Search Results for: "aukštoji mada"

Gąsdinanti aukštoji mada (foto)

Gąsdinanti aukštoji mada (foto)

Kritikuodama vartotojiškumą menininkė Andrea Hasler kuria šiek tiek gąsdinančius ir daugumai žmonių šleikštulį keliančius aukštosios mados aksesuarus.

Šiuolaikiniame operos „Visos jos tokios“ pastatyme: prabanga

Šiuolaikiniame operos „Visos jos tokios“ pastatyme: prabanga, aukštoji mada ir į Lietuvą sugrįžę talentingi solistai (foto)

Pirmadienio popietę prie Vilniaus kongresų rūmų kasų susirinkusius spaudos atstovus pasitiko įsikūręs palapinių miestelis. Visur skrajojo bilietų imitacijos skrajutės, šalia Kongresų rūmų įrengtoje stovyklavietėje sklindantis ant laužo kepamų šašlykų kvapas priminė, kad kokybiško meno verta laukti iš anksto, prie bilietų pardavimo vietų įrengtose palapinių miesteliuose. Šiuo metu statomos W. A. Mozarto operos „Visos jos tokios“ režisierė Dalia Ibehauptaitė šmaikštaudama sakė, kad tai ne tik stovyklavietė laukiantiems į teatrą, tuo pačiu, tai ženklas, rodantis, kad kūrybinės komandos laukia sunki darbo savaitė prieš premjerą ir, kad, jei prireiks, jie galės apsistoti palapinėse šalia Kongresų rūmų.

Aukštoji mada: „Dior“ pristatymui - 1 mln. gyvų gėlių (Foto

Aukštoji mada: „Dior“ pristatymui – 1 mln. gyvų gėlių (Foto, video)

„Dior“ mados pristatymo metu buvo panaudotas milijonas gyvų gėlių. Šis sprendimas privertė išsižioti net ir visko mačiusius mados gurmanus.

Kas kuria prieskonių madą?

Kas kuria prieskonių madą?

Šnekėti daugiau negu dviem kalbomis, naudoti maistui tai, kas būdinga skirtingų kraštų virtuvėms, tapo įprasta. Globalizacija lėmė ir naujų prieskonių madų įsigalėjimą Lietuvoje.

Į Rytus nukėlęs J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymas (foto)

Į Rytus nukėlęs J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymas (foto)

Vakar „Siemens“ arenos lankytojai dar kartą galėjo įsitinti, jog aukštoji mada Lietuvoje egzistuoja. Ir ją kuria ne kas kitas, o Juozas Statkevičius, čia pristatatęs 2014 metų pavasario/vasaros kolekciją.

Žvilgsnis į aukštosios mados savaitės spindesį ir prabangą (Foto)

Žvilgsnis į aukštosios mados savaitės spindesį ir prabangą (Foto)

Lengvi ir prabangūs audiniai, plunksnos, žėrintys karoliukai ir itin kruopštus rankų darbas. Aukštosios mados savaitė, vykstanti mados sostine tituluojamame Paryžiuje, yra viena iš retų progų, kurios metu galima išvysti tiek ištaigingų, paslaptimi ir prabanga dvelkiančių vienetinių kūrinių.

Ir nors vis dažniau prabylama apie lėtą aukštosios mados mirtį ir karščiausias tendencijas atitinkančių masinių gaminių įsiviešpatavimą, vienetinių drabužių pristatymai vis dar priverčia aikčioti iš susižavėjimo ir nuostabos. Didžiausiu skirtumu tarp aukštosios mados šedevrų ir kasdienės aprangos visada išliks nepriekaištinga kokybė, itin brangūs audiniai, kurių metro kaina prasideda nuo 150 JAV dolerių, bei kruopštus rankų darbas. Visi Haute Couture modeliai matuojami, kerpami bei siuvami rankomis. Atsižvelgiant į modelio sudėtingumą, siuvėjas profesionalas kostiumo kūrimui sugaišta nuo 100 iki 150 valandų, o prabangios vakaro suknelės pasiuvimui jis neretai paskiria net 1000 darbo valandų. Dėl kruopštaus rankų prisilietimo šie modeliai atrodo kur kas prabangiau ir išskirtiniau. Juk dėvimosios mados pristatyme niekada neišvysite suknelės, siuvinėtos 50 tūkst. Swarowski kristalų bei sveriančios 70 kilogramų. Žinoma, šių drabužių kaina taip pat nepalyginamai didesnė. Dieninių suknelių kainos prasideda nuo 20 tūkst. JAV dolerių, o vakarinei suknelei tektų išleisti mažiausiai 60 tūkstančių.

Nepaisant tokių didelių kainų, aukštoji mada nėra pelningas verslas – kolekcijos labiau reikalingos išlaikyti mados namų prestižą. Ypač skaudžiai mados pasauliui sudavė finansų krizė, dėl kurios gerokai sumažėjo brangių drabužių pardavimai. Dėl smukusių pajamų ir išaugusių sąnaudų net ir visame pasaulyje puikiai žinomi vardai ėmė balansuoti ant bedugnės krašto, o kai kurie neišsilaikė versle. Net tokie garsūs ženklai kaip „Prada“ ar „Versace“ neišvengė nuostolių.

Aukštosios mados pristatymų taip pat neaplenkė ir pasaulio nelaimių atgarsiai. Mados namai Chanel bei Giorgio Armani skyrė savo kolekcijas cunamio ir žemės drebėjimo aukoms Japonijoje pagerbti. Elegancijos karaliumi vadinamo Armani kurti modeliai dvelkė tolimaisiais rytais – ant podiumo plazdėjo japoniškas šilkas, margintas gėlių motyvais, modeliai vilkėjo drabužius, kurių siluetai priminė tautinius japonų drabužius – kimono.

Norėtųsi išskirti dar dviejų dizainerių kolekcijas – Giambattisto Valli bei Elie Sab. Pastarojo dizainerio kolekcija užburia savo lengvumu, spalvų švelnumu bei audinių kokybe – modeliai pasiūti iš aukščiausios kokybės šilko bei taftos, siuvinėtos kristalais. Ne veltui, po šio dizainerio pristatymų visos suknelės kaip mat nuperkamos Holivudo žvaigždžių. Giambattista Valli kolekcija taip pat užburia savo išskirtine prabanga – plazdančiomis suknelėmis, puikiai parinktomis spalvomis bei siluetais.

Aukštosios mados savaitėje buvo galima išvysti ir lietuvių veidų. Garsiųjų „Christian Dior“ mados namų kolekciją demonstravo lietuvė Julija Steponavičiūtė.
Parengė Ieva Varkojytė
Nuotr. Style.com

Pašto ženklą papuošė J. Statkevičiaus suknelė

Pašto ženklą papuošė J. Statkevičiaus suknelė

Garsiausio šalies dizainerio Juozo Statkevičiaus kurta suknelė papuošė Lietuvos pašto leidžiamą pašto ženklą. Naujasis pašto ženklas tema „Šiuolaikinis lietuvių menas: mada“ apyvartoje bus nuo rugpjūčio 8 dienos.

Inga Daukintytė

Inga Daukintytė

Ingos Daukintytės straipsniai: Parodyk kaip atrodai – pasakysiu, kokią muziką mėgsti Kerintis popierinių žmogeliukų gyvenimas 2013 metų žinduolių fotografijų konkurso…

Mimi.c: „Pagal stilingumo lygį nenurašinėju"

Mimi.c: „Pagal stilingumo lygį nenurašinėju”

Mada – tai menas, o ne prabanga! – teigia Milda Čergelytė, jauna rūbų dizainerė žinoma kaip Mimi.c. Milda dar būdama septyniolikos dizainerių konkurse „Mados infekcija“ pateko į finalą. Nemažai dėmesio susilaukė ir jos pirmasis Lietuvoje virtualus kolekcijos pristatymas „Silvestria“.

Beklausant Mildos Čergelytės galėjai dar kartą suprasti veržlumo, nepaliaujamo tikėjimo tuo, ką darai, svarbą siekiant įgyvendinti savo svajones. Tačiau apie viską iš pačios Mildos lūpų.

Lietuvis sukūrė striukę

Lietuvis sukūrė striukę, transformuojamą į vienvietę palapinę

Studentai baigę bakalauro studijas, kurios per ketverius metus jiems „neprilipo“ neretai bijo keisti karjeros kelią, rizikuodami pasirinkti kitą specialybę. Istorijos bakalauras Andrius Pūkys, prieš dvejus metus nusprendęs įstoti į Kauno technologijos universiteto (KTU) Aprangos mados inžinerijos magistrantūros studijas įrodė, kad bijoti nėra ko. Studijas A. Pūkys baigė su trenksmu – sukurdamas striukę, transformuojamą į vienvietę palapinę.