Search Results for: "baltos lankos"

Leidėjas S. Žukas: viskas labai banalėja

Leidėjas S. Žukas: viskas labai banalėja, lėkštėja ir vienodėja

Vilniuje ketvirtadienį prasidėjusi 13-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė leidėjams atneša ne tik galimybę pristatyti savo metų veiklą, pabendrauti su skaitytojais, bendraminčiais, bet kaskart sukelia ir naujų iššūkių. Literatūros banalumas, originalumo trūkumas, kalbos, kad elektroninė knyga išstums tradicinę, didėjantys knygų pardavimai internetu – šių dienų leidėjų rūpesčiai. Apie tai, kokius laikus šiuo metu išgyvena leidėjai naujienų agentūrai ELTA papasakojo literatūrologas, literatūros kritikas, leidyklos „Baltos lankos” generalinis direktorius Saulius Žukas.

– Ar tiesa, kad Knygų mugė iš tikrųjų yra labai didelis paskatinimas, geras uždarbis knygų leidėjams ir knygų mugėje uždirbamas mėnesio pelnas? Kaip jūs vertinate Knygų mugę ir kokia jos reikšmė?

– Pirmiausia knygų mugė yra kultūros renginys. Nepamirškime šito. Kaip jau pavyksta leidėjams apsisukti – ar ten padaro pusės mėnesio, ar savaitės, ar mėnesio pelną – priklauso nuo to, ką turi tais metais parduoti. Jeigu tikrai geri autoriai, jie dar atvažiuoja, dar yra pristatomi, tai pirkimai padidėja. O, be to, aišku, čia yra pigiau. Tai visais atvejais, man atrodo, mes Vilniuje turime labai gerą balansą tarp to jau verslo ir tikros kultūros. Čia yra tikroji kultūrinė industrija.

– Bet kaip asmeniškai yra jūsų leidyklai?

– Labai norėčiau, kad mūsų mugės skaičiai būtų panašūs bent į praėjusius metus, nes pernai mums buvo labai geri metai. Tai slapta tikiuosi, kad dar truputį kils aukštyn, bet šiaip tai situacija knygų rinkoje yra negera.

– Kodėl?

– Dėl to, kad labai banalėja, viskas lėkštėja, labai vienodėja, tokių rimtų knygų, aišku, kalbu apie tai, kas man įdomu, nėra. Panašių knygų prieš kokius 5-6 metus parduodavome daugiau. Nemanau, kad žmonės visai pasikeitė, kažkokie vis tiek vyksta pokyčiai. Aišku, akademinė literatūra daugiau pereina į internetinę erdvę, šitas momentas yra, bet aš dabar kalbu apie tą „banalizavimą”. Net ir grožinės literatūros.

– Kokios dabar yra „einamiausios” knygos?

– Patarimai sodui, daržui, rankdarbiai. Čia neironizuoju. Rimtesnė, solidesnė literatūra, manau, šiandien labai sunkiai skinasi kelią, nes rėmimų negausi arba jie bus labai nedideli, bibliotekos neperka arba perka labai nedaug lyginant su ankstesniais laikais. Dėl to leidykloms, kurios rūpinosi ta solidesne literatūra, šita dalis mažėja. Bent jau mūsų leidykloje tai matau.

– Galima sakyti, kad skaitytojas keičiasi. Kaip per pastaruosius porą metų jis keitėsi?

– Skaitovo skonis per porą metų nepasikeičia. Kažkas kita yra. Sakau, galbūt yra tokia bendra kultūros „banalizacijos” banga. Nežinau, gal atsilaikys, nes gerų knygų visuomet reikia.

– Kokios įtakos turi elektroninių knygų populiarėjimas?

– Pas mus bent jau kol kas nedaug skaito „iphonuose” (išmaniuosiuose telefonuose. – ELTA). Labiau gal skaito akademines knygas, tam tikrą klasiką, klasikinius tekstus, kurių galbūt jau šiandien nebereikia versti, nes žmonės kalbas pramoko. Bet grožinė literatūra arba tas, kas po ranka, norėtųsi ką nors prieš miegą paskaityti, man atrodo, knyga liks. Joks „ipadas” (planšetinis kompiuteris. – ELTA) tokio malonumo rankose nesukelia.

– Rimtos konkurencijos iš elektroninių knygų nejaučiate?

– Mes patys jas esame pasiruošę daryti ir kai tiktai bus sutvarkyta mūsų teisinė bazė, kai tas kopijavimas bus irgi reglamentuotas, prasidės normalus gyvenimas, mes galėsime duoti į šitą rinką, esame starto būsenos. Vadinasi, tas produktas su kuriuo einame į spaustuvę, yra faktiškai primityvus, bet elektroninis knygos egzempliorius.

– Tai kokie sunkumai yra Lietuvoje, kad leidėjai galėtų laisvai leisti knygas?

– Knygos, knygų kainos. Man atrodo, keičiasi visa pardavimo struktūra, nes iš dalies pardavimas pereina iš knygynų į elektroninę erdvę. Jeigu kalbant apie elektroninius dalykus, tai, kaip šiandien perkamos knygos Lietuvoje, yra aktualesnis dalykas. Kiekvienais metais daugėja elektroniniu būdu nusipirktų knygų. Ne pačių elektroninių knygų, bet knygos, kurios parduodamos per elektronines parduotuves. Leidyklos turi savo elektronines parduotuves.

– Koks galėtų būti elektroniniu būdu nuperkamų knygų augimas, tiražas?

– Skaičių neturiu, bet galiu kalbėti tiktai apie mūsų leidyklos. Jis lipa kartais didėdamas dvigubai per metus ir panašiai. Taigi manau, kad čia yra tam tikra perspektyva. Ką gi – žmonės galbūt knygos nepavarto, kas būtų tikrai patogu knygyne, bet kaina patrauklesnė.

– Gal tikrai taip yra patogiau ir pigiau leidėjams?

– Leidėjams didelio skirtumo nėra, kaina panaši. Leidėjams nesvarbu, vieną egzempliorių knygos – ar tai elektroniškai, ar popieriniu būdu, ar dar kaip nors – vis tiek reikės padaryti. Naujausios tendencijos yra, jog mokomoji literatūra pereis į elektroninę formą, popieriaus tarsi nereikės, bet labiausiai pažengusios šalys grąžina popierinę knygą greta elektroninės. Kaip sakant, turi būti elektroninė versija, bet ir popierinė versija su savo specifika. To nedramatizuoju.

– Tai galima patvirtinti ar paneigti tą mitą, kad elektroninės knygos kada nors popierinę knygą išstums, ar, jūsų manymu, to nebus?

– Man malonu liesti popierių ir viršelį. Elektroniniu būdu tokių dalykų neišgausi, neturėsi tokio malonumo. Perspektyvinis momentas yra svarbus.

– Ačiū už pokalbį.

Prekyboje pasirodė antroji H. Murakami trilogijos „1Q84“ dalis

Prekyboje pasirodė antroji H. Murakami trilogijos „1Q84“ dalis

Lietuvos skaitytojai neabejingi japonų autoriui Haruki Murakami – arba jį dievina, arba pasipiktinę teigia nesuprantantys jo kūrybos. Leidykla „Baltos lankos“ tesi savo pažadą: Vilniaus knygų mugėje skaitytojams buvo pristatyta pirma trilogijos dalis, o dabar štai sulaukėme antrosios 1Q84. Antra knyga. Liepa–rugsėjis. Trečia dalis bus išleista rugpjūtį.

Haruki Murakami naują savo romaną, tiksliau, romanų trilogiją, neatsitiktinai pavadino 1Q84. Tai nuoroda į George’o Orwello romaną 1984-ieji. Šįkart rašytojas permąsto istorijos ir ateities sąvokas, jo personažai ima pasimesti laike, pasirodo ir manipuliacinių teorijų, Orwello Didįjį Brolį keičia Mažieji žmonės, naktį paslaptingai vejantys oro lėliukę. Veiksmas vyksta tarsi 1984-aisiais, tačiau Aomamė pradeda abejoti, ar tai tikrai tie metai, nes realybė skyla, tįsta, nyksta… „Šį naują pasaulį ji nusprendė vadinti 1Q84-aisiais. Q – tai klaustukas – question-mark. Jis reiškia abejonę.“ Autorius trilogijoje nagrinėja mirties, istorijos, religijos, smurto, šeimos ir meilės temas.

Murakami kuria intriguojančius personažus: tai dvikovos instruktorė, kuri laisvalaikiu pagal užsakymą žudo vyrus, matematikos mokytojas, po darbo rašantis nespausdinamus romanus, paslaptinga septyniolikmetė Fukaeri – jos kūrinys atsiunčiamas literatūriniam konkursui, ir kiti ne mažiau ypatingi asmenys.

Pirmoje trilogijos dalyje netikėtai pradėję pintis veikėjų gyvenimai vis labiau raizgosi vienas aplink kitą, mistika tampa vis tikroviškesnė, o naują knygos puslapį verti dar labiau nekantraudamas. Ar oro lėliukė iš tikrųjų egzistuoja? Kas ją sukūrė? Kas toks yra Lyderis ir kokios jo galios? Ar egzistuoja vienareikšmis teisingumas?

Murakami – neabejotinai garsiausias iš gyvų japonų rašytojų. Pirmąjį romaną parašęs 1979-aisiais, kartu su žmona įkūrė džiazo klubą ir jam sėkmingai vadovavo; vėliau nusprendė atsidėti vien tik kūrybai. Rašytojas išgarsėjo realistiniu kūriniu Norvegų giria („Baltos lankos“, 2009), kuris jį išgarsino visame pasaulyje ir pritraukė daugybę naujų skaitytojų. Jo kūryba vertinama ir interpretuojama itin skirtingai: ji priskiriama net prie fantastinių ar mitologinių romanų, romanų alegorijų, antiutopijų. Rašytojo braižas lyginamas su Kōbō Abe’s, J. L. Borgeso, G. G. Márquezo, K. Vonneguto, M. Pavičiaus tekstais.
Murakami pasakojimai pasižymi muzikalumu, jo romanus mėgsta kino kūrėjai, o pats rašytojas dar vadinamas japonų literatūros Davidu Lynchu. 2006 metais Murakami buvo pagerbtas Franzo Kafkos apdovanojimu.

Kauną išjudins jubiliejinis „VDU Pavasario festivalis“

Kauną išjudins jubiliejinis „VDU Pavasario festivalis“

Gegužės 4–7 d. Kauno miesto bendruomenę džiugins jubiliejinis renginys – „VDU Pavasario festivalis 2011“. Dešimtąjį kartą Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojamas festivalis pasižymės renginių įvairove bei suteiks progą smagiai ir turiningai praleisti laiką įvairaus amžiaus bei skirtingų pomėgių žmonėms.

„VDU Pavasario festivalio 2011“ tikslas – ne tik pratęsti VDU Studentų atstovybės organizuojamo renginio tradicijas, tačiau ir pasiūlyti naujų kultūrinių, muzikinių renginių, suburiančių bei pritraukiančių miesto gyventojų dėmesį, skatinančių aktyvumą bei veiklumą“, – apie festivalį pasakojo renginio organizatoriai.

Festivalio atidarymo proga susirinkusieji išvys „Aitvarų šou“ bei galės sudalyvauti „Vėjo pakavime“, vakarop laukia įspūdingas gyvo garso koncertas, kuriame pasirodys didelio susidomėjimo sulaukęs atlikėjas „Golden Parazyth“ ir Lietuvos hiphopo scenos pionieriais vadinami ir visiems puikiai pažįstami „G&G Sindikato“ grupės nariai. Tikimasi, jog toks įvadas į kelias dienas trunkantį ,,Pavasario festivalį“ puikiai nuteiks visus miesto gyventojus ir paskatins dalyvauti kituose studentų organizuojamuose renginiuose.

Siūlys įsigyti knygų ir diskutuoti su S. Parulskiu

Tradiciškai festivalio metu bus suteikta galimybė papildyti savo namų biblioteką. Renginys ,,Knygų turgus“ pakvies užsukti į VDU universiteto erdves, kur šešios leidyklos ir knygynai („Mintis“, „Aidai“, „Baltos lankos“, „Vaga“, „Pegasas“ ir VDU leidykla) siūlys įsigyti įvairiausių knygų už patrauklią kainą. Taip pat bus nudžiuginti ir besidomintys Nacionalinės premijos laureato, eseisto, prozininko, dramaturgo Sigito Parulskio  kūryba – vyks susitikimas bei diskusija su šiuo rašytoju.

Kvies į nekomercinio kino seansus

Kelias dienas truksiančiame festivalyje susirinkusieji galės išvysti ir nekomercinį kiną – trijose skirtingose miesto vietose vyks „Kinas netradicinėse erdvėse“. Vertinantys gero, jauno kino kultūrą galės pamatyti filmus „Parodyk mane“, „Anarchija Žirmūnuose“ ir VDU studentų sukurtus filmukus. Susirinkusieji į rodomų filmų peržiūras išgirs filmų autorių, aktorių bei dėstytojų komentarus, galės užduoti dominančius klausimus.

Galimybės demonstruoti kūrybiškumą

Norintys dar geriau pažinti Kauno senamiestį, smagiai praleisti laiką draugų kompanijoje galės sudalyvauti orientacinėse varžybose. Čia bus suteikta galimybė parodyti savo kūrybiškumą, sumanumą bei išradingumą. Be abejonės, nebus apsieinama ir be „Gitarų vakaro“, kurį šiais metais aplankys Zala ir Driukas. Socialinių akcijų metu bus skatinama atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną, tapti kraujo donorais.

Dar vienas  „Pavasario festivalio 2011“ projektas – „Muzikinis mazgas“, kurio metu studentai mėgausis ne tik elektroninės fleitos garsais, bet ir „breaks“ stiliaus muzika. Taip pat jau antrus metus iš eilės vyks renginys ,„Menų sintezė“, išlaisvinantis kūrybiškumą bei sulaužantis monotonišką kasdienybę. Netradicinėje erdvėje susirinkusiuosius apsups elektroninės muzikos garsai, gyvo garso bei vaizdo instaliacijos, susitelksiančios į vieną visumą.

Festivalio pabaigą vainikuos triukšmingas šokti, juoktis ir dainuoti verčiantis renginys, kurio metu pasirodys grupė „Empti“ bei vietoje nustygti neleisiantis atlikėjas Kastis Torrau. Šio uždarymo koncerto metu bus minimas ir jau 17-asis VDU Studentų atstovybės gimtadienis.

Geriausių metų knygų TOP: 10 vieta

Geriausių metų knygų TOP: 10 vieta

Šiais, 2010-aisiais, metais, nepaisant krizės, Lietuvoje išėjo išties daug gerų knygų, iš kurių be galo sunkus darbas yra išrinkti „topiškiausias“. Pasirodė daug gerų vertimų, nemažai sulaukėme ir lietuvių autorių knygų. Pasitenkinti galėjo ir romanų, ir poezijos, ir kulinarinių, ir filosofinių, ir specifinių knygų gerbėjai.

Iš peties darbavosi leidyklos „Mintis“, „Kitos knygos“ (kartu su „Kita fotografija“), „Tyto alba“, „Versus aureus“, Vilniaus dailės akademijos leidykla, „Alma littera“, „Šviesa“, „Obuolys“ („Media Incognito“), „Apostrofa“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Versmė“, „Baltos lankos“, „Aidai“, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidykla, Lietuvių kalbos instituto leidykla, „Druka“, „Charibdė“, „Eugrimas“, „Jotema“, „Pasviręs pasaulis“, „Katalikų pasaulio leidiniai“, „Kronta“, Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, „Margi raštai“, „Mijalba“, „Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas“, „Vaga“, „Vilniaus aukciono biblioteka“ ir kt.
Šie metai įdomūs tuo, kad Lietuvoje įsikūrė nauja leidykla – Gedimino Puloko vadovaujamas „Knygius“, išleidusi jau tris knygas.

Pasirodė antrasis Kristinos Sabaliauskaitės romanas

Pasirodė antrasis Kristinos Sabaliauskaitės romanas

Leidykla „Baltos lankos“ netrukus išleis Kristinos Sabaliauskaitės bestselerio „Silva Rerum“tęsinį „Silva Rerum II“.

Parašyti pagarsėjusio romano tęsinį ir nenuvilti skaitytojų – literatūriniame pasaulyje tai tikras iššūkis. Galime įsivaizduoti karštus Kristinos Sabaliauskaitės gerbėjų ginčus, kuris romanas yra geresnis.

Priminsime, kad pirmasis buvo išrinktas 2009-ųjų „Metų knyga“, o literatūros profesionalų įtrauktas į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką ir pelnęs pirmąją Jurgos Ivanauskaitės premiją už „Drąsią, atvirą ir laisvą kūrybinę raišką“. Kritikai jį oficialiai įvardijo kaip vieną įsimintiniausių dešimtmečio knygų. „Silva rerum“ sulaukė 4 leidimų, iš viso romano parduota apie 10 tūkst. egzempliorių, ir tai rodo ypatingą susidomėjimą knyga.

Skaitytojų nekantriai laukto tęsinio „Siva rerum II“ centre – kita Norvaišų šeimos karta su savais klystkeliais ir gyvenimo istorijomis. Tuo pat metu tai tikras „atminties detektyvas“, iš kurio bus galima sužinoti, kaip susiklostė ankstesnės kartos narių likimai, nors kai kurie jų yra tokie, kad panorus juos įrašyti į silva rerum – iš kartos į kartą perduodamą bajorų „šeimos knygą“ – ima drebėti ranka… Ar toks buvo visagalio Viešpaties planas? O gal visagalis tėra aklas atsitiktinumas?

Kristina Sabaliauskaitė vėl panardina skaitytoją į magišką, tragišką, filosofinį ir aistringą Baroko pasaulį. Vis dėlto jis jau kitoks nei pirmojoje knygoje – jame atskleidžiami keturiasdešimt metų vėlesni laikai. Karas, maras, badas. 1707-ieji – tai tie liūdni metai, kai daugelis pamiršta bet kokį žmoniškumą, o norą gyventi palaiko tik kerštas ar nežabotos aistros. Besaikė prabanga ir mirtinas alkis, švedų ir rusų kareiviai, žydai gydytojai, olandų kortuotojai, turkės sugulovės, prancūzės damos, užsispyrę žemaičiai ir ironiški vilniečiai, bevardis vienuolis palaidojęs daugiau nei dvidešimt tūkstančių maro aukų, ir, žinoma, bajoriškos Norvaišų giminės nariai – atėję iš pirmojo Kristinos Sabaliauskaitės romano.

„Kristina Sabaliauskaitė surado puikią nišą. Intelektualus ir rafinuotas rašytojas, galintis kalbėti ne banalybes, o pasakyti kažką gilesnio apie moderniojo žmogaus ambivalenciją ir įtampas, jo traumas, moralines ir politines dilemas, yra vis dar retas personažas lietuvių literatūroje. <...> Protingi praeities žmonių veidai, o ne deformuotos fizionomijos, lygiai kaip ir modernūs, mūsų jautrumui atliepiantys charakteriai – visa tai byloja apie sava paverstos ir suaktualintos, o ne suvenyrinės istorijos atvėrimą romane. <...> Romanas [Silva rerum] taip gerai parašytas, kad jo autorei nereikėjo griebtis kokios sensacingos ir kontroversiškos tematikos ar aštraus detektyvinio siužeto, ko paprastai nevengia istorinius populiarius romanus mūsų dienomis rašantys autoriai. Kaip reta kinematografiškas romanas.“ (Prof. Leonidas Donskis)

Vilniuje ir Kaune – nemokami filmo „Mergina su drakono tatuiruote“ kino seansai

Vilniuje ir Kaune – nemokami filmo „Mergina su drakono tatuiruote“ kino seansai

Gruodžio 1-2 d. Vilniaus ir Kauno „Baltų lankų“ knygynuose vyks nemokami švedų trilerio „Mergina su drakono tatuiruote“ kino seansai.

Jau dvi savaites iš eilės „Baltų lankų“ knygynuose skelbiamos kultinio švedų bestselerio „Mergina su drakono tatuiruote“ dienos. Praeitą savaitę renginiai vyko Klaipėdoje ir Šiauliuose, o šią savaitę pramogos lauks Vilniaus ir Kauno „Baltų lankų“ knygynų lankytojų. Kaune renginys vyks šiandien, gruodžio 1d., nuo 17 val., o Vilniuje rytoj, gruodžio 2 d.

Renginio metu knygynuose lankytojams gros didžėjus Dj Mathew Glow. Visi įsigiję kultinį bestselerį, išleistą leidyklos „Obuolys, galės nemokamai pasipuošti įspūdingais piešiniais – laikinomis tatuiruotėmis, kurias profesionaliai nupieš tatuiruočių salono „Drakono ženklas“ meistrai, o dar nematę ką tik kino teatruose rodyto filmo „Mergina su drakono tatuiruote“ – jį nemokamai pamatyti.

„Mergina su drakono tatuiruote“ – yra pirmoji švedų rašytojo Stiego Larssono trilogijos „Millennium“ dalis. Ši trilogija buvo tituluota antru sėkmingiausiu Švedijoje pagamintu populiariosios kultūros produktu po grupės ABBA. Pagal bestselerį sukurtas to paties pavadinimo filmas taip pat sulaukė didžiulės sėkmės – Europos ir JAV kino teatruose jau uždirbo per 100 milijonų eurų.

Netrukus Lietuvos kino teatruose pasirodys ir antroji „Millennium“ kino trilogijos dalis „Mergina, kuri žaidė su ugnimi“. Gruodžio 3 d. įtempto siužeto trileris debiutuos Kauno „Cinamon“ kino teatre, nuo gruodžio 10 d. bus pradėtas rodyti „Pasakoje“ Vilniuje, o nuo gruodžio 17 d. – ir visuose kituose kino teatruose.

„Merginos su drakono tatuiruote“ dienos„Baltų lankų“ knygynuose:

Kaune:
gruodžio 1 d. (trečiadienį), 17 val.
Knygyne „Baltos lankos“, PC Akropolis, Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas

Vilniuje:
gruodžio 2 d. (ketvirtadienį), 17 val.
Knygyne „Baltos lankos“, PC Akropolis, Ozo g. 25, Vilnius

Renginiai nemokami.

Knygynuose antroji A. Užkalnio knyga apie Angliją „Prijaukintoji Anglija“

Knygynuose antroji A. Užkalnio knyga apie Angliją „Prijaukintoji Anglija“

Leidykla „Baltos lankos“ netrukus pristatys Andriaus Užkalnio bestselerio „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tęsinį – knygą „Prijaukintoji Anglija“.

Pirmoji žurnalisto ir keliautojo Andriaus Užkalnio knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tapo bestseleriu: prieš 2009 metų Kalėdas visas tiražas buvo išpirktas per rekordiškai trumpą laiką – kelias savaites, o knyga puikavosi visų knygų platintojų populiariausių knygų sąrašų viršūnėse. Kaip ir antroji autoriaus knyga „Kelionių istorijos“, „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tebėra viena perkamiausių „Baltų lankų“ knygų. Įkvėptas pirmųjų kūrinių sėkmės, Andrius Užkalnis dar šiais metais pristatys lietuviško vadovo po Jungtinę Karalystę tęsinį „Prijaukintoji Anglija“.

„Ar tai – tas pats Andrius Užkalnis, aistringai šlovinamas ar dar aistringiau murkdomas srutose interneto komentatorių?“ – klausia Justinas Žilinskas. Taip, tas pats, kurio pastabumas ir glaustas, lakoniškas stilius pelnė visos Lietuvos skaitytojų simpatijas. Naujojoje knygoje Andrius Užkalnis tęsia ir plėtoja pirmoje knygoje pradėtas temas. Ypatingą dėmesį jis skiria vaikų auklėjimui, mokykloms, šalies sveikatos apsaugos sistemai, darbo Anglijoje paieškai ir angliškam humorui. Autorius nuosekliai atskleidžia kiek keistas lietuviui šalies tradicijas ir papročius. „Viskas, kas keista Anglijoje, turi priežastis“, – nepavargsta aiškinti Andrius Užkalnis.

Viena iš autoriaus nuodugniai gvildenamų temų yra mišrios santuokos su lietuviui neįprastos tautybės, kartais ir su egzotiško mūsų kraštui tikėjimo ar kitos odos spalvos žmonėmis. Apie tai Lietuvoje tik pradedama kalbėti, nors problemų, susijusių su mišriomis santuokomis, jau iškyla. Ar tradicinės lietuviškos šeimos priima egzotiškus kitataučius į savo gretas? Ar galės mišriose santuokose gimę vaikai gyventi Lietuvoje? Koks likimas laukia lietuvaičių merginų, ištekančių svetimos kultūros ir papročių šalyse?

Emigracija Lietuvos spaudoje paprastai yra linksniuojama kaip nelaimė, o išvykstantys lietuviai pristatomi kaip tikri vargšai bedaliai. Andrius Užkalnis apie Anglijos lietuvių pasiekimus pasakoja su pasididžiavimu. Jo knygos atskleidžia ir įrodo visų žinomą, bet nenoriai pripažįstama tiesą, kad svetima šalis išeiviams iš Lietuvos dažnai pasiūlo net geresnes sąlygas nei saviems piliečiams.

„Prijaukintoji Anglija“ parašyta ir tiems, kurie tik ketina keliauti į Angliją, ir tiems, kas buvo ir galbūt jau grįžo, ir tiems, kas niekada ten nevažiuos, bet vis tiek smalsauja, ko ten galėtų tikėtis. Nauja Andriaus Užkalnio knyga turėtų nudžiuginti Lietuvos skaitytojus, ypač tuos, kurie išpirko jau keturis pirmosios knygos apie Angliją tiražus.

Prieš Kalėdas nuolaidos knygoms!

Prieš Kalėdas nuolaidos knygoms!

Artėjančių Kalėdų ir „Baltų lankų“ knygų išparduotuvės gimtadienio proga leidykla „Baltos lankos“ pristato platų įvairaus amžiaus skaitytojams skirtų knygų asortimentą. Trečiadieniais išparduotuvė dirba ilgiau – net iki 20 val.! Kalėdų švenčių laikotarpiu knygos pirkėjų lauks patraukliomis kainomis.

Knygų išparduotuvėje rasite įvairių „Baltų lankų“ leidyklos knygų: grožinių, publicistinių, biografinių, praktinės psichologijos, vadovėlių ir mokomosios literatūros, knygų vaikams ir jaunimui.

Baigiantis 2010-iesiems, „Baltų lankų“ leidykla literatūros vaikams asortimentą papildys naujomis knygomis, taip pat išleis net keletą lietuvių autorių kūrinių.
K. Kasparavičius pristatys autorinę knygą apie Kalėdas „Meškelionė“. Joje pasakojama, kaip Meškinų šeimyna leidžiasi į stebuklingą kelionę aplink pasaulį, kad aplankytų kalėdine ruoša užsiėmusius tolimiausių ir keisčiausių kraštų giminaičius. M. Daubarė knygoje „Rankų darbo lėlės“ išsamiais ir nuotraukomis iliustruotais pasakojimais pamokys, kaip nesunkiai namų sąlygomis pasigaminti lėlę. Netrukus bus išleista pasaulyje didelės sėkmės sulaukusi N. Justerio knyga „Stebuklingoji būdelė“. Žinovai sako, kad ji prilygsta nepakartojamajai „Alisai stebuklų šalyje“. Tėvams ir visiems, kam svarbus vaikų ugdymas, rekomenduojame įsigyti R. Munscho „Mylėsiu tave amžinai“. Ši knyga 2001 m. žurnalo „Publishers Weekly“ sudarytame perkamiausių visų laikų vaikiškų knygų sąraše užėmė 4-ąją vietą. M. Lemieux knygoje „Audringa naktis“ kviečia skaitytoją į filosofinę kelionę – žaismingą, skatinančią nustebti ir susimąstyti. Kas lemia atsitiktinumą? Kur baigiasi begalybė? Iš kur kyla visos mintys, kirbančios mano galvoje? Ir kur jos dingsta, kai iš galvos išgaruoja? Šie ir kiti didieji klausimai apie save ir pasaulį neleidžia užmigti mažai mergaitei.

Netrukus skaitytojus pasieks naujoji skandalingojo žurnalisto ir keliautojo A. Užkalnio knyga „Prijaukintoji Anglija“. Tai jau trečia autoriaus knyga Ji papildo pirmąją knygą apie Angliją – bestselerį „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“, kuri jau ilgą laiką nesitraukia iš „Baltų lankų“ leidyklos perkamiausių knygų sąrašo.

Kalėdų proga kviečiame skaityti didelę gerbėjų auditoriją turinčio D. Razausko poeziją ir klausytis jo atliekamų dainų (knyga parduodama kartu su kompaktine plokštele „Lietaus kambarys“). Poezijos rinkinys „Takas į tylą“ – tai visiškai atskiri, savarankiški kūriniai, brendę ir augę nepriklausomai nuo jo originalių dainų. „Sukaupta, nesavitikslė energetika, mėginimai suvaldyti ir klaikines formas, neprašapę vertybiniai kriterijai. Įsiklausymai į septintąjį, aštuntąjį dešimtmetį. Kai pasaulyje rokas, o Lietuvoje poezija buvo jauni ir gyvybingi.“ (Aidas Marčėnas).

Leidykla „Baltos lankos“ pradeda seriją „20 nepriklausomybės metų“. Ją sudaro garsių Lietuvos specialistų, savo srities žinovų originalios knygos apie procesus, įvykusius Lietuvoje per atkurtos nepriklausomybės 20-metį. Pirmoji serijos knyga „Telemano užrašai“ skiriama televizijai, taigi televizijos gerbėjai ir jos neapkenčiantieji turės progą susipažinti su visuomenėje gerai žinomo ir mėgstamo kino ir televizijos kritiko S. Valiulio nuomone. Besidomintieji Vilniaus miestu, jo istorija ir legendomis nenusivils įsigiję L. Briedžio knygą „Vilnius: savas ir svetimas“, šios knygos variantą anglų kalba „Vilnius City of Strangers“ skaitytojai jau įvertino. Literatūros gurmanai ir filosofinės prozos gerbėjai džiaugsis J. Melniko siurrealistiniu romanu „Kelias į rojų“.

Skaitytojai ir tie, kurie ieško intelektualių kalėdinių dovanų, kviečiami užsukti į „Baltų lankų“ knygų išparduotuvę, kurioje visą mėnesį (nuo lapkričio 24 d. iki gruodžio 31 d.) galėsite įsigyti knygų net su 20 proc. nuolaida1!

„Baltų lankų“ knygų išparduotuvė trečiadieniais dirbs ilgiau

„Baltų lankų“ knygų išparduotuvė trečiadieniais dirbs ilgiau

Artėjančių Kalėdų ir „Baltų lankų“ knygų išparduotuvės gimtadienio proga leidykla „Baltos lankos“ pristato platų įvairaus amžiaus skaitytojams skirtų knygų asortimentą. Trečiadieniais išparduotuvė dirba ilgiau – net iki 20 val.! Kalėdų švenčių laikotarpiu knygos pirkėjų lauks patraukliomis kainomis.

Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai

Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai

Ketvirtadienį LITEXPO parodų rūmuose prasidedančioje Vilniaus knygų mugėje bus ne tik pristatomos naujausios šiuolaikinių rašytojų knygos, bet ir prisimenami literatūros klasikai. Tai padaryti padės ir susitikimai su įdomiais svečiais, išskirtiniai renginiai, ir informacinėmis technologijomis sukurtos originalios parodos.