Search Results for: "fotorobotai"

Nusikaltėlių fotorobotai – ir stulbinančiai panašūs

Nusikaltėlių fotorobotai – ir stulbinančiai panašūs, ir juokingi (foto)

Turbūt daugelis bent jau per kriminalinio pobūdžio filmus ar televizijos serialus esame matę, kaip sudarinėjamas nusikaltėlių fotorobotas: liudininkai arba nukentėjusieji policijos dailinininkui bando nupasakoti piktadario išvaizdą, o šie kantriai ranka arba kompiuterine programa kuria nusikaltėlio portretą. Vieni pavyksta iš tiesų stulbinamai panašūs, kiti – tiesiog kelia šypseną. Siūlome peržvelgti šias sugautų nusikaltėlių nuotraukas ir palyginti su anksčiau sudarytais jų fotorobotais.

„Mados infekcijos“ uždaryme - fotorobotai ir Skandinavijos mada (Foto)

„Mados infekcijos“ uždaryme – fotorobotai ir Skandinavijos mada (Foto)

Šeštadienį, kovo 26 d., sostinės Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC) baigėsi tris vakarus trukusi „Mados infekcijos“ šventė. Čia žiūrovams buvo pristatyta net 21 Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekciją. Septynios iš jų demonstruotos „Mados infekcijos“ uždarymo vakare.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė pateikė savitą vestuvinės suknelės improvizaciją – tiek rimtą, tiek ironišką.
Egidijaus Sidaro kolekcijoje „Surišk mane“ buvo vaizduojamos jo sukurto drabužio transformacijos galimybės.
Danų dizainerė Bibi Ghost kolekcija „Valtininkas“ įkvėpta žvejų drabyužių paprastumo. Autorė nagrinėja kontrastų temą, išreikšdama juos švelnaus šilko glotniu kritimu ir storos šiurkčios vilnos elementais.
„Sumaištis ir kantrybė“ – taip vadinasi Vitalio Čepkausko kolekcija. Štai kokia jo ant „Mados infekcijos“ podiumo gvildentos kantrybės temos interpretacija: „Joks darbas be kantrybės ir ištvermės negali būti vaisingas. Ir ne vien darbas. Kantrybė kaip oras reikalinga visur ir visada: pokalbiuose bei ginčuose, kelionėse, ko nors laukiant, susierzinus, nesėkmės atveju, kančioje ir t. t. Taigi, norint išsiugdyti patvarią kantrybę, būtina sąlyga – grūdinti valią, išmokti aukotis ir aukojantis ištverti. Bet kokia kantrybė reikalauja daugiau ar mažiau dvasinių bei fizinių jėgų.“
Eglė Žiemytė ir šį kartą neatsisakė pradžiuginti žiūrovus savo sukurtais paltais. Tačiau jos pristatytoje kolekcijoje buvo ir suknelių, sijonų, kelnių… Apskritai, naujausias jos kūrinys išsiskyrė subtilia įvairove.
„Mados injekcijos“ nugalėtoja Milda Čergelytė sujungė įvairių amžių kostiumų elementus ir skirtingų stilių detales. Rezultatas – mados ir jos įkvėpimo šaltinių produktas – fotorobotas.
Daugelio laukto ir desertui žiūrovams palikto svečio iš Olandijos Jeroen Van Tuyl kolekcijos pagrindinis leitmotyvas – stiklo šukės. Taip vadinasi ir šio dizainerio lietuvių publikai pateiktas darbas. Aštrūs, asimetriški kirpimai, iš odos skutelių sukonstruotos kelnės ir liemenės, megztiniai, sidabruoti papuošalai – tiesmukai arba tarp eilučių plėtoja duženų temą.

„Mados infekcijos“ antra diena – XXL dydžio idėjos ir nesenstančios moterys (Foto)

„Mados infekcijos“ antra diena – XXL dydžio idėjos ir nesenstančios moterys (Foto)

Vakar, kovo 25 d., sostinės Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC) vykusioje antrojoje festivalio „Mados infekcija“ šventėje buvo pristatytos septynios kolekcijos.

Antrąja renginio dieną atidarė dizainerės Dovilės Gudačiauskaitės kolekcija „Gud“. Autorė šį kartą norėjo kuo mažiau kalbėti apie inspiracijas ar koncepcijas. Ji leido sau neprisirišti prie žodžių nei prie įvaizdžių.
Jau ne pirmą kartą „Mados infekcijoje“ dalyvaujančios Agnės Biskytės pristatytoje kolekcijoje IU susipina moteriškumo ir vyriškumo pradas.
Kasmet vis nustebinančio dizainerio Giedriau Paulausko nauja kolekcija vadinasi „Ne vertime“. Šis prierašas, pasak jo, pagriebtas iš kino pasaulio. Tai reiškia, kad jei ši drabužių kolekcija būtų filmas, ji neturėtų titrų. „Visą pranešimą žiūrovui noriu siųsti vaizdu pristatymo metu“, – komentavo dizaineris. Šioje kolekcijoje jis interpretuoja kostiuminį švarką bei kostiumines kelnes su kantu. Tai visai kitaip sukarpytas audinys nei ankstesnėje „GP“ kūryboje. Konstrukcija pasikeitė – išskleidus kostiuminių kelnių lekalą, jis primeną vaikišką pilies kontūrą arba horizontalų žaibą.
Praėjusių metų „Mados injekcijos“ nugalėtojų Dianos Kuzmickaitės ir Aušros Urbanavičiūtės kolekcija „Dėmesio: scenarijus“ – 2012 metus gaubiančių mitų apie pasaulio pabaigą atspindys.
Sandra Straukaitė pristatė kolekciją XXL [iks:iks:el]. „Ispanijos-Amerikos karo laikotarpiu sukurti specialiai kareiviams, šiandien jie tarnauja visiems iš eilės: vyrams ir moterims. Didžiosios Depresijos metu paplito dar plačiau, JAV fermeriams atstojo lengvus darbinius rūbus. Standartinė T forma unifikuoja armiją, bet kiekvienas gali sugalvoti, kaip ją originaliai transformuoti. Ta pati forma – vis kitoks, kontrastingas audinys. Drabužis – daiktas. Kaip išlankstytas popierius ar erdvinis karpinys. Vienas dydis visiems – XXL“ , – taip apie kolekciją kalbėjo pati autorė.
Viešnia iš Ispanijos – dizainerė Meritxell Miras („Txell Miras“ ) „Mados infekcijos“ žiūrovams pristatė trijų pastarųjų metų rudens-žiemos kolekcijų mozaiką. Ši dizainerė kuria moteriai, kurią norisi ne suvilioti, bet visų pirma pažinti. Ją labiausiai domina forma, todėl beveik visi jos drabužiai monochrominiai, nes spalvos ir raštai atitrauktų dėmesį nuo esminės idėjos.
Šiandien vakare, „Mados infekcijos“ uždaryme galėsite išvysti dar septynias unikalias kolekcijas, tarp kurių dvi užsienio svečių iš Danijos ir Olandijos.