Search Results for: "dvasios"

Stanfordo universiteto mokslininkas Artūras Vailionis: „Provincija – tai žmogaus dvasios būsena

Stanfordo universiteto mokslininkas Artūras Vailionis: „Provincija – tai žmogaus dvasios būsena, o ne geografinė sąvoka“

„Tiek Lietuvoje, tiek JAV yra žmonių, kuriems status quo yra optimali būsena“, – teigia Stanfordo universiteto (JAV) rentgeno spindulių laboratorijos vadovas prof. Artūras Vailionis. Daugiau nei dešimtmetį Silicio slėnyje dirbantis lietuvis įsitikinęs, jog Lietuvos universitetai parengia puikius mokslininkus, todėl valstybė turėtų daugiau investuoti į tas verslo šakas, kurioms reikalingas protinis potencialas, kurios yra imlios naujoms mokslo kryptims.

Prestižinę „Auksinę kaukę“ pelnęs spektaklis į Vilnių atveš airiškos dvasios

Prestižinę „Auksinę kaukę“ pelnęs spektaklis į Vilnių atveš airiškos dvasios

Vilniuje gastroliuos prestižinę Rusijos teatro premiją – „Auksinę kaukę“ – pelnęs spektaklis. Liepos 24-ąją Permės teatro „U mosta“ komedija „Luošys iš Inišmano“ bus rodoma Lietuvos rusų dramos teatro scenoje. Sergejaus Fedotovo režisuotas kūrinys atvyksta jau pasisvečiavęs kaimyninėse šalyse ir susižėręs šūsnį apdovanojimų.

„Žiemos ekranai“ – su dvasios laisve ir Otaru Joselianiu

„Žiemos ekranai“ – su dvasios laisve ir Otaru Joselianiu

Jau devintąjį viduržiemį žymintys „Žiemos ekranai“ įsižiebs šį ketvirtadienį Vilniuje, Multikino kino teatre, su bene prancūziškiausiu šiųmetinės programos filmu „Anri“ (rež. Yolande Moreau, 2013). Šiemet prancūziško kino mėgėjus festivalis kvies mąstyti ir įsijausti į apsisprendimo laisvę. „Žiemos ekranai“ taip pat suteiks progą susitikti su tikru kino korifėjumi – Otaru Joselianiu.

Knyga dvasios atgaivai

Knyga dvasios atgaivai

Knygoje pateikiama daugiau kaip 369 autorių aforizmų ir įtaigių minčių apie proto ir jausmų darną, draugystę, meilę, šeimos šilumą, kūrybą, meną gyventi, tobulėjimą ir kt. Joje rasite ir panašaus pobūdžio rinktinėse neskelbtų tekstų, informacijos apie cituojamus autorius.
Aforizmai ir rinktinės mintys ne tik duos peno jūsų protui, bet ir suteiks dvasinės atgaivos akimirkų, padės atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių. Kai kurios tiesos gal taps apsisprendimu, atsakymu į klausimus, kamuojančius šiuo skubėjimo, įtampos, didelių pokyčių laikotarpiu.

Niekuomet žmogus nebūna toks gražus, koks jis būna kurdamas. Vydūnas

Žemėje pakaks gėrybių mums pramisti, bet pristigs goduliui pasotinti. Mahatma Gandis

Geras idėjas labai sunku atpažinti, nes jos labai trapios ir lengvai užgniaužiamos. Visi, kas jų neturite, įsidėmėkite tai. George Eliot

Išmintis neperduodama. Išmintis, kurią bando perduoti išminčius, visada panaši į kvailą pokštą. Hermann Hesse

Dalį laiko žmonės iš mūsų plėšte išplėšia, dalį atima nejučiomis, dalis dingsta savaime. Bet gėdingiausia jo netekti per apsileidimą. Nė vienas žmogus, atėmęs iš kito kažkiek laiko, nemano esąs skolingas, nors laikas – vienintelis dalykas, kurio neįmanoma grąžinti. Lucijus Anėjus Seneka

Susipažinti gali tik su tais dalykais, kuriuos prisijaukini. Žmonės neturi laiko ko nors pažinti. Jie nusiperka viską jau gatava iš prekybininkų. Bet nėra prekybininkų, iš kurių būtų galima nusipirkti draugų. Antoine de Saint-Exupéry

Šeima yra meilės bendruomenė. Antanas Maceina

Būna dienų ir valandų, o ypač naktų, kai medžiai kalba ir akmenys žydi; vargšas yra žmogus, kuris iš to juokiasi. Sigitas Geda

Skaičiuok kiekvieną dieną, kiekvieną prarastą minutę. Laikas – vienintelis dalykas, kai šykštumas – pagirtina savybė. Thomas Mann

„Kine po zvaigzdemis“ — Robertui Verbai skirtas vakaras ir prancuziskos dvasios filmai

„Kine po zvaigzdemis“ — Robertui Verbai skirtas vakaras ir prancuziskos dvasios filmai

Įsibėgėjus rugpjūčiui – atostogiškiausiam vasaros mėnesiui, kino teatro „Pasaka“ rengiamas „Kinas po žvaigždėmis“ poilsiauti dar nesiruošia. Mieste likę kino mylėtojai ketvirtadienį prisimins dokumentininko Roberto Verbos darbus, o penktadienį ir šeštadienį galės nerti į prancūziško kino vandenis.

Kūno kalba: ko vertėtų nepamiršti svečiuose kraštuose?

Kūno kalba: ko vertėtų nepamiršti svečiuose kraštuose?

Viešint užsienyje dažniau kyla klausimas ne kaip rengtis, bet kaip bendrauti. Gebėjimas susikalbėti vietine ar tarptautine kalba dar nereiškia, kad jūsų kūno kalba neįžeis ar nesupykdys vietinių.

Neįprastos Kalėdų tradicijos

Neįprastos Kalėdų tradicijos

Kalėdos – tai metas, kai susitinka visa šeima, kai atleidžiama, kai keliamasi anksti ryte, ieškant po eglute dovanų, kai namuose didžiuliai vaišių stalai…Tačiau pasaulyje yra žmonių, kurie laikosi ir kitokių, neįprastų, galbūt netgi labai keistų tradicijų…

Slėpkit šluotas!

Gali skambėti keistai, tačiau ilgą laiką Norvegijoje Kūčių vakarą žmonės slėpė šluotas. Neaišku, kada ši tradicija įsigalėjo, bet seniau žmonės tikėjo, jog Kūčių vakarą pasirodo blogosios dvasios ir raganos, kurios norėdamos skristi, vagia šluotas iš namų. Šiandien Kūčių vakarą žmonės šluotas deda į saugiausią namo vietą, o drąsieji norvegų vyrai netgi išeina į lauką ir iššauna šūvį į naktinį dangų, norėdami atbaidyti blogąsias dvasias…

Kuba: kas (ne) pasikeitė po Fidelio Castro?

Kuba: kas (ne) pasikeitė po Fidelio Castro?

Nuolat pasigirsta kalbų, kad Kuba jau seniai nebe ta. Kiek šios kalbos tikros arba perdėtos? Šiame sugreitėjusiame ir nuolat skubančiame amžiuje būtų naivu tikėtis, kad kažkurioje šalyje laikas sustotų, tačiau, nepaisant į šalį atėjusių naujų vėjų, yra dalykų, kurie Kuboje vis dar nepasikeitė. Tad pasirinkę Kubą savo atostogoms vis dar galite pakeliauti laiku į praeitį.

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Savaitgalio kaimyninės Lenkijos sostinėje gali ir nepakakti. Net ir tuo atveju, jei užsimanysite pasivaikščioti tik po senamiestį ir atsipūsti miesto parkuose bei skveruose.

Pristatome tik dalį to, kur jums siūlo apsilankyti Varšuvos turizmo biuras.
Šviečiančių ir muzikuojančių fontanų parkas (Multimedialny Park Fontann)

Pilies pašonėje, netoli senamiesčio, fontanas įkurtas tik šiemet, tačiau savo grožiu prilygsta garsiausiems pasaulio fontanams Barselonoje (Ispanija), Las Vegase (JAV) ir Osakoje (Japonija).

Pro 367 kiaurymes fontanas per 1 minutę iššauna 30 tūkstančių litrų vandens ir yra apšviestas 300 LED reflektorių. Šviesos lazerių spektaklius čia lydi klaiskinė ir pop muzika. Tarp jų – ir Frederiko Šopeno bei Lady Gaga kūriniai.

Dviejų parko fontanų „Vandens – šviesos – muzikos“ šou galite išvysti kiekvieną penktadienį ir šeštadienį šiltuoju metų periodu. Gegužės ir rugsėjo mėnesiais šou prasideda 21.00 val., o birželį, liepą ir rugpjūtį – 21.30 val.
Varšuvos Praga (Warszawska Praga)

Istorinė Varšuvos širdis – Praga – garsėja menu. 2006-aisiais šioje miesto dalyje išdygo amžinai grosianti tautiškos muzikos grupė. Penketas muzikantų miestelėnams ir turistams primena apie neatsiejamą miesto kiemelių komponentą – muziką. Prie paminklo esantys suoliukai tiesiog „prašosi“ prisėsti.

ageidaujate kokio seniai girdėto gabalo? O gal tarpukario muzikos? Bus! Tereikia iš vietinę SIM kortelę naudojančio mobiliojo telefono numeriu 7141 išsiųsti žinutę su tekstu KAPELA ir pageidaujamo kūrinio numeriu. Visas jų šimpukas išvardintas ant būgno.

Ir tai dar ne viskas Pragoje. Pramoniniai pastatai čia virto meno studijomis, teatrais ar pramogų klubais. Ząbkowska ir Lapkričio 11-osios (11 Listopada) gatvės džiugina ir dabar – net ir po pasaulinių karų joje išsaugotas praeities autentiškumas.
Frederiko Šopeno keliais (Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem)

Lenkų pianistas ir kompozitorius yra bene garsiausias Varšuvos gyventojas. Šiame mieste jis praleido pirmuosius 20 savo gyvenimo metų. Per šį laikotarpį Fryderyk Franciszek Chopin studijavo muziką ir net spėjo išgarsėti.

Eidami Lenkijos sostinės gatvėmis pamatysite ne vieną pastatą, kuriame jis lankėsi ar buvo apsistojęs. Jei tingite bastytis, keliaukite tiesiai į muziejų, esantį Ostrogskių rūmuose (pałac Zamoyskich, Okólnik g. 1).

50 kilometrų į vakarus nuo sostinės yra F. Šopeno gimtinė – Żelazowa Wola kaimelis, kurioje jis praleido vos kelis mėnesius. Čia taip pat veikia muziejus (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Żelazowa Wola 15).
Senamiestis (Stare Miasto)

Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis leis jums pailsėti nuo miesto centro šurmulio. Siauri skersgatviai ir jaukių kavinių apsuptos aikštės leis pasinerti į amžių istoriją. Vasarą ir senamiestyje ir naujamiestyje nuolat girdisi muzika, vyksta teatro spektaklių pasirodymai, po atviru dangumi veikia meno galerijos.

Nepamirškite apsilankyti ar bent praeiti Karalių rūmų, Zigmanto Vazos kolonos, Sapiegų rūmų, Pacų rūmų, Graikų ortodoksų bažnyčios, Šv. Jono Krikštytojo Katedros, Račinskių rūmų, Šv. Martino, Jėzuitų, Šv. Dvasios, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, Šv. Kazimiero, Šv. Inocento bažnyčių, Kanauninkų skvero, Senosios ir Naujojo miesto turgaus aikščių, paminklo Varšuvos simboliui Undinei, Istorijos muziejaus, paminklo Varšuvos sukilimui, Keturių vėjų rūmų, gynybinės sienos ir Barbakano, Aukščiausiojo teismo pastato, Krasinskių, Muodzejovskių, Branickių rūmų, Colegium Nobilium, Varšuvos arkyviskupijos namų, Krokuvos vyskupijos rūmų, 1794 m. Kosciuškos sukilimo herojaus Jano Kilińskio paminklo, Nobelio premijos laureatės Marijos Sklodovskos-Kiuri muziejaus, Mažojo kareivėlio statulos.

Taip pat atodangos buvusiame viduramžių laikų sąvartyne Góra Gnojna, kuriame dabar veikia skulptūrų parkas. Pasivaikščiojimas akmeniniais senamiesčio laiptais taip pat išliks atmintyje.
Vandens rūmai ir karališkasis parkas (Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie)

Nuostabus parko ir rūmų kompleksas įvardijamas kaip vienas gražiausių Europoje. Pastatytus 17 amžiuje rūmus supa unikalus kraštovaizdis. Šis architektūros paminklas iškilo Abiejų Tautų Respublikos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio – paskutinio bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės valdovo – dėka. Tuo metu rūmai tarnavo kaip vasaros rezidencija ir garsėjo kaip ketvirtadienio vakarienių vieta.
Povonzkų kapinės (Cmentarz Powązkowski)

Varšuvos senamiesčio Volios (Wola) rajone esančios kapinės užima 43 ha. Palyginkite su Vatikano miestu – 44 ha. Kapinėse laidota nuo 1792 metų. Čia ilsisi daugybė garsių asmenų, o jų paminklai – unikalūs mažosios architektūros šedevrai.
Vilanovo rūmai ir parkas (Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie)

Tuometinis Varšuvos priemiestis Vilanovas buvo Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Jono III Sobieskio ir Augusto II bei aristokratijos vasaros rezidencija. Tai puikus Europos baroko pavyzdys. Rūmus supaitališko baroko stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas. Šiuo metu Vilanovas tarnauja kaip svarbių kultūros renginių ir koncertų vieta. Buvusiose arklidėse veikia Plakatų muziejus.
Kultūros ir mokslo rūmai (Pałac Kultury i Nauki)

pastatas iškilęs 1955 metais kaip „tarybinių žmonių dovana“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Rūmuose įsikūrę teatrai, muziejai, kino ir koncertų salė. Iš 31-ojo pastato aukšto atsiveria nuostabi Lenkijos sostinės panorama.
Varšuvos sukilimo muziejus (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Minint 60-ąsias Varšuvos sukilimo metines ir visiems kovojusiems ir žuvusiems už šalies nepriklausomybę atminti, 2004 m. atidarytas šiuos įvykius įamžinęs muziejus. Lankytojus buvusiame tramvajaus elektros stoties patalpose įrengti interaktyvūs ekranai, rodoma vaizdo ir grafinė medžiaga.
Nacionalinis muziejus (Muzeum Narodowe)

Šiame muziejuje sukaupta turtinga eksponatų kolekcija – nuo antikos iki moderniųjų laikų. Pastatas iškilo tarpukario laikotarpiu. Antrojo Pasaulinio karo metais čia slapta saugoti Karališkosios pilies lobiai. Šiuo metu muziejuje lankytojams pristatomos ne tik nuolatinės, bet ir kilnojamos parodos iš viso pasaulio. Muziejaus kieme pristatoma Lenkijos kariuomenės muziejaus paroda.
Koperniko mokslo centras (Centrum Nauki Kopernik)

Tai bene naujausias pramogų centras Varšuvoje, duris atvėręs vos praėjusių metų lapkritį. Centro misija – kelti lankytojų žingeidumą, padėti geriau pažinti pasaulį. Čia galima atlikti įvairius bandymus ir pagaliau suprasti, dėl kokių priežasčių kyla vienas ar kitas gamtos reiškinys. Lankytojų čia laukia šimtai atrakcijų, tarp kurių poemų kūrimo mašina, žemės drebėjimo simuliatorius, viesulas ir skraidantis kilimas. Mokslo centras įsikūręs Wybrzeże Kościuszkowskie g. 20.
Varšuvos zoologijos sodas (Warszawski Ogród Zoologiczny)

Įkurtas dar tarpukariu, 1928 metais. Dabar sode gyvena keli tūkstančiai gyvūnų. Norint pamatyti rudąsias meškas meškas, net nebūtina užsukti į patį Zoologijos sodą. Jis įkurdintos gerai praeiviams matomoje vietoje šalia Solidarumo alėjos. Zoologijos sodas yra Ratuszowa g. 1/3.
Varšuvos universiteto biblioteka (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego)

Pastato fasadas kiek primena atverstą knygą ir yra vienas iš įdomiausių šiuolaikinės architektūros sprendimų Lenkijos sostinėje. Po ant pastato stogo įrengtą sodą galima pasivaikščioti bet kuriam.
Sunku išsirinkti?

Visada padės Varšuvos turizmo biuras, turintis specialių pasiūlymų vaikams, parkų ir gėlynų mylėtojams, norintiems pakeliauti Frederiko Šopeno maršrutu. Čia taip pat rasite įvairiausių renginių tvarkaraštį.

2016 metais Varšuva taps Europos kultūros sostine.
Parengė Nerijus Drochneris
Nuotraukos: WarsawTour.pl

NIA šokio praktika: žmogaus kūnas yra sutvertas judėti

NIA šokio praktika: žmogaus kūnas yra sutvertas judėti

NIA praktika savyje sujungia skirtingas judesio technikas – kovos menus, šokio ir gydymą. NIA suteikia galimybę judėti kiekvienam, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo lygio, amžiaus, lyties ar kūno sudėjimo. „Kiekvieno žmogaus kūnas yra sutvertas judėti ir per judesį mes galime atrasti džiaugsmą, gydantį mūsų kūną, protą ir dvasią,“ – teigia sertifikuota NIA praktikos trenerė Giedrė.