Search Results for: "batmenas"

Jei superherojus remtų „Nike“

Jei superherojus remtų „Nike“, „Apple“ ar „Coca-cola“… (foto)

Visi puikiai žinome, kad žymūs sportininkai, muzikantai, aktoriai turtus kraunasi ne tik iš savo amato, bet ir reklamuodami populiarius prekinius ženklus. O kodėl taip šiek tiek prisidurti negalėtų ir superherojai?

Žmogaus-šikšnosparnio gerbėjams: „Batmobilio“ evoliucija

Žmogaus-šikšnosparnio gerbėjams: „Batmobilio“ evoliucija

Labai norėčiau sutikti žmogų, kuris nežinotų, kas yra ar bent jau kaip atrodo Žmogus Šikšnosparnis – Batmanas (angl. bat – šikšnosparnis, man – žmogus). Bet vargu ar tai pavyktų. Batmano personažas pasaulį išvydo 1939 metais. Tada jis buvo tiesiog komiksų herojus, vėliau tapo TV serialų ir kino filmo aktoriumi, žaislų pramonės itin mėgstama figūra ir pan.
Batmobilis – Batmano įvaizdžio dalis
Batmanas, kovodamas su blogiu turėjo nemažai pagalbininkų, tačiau ištikimiausias jo palydovas – Batmobilis. Tai herojaus transporto priemonė, geriausias draugas ir ginklas. Svarbus aspektas – kai kuriuose pasakojimuose apie Batmaną minima, kad jo automobilyje yra įtaisyti šaunamieji ginklai, tačiau jie naudojami tik pašalinti kliūtis. Istorija tokia, kad Batmano tėvai jo paties dar vaiko akivaizdoje buvo nušauti. Taip jis – Bruce’as Wayne’as – tapo Batmanu ir ėmė kovoti su nusikalstamumu, pats niekada nenukreipdamas jokio šaunamojo ginklo į žmogų.
Kitaip nei dauguma super herojų Batmanas neturi ypatingų galių. Kovodamas jis naudojasi tik savo protu, detektyvinėmis įžvalgomis, kovos menų įgūdžiais ir turtu, o jį veda neapykanta nusikalstamumui. Žinoma, Batmobilio vaidmuo šioje, jau daugiau nei septyniasdešimt metų trunkančioje kovoje itin didelis.
Batmobilis, kaip ir Batmano įvaizdis, keitėsi, modernėjo drauge su laiku. Dabar jo modeliai, kuriami Holivudo žvaigždėms, kainuoja mums neregėtas sumas, o jų galingumą ne kiekvienas išdrįsta išbandyti. Taigi kokia buvo Batmobilio raida? Apžvelgiame esmingiausius šios transporto priemonės variantus skirtinais dešimtmečiais.
A. 1941 metai.
Batmobilis šalia Batmano pasirodė tik po dvejų metų – 1941-aisiais – detektyvinio komikso 48 numeryje. Tai buvo ryškiai raudonas kabrioletas, kuris neturėjo vėlesniam Batmobiliui būdingos šikšnosparnio sparnų imitacijos, skydo, išskyrus mažą auksinį Batmano ženklą ant kapoto. Tačiau šiam Batmobiliui-debiutantui jau buvo būdingas didžiulis greitis bei patvarumas. Po jo kapotu, iki variklio palikta daug erdvės, tam, kad susidūrimo metu nebūtų pažeista mechaninė automobilio dalis. Pirmojo Batmobilio dizainas kurtas pagal modelio „Cord 12“ dizainą.
B. 1965 metai.
TV serialui „Batmanas“ buvo sukurtas Batmobilio modelis 1965 metų vasarą. Jis vėliau tapo vienu žinomiausiu pasaulyje. Kompanija „Ford Motor Company“ pagamino jį per tris savaites. Čia atsiranda šikšnosparnio sparnai, automobilio priekis primena šikšnosparnio veidą. Automobilis nudažytas blizgia juoda spalva. Raudona palikta tik paryškinant kai kurių mašinos dalių linijas. Ši mašina turėjo lazerius, išlendančius peilius, išsiskleidžiančius parašiutus, raketas, policijos švyturėlį ir netgi kompiuterį. Serialo eigoje modelis keitėsi, atsirandat papildomoms funkcijoms, pavyzdžiui: paleidžiamai dūmų uždangai, vaizdo kamerai ir t. t.
C. 1973 metai.
Batmanas grįžo į televiziją animaciniame seriale „Superfriends“. Šis automobilis išsiskyrė – geltonu Batmano simboliu ant šoninių durelių. Žinoma, ir pati spalva iš juodos virto mėlyna. Jo priekis buvo labiau orientuotas į V raidės formą, o nukeliamo stogo sprendimas priimtas vien tam, kad animacinio serialo herojams būtų paprasčiau įšokti į mašiną.
D. 1989 metai.
1989 metais Batmanas pasirodė pirmą kartą didžiajame ekrane po 1966 metų filmo. Šį kartą buvo kuriama dar tamsesnė atmosfera. Gamybos dizaineris norėjo, kad Batmobilis nebūtų panašus į jokį prieš tai kurtą modelį. Tai buvo brutualios jėgos ir klasikinio dizaino estetikos kombinacija. Naujasis Batmobilis turėjo nestandartinius ratus ir lenktynėms pritaikytas padangas. Prireikus automobilis pasidengdavo šarvais. Jis buvo ginkluotas bombomis ir kulkosvaidžiais. Mašinos dugne esantis keltuvas leisdavo Batmobiliui apsisukti 180 laipsniu kampu.
E. 1995 metai.
Trečiajame „Warner Brothers“ kino filme apie Batmeną „Batman forever“ (1995 m.) Batmobilis vėl buvo transformuotas: dabar jis turėjo „šonkaulius“ ir dar labiau išsiskiriančius nei prieš tai sparnus. Ratai būdavo apšviesti mėlyna šviesa. Jam buvo suteikta ypatingų galių – dėl specialios priekinės mašinos dalies ir ratų padėties ji galėjo važinėti vertikaliais paviršiais. Tačiau šio Batmobilio gyvenimas nebuvo ilgas. Jis filmo pabaigoje tiesiog buvo susprogdintas.F. 2005 metai.
Po aštuonerių metų pertraukos, Batmenas grįžo į didįjį ekraną filme „Batman Begins“. Šį kartą Batmobilį stengtasi sukurti kuo realesnį ir, žinoma, kuo įspūdingesnį. Visiškai neatsisakyta šikšnosparnio įvaizdžio, tačiau truputį nuo jo nutolta. Naujojo Batmobilio viena svarbiausių funkcijų – šuoliais įveikiami atstumai, pavyzdžiui, jei tiltas per upę uždarytas, Batmobiliui, tai tikrai ne kliūtis. Kitas svarbus dalykas – dar labiau sustiprinta apsauga vairuotojui. Atsitrenkus į kliūtį Batmanas su visa sėdyne pajudėdavo į automobilio centrą ir po to grįždavo į pradinę padėtį. Šis Batmobilis turėjo tarp priekinių varomųjų ratų įmontuotus kulkosvaidžius.
E. Batmobilis dabar

Žinoma, čia apžvelgėme tik labai mažytę Batmobilio variacijų dalį. Tačiau jos reikšmingiausios, padariusios viena kitai įtaką. Dabar šie modeliai yra puikus pinigų šaltinis automobilių gamintojams. O jūs ar pirktumėte 2011 metais pagamintą 1989 metų Batmobilio versiją už 500 000 dolerių?