Search Results for: "geležies trūkumas"

Šalutiniai vegetarizmo efektai

Šalutiniai vegetarizmo efektai

Vegetarinis racionas yra sveikas pasirinkimas, jei laikotės pilnavertės mitybos reikalavimų ir su vartojamu maistu gaunate visas organizmui reikalingas medžiagas. „Majo klinika” (JAV) sukūrė mitybos piramidę specialiai vegetarams.

Plaukų slinkimas – kaip su tuo kovoti?

Plaukų slinkimas – kaip su tuo kovoti?

Sveiki, spindintys ir tankūs plaukai – sveikatos ir jaunystės simbolis. Tačiau besikeičiantys metų laikai, gyvenimo būdas, hormonų pusiausvyros pokyčiai, genai turi įtakos plaukų slinkimui. Natūralu, kad retėjant plaukams ne juokais išsigąstame ir nežinome, ko griebtis, kad tai sustabdytume. Gydytojos dermatologės atkreipia dėmesį, kada verta sunerimti ir dalijasi patarimais, kaip su tuo kovoti.

Ką valgyti

Ką valgyti, kad būtume sveiki: svarbiausių maistinių medžiagų gidas

Valgydami įvairų maistą mes ne tik pasisotiname, bet ir gauname daugybę mūsų organizmams būtinų medžiagų. Specialistai dalijasi patarimais, kurie padės išsirinkti skanų ir subalansuotą maistą kiekvienai dienai bei palaikyti gerą savijautą. Tai ypač aktualu dabar, kai po žiemos organizmo imuninė sistema būna susilpnėjusi.

Apatiškas pavasaris: koks pavojus už to slypi?

Apatiškas pavasaris: koks pavojus už to slypi?

Atbundanti gamta turėtų įkvėpti naujiems darbams, tačiau daug žmonių jaučia gyvybinės energijos stygių. Jeigu ryte jėgų dar pakanka, tai vakarop padidėja dirglumas, apima mieguistumas ir bendras kūno silpnumas.

Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Jeigu ir jūs matote, kaip po galvos plovimo kemšasi vonia, šepetyje lieka gera sauja jūsų „augmenijos“, arba dar blogiau – randate jos ant savo pagalvės arba drabužių, vargu ar liekate abejingi. Ką daryti, jeigu plaukai ėmė smarkiai slinkti? Jeigu kalbame ne apie patologinį plikimą arba alopeciją (visišką galvos arba tam tikrų jos plotų nuplikimą), nepulkite į paniką. Idealiu atveju šio nemalonaus reiškinio priežastį turėtų nustatyti specialistai, tačiau šį kartą kalbame ne apie tai – padėti sau toliau išvardintomis priemonėmis galėsite tik tuo atveju, jeigu plaukų slinkimas yra laikinas.

Vitaminų kokteilis mūsų nagams

Vitaminų kokteilis mūsų nagams

Susilpnėję, išsausėję, netekę natūralaus žvilgesio, skilinėjantys, lūžinėjantys, „nusisluoksniavę“, pakitusios spalvos. Jei nors du iš šių požymių pavasarį galite pritaikyti savo nagams, vadinasi, su jais buvo kaip reikiant „padirbėta“.

Ką reikėtų laikyti kaltininku? Šaltąjį metų periodą, nors jis visiškai neišmano manikiūrininkės amato, neturi nei žirklių, nei dildės ir niekada neragavo gydytojo duonos bei neišrašinėjo jokių receptų? O gal kaltininkės – mes pačios, laiku neskyrusios pakankamai dėmesio vienai didžiausių moters puošmenų – nagams?

Stiprybė iš vidaus 

Nagais būtina rūpintis ne priešokiais, bet nuolat. Kasdien. Jų priežiūra neturėtų apsiriboti vien tik nepriekaištingu manikiūru pas specialistą. Skalbiant, šveičiant, plaunant, šluostant, taip pat dirbant sodo ir daržo darbus, būtina dėvėti pirštines, kad nagai būtų apsaugoti nuo buitinės chemijos poveikio, kitų dirgiklių. Rekomenduojama kartkartėmis nagus pamirkyti aliejaus vonelėse, vandenyje su jūros druska.
Savaime suprantama, netgi laikantis visų šių patarimų, kartais nagai gali atrodyti nekaip. Tokiu atveju, tikėtina, kad jų išvaizdą lemia pakitusi sveikatos būklė. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Jei toks nėra, tai pirmas signalas, kad organizmui galbūt trūksta vitaminų ir mineralų.

Kokių medžiagų nagams trūksta labiausiai?

Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Birutės Turovienės, nagai itin jautriai reaguoja ne tik į aplinkos poveikį: šaltį, karštį, sausą patalpų orą, chemines priemones, be kurių neišsiverčiame tvarkydamosi buityje, įvairius kitus dirgiklius ar netinkamai atliktą manikiūrą, bet ir į pavasarinį vitaminų bei mineralinių medžiagų trūkumą.
Pavyzdžiui, dėl geležies stygiaus nagai gali tapti trapūs, pakeisti formą ar patamsėti. 
Nagų būklei taip pat labai svarbūs biotinas ir vitaminas B. Šie mikroelementai padeda nagams geriau pasisavinti deguonį, geležį ir kitas maisto medžiagas. Kai trūksta biotino, nagai susilpnėja, ima lūžinėti bei skilinėti, sluoksniuojasi. 
Vitaminas A  stiprina nagus ir skatina jų augimą
Vitaminas C veikia kaip antioksidantas ir neleidžia nagams „senti“. 
Vitaminas D  padeda geriau įsisavinti kalcį, kitas mineralines medžiagas.
Vitaminas E  taip pat labai svarbus antioksidantas. Jis saugo nagus nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, slopina ar neutralizuoja daugelį kenksmingų medžiagų. 
Kalcis  būtinas nago tvirtumui. 
Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams. 
Siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus. 
Nagų grožiui ir sveikatai nemažai įtakos turi ir pagrindinių riebalų rūgščių trūkumas. Tai sveikatai naudingi riebalai, pvz., sėmenų, raktažolių aliejai. Pavasarį rekomenduojama nors kelias savaites kasdien suvartoti po šaukštelį vieno iš šių aliejų. 

Pasaulinė vandens diena vers susirūpinti artimiausia ateitimi

Pasaulinė vandens diena vers susirūpinti artimiausia ateitimi

Šiandien visame pasaulyje minima Vandens diena. Globali aplinkos apžvalga prognozuoja, kad iki 2025 vandens suvartojimas išsivysčiusiose šalyse išaugs 18 proc., o besivystančiose – net 50 proc.