Search Results for: "geriausi filmai 2011"

IMDB geriausiai įvertinti 2011 metų filmai

IMDB geriausiai įvertinti 2011 metų filmai

Rasa Barčaitė
2011-ieji artėja į pabaigą ir pats laikas pristatyti metų kino derlių, kurį įtakinga tarptautinė filmų bazė IMDB pagal savo prisiregistravusių narių vertinimus suskirstė į Top 10.

IMDb šiuo metu turi virš 100 mln. registruotų vartotojų, todėl galime teigti, kad sudarytas topas yra pakankamai objektyvus ir atspindi masinį skonį.
10. „Iksmenai: pirma klasė“ (X-Men: First Class)

„Iksmenai: pirma klasė“ – tai penktoji „Iksmenų“ serijos juosta, tapsianti pirmąja iš ateityje planuojamos nufilmuoti trilogijos apie Iksmenų priešistorę. IMDB vartotojų komentaras: „Filmas siūlo krūvą siurprizų, daug veiksmo, užpakalių spardymų, specialiųjų efektų, humoro… Tai geriausia komiksų knygos ekranizacija šiais metais“.

9. „Žmogus pakeitęs viską“ (Moneyball)

Kaip teigia filmų platintojai, tai protinga, komiška, komplikuota ir giliai jaudinanti drama vaizduoja tikrovišką šiandieninio sporto veidą, mums menkiau pažįstamo žaidimo užkulisius ir gudrią komandos formavimo strategiją, kurią galėtų adaptuoti krepšiniui ar futbolui lietuviškų komandų vadovai.

Filmo scenarijų pagal tikrais įvykiais paremtą 2002 metų istoriją ir bestseleriu tapusią Michaelo Lewiso knygą parašė patyrę Holivudo profesionalai Stevenas Zaillianas („Oskaro” premija už „Šindlerio sąrašą”) ir Aaronas Sorkinas („Oskaro” premija už „Socialinį tinklapį”). Kaip teigia IMDB vartotojai, tai turbūt geriausias iki šiol sukurtas filmas apie beisbolą. Ir net nesidomint šia sporto šaka, filmas patiks savo idėja ir gerais aktoriais.

8. Tarnaitė / The Help

Filmo veiksmas vyksta prie Misisipės upės, 1960-taisiais metais, kur pietų valstijų mergina grįžta po koledžo ir nori tapti rašytoja, bet pasirenka pirmajam interviu dvi juodaodes moteris tarnaites… Mergina net nenumanė, jog Eibilin ir Mini gyvenimo patirtis tokia skaudi, o abi moterys vos prabilusios sugeba pravirkdyti dangų ir prajuokinti akmenį…

Kaip teigia IMDB vartotojai, tai nepaprasta istorija, kuri verta dėmesio ne vien todėl kad pastatyta pagal labai populiarią to paties pavadinimorašytojos Kathryn Stockett knygą, bet ir dėl nepakartojamų aktorių: Viola Davis, Emma Stone, Octavia Spencer, Bryce Dallas Howard and Allison Janney…

7. Mapetai / The Muppets

Ketinama nugriauti legendinę Mapetų kino studiją, valdomą aktorės Rashidos Jones. Padedamas savo kambarioko, mapeto Voltero, Garis ir jo draugė Merė ryžtasi surinkti visus Mapetus, kuriuos likimas išbarstė po visą pasaulį ir sukurti pasirodymą, turėsiantį išgelbėti studiją nuo griūties. Legendiniai Mapetai privalo nupūsti dulkes nuo savo kostiumų ir įrodyti, jog vis dar šį tą sugeba. Pasak IMDB vartotojų, šis filmas tikrai vertas dėmesio ir netgi priligsta pirmajam legendiniui Mapetų filmui.

6. 50/50

Adamas yra 27 metų jaunuolis, sužinojęs apie žiaurią diagnozę – jis serga retos formos vėžiu. Su draugų, šeimos ir vėžio centro pagalba Adamas sužino apie tikrąsias ir svarbiausias gyvenimo vertybes. Filmas paremtas tikra istorija. IMDB vartotojai teigia, kad tai atviras ir gilus filmas, kuris tikrai ne depresiškas, kaip gali pasirodyti iš liūdnos pagrindinio veikėjo istorijos.

5. Haris Poteris ir Mirties relikvijos. 2 dalis 3D / Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 3D

„Haris Poteris ir mirties relikvijos 2″ – tai paskutinis nuotykis „Hario Poterio” filmų serijoje. Nekantriai lauktas filmas yra antroji iš dviejų pilno metražo filmų dalių. Didingame finale mūšis tarp gėrio ir blogio jėgų burtininkų pasaulyje perauga į visuotinį karą. Dar niekuomet ant kortos nebuvo pastatyta tiek daug. Niekas nėra saugus. Tačiau būtent Hariui Poteriui teks paaukoti didžiausią auką nenumaldomai artėjant kulminacinei kovai su valdovu Voldemoru.

Pasak IMDB vartotojų, kad filmas – puiki H.Potterio sagos ir epochos pabaiga. Ką čia bepridursi, jaunojo burtininko gerbėjai jį išties dievina, todėl filmas ir atsidūrė Top’o viduryje.

4. Važiuok / Drive

Holivudo aktorius Ryanas Goslingas pastaruoju metu Holivude tapo populiarus. Vienas naujausių jo filmų – „Drive“, susilaukė itin teigiamų kritikų atsiliepimų. Filmo veiksmas sukasi apie Holivudo kaskadininką „laisvalaikiu“ dirbantį nusikaltėlių vairuotoju (tai yra, tuo, kuris meistriškai „išveža“ iš nusikaltimo vietos). Jis sugeba išlaikyti save paslaptyje ir visuomet atsiriboti – 5 minutės laukimo nusikaltimo vietoje, jokių papildomų užduočių, klausimų ir jokių vardų. Visas, atrodo, einasi gerai, kol jis neįsimyli moters, kurios ką tik iš kalėjimo grįžusiam vyreliui gresia rimtas pavojus…

Pasak IMDB komentatorių, tai išties gražus ir hipnotizuojantis filmas, kuriame Ryanas Goslingas idealiai atitinka savo vaidinamą tipažą. Beje, labai džiaugiamės, kad šį filmą buvo galima pamatyti ir Lietuvos kino teatruose.

3. Kovotojai / Warrior

Amerikiečių režisieriaus Gavino O’Connoro veiksmo dramoje dalyvauja profesionalūs sportininkai ir mišrius kovos menus praktikuojantys atletai (Nate’as Marquardtas, Kurtas Angle’as, Erikas Apple’as, Anthony Johnsonas, Roanas Carneiro), tad raumeningų ringo dvikovų fanai pamatys ypač autentiškai nufilmuotas ir kvėpavimą stabdančias varžybas. Tačiau emocingas filmas intriguoja ne vien tik muštynių sporto batalijomis, bet jaudinančiai paliečia šeimos pamatus ir kalba apie kertinius tėvo santykius su vaikais.

Kaip vertina IMDB lankytojai, filme puikiai išlaikomas balansas tarp dramos ir veiksmo filmų žanrų. Tai netgi labiau drama, nei veiksmo filmas.

2. Hugo išradimas (3D) / The Invention of Hugo Cabrett (3D)

Turbūt režisierius Martinas Scorsese retai sukuria blogus arba finansiškai nesėkmingus filmus. Ne išimtis ir „Hugo išradimas“ – tai nuotykių filmas visai šeimai, paremtas Briano Selznicko pasakojimu „Hugo Kabareto išradimas“ (orig. „The Invention of Hugo Cabret“). Nuostabūs efektai, pasakiški vaizdai ir pavergiantis pasakojimas apie didžiausią tikėjimą – tikėjimą svajonėmis. Ir dar 3D formatu.

Kaip teigia IMDB nariai, tai išties geras filmas, kuris įtraukia nuo pat pirmos scenos, kuomet suvoki, jog režisieriui pavyko berniuko svajonę perkelti į tikrą gyvenimą.
1. Išsiskyrimas (Jodaeiye Nader az Simin)

Sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena neramumų krečiamame Irane. Galvodama apie geresnes galimybes dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis Alzheimerio ligos kamuojamu tėvu. Simina nenori nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Dilema tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai sujaukia šeimos gyvenimą. „Išsiskyrimas“ – jaudinanti istorija, Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje laimėjusi „Auksinio lokio“ apdovanojimą.

Kaip teigia IMDB vartotojai, net sunku pasakyti, kodėl šis filmas toks geras. Ar dėl režisūros, ar dėl istorijos? Ar dėl gerų aktorių, ar dėl montažo? Turbūt dėl visko… Tiesiog labai labai geras filmas.

Filmai

Filmai, kuriuos turite pamatyti iki 2013-ųjų vasaros (rekomendacijos)

Pasiklysti naujų filmų vandenyne labai paprasta, todėl „Kinomaistas“ eilinį kartą skubą į pagalbą. Šį kartą atrinkome naujus, iki šių metų vasaros pasaulio kino teatruose pasirodysiančius filmus, kuriuos būtina pamatyti. Keletas filmų šiame sąraše atsidūrė iš praėjusių metų, tačiau tik todėl, jog, manome, galėjo būti nepelnytai pamiršti arba dar nematyti. Kai kuriuos iš jų matėte šiųmetinio festivalio „Kino pavasaris“ metu.

„Kine po žvaigždėmis“ - 2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalis

„Kine po žvaigždėmis“ – 2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalis

2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalį „Kine po žvaigždėmis“ – „Oskaru“ apdovanotas Irano kino šedevras „Išsiskyrimas“. Režisieriaus Asgharo Farhadi sukurta drama pasakoja istoriją apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą. „Kine po žvaigždėmis“ šio filmo premjera – liepos 13 d.

„Kino pavasario“ dokumentiniai filmai – dovana ir širdžiai

„Kino pavasario“ dokumentiniai filmai – dovana ir širdžiai, ir protui

„Martinas Scorsese, Frederickas Wisemanas, Werneris Herzogas, Viktoras Kossakovskis, Jafaras Panahi – šiemet turime tikrai viliojančių vardų dokumentinių filmų repertuare“, – sako Edvinas Pukšta, vienas iš festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojų.

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Pirmoje vietoje ne veltui atsidūrė blogiausių filmų scenų „karalius“ – „Brėkštanti aušra“. Pirma, visi, kurie žiūrėjo šį „šedevrą (nesu tikra, ar net ironiškai taip galima pavadinti) ir kam jau yra virš 16 metų, turbūt žinote, ką reiškia tragiška, baisiai vienoda ir „dūsaujanti“ Kristen Stewart vaidyba. Kelis kartus net atrodo, kad vargšelė serga astma ir jai reikėtų rimtai pagalvoti apie inhaliatorių. Apie kitus super jautrius ir madingai apsirengusius herojus kalbėti net neverta. Antra, dūsaujimų ir lėkštų dialogų „Brėkštančioje aušroje“ lėkštų scenų tiek daug, kad vietos veiksmui tiesiog neliko. Žiūrėdama šį filmą, reikėtū padėkoti Franciui Fordai Coppolai už tai, kad augome su vampyrais, kurie neblizga Saulės šviesoje ir nėra taip kokčiai „jautrūs“.

Rusijos kino savaitėje - naujausi pripažinti filmai

Rusijos kino savaitėje – naujausi pripažinti filmai

Lapkričio 21 – 25 d. „Skalvijos“ kino centre viešoji įstaiga „Kino pavasaris“ ir Rusijos kompanija „Planeta Kino“ pristatys „Rusijos kino savaitę“.

Žiūrovas bus kviečiamas aplankyti penkių, gan naujų vaidybinių filmų programą, kurie yra apkeliavę ne vieną tarptautinį filmų festivalį. Auditorija taip pat bus pakviesta susitikti ir su atvykstančiais programos sudarytojais, filmų režisieriais.

„Kartu su partneriais rengdami „Rusijos kino savaitę“ norime užpildyti nišą, kuri paskutiniu metu atsirado šalyje, kai Rusijos jaunų kino kūrėjų filmai, taip pozityviai priimamas ir gausiai pristatomas tarptautiniuose festivaliuose, Lietuvoje parodomi gana retai“, – sako Vida Ramaškienė „VšĮ „Kino pavasaris“ direktorė.

„Rusijos kino savaitė“ prasidės Konstantino Buslovo vizitu ir jo pristatoma kriminaline komedija „Pinigai“ (Bablo, 2011). Režisūrinis prodiuserio debiutas šių metų Rusijos filmų festivalyje „Kinotavr“ buvo apdovanotas už geriausią debiutą. Vėliau žiūrovai turės galimybę pamatyti dar vieną debiutą, šįkart tai režisierės Aleksandros Strelianajos kino juosta „Suchodolas“ (Suchodol, 2011) – kurį prodiusavo garsus rusų režisierius Aleksejus Učitelis . Lietuvos žiūrovai turės galimybę pasimatyti su filmo autore bei pasidalinti su ja savo įspūdžiais. Naujausias Bakuro Bakuradzės filmas „Medžiotojas“ (Ochotnik, 2011), kurio premjera įvyko šiųmetiniame Kanų kino festivalyje, pasirodys ekrane jau įpusėjus projektui. Taip pat žiūrovai turės galimybę susitikti su režisieriumi Sergejumi Snežkinu ir dar kartą išvysti jo sukrečiančią juostą „Palaidokite mane už grindjuostės“ (Pochoronite menia za plintusom, 2008), paremtą Pavlo Sanajevo autobiografine apysaka tuo pačiu pavadinimu. Galiausiai paskutinis programos filmas, uždarantis „Rusijos kino savaitę“ – Aleksejaus Učitelio istorinė drama „Pakraštys“ (Krai, 2010), 2010 m. tapęs rusų kandidatu į „Oskarus“.

Filmai bus rodomi bei susitikimai su svečiais bus organizuojami „Skalvijos“ kino centre.

Svarbu taip pat pažymėti, kad tik prasidėjus „Rusijo kino dienoms“ lapkričio 22 d., 14 viešbutyje „Mabre residence hotel“ kino kūrėjai ir spaudos atstovai bus pakviesti sudalyvauti Rusijos ir Lietuvos kinematografininkų apvalaus stalo diskusijoje.

Daugiau informacijos apie filmus www.kinopavasaris.lt/rusu_kino_savaite_2011 ir www.skalvija.lt.

Geriausius pasaulio muzikantus pasiglemžęs klubas „27“  (Foto

Geriausius pasaulio muzikantus pasiglemžęs klubas „27“ (Foto, video)

„27-erių klubas“ – toks pavadinimas buvo duotas 7-ajame dešimtmetyje, kai iš muzikos pasaulio padangės netikėtai pasitraukė visas būrys kultinių atlikėjų, nesulaukusių savo 28-ojo gimtadienio.

Šeštadienį tūkstančius gerbėjų sukrėtusi atlikėjos Amy Winehouse netektis privertė prisiminti šį liūdnai pagarsėjusį muzikos žvaigždžių sąrašą. Janis Joplin, Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Jim Morrison bei Amy Winehouse – visi penki charizmatiški, paslaptingi, besimaudę šlovės spinduliuose… Neeilinės asmenybės tiek savo kūryba, tiek pasirinktu gyvenimo būdu, išėjusios iš gyvenimo vos 27-erių.

Trumpametražių filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS 2011”  kviečia kurti

Trumpametražių filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS 2011” kviečia kurti

Panevėžio kino centras „Garsas“ septintą kartą kviečia visus kino meno mylėtojus pažvelgti į miestą pro kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename.

KP: Festivalio uždarymo ceremonija ir Geriausias konkursinės programos filmas.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ rengiama nuo 2009-ųjų metų. Konkursui filmai atrenkami…

KP: Festivalio uždarymo ceremonija ir Geriausias konkursinės programos filmas.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ rengiama nuo 2009-ųjų metų. Konkursui filmai atrenkami…