Search Results for: "gaisrininkai"

97 metų senolės noras gyventi suteikė jai jėgų 30 min. kaboti įsikibus10 metrų aukštyje (foto

97 metų senolės noras gyventi suteikė jai jėgų 30 min. kaboti įsikibus10 metrų aukštyje (foto, video)

Senolė, tiesiogine ta žodžio prasme, įsikibusį į gyvenimą. 97-erių močiutė valydama langus netyčia paslydo ir krisdama dar spėjo įsikibti į kondicionieriaus dėžę, pritaisytą prie namo sienos. Ukrainietė Angela Artyomova išbuvo įsikibusi į įrenginį maždaug pusę valandos laiko pakibusi maždaug 10 metų aukštyje virš žemės. Stipriai įsikibusi ir susirietusi senolė šaukėsi pagalbos, kol buvo išgirsta praeivio, kuris į pagalbą iškvietė gaisrininkus. Išsigandusi močiutė tvirtai ir kantriai laikėsi kondicionieriaus įrenginio, kaip gelbėjimosi rato, kol atvyko gaisrininkai ir padėjo močiutei patekti atgal į namo vidų.

18 Kinijos policininkų išgelbėjo skęstančią... guminę lėlę

18 Kinijos policininkų išgelbėjo skęstančią… guminę lėlę

Kinijos policininkams tikrai nepasisekė – jei sugaišo laiką gelbėdami guminę moterį, skirtą seksui.

Koks darbas jums tinka pagal horoskopo ženklą?

Koks darbas jums tinka pagal horoskopo ženklą?

Horoskopai padeda ne tik numatyti, kas gali įvykti šiandien, bet ir priimti rimtus gyvenimo sprendimus. Nežinote, koks darbas jums tinka? Žvaigždės tikrai žino!

Joninių papročių instrukcija XXI amžiuje

Joninių papročių instrukcija XXI amžiuje

Būtinai atsikelkite prieš patekant saulei ir iškart bėkite į lauką. Taip, prieš išgeriant rytinį kavos puodelį ir prieš dušą! Susiraskite šiek tiek žolės (galbūt netoli mašinų stovėjimo aikštelės?) ir atidžiai įvertinkite – kuo daugiau rasos, tuo geresnis bus derlius. Gal Jums tai neatrodo aktualu, bet verta atkreipti dėmesį, kad didesni derliai turėtų reikšti mažesnes kainas! Surinkę šiek tiek rasos nusiprauskite veidą – jis bus skaistesnis!

Prancūzijos futbolo žvaigždės gydosi skystu azotu ir ledu

Prancūzijos futbolo žvaigždės gydosi skystu azotu ir ledu

Laukdami Anglijos ir Prancūzijos susitikimo, kuris įvyks šįvakar, galime pamatyti, kokių priemonių tenka imtis su traumomis ir karščiu kovojantiems prancūzams.

Petnešos neneša

Petnešos neneša

Į kiekvieną mūsų kamuojantį klausimą, kas tokie išrado petnešas, atsakyti lengva – tai buvo prancūzai, daugelio aprangos patobulinimų autoriai. Petnešos atsirado 1789-1794 metais, per Didžiąją Prancūzijos revoliuciją, kai šalyje siautėjantys jakobinai ir plebėjai visuotinai ėmė smerkti diržus, kurie buvo laikomi buržuazijos simboliu (juoba kad buvo brangūs ir ne kiekvienam įkandami pagal kišenę), todėl kelnės, prilaikomos per petį perjuostos medžiaginės juostos, kaip ir medinės klumpės tapo priimtinos aprangos ženklu.

Bendrabutyje kilusį gaisrą pirmiausiai puolė gesinti studentai (foto)

Bendrabutyje kilusį gaisrą pirmiausiai puolė gesinti studentai (foto)

Šiąnakt, apie pirmą valandą nakties, Vilniaus universiteto bendrabučio, esančio Saulėtekio al. 6, vienuoliktame aukšte kilo gaisras. Liudininkų nuomone, gaisrą virtuvėje veikiausiai sukėlė du tą naktį siautėję studentai iš kito universiteto. Kelių bendrabučio aukštų gyventojai evakuoti, sužeistųjų nėra.

"National Geographic" fotografijos konkursas

„National Geographic” fotografijos konkursas

Pasauliniame žurnalo „National Geographic” nuotraukų konkurse pirmą kartą oficialiai kviečiami dalyvauti ir fotografijos mėgėjai iš Lietuvos.

Nuo rugsėjo 16 d. iki lapkričio 30 d. visi norintieji galės pateikti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų – „Žmonės”, „Vietovės” ir „Gamta”. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 2500 JAV dolerių prizu, o jo nuotrauka bus išspausdinta tarptautiniame „National Geographic” žurnale. Dalyvavimo konkurse mokestis yra 15 JAV dolerių už vieną nuotrauką. Pagrindinio prizo laimėtojas taip pat bus dar apdovanotas 7500 JAV dolerių premija ir pakviestas į Vašingtoną, kur 2011 m. sausio 11–14 d. dalyvaus „National Geographic” fotografijos seminare ir galės susipažinti su žurnalo redakcija.

2009 m. „National Geographic” pasauliniame fotografijų konkurse žmonės iš viso pasaulio pateikė vertinimui daugiau nei 208 tūkstančius nuotraukų. Šiais metais fotografijas vertins bei nugalėtojus rinks ekspertų komisija, kurioje dirbs ir garsūs fotografai Džoelis Sartorė (Joel Sartore) ir Lenas Dženšelis (Len Jenshel).

Per daugiau kaip du dešimtmečius bendradarbiavimo su Nacionaline geografijos draugija Džoelis Sartorė sukūrė daugiau nei dvi dešimtis reportažų, tarp kurių ir tolimi Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai, ir alų geriantys bei kalnuose lenktyniaujantys Didžiosios Britanijos gaisrininkai. Dž. Sartorė yra vienas iš Pievos fondo (Grassland Foundation) įkūrėjų ir vienas Tarptautinės gamtosaugos fotografų lygos steigėjų. Be „National Geographic”, Džoelis yra parengęs reportažų tokiems žurnalams kaip „Time”, „Life”, „Newsweek”, „Sports Illustrated” bei daugeliui knygų. Jam ir jo darbams buvo skirta ne viena televizijos laida – „National Geographic. Keliautojas”, BBC, NBC „Vakaro žinios”, NPR „Savaitgalio laida”, Andersono Kuperio (Anderson Cooper) serija „Planeta pavojuje” ir valandos trukmės PBS dokumentinis filmas.

Lenas Dženšelis yra ne tik vienas žymiausių peizažo fotografų Amerikoje, bet ir vienas iš „Naujos spalvos” judėjimo pradininkų, fotografavęs peizažus ir gyvenimo būdą nuo 1974 m. L. Dženšelio nuotraukos buvo ne kartą eksponuojamos personalinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse: Jokohamos muziejuje Tokijuje, Čikagos meno institute, Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke ir kitur. Tarp gausybės jo pelnytų apdovanojimų yra ir prestižinė Džono Gugenheimo atminimo stipendija.

Nugalėtojai bus renkami 2010 m. gruodžio 15 d. Visa informacija, susijusi su konkursu, yra skelbiama internete adresu: www.ngphotocontest.com/lithuania.

Unikalia informacija ir fotografijomis išsiskiriantis „National Geographic” lietuviškai buvo pradėtas leisti 2009 m. spalį ir per metus, sociologinių tyrimų duomenimis, subūrė 90 tūkstančių skaitytojų ratą. Šiuo metu lietuviškas „National Geographic” žurnalas turi daugiau nei 6 tūkstančius prenumeratorių, o naujausias žurnalo numeris, kuriame atskleidžiamos šokiruojančios faraono Tutanchamono gyvenimo ir mirties aplinkybės, yra išleistas 17,5 tūkst. egzempliorių tiražu.

Tarptautinis 33 kalbomis (japonų, ispanų, italų, hebrajų, graikų, prancūzų, vokiečių, lenkų ir kt.) leidžiamas žurnalas garsėja išskirtinėmis fotografijomis, reportažais ir žemėlapiais. Per 122 metų istoriją „National Geographic” tapo žinomas savo nuodugniais straipsniais apie skirtingas kultūras, gamtą, mokslą ir technologijas. Anglų kalba žurnalas leidžiamas nuo 1888 m. Pasaulinis žurnalo tiražas siekia apie 8 milijonus egzempliorių.