Search Results for: "hormonai"

Tai

Tai, dėl ko santykius dar sunkiau suprasti – meilė, seksas ir hormonai!

Vidiniai mūsų kūno procesai, kurie vyro ir moters skirtingus pasaulius sujaukia dar labiau.

Būdai išsaugoti savo seksualumą net ir šalčiausią žiemą

Būdai išsaugoti savo seksualumą net ir šalčiausią žiemą

Seksualumas – tai vidinė būsena, o ne dailūs apatiniai, flirtas ar vilionės, skirtos priešingai lyčiai. Seksualumas – tai spinduliuojanti aura, pasitikėjimas savimi ir gera savijauta.

Kodėl sunku rytais anksti atsikelti?

Kodėl sunku rytais anksti atsikelti?

Kodėl sunku rytais anksti atsikelti? Kodėl dienos režimas nueina šuniui ant uodegos po to, kai suskamba žadintuvas? Mano aplinkoje yra labai mažai žmonių, galinčių žadintuvui nuskambėjus iškarto atsibusti, atsikelti ir žvalūs nustriksėti į darbą. Daugumai mūsų reikia laiko, kad ryte galėtume “sugrįžti į save”. Kartais net valandos būna mažai. Mes gelbėjamės puodeliu kavos arba garsiai skambančia muzika, tačiau ir tai nepadeda. Kodėl gi rytas nebūna labas ir ką reik daryti, kad jis taptų nors šiek tiek malonesnis? Kodėl taip sunku rytais anksti atsikelti?

Kaip tinkamai valyti veido odą?

Kaip tinkamai valyti veido odą?

Organizmas nuolat valosi, tačiau jo kuopimosi pasekmės retai kada džiugina – visos kūno šiukšlės dažnai užstringa odoje, taip paversdamos ją spuogų ir inkštirų sankaupa. O kur dar kasdienis stresas, užterštas oras ir kiti dalykai, neigiamai veikiantys mūsų grožį. Tokioje situacijoje net dažnas prausimasis pridarys daugiau bėdos nei naudos, todėl tenka rinktis mechaninius odos valymo būdus. Ar tai tikrai visada vienintelė ir geriausia išeitis?

Ką būtina perskaityti vištienos etiketėje?

Ką būtina perskaityti vištienos etiketėje?

Žiniasklaidoje šiandien yra daugybė informacijos apie sveiką mitybą – ką valgyti, ko nevalgyti, kokius produktus ir kaip išsirinkti. Vis dėlto žinių gausa ne visada padeda susivokti, kuris produktas sveikiausias. Vienas sudėtingiausių dalykų – stovint parduotuvės mėsos skyriuje išsirinkti sveiką vištieną. Etiketėse informacijos daug, bet kaip atskirti, kuri jų – reklaminiai triukai, o kuri – identifikuoja iš tiesų sveiką produktą? Pateikiame kelis svarbiausius kriterijus, pagal kuriuos renkantis vištieną, galite būti ramūs, jog maitinatės sveika mėsa.

Fotomenininkas Marius Jovaiša: „Bėgimas – tai meditacijos forma“

Fotomenininkas Marius Jovaiša: „Bėgimas – tai meditacijos forma“

Lietuvius tėvynės grožiu iš paukščio skrydžio nustebinęs fotografas ir keliautojas Marius Jovaiša puikiai žinomas ir bėgikų tarpe. Ne vieną maratoną ar ilgųjų distancijų nuotolį įveikęs bėgikas vis dar neatsisako šios aistros, nors vis daugiau dėmesio skirti pradėjo gimnastikai. M. Jovaiša apie bėgimą, kaip svarbią gyvenimo dalį papasakos birželio 9-10 dienomis vyksiančiame „Citadele Kauno maratonas EXPO“ renginyje.

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Visi nešiojame mums prilipdytas etiketes. Malonias – „dosnus“, „linksmas“, „sumanus“ – nešiojame išdidžiai. Skaudžiosios gali tapti našta visam gyvenimui. Etiketę, kuri prilimpa labiausiai ir, be abejonės, daro didžiausią įtaką, daugelis gauna vos gimę: „Berniukas!“ arba „Mergaitė!“ Šiandien įsitikinimai apie lytį keičiasi iš esmės, vien ko vertas faktas, kad feisbukas leidžia pasirinkti iš daugiau kaip 50 terminų lyčiai vartotojo profilyje nurodyti. Kaip tik dėl to žurnalo „National Geographic Lietuva“ sausio numeryje kalbama apie lytį: moksle, socialinėse sistemose ir civilizacijose įvairiais laikotarpiais.

Ką žinote apie psichinę (emocinę) sveikatą?

Ką žinote apie psichinę (emocinę) sveikatą?

Balandžio 7 d. yra Pasaulinė sveikatos diena. Ar žinojote, kad emocinė sveikata yra tiek fizinės sveikatos priežastis, tiek pasekmė?

Kas trečias lietuvis darbe patiria stresą: kaip tai suvaldyti?

Kas trečias lietuvis darbe patiria stresą: kaip tai suvaldyti?

Kas trečias šalies darbuotojas patiria stresą ir tik kas ketvirtas dėl šios priežasties tinkamai įvykdo paskirtas užduotis – tokius rezultatus atskleidė šių metų sausį remiantis streso valdymo programa „StressOff“ atliktas tyrimas. Besikeičiantys reikalavimai ir projektų įvykdymo terminai, informacijos trūkumas ir nepasitenkinimas atliekamomis užduotimis – pagrindiniai veiksniai, lemiantys įtampą darbe ir galintys sukelti rimtų sveikatos problemų.

Kaip išlikti sveikiems ir stipriems šaltuoju metų laikotarpiu?

Kaip išlikti sveikiems ir stipriems šaltuoju metų laikotarpiu?

„Žiemą išvengti peršalimo padeda organizmo grūdinimas. Skirti laiko pasivaikščiojimui gryname ore reiktų kiekvieną dieną. Taip pat patartina užsiimti aktyvia fizine veikla, geriausiai – ne uždaroje patalpoje, kurioje kaupiasi bakterijos ir virusai, sukeliantys peršalimo ligas. Norint išlikti sveikiems, labai svarbu sportuojant pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne“, – teigia KTU Sporto centro Laisvalaikio sporto ir sveikatingumo skyriaus vadovė Ernesta Karaškienė.