedarykite šių klaidų

Perkate čiužinį? Nedarykite šių klaidų

Naujas čiužinys – ilgalaikė investicija. Tad verčiau skrupulingai rinktis, užuot aukojus miego patogumą. Skaitydami sužinosite, kokių klaidų derėtų vengti.

Laisvalaikis Austrijos kalnuose: kokius kurortus rinktis ir ką veikti nulipus nuo slidžių?

Laisvalaikis Austrijos kalnuose: kokius kurortus rinktis ir ką veikti nulipus nuo slidžių?

Nors pastaruoju metu vis daugiau slidininkų išbando iš Veronos oro uosto pasiekiamas Italijos Dolomitines Alpes, vis dėlto populiariausia slidinėjimo kryptis tarp poilsiautojų iš Lietuvos išlieka Austrija. Pačiame jos centre esantys Zalcburgo žemės kalnų kurortai aktyvaus sporto mėgėjus vilioja ne tik gerai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra, bet ir alternatyviomis pramogomis.

Kodėl auga svoris?

Kodėl auga svoris?

Daugelis bando laikytis dietų, sportuoti, tačiau rezultatai nedžiugina, o svoris vis grįžta. Kodėl? Ką daryti, kad pavyktų numesti svorio lengvai ir efektyviai?

Jurgis Didžiulis: jei tapai priverstinai „eko“

Jurgis Didžiulis: jei tapai priverstinai „eko“, vadinasi nepagavai kampo

Šią savaitę buvo pristatytas Baltijos aplinkos forumo (BEF) tyrimas, kuriuo bandyta nustatyti, kokių nuodingų medžiagų yra mūsų gyvenamoje ar darbo aplinkoje. Šio tyrimo savanoriu tapo ir Jurgis Pranas Didžiulis (34 m.) – muzikantas, dainų autorius. Jurgio ir jo žmonos Erikos Jennings namuose ir įrašų studijoje, jiems savanoriškai sutikus, buvo tirtos dulkės ir jų įtaka žmogaus sveikatai.

Kaip išvengti streso ieškant Kalėdų dovanų?

Kaip išvengti streso ieškant Kalėdų dovanų?

Nenumaldomai artėjant gražiausioms metų šventėms atsiranda vis daugiau rūpesčių. Ir nors dovanas pirkti draugams bei artimiesiems gali būti malonu, dažnai šventinę nuotaiką aptemdo nuolatinis skubėjimas ir įtampa. Tad kaip to išvengti?

Taksistas per 5 min. viename Vilniaus prekybos centrų išleido 10 tūkst. litų

Taksistas per 5 min. viename Vilniaus prekybos centrų išleido 10 tūkst. litų

Jeigu galėtumėte įsigyti viską, ko geidžia širdis, ką pasirinktumėte? Ar tai būtų brangiausias daiktas iš parduotuvės asortimento, o galbūt tai, ko labiausiai trūksta jūsų namams? Tokią dilemą sprendė taksistu dirbantis Vytautas Ankudavičius iš Kauno. Laimėjęs „Moment“ didžiojo apsipirkimo“ konkursą, jis turėjo galimybę viename Vilniaus prekybos centrų per 5 minutes išleisti daugiau nei 17 tūkst. litų.

Stilistas Artūras Samoilenko: vienam sezonui pakanka 27 drabužių

Stilistas Artūras Samoilenko: vienam sezonui pakanka 27 drabužių

Yra du pagrindiniai žmonių tipai: turintys daug drabužių, bet nuolat neturintys ką apsirengti, ir tie, kurių spintoje rastume vos porą skirtingų apdarų. Pasak stiliaus ir asmeninio apipirkimo eksperto Artūro Samoilenko, Lietuvoje užtenka turėti 27 drabužius vienam sezonui, o juos derinant atrodyti vis kitaip. Visiems keturiems metų laikams stilingas žmogus turi turėti daugiau nei 100 drabužių.

Mugė „Christmas Bazaar“ – jauki šv. Kalėdų įžanga (Foto)

Mugė „Christmas Bazaar“ – jauki šv. Kalėdų įžanga (Foto)

Puikios kalėdinės emocijos, originalios dovanėlės ir keletas nuotraukų – visą, kas liko po vakarykščio apsilankymo „Christmas Bazaar“. Dalinamės…

Dar visą šeštadienį, iki 20 val., vilniečiams dovanas padės išsirinkti mugės „Christmas Bazzar“ dalyviai. Rankų darbo aksesuarai, vintažiniai drabužiai, natūrali kosmetika, mediniai žaislai, ekologiški saldumynai ir dar daug mielų dalykų laukia lankytojų jaukiai papuoštoje „Siemens arenos“ salėje.

10 būdų sutaupyti kelionėje. Ar jūs tai žinote?

10 būdų sutaupyti kelionėje. Ar jūs tai žinote?

Mokate idealiai susikrauti bagažą, visada paskaičiuojate finansus ir kelionėje esate labai racionalūs… Tačiau kartais klaida slypi net ten, kur niekada neklystate.

1. O jei man prireiks dar ir šito? Paprastai, vis tiek įsidedame per daug daiktų į savo bagažą. Pasistenkite neviršyti bagažo svorio, nes mokėti už viršsvorį oro uoste nebus labai malonu. Be to, kartais minkštos tašytės vis tiek sunkiai įtelpa į rėmus ir pasvėrus tenka kraustyti sunkius daiktus į draugų kuprines ar tiesiog išmesti.

2. Kartais renkamės brangokus kelionės tikslus. Jei jau labai trokštate vieną ar kitą sostinę, pasidomėkite, kiek ten išleisite. Turistų itin mėgstamos kelionių kryptys, paprastai būna visai neprastai apmokestintos. Jei jau žūtbūt trokštate pakilti į Eifelio bokštą, pasistenkite sutaupyti nakvynės, maisto sąskaita. Juk nebūtina eiti valgyti į restoranus?

3. Ne visada atidžiai pasidomima orų prognozėmis. Sakysite, na ir kas? Juk žiūrėjau, kad bus šilta. Neatsakingo elgesio pasekmės – priverstinis apsipirkimas svečioje šalyje. O juk rūbai ar skėčiai tikrai ne tie daiktai, kuriems norėjote išleisti savo pinigus? Išskyrus, žinoma, kai kelionės tikslas yra apsipirkti.

4. Telefono ryšys. Itin aktualu tiems, kurie mėgsta susisiekti su likusiais Lietuvoje, ar privalo atsižymėti kiekvieną vakarą, kaip jiems sekasi. Nepamirškite pasiklausti savo operatorių, kokie bus jūsų tarifai išvykus, gal jums apsimoka nusipirkti kitą telefono kortelę kelionei, ar pasinaudoti vietiniu ryšiu.

5. Šiuolaikiniai keliautojai mėgsta pasiimti su savimi vieną kitą kilogramą nuo elektros priklausomų prietaisų. Viskas būtų nieko, bet ar turėsite naudos iš savo nešiojamo kompiuterio, jei pamiršite jo kroviklį? Tokioje situacijoje joks nemokamas internetas jūsų nenudžiugins. Tas pats galioja ir telefonui, bei kitiems, be laidų ilgai neveikiantiems prietaisams. Žinoma, nepamirškite, jog jei vykstate su kompanija, jums neprireiks penkių nokia kroviklių, tad nesidėkite to, ką jau vežasi jūsų draugas.

6. Turistinių sezonų neišmanymas. Taip, gilintis į turizmo niuansus ne visai jūsų užsiėmimas, bet reikia labai sąžiningo kelionės konsultanto, kad šis jums pasiūlytų pigiausią ir geriausią variantą, o ne siųstų į jūsų trokštamą šalį per patį sezono įkarštį. Aišku, nebent jūs patys to labai norite. Tik pasibaigus sezonui, ar prieš pat jam prasidedant kainos bus kur kas mažesnės.

7. Skaičiuokite arbatpinigius. Palikti arbatpinigių yra šaunu, bet nepamirškite jų skaičiuoti, nes įsijautę į atostogų atmosferą gali palikti labai nemažai užsienio valiutos besižavėdami viešbučio kambarinės ar padavėjos darbu. Geriausia pasidomėti apie arbatpinigių kultūrą skirtingose šalyse, tuomet žinosite, kaip balansuoti ant skrudžo ir išlaidūno ribos.

8. Jums niekada nieko nėra nutikę ir kelionės draudimas atrodo tikra nesąmonė? Pamąstykite dar kartą. Kelionėje jums gali nutikti visiškai netikėtų dalykų – apsinuodijimas, lūžiai, nudegimai ir netikėta alerginė reakcija ir t.t. Žinome, saugome save kiek tik galime, ir kelionės metu tikrai retai tenka kvieti gydytoją, tačiau, kai jį iškviesite, labai džiaugsitės, jog buvote apsidraudę ir sumokėti pinigai jums sugrįš.

9. Sužinokite kiek galima daugiau apie vietinį transportą. Visų pirmą, kokiu būdu nukeliausite nuo oro uosto iki miesto, antra – kaip geriausia judėti mieste. Gal tame mieste pigiausia važiuoti vietiniais autobusais, o gal net taksi yra pakankama pigena, ir jums neteks sukti galvos, kaip apžiūrėti kuo daugiau lankomų objektų neišleidus daug lėšų viešajam transportui.

10. Lojalumo programos. Dažnai miestai turi savo korteles, kurias įsigijus, galima nemokamai ar su didele nuolaida patekti į lankomus objektus ar gauti nuolaidą viešajame transporte. Pasidomėkite, kokios kortelės ar nuolaidų programos galioja jūsų lankomoje šalyje. Paprastai apie tai galima sužinoti turizmo informacijos centruose.

O jūs turite patarimų?

Didieji išpardavimai – pinigų taupymas ar metimas į balą?

Didieji išpardavimai – pinigų taupymas ar metimas į balą?

Prekybininkų viliojimai naktiniais išpardavimais, savaitgalio, sezoninėmis ar šventinėmis akcijomis jau tapo beveik kasdienybe. Daugelis net negalvodami čiumpame verslininkų siūlomą jauką – akcijas, pasiduodame neplanuoto pirkimo impulsui, o vėliau graužiamės žvelgdami į nereikalingais daiktais nukrautas lentynas ir vos užsidarančias spintų duris.

Taigi, kaip atsispirti norui plačiai atverti piniginę,įsigyjant daiktus, kurių mums visai nereikia?

Nepirkite tik todėl, jog prekei taikoma nuolaida
Daugelis žmonių prisipažįsta perkantys išpardavimų metu, nes juos vilioja žemos kainos. Prekių nukainavimų metu visada pabrėžiama buvusi ir dabartinė, sumažinta, kaina. Tai – psichologinė priemonė įpiršti prekę pirkėjui: „Kainavo tiek, tačiau dabar gali nusipirkti vos už …”. Būtent sudarytas sumažintos prekės kainos įspūdis ir verčia daugelį lankytojų įsigyti prekes, kurių jiems šiuo metu galbūt nereikia, bet norisi pasinaudoti žema kaina. Atpigintą daiktą ypač stengiasi įsigyti gaunantieji mažas bei vidutines pajamas. Tačiau retas, užkibęs ant prekybininkų kabliuko, pagalvoja, kad pirkdamas nereikalingą, nors ir pigesnį daiktą, ne sutaupo, o tik išlaidauja.

Stebėkite daiktų kainas prieš išpradavimą

Per išpardavimą anaiptol ne visas prekes perkame pigiau. Tai pastebi ne kiekvienas. Pažvelgus atidžiau, suprastume, kad gana dažnai nurodoma pradinė kaina, kuria daiktai buvo parduodami prieš nukainavimą, yra išpūsta ir iš tikro tokia net nebuvo. Arba naujoji kaina nuo ankstesnės skiriasi labai daug. Kartais pasitaiko net tokių kuriozų, jog senoji kaina nubraukta ir naujoji, akcijinė, už ją didesnė. Pasitaiko ir klaidinančios reklamos, kuomet prekybininkai pirkėjus vilioja žadėdami net 80 procentų nuolaidą. Tačiau užėję į parduotuvę ir viltingai tikėdamiesi kosminės nuolaidos, prekių beveik už dyką nerandame. Tiesa, taip yra tikrai ne visada ir kartais naujoji kaina, taikant nuolaidą, iš tiesų yra žymiai mažesnė už senąją. Tad, norint neapsigauti ir pirkti pigiau, svarbu stebėti ir įvertinti situaciją.

Atsiskaitykite tik grynaisiais pinigais

Dar vienas patarimas mėgstantiems išlaidauti – atsiskaitykite tik grynaisiais pinigais ir visada žinokite, kiek jų turite savo piniginėje. Kreditinės banko kortelės sukuria klaidingą iliuziją, jog leidžiate ne savo pinigus, be to, trukdo kontroliuoti išlaidas. Atsiskaitydamas grynaisiais, žmogus jaučia, kiek iš tikro pinigų išleidžia, o mokant kortele atrodo, jog tarsi nieko neatidavei, bet turi nuostabų naują daiktą.

Į parduotuvę eikite su sąrašu

Nereikalingo daikto pirkimas pigiau – ne taupymas, todėl iš anksto apgalvokite pirkinių sąrašą ir pirkite tik tai, ko išties reikia. Visi žinome, jog turtingiausi yra ne tie, kurie turi daug pinigų, o tie, kurie turi mažiausiai išlaidų. Laimingiausi – ne tie, kurie gali sau daug leisti, bet tie, kurie, ko nors neturėdami, geba be to išsiversti. Racionaliai mąstantys laukia, kol bus taikomos nuolaidos konkrečiai reikalingai prekei, ir tik tada ją perka, kad išties sutaupytų. Taigi, jei nenorite pinigų išmesti balą, pradėkite pirkinius planuoti iš anksto. O jei pamatėte daiktą, kuris išties labai patinka, nepirkite jo iš karto, paprašykite palaikyti iki rytojaus. Paprastai noras pirkti dingsta, kai daiktas nebešmėžuoja prieš akis.

Apsipirkimas – ne streso mažinimo priemonė ar laisvalaikio leidimo būdas

Ši problema turbūt geriausiai pažįstama dailiosios lyties atstovėms. Apsipirkimą jos neretai linkusios naudoti kaip streso ir įtampos mažinimo priemonę. Yra dar viena grupė žmonių, kuriems išpardavimas – savotiškas sportas, ir į parduotuvę veržiamasi tik dėl paties pirkimo. Žmonėms visiškai nereikia daikto, bet jų akys nori. Svarbiausia – laukimas, troškimas, o įsigytas daiktas tiesiog išmetamas.

Nepasiduokite bandos jausmui

Ši taisyklė ypač svarbi didžiųjų išpardavimų metu, kai perkama viskas, kas pakliuvo po ranka.
Dažnai žiūrint į margaspalves vitrinas, skelbiamas kosmines nuolaidas bei plūstančius į parduotuves žmones, ne vieną apima bandos jausmas: eiti – būtina, o pirkti – kuo daugiau. Atrodytų, jei pigiau, tai vos ne veltui, tad kodėl visko godžiai nesusišlavus? Visgi pernelyg nesižavėkite išpardavimų teikiama malone ir į parduotuvę su savimi pasiimkite ne tik piniginę, bet ir kritišką mąstymą.

Išlošia racionalieji

Visgi nereiktų apie išpardavimus kalbėti vien pesimistiškai. Perkant per akcijas ar išpardavimus nebūtinai išlošia tik prekybininkai. Sutaupyti gali ir pirkėjas, tačiau tik tuomet, jei perka ilgai planuotą ir tikrai reikalingą daiktą.

Gerai įvertinkite prekės kokybę
Vartotojų teises ginančios institucijos pastebi tendenciją, kad po nuolaidų sezonų visada padaugėja besiskundžiančių pirkėjų. Jog vartotojai ne visuomet yra patenkinti nuolaidomis, nesunkiai galime įsitikinti ir patys – paskaitę galybę skundų internete. Vieni per išpardavimus įsigyja nekokybiškų prekių, kiti tik parėję namo supranta, kad nusipirktas daiktas jam nereikalingas ir nori jį grąžinti atgal.

Geriausias būdas sutaupyti – išvengti pagundos

Jei išties norite sutaupyti ir neturite iš anksto apgalvotų ir suplanuotų pirkinių – aplenkite parduotuves. Nėra patikimesnio būdo, kuris leistų išvengti spontaniško pirkimo pagundos. Beje, moterims nepatartina eiti į parduotuves, likus 10 dienų iki menstruacijų. Britų mokslininkai padarė išvadą, kad neapgalvotų pirkinių priežastimi dažnai tampa hormonų pokyčiai, kuriuos sukelia artėjančios menstruacijos.

Ieva Varkojytė