Search Results for: "dizaino savaitgalio programa"

DIZAINO SAVAITGALIS  – apie loftų kūrėjus

DIZAINO SAVAITGALIS – apie loftų kūrėjus

Gegužės 11–12 d. Vilniuje, Ševčenkos g. 16 a. DIZAINO SAVAITGALIS jau ketvirtą kartą pakvies aplankyti atgijusį loftų kvartalą. Šį kartą pas tuos, kurie kuria ir gyvena loftuose ne tik DIZAINO SAVATGALIO metu!

Žemaičių

Žemaičių, skandinavų ir baltarusių dizaino atspindžiai (Foto)

Gegužės 6 d. prasidėjusi „Dizaino savaitė“ sėkmingai eina į pabaigą. Vis dar tebevykstantys dizaino renginiai suvienijo skirtingų šalių menininkus.

Šį pirmadienį Technikos muziejuje buvo pristatyta paroda „Baltarusijos dizainas šiandien“. Čia pat antradienį – „Šiaurės šalių architektų paroda“, pristatanti skandinavų architektūros šiuolaikinio dizaino darbus. Ją aplankyti raginami visi, kurie neabejingi šiaurietiškam stiliui ir estetikai.

Šeštadienį greta Mindaugo tilto esnčioje „KutFlux“ platformoje atidaryta paroda „Dizainas Žemaitiškai“. Tai Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dizaino studentų bei dėstytojų eksponatai, kurie neapsiribojo tik pramoniniu ir grafiniu dizainu, bet ir kostiumo dizaino bandymais.
Visa tai ir dar daugiau ekspozicijų vis dar galite aplankyti. Daugiau informacijos čia.
Aptartų parodų eksponatai – nuotraukų galerijoje.

„Dizaino savaitgalyje 2011“ –  ispanų dailininko L. Lago grafitis

„Dizaino savaitgalyje 2011“ – ispanų dailininko L. Lago grafitis

„Dizaino savaitgalio“ metu žymus ispanų dailininkas Lino Lago specialiai pirmo Lietuvoje dizaino parko atidarymo proga ant pastato sienos išpieš grafitį.

Gegužės 12-15 d. Ševčenkos g. 16a įsikūrusiame „loftų“ kvartale, 4 tūkst. kvadratinių metrų užimančiose erdvėse laikinai persikels visas miesto gyvenimas: įsikurs ne tik įvairios parodos, instaliacijos, bet ir muziejai, kavinės, turgus, vyks įvairios dirbtuvės, mados pristatymai, elektroninės muzikos vakarėliai.

„Dizaino savaitgalis“ šiemet dizaino naujoves pirmą kartą pristatys ne tik uždarose erdvėse, bet ir atvirame ore: pirmąją renginio dieną, ketvirtadienį viename „loftų“ kvartalo kiemų bus atidarytas pirmas Lietuvoje dizaino parkas. Jame vyks įvairūs pasirodymai, performansai. Taip pat bus pristatyta baldų dizaino konkurso [neformate] retrospektyva, apimanti daiktus nuo suolelių iki daugiafunkcinių dizaino objektų. Dizaino parko atidarymo „vinis“ – specialiai šia proga sukurtas vieno labiausiai vertinamų pasaulyje ispanų dailininko Lino Lago graffiti.

„Dizaino savaitgalis“ tęsis keturias dienas: Profesionalų diena (ketvirtadienis), Publikos diena (penktadienis), Šeimos diena (šeštadienis) ir Turgaus diena (sekmadienis). „Siekiame į „Dizaino savaitgalį“ pakviesti kuo įvairesnę auditoriją: nuo dizaino „vilkų“ iki kultūriniu miesto gyvenimu besidominčių šeimų su mažais vaikais. Laikinai pakeisime viso miesto gyvenimo ritmą“, – pasakojo renginio organizatorė Dalia Mauricaitė.

„Didžiausio lankytojų srauto tikimės nuo penktadienio, kai ne tik dizaino profesionalai, bet ir kiekvienas, bent truputį besidomintis dizainu ir naujovių ieškantis miestietis turės kuo užsiimti iki pat ankstaus ryto“, – pasakojo D. Mauricaitė.

„IF...Vilnius ir Dizaino savaitė“ pakeis sostinės veidą

„IF…Vilnius ir Dizaino savaitė“ pakeis sostinės veidą

Gegužės 7-14 d. Vilnių „okupuos“ kūrybiškumo ir partnerystės atmosfera – prasideda tradicinė Dizaino savaitė, šiemet susijungusi su pirmą kartą Lietuvoje rengiamu tarptautiniu inovacijų festivaliu IF.

„IF…Vilnius ir Dizaino savaitė“ pasiūlys itin įvairiapusišką programą, kuri turėtų sudominti ir miestiečius, ir verslininkus bei valdžios atstovus, ir studentus bei moksleivius. „Inovacijos – tai ne tik technologijos. Iš tiesų, šiandien inovacijų varomoji jėga – kūrybiškumas“, – sako Lietuvos inovacijų centro (LIC) direktorius dr. Kastytis Gečas. Pasak Lietuvos dizaino forumo (LDF) direktoriaus Vytauto Gurevičiaus, inovacijų ir dizaino sąsajas liudija ir faktas, kad kitose šalyse inovacijų festivaliai taip pat rengiami kartu su dizaino savaitėmis.

„Tikime, kad renginių gausa ir įvairovė šiemet paskatins juose apsilankyti ne tik „prisiekusius“ dizaino mylėtojus, bet ir tuos, kurie paprastai sako, jog dizainu nesidomi – vieši renginiai ir netikėti objektai turėtų neprasprūsti ir pro atsitiktinių praeivių akis“, – sako V.Gurevičius.

Kad būtų lengviau orientuotis, rengėjai tradiciškai išleidžia dizaino žemėlapį, kurį bus galima rasti visų renginių vietose ir Vilniaus bei Kauno kavinėse. Taip pat su renginiais (pagal norimą datą ar pobūdį) padės susipažinti interneto tinklapis Innovationfestival.lt bei lauko plakatuose integruoti UPCODE barkodai, kuriuos nufotografavus mobiliuoju telefonu, interneto ryšio dėka bus patenkama į virtualų Dizaino žemėlapį, programą arba konkurso „O kas jeigu…“ aplinką.

Po oficialaus festivalio atidarymo, jau gegužės 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks trumpų pristatymų vakaras „PechaKucha Night“, kurio metu skirtingas sritis atstovaujantys pranešėjai savo idėjomis su publika dalinsis specialiu PechaKucha formatu: 20 skaidrių po 20 sekundžių – viso 6 min. 40 s.

IF festivalio, jau vykusio Barselonoje, Lisabonoje, Kortryjke bei Milane, istorija bei rudenį Taline planuojamas surengti festivalis bus pristatyti Vilniaus Savivaldybėje įsikursiančioje parodoje „IF kampas“. Diskusijos apie kultūrinių ir kūrybinių industrijų reikšmę bendruomeniškumo stiprinimui, dizaino naudojimą miesto inovacijoms, menų inkubatorių perspektyvas bei kitus mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimo aspektus vyks gegužės 10 d. rengiamoje nemokamoje konferencijoje „Kūrybiškumas ir partnerystė – pagrindiniai inovacijų elementai“.

Visą festivalio savaitę miestiečių akį trauks „Domus galerijos“ remiama iniciatyva „O kas jeigu… kartu atgaivintume Gedimino prospektą“ – jo kavinių, restoranų, viešbučių, knygynų, drabužių, grožio bei optikos salonų vitrinose praeiviai išvys netikėtus dizaino objektus – nuo tarptautinių dizaino ikonų iki naujų lietuvių dizainerių darbų, languose „įrėmintų“ firmine festivalio juosta.

Daug lankytojų šiemet tikisi sulaukti ir trečią kartą rengiamas Dizaino savaitgalis, gegužės 12-15 d. žadantis daugiau nei 80 renginių.

Pasak V.Gurevičiaus, mažai girdėjusiems apie Lietuvos dizainerių pasiekimus bus aktuali apžvalginė paroda „Lietuvos dizainas“, kurioje bus eksponuojami geriausi Lietuvos dizainerių realizuoti darbai, garsinantys Lietuvą tarptautinėse parodose bei per pastarąjį dešimtmetį pelnę dizaino apdovanojimus. Šia paroda bus siekiama inicijuoti “Nacionalinio Dizaino Prizo” konkursą, skatinantį pramonę atsigręžti į inovacijas ir dizainą.

Norinčius išplėsti akiratį turėtų sudominti Energetikos muziejuje vyksiančios parodos „Baltarusijos dizainas“, Šiaurės šalių dizaino ekspozicija “Architektai kuria dizainą”, KutFlux prieplaukoje įsikursiantis „Dizainas žemaitiškai“ bei Fluxus ministerijoje vyksiančios parodos – „Dizainas be dizaino”, „Gegužio žiedai” ir kt. „Designovation“ renginių lankytojai gali tikėtis interjero, apšvietimo bei santechnikos dizaino naujovių, pristatytų šį balandį vykusioje Milano baldų parodoje.

„IF Vilnius ir Dizaino savaitės“ proga Lietuvoje apsilankys garsūs Skandinavijos architektai – Thomas Sandell (Sandell Sandberg, partneris); Lars Larsen (KiBiSi, partneris); Lars Vejen (Schmidt Hammer Lassen Design, vadovas); Einar Olafsson (Arkiteo, vadovas); Dagny Bjarnadottir (LAND-ARkT, vadovė) bei šriftų dizaineris Ken Barber, visą savaitę dirbsiantis su Vilniaus Dailės Akademijos studentais prie šriftų kūrimo technikų ir inovatyvių metodų bei surengsiantis atvirą paskaitą.

Verslo atstovus sieks sutraukti grafinio dizaino specialistų Roberto Jucaičio ir Aušros Lisauskienės vedamas nemokamas seminaras „Ženklodaros tendencijos ir pasirinkimas: pelningas verslas, lojalūs vartotojai ir išskirtinumas”, vyksiantis VDA Dizaino inovacijų centre.

Paskaitos apie kūrybingumą neaplenks ir kitų Vilniuje įsikūrusių švietimo įstaigų – 4 universitetuose ir 4 kolegijose teatro akademijos dėstytoja Adrija Čepaitė ir profesionalus lektorius Nerijus Miginis studentams ne tik pasakos, kodėl verta būti kūrybingais, bet ir skatins pasipraktikuoti.

Net 75 5-7 kl. moksleiviai iš 5 Vilniaus miesto mokyklų, piešę ir rašę idėjas, kaip įsivaizduoja svajonių mokyklą, dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kur su dizainerio Jono Malinausko, psichologės Rositos Pipirienės ir architektų (Jolanta Kaušpėdaitė, Miglė Puzonienė, Dovilė Martinaitytė, Romas Viešchnickas, Ingrida Darčanovaitė-Purvelienė) pagalba kurs savo įsivaizduojamos svajonių mokyklos projektus 3D formate.

Festivalio metu vyks ir 4 konkursai: architektai bei studentai varžysis idėjomis “EKOnamas optimistui”, o daikto dizaino konkursas [neformate] eksponuos geriausius Miesto inovacijų darbus. Publikos ir komisijos išrinktų nugalėtojų projektai bus siūlomi įgyvendinti Lietuvos miestuose ir masinei gamybai. Specialų konkursą rengiantis kūrybinis kultūrinis kooperatyvas „Vienasdu“ kviečia iš dizaino atimti materialumą ir jį perteikti A1 formato popieriaus lape naudojantis tik šriftu. Tuo tarpu visi norintys fantazuoti be ribų kviečiami tinklapyje Innnovationfestival.lt pateikti įvairiausias idėjas konkurse „O kas jeigu…“. 10 šio konkurso nugalėtojų gaus ne tik firminius festivalio marškinėlius, bet ir pakvietimus į menų fabrike LOFTAS gegužės 14 d. įvyksiantį uždarymo renginį „IF..Vilnius ir Dizaino savaitės Dūzgės“, kuriame gros vieni žymiausių hip-hop kultūros pradininkų Raw Sugar (JAV).

Nauja „BrassBastardz“ programa įelektrins „Vasaros terasą“

Nauja „BrassBastardz“ programa įelektrins „Vasaros terasą“

Atrodo, lyg žiemos ir nebūtų buvę – Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje penktą sezoną neseniai pradėjusi „Vasaros terasa“ kiekvieną vakarą sulaukia seniai matytų draugų. Pasitinkant vasarą nuspręsta, kad penktadieniai terasoje bus skirti gyvai muzikai. Pažadą tęsint gegužės 28-ąją čia koncertuos „BrassBastardz“.

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip išsirinkti lėktuvo bilietus internetu?

Kaip sėkmingai įsigyti lėktuvo bilietus internetu ir išvengti klaidų, kurios dar gali ir papildomai patuštinti pinginę, praktiškais patarimais dalijasi pigių skrydžių sistemos atstovė.

Kovą klube „Opium“ karaliaus gimtadieniai ir mada

Kovą klube „Opium“ karaliaus gimtadieniai ir mada

Visu pajėgumu pavasarį pasitinkantis sostinės klubas „Opium“ informuoja apie kovo renginių programą. Tradiciškai nuo serijos „DJ Culture“ prasidėsiantis naktinis mėnesio kalendorius šįkart gausus jubiliejų ir madai skirtų renginių.

Ševčenkos loftų rajonas savaitgalį: kas ir koks tas lietuviškas dizainas

Ševčenkos loftų rajonas savaitgalį: kas ir koks tas lietuviškas dizainas

Darbų kalendoriuje siūlome pasižymėti gegužės 10–11 dienas ir jas skirti „Dizaino savaitgaliui“. Penktus metus vykstantis renginys, kaip ir kasmet, žada įdomią renginio programą bei nemažai „atradimų“. Vienas iš jų – neseniai debiutavęs LITHUANIAN DESIGN BLOCK_ projektas. Tai visiems puikiai žinomas „Daiktų viešbutis“, pakeitęs savo veiklos pobūdį ir tapęs kūrybine platforma, skirta dizaineriams bei nedidelėms dizaino grupėms, kurių darbai – „gimę“ Lietuvoje.

Festivalis „Insanitus“: eksponatus ne tik galima

Festivalis „Insanitus“: eksponatus ne tik galima, bet ir reikia liesti (pirmos dienos apžvalga, foto, video)

Vakar, spalio 11 d., buvusiose „Lituanicos“ gamyklos patalpose prasidėjo festivalio „Insanitus“ renginiai. Būtent mažojo savaitgalio vakaras buvo skirtas meninės programos pristatymui.

V.Norkus apie unikalią medžiagą interjero dizaine - Corian® (Interviu

V.Norkus apie unikalią medžiagą interjero dizaine – Corian® (Interviu, Foto)

Turime dvi geras žinias! Pirmoji – šis savaitgalis prasidės ketvirtadienį. Antroji – jis bus ne šiaip savaitgalis, o „Dizaino savaitgalis“. Ta proga pakalbinome puikiai su dizaino subtilybėmis ir naujovėmis susipažinusį medžiagų bibliotekos Materijos.lt direktorių Vaidą Norkų.

Vaidai, gal pradėkime nuo to, kas ta medžiagų biblioteka Materijos.lt? Koks jos vaidmuo Lietuvos dizaino raidai?
Medžiagų bibliotekoje kaupiame interjero apdailos ir dizaino medžiagų pavyzdžius. Stengiamės gauti kuo daugiau tokių, kurios dar nėra žinomos Lietuvos rinkai. Taip apie medžiagų įvairovę informuojame architektus, interjero dizainerius ir kitus besidominčiuosius interjero dizainu.

Šis, jau antrus metus gyvuojantis mūsų projektas neturi analogų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Įsikūrėme loftų kvartale, „Daiktų viešbutyje“, tad greta mūsų yra nemažai architektūros ir dizaino studijų. Mes organizuojame medžiagų ir kolekcijų pristatymus, kūrybines dirbtuves studentams, dizaino renginius, ekspozicijas, konkursus…

Kiek žinau, Materijos.lt visada aktyviai dalyvauja „Dizaino savaitės“ ir „Dizaino savaitgalio“ renginiuose. Ką pristatysite šiemet?
Šiemet sutelkėme dėmesį į parodą „CORIAN® ON THE TOP“. Ja baigiamas autorinis dizaino konkursas, kurį paskelbėme kartu su kompanija „DuPont™“.

Lietuvos Latvijos, Estijos, Baltarusijos dizaineriai bei architektai buvo pakviesti sukurti funkcionalų namų apyvokos daiktą, atskleidžiantį neribotas Corian® medžiagos galimybes ir tinkamumą naudoti ant stalo vonioje, virtuvėje, svetainėje ar miegamajame.

Geriausi ir įdomiausi darbai buvo atrinkti ir pagaminti specialiai kilnojamai ekspozicijai, nes planuojame ją daug kur parodyti. Todėl ir prašėme kurti nedidelius daiktus, kad būtų paprasta gabenti juos iš vienos vietos į kitą. „Dizaino savaitgalio“ metu paskelbsime konkurso nugalėtoją.

Papasakok, prašau, plačiau apie medžiagą Corian®…
Tai kompanijos „DuPont™“ patentuota medžiaga, sudaryta iš akrilo polimero ir aliuminio trihidrato užpildo. Kūrėjui ji suteikia daug galimybių, nes 149°C temperatūroje ji tampa lanksti. Jungiama ji be siūlių. Nors daugelis mėgsta gaminti baltos spalvos Corian® dirbinius. Iš viso šios medžiagos atspalvių yra apie 120 ir kasmet ta paletė papildoma naujais.

Corian® dažniausiai naudojamas virtuvės ir vonios baldams, nes yra atsparus drėgmei. Taip pat iš šios medžiagos galima formuoti įvairius interjero elementus, kurti dizaino objektus, naudoti jį pastatų fasadams.

Kokios paskirties daiktai vyravo konkurso dalyvių projektuose?
Sulaukėme apie 40 projektų. Daugiausia tarp jų dominavo padėklai, vazos… Tačiau kai kurie kūrėjai truputį per daug pasidavė fantazijai, neįvertino medžiagos galimybių. Atsirinkome 11 finalistų, kurių darbai pateko į ekspoziciją. Iš jų, kaip įdomesnės paskirties, galiu išskirti – šviestuvą ir garso kolonėles.

Pamenu maždaug prieš metus skelbėte Rankenėlių dizaino konkursą, tačiau jis iki ekspozicijos neišsivystė. Ar sunku įgyvendinti tokį projektą iki galo, t. y. materializuoti dalyvių idėjas?
Labai smagu, kad ta veiksmų grandinė nenutrūko, kaip dažnai atsitinka. Būna, kad dizainerio vizijos nepasiekia gamintojo arba, pagaminus objektą, iškyla klausimas, kur ir kaip jį parodyti vartotojui, parduoti. Šį kartą viskas buvo išgryninta iki galo. Norėjome parodyti, kad lietuvių dizainerių kūriniai verti dėmesio ir kad yra tokių, kurie jiems padeda. Darėme tai, žinoma, nesiekdami pelno iš pardavimų. Tačiau, jei kas susidomės dirbiniais kaip prekėmis, bus malonu tiek mums, tiek autoriams.

Kas vyravo tarp konkurso dalyvių – kompanijos ar pavieniai dizaineriai?
Tai buvo pavieniai dizaineriai. Tarp aktyviai kuriančiųjų, tokių interjero dizainerių kaip Tomas Jasiulis ar Marius Morkūnas, buvo ir studentų. Pora jų darbų atrinkome į ekspoziciją. Džiugu, kai greta atsiduria profesionalai ir pradedantieji.

Ar Corian® turi perspektyvų mūsų šalyje?
Ši medžiaga žinoma mūsų šalyje, tačiau jo mūsų tauta prisibijo dėl didelės kainos. Kadangi tai visiškai cheminis produktas, natūralu, kad jam atsirado ir pigesnių atitikmenų. Tačiau iki šiol kompanija „DuPont™” yra vieninteliai Corian® gamintojai ir absoliutūs rinkos lyderiais.

Nuotraukų galerijoje galima pamatyti praėjusiais metais Vilniuje pristatytos dizaino parodą „Corian®: 40 Years – 40 Designers“ (liet. „Corian®: 40 metų – 40 dizainerių“).

Tai kilnojamoji ekspozicija iš 40 visame pasaulyje garsių dizainerių (pavienių kūrėjų, dizainos studijų ir dizaino grupių) sukurtų autorinių kūrinių.