Search Results for: "drabužių dizainerė"

„Talentų banke“ - drabužių dizainerė Aušra ir jos romantiškasis „Adore“ (foto)

„Talentų banke“ – drabužių dizainerė Aušra ir jos romantiškasis „Adore“ (foto)

Šiandien džiaugiamės „Talentų banke“ pristatydami „ADore“ ir už šio skambaus bei romantiško vardo besislepiančią jauną dizainerę Aušrą Dailidaitę.

„Talentų banke“ – drabužių dizainerė Birutė ir jos kūryba (foto)

„Talentų banke“ – drabužių dizainerė Birutė ir jos kūryba (foto)

Šiandien „Talentų bankas“ iš tiesų stilingas – čia svečiuojasi jauna drabužių dizainerė Birutė Simokaitytė.

Drabužių dizainerė A. Kuzmickaitė pristatys savo kūrybą Berlyno mados savaitėje

Drabužių dizainerė A. Kuzmickaitė pristatys savo kūrybą Berlyno mados savaitėje

Kitą savaitę, sausio 16 d., Lietuvoje ir užsienyje pripažinta kūrėja Agnė Kuzmickaitė Berlyno mados savaitėje pristatys savo kombinuotą kolekciją.

Talentų banke drabužių dizainerė A. Malinauskaitė (interviu

Talentų banke drabužių dizainerė A. Malinauskaitė (interviu, foto)

Studijavo Vilniaus dizaino kolegijoje aprangos dizainą
Mados pasauliui prisistatė šių metų „Mados injekcijoje“
Vis dažniau dirba ir stiliste mados fotosesijose
Tiki, kad viską, kas yra sieloje, gali išreikšti per drabužį
Kai ilsisi nuo mados, ji piešia. Atėnės paveikslus galite pamatyti ARTHOLE.lt

Mimi.c: „Drabužių dizainerės darbas – viena geriausių dietų“ (Interviu)

Mimi.c: „Drabužių dizainerės darbas – viena geriausių dietų“ (Interviu)

Ką jaunoji dizainerė Milda Čergelytė veikia dabar? Kur ir kaip ruošiasi artėjančiai rudeniniai „Mados infekcijai“? Netikėti, bet tuo pačių stiliui neabejingiems žmonėms pravartūs Mildos atsakymai į mūsų pateiktus klausimus.

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lapkričio pabaigoje dizaino studijos „Pure&Soft” įkūrėja, rūbų dizainerė Rita Kazokaitė gavo prestižinį, dizaino Oskaru visame pasaulyje vadinamą, „red dot” dizaino apdovanojimą už originalią drabužio koncepciją besilaukiančioms.

Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai „red dot“ apdovanojimai yra žinomi visame pasaulyje ir juose pripažinimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Šiuose apdovanojimuose yra išskiriamos trys kategorijos: produktų dizaino („red dot award: product design”), komunikacijos dizaino („red dot award: communication design“) ir dizaino koncepcijos („red dot award: design concept”).

Šių metų dizaino koncepcijos konkurse „red dot award: design concept” buvo pateikta daugiau nei 3000 paraiškų iš viso pasaulio. Konkursas suskirstytas į 19 dizaino kategorijų iš kurių vienoje, „Fashion” kategorijoje, komisija „red dot“ ženklą suteikė ir lietuvei dizainerei.

„Man, kaip ko gero ir kiekvienam dizaineriui, „red dot” yra aukščiausias įvertinimas koks tik gali būti. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudama šiame konkurse iš karto gavau apdovanojimą. Tai, be abejonės, didžiausias mano 8 metų darbo pramoninio rūbų dizaino sirtyje įvertinimas”, – sako R. Kazokaitė.

Konkursui pateiktas idėjas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš Singapūro, Kinijos, Čilės, Korėjos, Australijos, Japonijos, Vokietijos ir Belgijos. Darbai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus ir viešai paskelbtus kriterijus: inovatyvumą, funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai ir estetinį vaizdą. „Red dot” apdovanojimą savo kategorijoje pelniusios R. Kazokaitės drabužio idėja puikiai atitiko visus šiuos reikalavimus.

„Dalyvauti „red dot” konkurse su drabužio koncepcija – visai kitoks uždavinys, nei dalyvauti mados konkursuose. Čia visai kiti vertinimo kriterijai ir keliami uždaviniai. Rūbas tampa nebe meno kūriniu, o dizaino objektu, kur daug svarbesnę reikšmę turi jo funkcija, ergonomiškumas ir jo aktualumas šių dienų vartotojams ir tik po to viskas apjungiama į vientisą meninį pavidalą“, – sako R. Kazokaitė.

Jos teigimu, šio drabužio konstravimo principas toks, kad jis yra lengvai reguliuojamas pagal didėjantį besilaukiančios moters pilvą. Drabužį galima dėvėti tiek prieš nėštumą, tiek po jo, todėl jo nereikia išmesti ar atiduoti kitai būsimai mamytei. Tokia rūbo konstrukcija, kurią galima naudoti bet kokio stiliaus – sportiniams, laisvalaikio ar netgi vakariniams nėščiųjų rūbams, iki šiol nebuvo pritaikyta. Ši idėja dėkinga tuo, jog leidžia kurti patogius rūbus, kuriuos galima dėvėti ilgiau nei 9 mėnesius, o tai labai svarbu tiek finansiniu požiūriu, tiek tausojant gamtinius išteklius.

Pati idėja, anot R. Kazokaitės, gimė spontaniškai, eksperimentuojant su gaminių konstrukcijomis. Atradus šią idėją, vėliau buvo svarbiausia išlaikyti jos paprastumą ir kartu pritaikyti masinei gamybai skirtiems drabužiams.

2002 m. Vilniaus Dailės akademijoje baigusi kostiumo dizaino specialybės mokslus Rita Kazokaitė nuo to laiko kuria rūbų kolekcijas skirtas masinei gamybai. Daugiausiai ji specializuojai sporto ir laisvalaikio drabužių dizaino srityje. 2009 m. įkūrė savo dizaino studiją „Pure&Soft”, priklauso tarptautinei laisvai samdomų dizainerių asociacijai IDEAS, bendradarbiauja su Italų dizaino studija.

Pirmą kartą 2007 m. „red dot“ apdovanojimas buvo įteiktas lietuviui, dizaino studijos „Contraforma“ dizaineriui ir vadovui Nauriui Kalinauskui už sukurtą minkštų baldų seriją LOGO.

Įkvėpimas pavasariui. Dizainerės Indros Dovydėnaitės patarimai (foto)

Įkvėpimas pavasariui. Dizainerės Indros Dovydėnaitės patarimai (foto)

Drabužiai – dar ne viskas! Tokia filosofija vadovaujasi dizainerė Indra Dovydėnaitė. Įsitraukusi į naują projektą ji ne tik įsitikino sena tiesa, kad, norint atrodyti stilingai, labai daug lemia tinkami aksesuarai, bet ir pastebėjo, kad prie stiliaus visumos prisideda ir daiktai – net jeigu tai tik puodelis, derantis su sijono spalva. Dizainerė dalijasi patarimais ir keliais deriniais, kurie į kiekvieno kasdienybę gali įnešti dalelę džiaugsmo.

Jaunieji dizaineriai pristato „upcycling“ metodu kurtą drabužių kolekciją

Jaunieji dizaineriai pristato „upcycling“ metodu kurtą drabužių kolekciją

Jaunieji Lietuvos mados profesionalai pristato projektą „Upcycled by LT“ – pirmąkart Lietuvoje „upcycling“ metodu kurtą drabužių kolekciją. Projektas „Upcycled by LT“ – tai dizainerių ir menininkų sąjunga, kuri ne tik siūlo profesionalius mados dizaino produktus, bet ir ugdys vartotojų žinias apie atsakingą beatliekę gamybą, vartojimą.

Dizainerė Laura Dailidėnienė savo kolekciją pristatė Čikagos mados savaitėje

Dizainerė Laura Dailidėnienė savo kolekciją pristatė Čikagos mados savaitėje

Pavasario pradžia drabužių dizainerei Laurai Dailidėnienei buvo itin darbinga. Mat, vienu metu skirtinguose pasaulio kraštuose buvo pristatytos net dvi kūrėjos kolekcijos: viena – Lietuvoje, festivalyje „Mados infekcija“, kita – Amerikoje, Čikagos mados savaitėje. Ant Mičigano ežero kranto, pačioje Čikagos širdyje, „The Drake hotel“ viešbutyje dizainerė pristatė net aštuoniolikos modelių rudens/žiemos kolekciją.

Dizainerė Laura Dailidėnienė savo kūrybos gerbėjams pristatė originalius papuošalus (foto)

Dizainerė Laura Dailidėnienė savo kūrybos gerbėjams pristatė originalius papuošalus (foto)

Ne tik drabužius, bet ir aksesuarus kurianti dizainerė Laura Dailidėnienė savo kūrybos gerbėjams pristatė išskirtinių ir originalių papuošalų kolekciją. Naujausioje dizainerės juvelyrikos kolekcijoje „Bubbles“ galima rasti ne tik iš skaidraus pūsto stiklo pagamintų auskarų, bet ir puošnių kaklo kolje bei pakabukų.