Search Results for: "biok"

Kalėdinės dovanos: idėjos

Kalėdinės dovanos: idėjos, kurios tiks vyrams ir moterims

Kalėdos – viena gražiausių, ryškiausių ir įsimintiniausių metų švenčių, kurios neįsivaizduojamos be dovanų. Artėjant šiai dienai, dažniausiai ruošiamės jau iš anksto – ieškome kalėdinių dovanų idėjų, patiekalų receptų, ką apsirengti tą dieną ir t. t. Tačiau vis dėlto kartais taip nutinka, jog dovanų idėjų galvoje – lygiai nulis. Todėl, šiandien pateikiame Jums dovanų sąrašą, ką dovanoti moterims ir vyrams.

Atitarnavusios Kalėdų eglutės sušildys namus

Atitarnavusios Kalėdų eglutės sušildys namus

Sausio 6 dieną jau devintus metus iš eilės pradedama vykdyti akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, kurios metu gyventojai kviečiami kalėdinius medelius atnešti į specialius konteinerius ir ten juos tvarkingai palikti.

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Kalėdinė eglutė – tiesiog būtinas švenčių atributas. Visgi, čia susiduriame su dilema, kokią žaliaskarę puošti – dirbtinę ar gyvą. Išsklaidyti mitus ir pasirinkti aplinkai draugiškiausią variantą padės Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos katedros docentė Aušra Zigmontienė.

Jautrios odos priežiūra naudojant 100% aktyvius komponentus

Jautrios odos priežiūra naudojant 100% aktyvius komponentus

Terminas „Jautri oda“ naudojamas apibūdinti įvairias nemalonias jutimines reakcijas į sąlytį su kosmetinėmis priemonėmis ar dėl aplinkos poveikio. Tai gali pasireikšti įvairiais požymiais, kuriuos galima pastebėti apžiūrint odos paviršių – odos paraudimas, šerpetojimas, ar jutiminėmis, nebūtinai matomomis reakcijomis – deginimo, gėlimo, dilgčiojimo, niežulio jausmas.

Šildymo sąskaitos už sausį – ar jau prašyti paskolų?

Šildymo sąskaitos už sausį – ar jau prašyti paskolų?

Milžiniškų sąskaitų už gruodį įbaugintiems vilniečiams belieka laukti – kokios sąskaitos bus šįkart, kol kas neaišku. Galima tik ironiškai pajuokauti, bet tas juokas – per ašaras, ar jau reikia skubėti į banką imti vartotojišką paskolą, kad galėtum susimokėti už šildymą. Už sausio mėnesio šildymą tradicinio daugiabučio gyventojas, savo dienas leidžiantis 60 kvadratinių metrų bute, suplos galbūt apie 450 Lt.

Kodėl iš kanapinio buvo atimtas kanapių vainikėlis? (Interviu)

Kodėl iš kanapinio buvo atimtas kanapių vainikėlis? (Interviu)

Ketvirtadienį Vilniuje, prie Seimo rūmų vyko piketas, kurio dalyviai nenorėjo padidinti pieno supirkimo kainų, nereikalavo sumažinti šildymo kainas… Grupelė žmonių reikalavo dekriminalizuoti kanapes Lietuvoje.

Beglobiai gyvūnai – problema be išeities? (Foto)

Beglobiai gyvūnai – problema be išeities? (Foto)

Labai dažnai nesusimąstome, kad beglobiai gyvūnai irgi turi teisę į visavertį gyvenimą. Ir ne visi žino, kad Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba „Grinda“ – ne gyvūnų globos namai, o jų žudymo įstaiga. Visai kitokia veikla užsiima gyvūnų globos namai „Lesė”, kurie visiems savo augintiniams stengiasi rasti šeimininkus.

Dovanų konsultantai. Grožio puoselėjimo dovanų idėjos

Dovanų konsultantai. Grožio puoselėjimo dovanų idėjos

Šiandien, rugpjūčio 9-ąją, švenčiama Tarptautinė grožio diena. Kiekvienai moteriai šia proga reikėtų padovanoti tai, dėl ko jos stengiasi visą gyvenimą.

Tai gali būti paprasčiausios grožio puoselėjimo priemonės, kvepalai ar įvairiausios procedūros. Todėl šiandien Laikas.lt dovanų konsultantė Justina stengiasi priminti, kokias dovanas galima dovanoti, kad moterys būtų dar gražesnės.
Padovanokite gražiai supakuotas grožio puoselėjimo priemones su paslaptingais grožio receptais:

Veido kaukėKaukė veido odai. Tiks šiek tiek sausesnei odai, atgaivins, papuoš ir puoselės veido grožį. Jai pagaminti reikės: šiek tiek kosmetinio molio; avokado; po pora lašelių arbatmedžio bei ramunėlių aliejaus; poros šaukštų riebesnio jogurto. Visas šias priemones sudėkite į nediduką krepšelį, perriškite kaspinu ir ant gražaus popieriaus parašykite receptą: „Avokadą sutrinti iki košelės. Įmaišyti molį su jogurtu ir galiausiai įlašinti arbatmedžio bei ramunėlių aliejus. Palikti viską pastovėti bent 5 minutes, o vėliau tepti ant veido bei kaklo odos ir laikyti apie 15 min., arba kol pradėsite jausti, kad molis džiūva ir traukia veidą. Tada teks viską nuplauti vėsiu vandeniu. Vėliau galima patepti kremu”.

Viso kūno šveitiklis. Po tokios procedūros kūnas maloniai kvepės ir bus dezinfekuotas, o čiobrelių, alyvuogių aliejus pamaitins ir sušvelnins odą, druska ir graikiniai riešutai pašalins negyvas odos ląsteles. Visas šias priemones įpakuokite į permatomą dovanų popierių. Kartu galite įdėti rožių žiedlapių su šio šveitiklio receptu: „Jam pagaminti reikės: saujos džiovintų smulkintų čiobrelių; 2 šaukštų alyvuogių aliejaus; šaukšto rupios jūros druskos; keleto maltų graikinių riešutų. Viską sumaišyti į vientisą masę palaikyti pora valandų kambario temperatūroje. Prausiantis nušveisti visą kūną.“

Mėgstančioms mėgautis net ir mažomis smulkmenomis padovanokite biokosmetikos gamybos pamoką – čia kiekviena išmoks paslaptingiausių grožio receptų. Gamta mums suteikia gausybę naudingų dalykų, tereikia mokėti juos pasiimti.

Bio kosmetika

Neturintiems laiko gamintis natūralias grožio priemones ar nuolat skubančioms tiesiog padovanokite grožio procedūras:

keturių metų laikų procedūra veidui praturtins, pamaitins ir sudrėkins pavargusią odą. Gaivinanti ir atpalaiduojanti veido procedūra patiks moterims, ieškančioms išskirtinumo, o jų oda naująjį sezoną pasitiks gaivi ir švytinti.
gaivinamoji kaukė su granatais – tai lyg saulės spinduliai ir drėgmės gaiva veido odai. Pasibaigus vasarai vis dar norisi pasilepinti šiluma. Plunksnos lengvumo gaivinamoji kaukė su granatais stebuklingai paverčia pavargusią ir išblyškusią odą į pavasariškai spinduliuojančią. Pailsėkite ypatingoje malonių garsų ir subtilių aromatų sklidinoje aplinkoje.

Braškių kaukė
procedūra veidui „Braškių kokteilis“ kvepianti, valanti ir jauninanti gaiva veido odai… Priešraukšlinė procedūra su braškių kauke sureguliuos Jūsų veido odos riebumą, išvalys poras, paskatins odos atsinaujinimą. Po procedūros oda taps skaisti ir kvepianti braškėmis.Viena gražiausių dovanų moteriai gali būti paprasčiausias laiškas su gražiausiais žodžiais jos grožiui pagirti. Ši dovana, tikrai sulauks nuoširdžiausių šypsenų. Laišką galite padovanoti su aromatingomis vonios priemonėmis ar smulkmenomis.

Daugiau grožio dovanų rasite ČIA.

Mokslininkai: automobilius būtų galima varyti perdirbtais laikraščiais

Mokslininkai: automobilius būtų galima varyti perdirbtais laikraščiais

Vis dėlto dar yra savybių, kurios senajai popierinei spaudai leidžia turėti pranašumą prieš skaitmeninį internetą. Tulano universiteto (JAV) mokslininkams pavyko aptikti naują bakterijų atmainą, pavadintą TU-103. Jos ypatingos tuo, kad misdamos popieriumi išskiria butanolį, kuris laikomas perspektyviu biokuru, galinčiu pakeisti benziną. Tyrėjai dabar išbando seną Naujojo Orleano dienraščio „Times Picayune“ tiražą, ir, reikia pripažinti, jiems puikiai sekasi.

TU-103 yra pirmoji natūraliai gamtoje aptikta bakterijų atmaina, tiesiogiai iš organinio junginio celiuliozės išgaunanti butanolį.

„Celiuliozės yra visuose žaliuosiuose augaluose, tai gausiausiai Žemėje aptinkama organinė medžiaga, tad nenuostabu, jog daugelis svajoja apie jos pavertimą butanoliu, – pasakoja Tulano universiteto Ląstelių ir molekulinės biologijos departamento podoktorantūros stažuotojas Haršadas Velankaras (Harshad Velankar), besidarbuojantis Deivido Mulino laboratorijoje. – Vien tiktai Jungtinės valstijose kasmet išmetama mažiausiai 323 milijonai tonų celiuliozės medžiagų, kurios tiktų butanolio gamybai“.

Deivido Mulino laboratorijos specialistai TU-103 pirmąkart aptiko gyvulių mėšle. Kiek padirbėję su naujosiomis bakterijomis mokslininkai sukūrė metodą, leidžiantį išgauti butanolį. Šiuo metu laukiama patento patvirtinimo.

„Pats svarbiausias šio atradimo aspektas yra tas, kad TU-103 butanolį gali gaminti tiesiogiai iš celiuliozės“, – paaiškina D. Mulinas.

Mokslininkas dar prideda, jog TU-103 yra vienintelė žinoma klostridinė atmaina, gebantį augti ir gaminti butanolį deguonies aplinkoje, kuri paprastai yra mirtina kitoms butanolį išgaunančioms bakterijoms. Butanolio gamyba bedeguonėje aplinkoje gerokai padidina jo kainą.

Kaip biokuras, butanolis yra pranašesnis už etanolį (paprastai išgaunamą iš kukurūzų cukraus), nes jis iškart yra tinkamas dabartiniams varikliams, jį galima transportuoti esamais kuro vamzdynais, veikia ne taip koroziškai, o jo energetinė vertė yra aukštesnė, kas reiškia didesnius nuvažiuotus atstumus su tuo pačiu kuro kiekiu.

„Šis atradimas galėtų sumažinti biobutanolio gamybos kainą, – prideda D. Mulinas. – Be mažesnės kainos, biobutanolis kaip kuras, išgaunamas iš celiuliozės, jeigu lygintume jį su benzinu, ženkliai sumažintų išmetamo anglies dioksido ir smogo kiekį. Sumažėtų ir laidojamų atliekų apimtys“.

Dovanų konsultantų pasiūlymai mokslo metų pradžiai

Dovanų konsultantų pasiūlymai mokslo metų pradžiai

Ruduo – atradimų laikotarpis. Iš naujo mokomės atrasti ir pažinti tai, ką per vasarą buvome visiškai pamiršę. Todėl rekomenduojame pasitikti rudenį ir rugsėjo 1–ąją, kaip atradimų ir ieškojimų laikotarpį – gal šiemet jis padovanos mums kažką nepamirštamo…