Search Results for: "bažnyčios"

Turistai Lietuvoje: lenkams - bažnyčios

Turistai Lietuvoje: lenkams – bažnyčios, britams – genocido muziejus (Interviu)

Šiandien pasaulis mini tarptautinę turizmo dieną. Ta proga Laikas.lt pakalbino Vilniaus turizmo ir informacijos centro projektų įgyvendinimo skyriaus vadovę – Vilmą Daubarienę.

Top 10: gražiausios ir originaliausios pasaulio bažnyčios

Top 10: gražiausios ir originaliausios pasaulio bažnyčios

Italijos mieste Foligno esančią Šv. Petro bažnyčia suprojektavo architektas Massimilianas Fuksas.
Medinė bažnytėlė viename iš Lenkijos kaimų, kurią sukūrė dizaineris Betonas.
3Slovakijos sostinėje Liublijanoje esančios „Atsisveikinimo koplyčios“ dizainas – architektų studijos OFIS.
4Mongolijos bažnyčios „Taikos balandis“ projektas matomas iš paukščio srydžio – dizaino studijos „Sunlay“
5Portugalų architekto L. F. Rodrigues kūrinys – Šv. Kolumbiečio koplyčia – stovi mieste Braganca.
6Londono Reformatų bažnyčios renovacijos projektas priklauso architektams Theisui ir Khanui.
7Kroatijos sostinėje Zagrebe esanti Makedonijos ortodoksų bažnyčia – architektų studijos Bif-Studio.
8Čekų dizaineris Maksimas Velcovskis sukūrė bažnyčiai rytietiško-bohemiško stiliaus interjerą.
9Ciuricho katalikų bažnyčią restauravo architektas Stemmle.
10Apvaizdos koplyčią Viltšyre suprojektuota anglų dizainerio Jonathano Tuckey.

Alinos Orlovos akustinis koncertas po bažnyčios skliautais (Foto)

Alinos Orlovos akustinis koncertas po bažnyčios skliautais (Foto)

Pirmadienio vakarą Vilniaus šv. Jonų bažnyčia suskambo ypatingais muzikos garsais. Viena įdomiausių ir perspektyviausių atlikėjų Lietuvoje tituluojama Alina Orlova kartu su grupe surengė paskutinį koncertą šiais metais.

Šv. Jonų bažnyčios skliautus užpildys norvegiška muzika

Šv. Jonų bažnyčios skliautus užpildys norvegiška muzika

Vienas geriausių chorinės muzikos atlikėjų Europoje – Nidaros katedros berniukų choras – ir norvegų smuiko virtuozas Arve Tellefsenas šį penktadienį koncertuos Vilniuje. Visiems atvirą pasaulinio masto žvaigždžių koncertą Šv. Jonų bažnyčioje Lietuvos žmonėms dovanoja renginių ciklo „Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ organizatoriai.

„Mes labai džiaugiamės, kad į Lietuvą atvyksta garsiausi klasikinės norvegiškos muzikos atlikėjai. Kultūros mylėtojams Lietuvoje kalėdinis Nidaros katedros berniukų choro ir A.Tellefseno koncertas turėtų tapti vienu įdomiausiu „Norvegijos dienų Lietuvoje 2010“ renginiu.“, – sako Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Steinaras Gilas.

Iš visų berniukų chorų Nidaros katedros berniukų chorą išskiria jo 900 metų istorija. XI amžiaus pabaigoje norvegų ir anglų mūrininkai Trondheime pastatė Kristaus bažnyčią, kuri ilgainiui tapo Nidaros katedra. Nuo pat pirmųjų bažnyčios gyvavimo dienų čia buvo pradėtas puoselėti chorinis giedojimas. Gilias istorines tradicijas turintis Nidaros katedros berniukų choras reprezentuoja Norvegiją visame pasaulyje. Vienu geriausiu Europoje tituluojamas berniukų choras yra gerai pažįstamas ir chorinės muzikos gerbėjams, gyvenantiems už Atlanto.

„Nidaros katedros berniukų choras yra labai populiarus Norvegijoje. Choro koncertus dažnai transliuoja patys geriausi televizijos kanalai ir radijo stotys. Unikali choro narių giedojimo maniera pakeri tūkstančius žmonių“, – sako Norvegijos ambasadorius Lietuvoje.

Kartu su choro nariais Šv. Jonų bažnyčioje pasirodysiantis 73 metų smuikininkas A.Tellefsenas yra dažnas svečias geriausiose Europos koncertų salėse. 33 albumus įrašęs smuikininkas Norvegijoje yra vertinamas ne vien dėl genialiai atliekamų norvegiškos muzikos klasikos kūrinių, bet ir dėl savo nuoširdumo ir energijos. Jis koncertavo su garsiausiais Europos orkestrais ir dirigentais, įsteigė Oslo kamerinės muzikos festivalį. Iš A.Tellefseno smuiko griežimo paslapčių sėmėsi 2009 metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Aleksandras Rybakas.

„Smuiko virtuozas A.Tellefsenas nepriekaištingai atlieka norvegiškos klasikinės muzikos klasiko Edvardo Griego kūrinius. Be to, jis itin vertinamas už tai, kad nuolatos propaguoja klasikinę muziką per radijo ir televizijos laidas“, – teigia S.Gilas.
Penktadienį, 18:00 Šv. Jonų bažnyčioje įvyksiantis kalėdinis Nidaros katedros berniukų choro ir smuikininko A. Tellefseno koncertas yra vienas iš „Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ renginių, kurių tikslas – supažindinti su norvegų kultūra, Norvegijos skiriama finansine parama įvairioms iniciatyvoms Lietuvoje įgyvendinti bei Norvegijos verslininkų indėliu į Lietuvos ekonomikos stiprinimą.

Po bažnyčios skliautais skambės klasikinės arijos ir kūriniai vargonams

Po bažnyčios skliautais skambės klasikinės arijos ir kūriniai vargonams

Šį šeštadienį, liepos 31 d., 18 val., koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“ vokalinės muzikos gerbėjus kviečia į soprano Mildos Narsevičiūtės ir vargonininkės Indrės Gerikaitės koncertą.

Kava – ritualas

Kava – ritualas, narkotikas ar mada?

Kava visada, o ypač šiuo metu – kultas. Nepaisant daugybės legendų, pirmą kartą kavamedis buvo aptiktas Etiopijoje, I a. pr. Kr. Tačiau kava kaip gėrimas pradėta vartoti tik XII a., na, o XVIII a. kava tapo populiari visame pasaulyje.

Gidas po Vokietiją: trys miestai

Gidas po Vokietiją: trys miestai, kuriuos privalu aplankyti

Dar nesuplanavote vasaros kelionės? Turite laisvą savaitę ir norite ją praleisti turiningai, pasidairyti po nematytas vietas ir susipažinti su kitos šalies kultūra? Laikas krautis lagaminus ir keliauti į Vokietiją. Viena šalis ir skirtingose žemėse įsikūrę Frankfurto, Miuncheno ir Hamburgo miestai atskleidžia vis kitokią Vokietijos pusę.

Išrankiausiems poilsiautojams – pažinimas ir aktyvus laisvalaikis Kipro kalnuose

Išrankiausiems poilsiautojams – pažinimas ir aktyvus laisvalaikis Kipro kalnuose

Jei per atostogas norisi visko – ir kelių dienų paplūdimyje, ir aktyvių pramogų, ir pažinimo, tuomet jau šį rudenį keliaukite į Kiprą. 240 km ilgio, 100 km pločio sala – sąlyginai nedidelė, todėl net ir apsigyvenus pakrantės zonos viešbučiuose, šalia paplūdimių, po salą bus galima lengvai keliauti išsinuomotu automobiliu ar viešuoju transportu. Pažinimo ir aktyvių pramogų ieškantiems rekomenduojama kryptis – žaliąja Kipro širdimi vadinami Trodos kalnai.

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Savaitgalio kaimyninės Lenkijos sostinėje gali ir nepakakti. Net ir tuo atveju, jei užsimanysite pasivaikščioti tik po senamiestį ir atsipūsti miesto parkuose bei skveruose.

Pristatome tik dalį to, kur jums siūlo apsilankyti Varšuvos turizmo biuras.
Šviečiančių ir muzikuojančių fontanų parkas (Multimedialny Park Fontann)

Pilies pašonėje, netoli senamiesčio, fontanas įkurtas tik šiemet, tačiau savo grožiu prilygsta garsiausiems pasaulio fontanams Barselonoje (Ispanija), Las Vegase (JAV) ir Osakoje (Japonija).

Pro 367 kiaurymes fontanas per 1 minutę iššauna 30 tūkstančių litrų vandens ir yra apšviestas 300 LED reflektorių. Šviesos lazerių spektaklius čia lydi klaiskinė ir pop muzika. Tarp jų – ir Frederiko Šopeno bei Lady Gaga kūriniai.

Dviejų parko fontanų „Vandens – šviesos – muzikos“ šou galite išvysti kiekvieną penktadienį ir šeštadienį šiltuoju metų periodu. Gegužės ir rugsėjo mėnesiais šou prasideda 21.00 val., o birželį, liepą ir rugpjūtį – 21.30 val.
Varšuvos Praga (Warszawska Praga)

Istorinė Varšuvos širdis – Praga – garsėja menu. 2006-aisiais šioje miesto dalyje išdygo amžinai grosianti tautiškos muzikos grupė. Penketas muzikantų miestelėnams ir turistams primena apie neatsiejamą miesto kiemelių komponentą – muziką. Prie paminklo esantys suoliukai tiesiog „prašosi“ prisėsti.

ageidaujate kokio seniai girdėto gabalo? O gal tarpukario muzikos? Bus! Tereikia iš vietinę SIM kortelę naudojančio mobiliojo telefono numeriu 7141 išsiųsti žinutę su tekstu KAPELA ir pageidaujamo kūrinio numeriu. Visas jų šimpukas išvardintas ant būgno.

Ir tai dar ne viskas Pragoje. Pramoniniai pastatai čia virto meno studijomis, teatrais ar pramogų klubais. Ząbkowska ir Lapkričio 11-osios (11 Listopada) gatvės džiugina ir dabar – net ir po pasaulinių karų joje išsaugotas praeities autentiškumas.
Frederiko Šopeno keliais (Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem)

Lenkų pianistas ir kompozitorius yra bene garsiausias Varšuvos gyventojas. Šiame mieste jis praleido pirmuosius 20 savo gyvenimo metų. Per šį laikotarpį Fryderyk Franciszek Chopin studijavo muziką ir net spėjo išgarsėti.

Eidami Lenkijos sostinės gatvėmis pamatysite ne vieną pastatą, kuriame jis lankėsi ar buvo apsistojęs. Jei tingite bastytis, keliaukite tiesiai į muziejų, esantį Ostrogskių rūmuose (pałac Zamoyskich, Okólnik g. 1).

50 kilometrų į vakarus nuo sostinės yra F. Šopeno gimtinė – Żelazowa Wola kaimelis, kurioje jis praleido vos kelis mėnesius. Čia taip pat veikia muziejus (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Żelazowa Wola 15).
Senamiestis (Stare Miasto)

Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis leis jums pailsėti nuo miesto centro šurmulio. Siauri skersgatviai ir jaukių kavinių apsuptos aikštės leis pasinerti į amžių istoriją. Vasarą ir senamiestyje ir naujamiestyje nuolat girdisi muzika, vyksta teatro spektaklių pasirodymai, po atviru dangumi veikia meno galerijos.

Nepamirškite apsilankyti ar bent praeiti Karalių rūmų, Zigmanto Vazos kolonos, Sapiegų rūmų, Pacų rūmų, Graikų ortodoksų bažnyčios, Šv. Jono Krikštytojo Katedros, Račinskių rūmų, Šv. Martino, Jėzuitų, Šv. Dvasios, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, Šv. Kazimiero, Šv. Inocento bažnyčių, Kanauninkų skvero, Senosios ir Naujojo miesto turgaus aikščių, paminklo Varšuvos simboliui Undinei, Istorijos muziejaus, paminklo Varšuvos sukilimui, Keturių vėjų rūmų, gynybinės sienos ir Barbakano, Aukščiausiojo teismo pastato, Krasinskių, Muodzejovskių, Branickių rūmų, Colegium Nobilium, Varšuvos arkyviskupijos namų, Krokuvos vyskupijos rūmų, 1794 m. Kosciuškos sukilimo herojaus Jano Kilińskio paminklo, Nobelio premijos laureatės Marijos Sklodovskos-Kiuri muziejaus, Mažojo kareivėlio statulos.

Taip pat atodangos buvusiame viduramžių laikų sąvartyne Góra Gnojna, kuriame dabar veikia skulptūrų parkas. Pasivaikščiojimas akmeniniais senamiesčio laiptais taip pat išliks atmintyje.
Vandens rūmai ir karališkasis parkas (Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie)

Nuostabus parko ir rūmų kompleksas įvardijamas kaip vienas gražiausių Europoje. Pastatytus 17 amžiuje rūmus supa unikalus kraštovaizdis. Šis architektūros paminklas iškilo Abiejų Tautų Respublikos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio – paskutinio bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės valdovo – dėka. Tuo metu rūmai tarnavo kaip vasaros rezidencija ir garsėjo kaip ketvirtadienio vakarienių vieta.
Povonzkų kapinės (Cmentarz Powązkowski)

Varšuvos senamiesčio Volios (Wola) rajone esančios kapinės užima 43 ha. Palyginkite su Vatikano miestu – 44 ha. Kapinėse laidota nuo 1792 metų. Čia ilsisi daugybė garsių asmenų, o jų paminklai – unikalūs mažosios architektūros šedevrai.
Vilanovo rūmai ir parkas (Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie)

Tuometinis Varšuvos priemiestis Vilanovas buvo Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Jono III Sobieskio ir Augusto II bei aristokratijos vasaros rezidencija. Tai puikus Europos baroko pavyzdys. Rūmus supaitališko baroko stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas. Šiuo metu Vilanovas tarnauja kaip svarbių kultūros renginių ir koncertų vieta. Buvusiose arklidėse veikia Plakatų muziejus.
Kultūros ir mokslo rūmai (Pałac Kultury i Nauki)

pastatas iškilęs 1955 metais kaip „tarybinių žmonių dovana“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Rūmuose įsikūrę teatrai, muziejai, kino ir koncertų salė. Iš 31-ojo pastato aukšto atsiveria nuostabi Lenkijos sostinės panorama.
Varšuvos sukilimo muziejus (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Minint 60-ąsias Varšuvos sukilimo metines ir visiems kovojusiems ir žuvusiems už šalies nepriklausomybę atminti, 2004 m. atidarytas šiuos įvykius įamžinęs muziejus. Lankytojus buvusiame tramvajaus elektros stoties patalpose įrengti interaktyvūs ekranai, rodoma vaizdo ir grafinė medžiaga.
Nacionalinis muziejus (Muzeum Narodowe)

Šiame muziejuje sukaupta turtinga eksponatų kolekcija – nuo antikos iki moderniųjų laikų. Pastatas iškilo tarpukario laikotarpiu. Antrojo Pasaulinio karo metais čia slapta saugoti Karališkosios pilies lobiai. Šiuo metu muziejuje lankytojams pristatomos ne tik nuolatinės, bet ir kilnojamos parodos iš viso pasaulio. Muziejaus kieme pristatoma Lenkijos kariuomenės muziejaus paroda.
Koperniko mokslo centras (Centrum Nauki Kopernik)

Tai bene naujausias pramogų centras Varšuvoje, duris atvėręs vos praėjusių metų lapkritį. Centro misija – kelti lankytojų žingeidumą, padėti geriau pažinti pasaulį. Čia galima atlikti įvairius bandymus ir pagaliau suprasti, dėl kokių priežasčių kyla vienas ar kitas gamtos reiškinys. Lankytojų čia laukia šimtai atrakcijų, tarp kurių poemų kūrimo mašina, žemės drebėjimo simuliatorius, viesulas ir skraidantis kilimas. Mokslo centras įsikūręs Wybrzeże Kościuszkowskie g. 20.
Varšuvos zoologijos sodas (Warszawski Ogród Zoologiczny)

Įkurtas dar tarpukariu, 1928 metais. Dabar sode gyvena keli tūkstančiai gyvūnų. Norint pamatyti rudąsias meškas meškas, net nebūtina užsukti į patį Zoologijos sodą. Jis įkurdintos gerai praeiviams matomoje vietoje šalia Solidarumo alėjos. Zoologijos sodas yra Ratuszowa g. 1/3.
Varšuvos universiteto biblioteka (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego)

Pastato fasadas kiek primena atverstą knygą ir yra vienas iš įdomiausių šiuolaikinės architektūros sprendimų Lenkijos sostinėje. Po ant pastato stogo įrengtą sodą galima pasivaikščioti bet kuriam.
Sunku išsirinkti?

Visada padės Varšuvos turizmo biuras, turintis specialių pasiūlymų vaikams, parkų ir gėlynų mylėtojams, norintiems pakeliauti Frederiko Šopeno maršrutu. Čia taip pat rasite įvairiausių renginių tvarkaraštį.

2016 metais Varšuva taps Europos kultūros sostine.
Parengė Nerijus Drochneris
Nuotraukos: WarsawTour.pl

Havana – miestas

Havana – miestas, sustingęs laike

Šiltųjų kraštų išsiilgusiems keliautojams paprastai siūlomos gana standartinės Karibų, Indonezijos kryptys. Tačiau rinktis yra ką ir ieškantiems autentiškos, išties egzotiškos patirties. Pigūs skrydžiai į Havaną, Kubos sostinę – tarsi kelionė laiku atgal, – teigia skrydžių bendrovės Avia.lt atstovai. Mieste laukiami visi, nuvarginti turistinių patogumų, perteklinio dėmesio ir norintys pasimėgauti kelių ryškių epochų keliama nostalgija.