Search Results for: "hot dog"

Snoop Dogg'as vėl pagautas su marihuana

Snoop Dogg’as vėl pagautas su marihuana

Šįkart tai įvyko viename Norvegijos oro uostų. Meile psichotropinėms medžiagoms garsėjantis JAV reperis vakar bandė prasinešti 8 gramus narkotikų, bet buvo pagautas.

Pusryčiai su ... Mickey Mouse

Pusryčiai su … Mickey Mouse

Šiandien ir vėl kviečiame pusryčiauti su įžymybe. Tiesa, dėl netradicinio svečio, rekomenduojame ant stalo padėti kiek daugiau sūrio… Mickey Mouse, Lietuvoje dar vadinamas peliuku Mikiu, yra bene garsiausias animacinių filmų herojus, pažįstamas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visgi yra keletas faktų, kurių galbūt dar nežinojote apie šį kultinį personažą.

Pasaulio patiekalai

Pasaulio patiekalai, kurios privaloma paragauti

Valgymas kartais tampa įdomiausia kelionės dalimi. Paragauti patiekalai dažnai visai net neprimena jūsų šalyje gaminamų jų pakaitalų. Tad jei norite sužinoti, koks tikrasis kebabo skonis, teks skristi į Turkiją, o makaronų – į Italiją. Keliautojų biblija „Lonely Planet“ paruošė turistams rekomenduojamų paragauti nacionalinių patiekalų dešimtuką.

Tapas – Barselona, Ispanija
Ispaniškas užkandis tapas – mūsų šalyje labiau žinomas, kaip vieno kąsnio sumuštinukas. Jie daromi iš įvairiausių produktų. Populiariausi – bulvės su aštriu pomidorų padažu,kepti kalmarai, ančiuviai, kumpio kroketai), kiaulienos dešra, skrudinti pipirai, mėsos kukuliai, sūriu apkepti baklažanai ir t. t.
Žodis Tapa, išvertus iš ispanų kalbos reiškia – dangtis. Taip pavadintas užkandis, nes tradiciškai ispanai jį deda ant vyno taurių, kad į jas nepatektų vabzdžių ar nešvarumų.
Lankantis Barselonoje tikrai paragausite tapų, nes tai įprastas kasdienis patiekalas. Jų valgymo metas – nusileidus saulei ir atidarius dar vieną butelį vyno…

Doner kebabas – Stambulas, Turkija
Tikras turkiškas kebabas, žinomas Doner vardu. Tradiciškai, nuo seniausių laikų jis gaminamas iš keptos avienos. Patiekiant lėkštėje greta jo visada esti ryžiai su sviestu. Tokį Doner kebabą dar tikrai įmanoma užsisakyti kai kuriuose, iš senų laikų išlikusiuose Stambulo restoranuose.
Dabar turkiškas kebabas laikomas nebe patiekalu, o greito maisto pusbroliu. Gaminamas jis daugiausia iš marinuotos mėsos, pjaustant ją nuo besisukančio iešmo, ir įsukant į pitą duonelę kartu su salotomis ir specialiu jogurtiniu padažu. Jį turkai, žinoma, irgi moka išskirtinai paruošti. Tad, kai būsite Stambule, nusipirkite iš vietinių turkų kebabą ir nesivaržydami tęskite ekskursiją po miestą su varvančiu per smakrą padažu.

Makaronai – Neapolis, Italija
Maisto istorija teigia, kad XVIII amžiuje neapoliečiai miltus su vandeniu sumaišė taip, kad tas mišinys tapo populiarus visame pasaulyje. Jie taip pat pirmieji supažindino makaronus ir pomidorų padažu. O tada jau prasidėjo rimtieji virtuvės bandymai. Taigi vaikščiodami Neapolio istorinėmis gatvėmis, būtinai užsukite į itališką tratoriją ir užsisakykite dubens makaronų „Pasta Napolitana“.

Virti koldūnai – Šanchajus, Kinija
Kiniški koldūnai atrodo visai nieko neišsiskiriantis tol, kol jų neparagauji. Tik darykite tai atsargiai, nes galite nusideginti. Prieš valgant koldūną iš pradžių jį lengvai prakąskite, kad iš jo išbėgtų skystis. Jis ir yra šių pyragėlių su malta kiauliena, krabų mėsa, daržovėmis ir aštriu sultiniu paslaptis. Į koldūnų įdarą dedamas kietas želatinas, kuris suskystėja kai koldūnas verdamas.

Feijoada – Rio de Žaneiras, Brazilija
Tai iššūkis Brazilijos turistams. Paskanavus šio kiaulienos ir juodųjų pupelių troškinio labiau patariame prigulti ant sofutes, o neiti maudytis į taip viliojantį žydrą vandenį. Šis patiekalas itin populiarus žymiojo Rio de Žaneiro karnavalo metu. Tikriausiai, dar verta paminėti, jog dažniausiai šį troškinį brazilai gamina iš kiaulių kojų, kartais – ausų, liežuvių ar uodegėlių.

Gumbo – Naujasis Orleanas, JAV
Gumbo – tai tiršta sriuba su jūros gėrybėmis ir rūkyta mėsa. Patiekiama ji su ryžiais. Naujojo Orleano virtuvė garsėja ne tik šiuo patiekalu, bet ir jo rūšių įvairove. Gumbo valgymas Naujajame Orleane yra toks pat svarbus kaip ir džiazo klausymasis.

Kuskusas – Kasablanka, Marokas
Atvykę į Kasablanką, nusipelnėte minutės poilsio. O praleisti ją patariama vietinėje kavinukė užsisakius puodelį mėtų arbatos ir lėkštę kuskuso. Marokietiškas kuskusas gaminamas iš garintų kuskuso kruopų, pasirinktinai – su vištiena, aviena ar žuvimi. Patiekamas su daržovėmis. Tikėtina, kad kitą dieną vėl valgysite tą patį patiekalą. O gal net šiandien…

Nasi Goreng – Penang sala, Malaizija
Tai tradiciniai šios šalies kepinti ryžiai. Jie apkepinami su vištiena, daržovėmis, kiaušiniais ir saldoku sojos padažu. Kartais į ryžius įdedama čili. Tad nemėgstantiems aštraus maisto, prieš užsisakant Nasi Goreng, patariama pasiklausti – jis su čili ar be.

Karis – Bombėjus, Indija
Kario patiekalai – tai Azijos fenomenas, juos gamina nuo Pundžabio iki Japonijos. Tačiau kario tikroji gimtinė yra Indijos miestas – Bombėjus. Tipiškas jo karis gaminamas iš jūros gėrybių, kokoso su masala (prieskonių mišiniu). Tradicinį prieskonių mišinį sudaro ciberžolė, kalendra, imbieras ir raudonasis čili.

Dešrainis – Niujorkas, JAV

Nors Niujorke laukia didžiulė pasiūla įvairiausių pasaulio virtuvių, tačiau būtinas ritualas čia atvykus yra susirasti metalinę apšiurusią prekyvietę su skėčiu ir užsisakyti dešrainį su kečupu, garstyčiomis, svogūnais bei įvairiais padažais. O jei norite iššūkio – liepos 4 d. nuvykite į Coney salą ir sudalyvaukite garsiose dešrainių valgymo varžybose. Jų rekordas – 53.5 dešrainiai per 12 minučių.

Skanių įspūdžių!

Greitas vasaros gardumynas: netradiciniai dešrainių receptai

Greitas vasaros gardumynas: netradiciniai dešrainių receptai

Dešrainio receptų variacijų įvairiose šalyse yra nesuskaičiuojama galybė. Nors įprastai dešrainiai, kaip ir mėsainiai, priskiriami greito ir paprasto maisto kategorijai, jų renesansas šiek tiek pakoregavo ingredientų sudėtį ir šiam patiekalui iškovojo vietą gurmaniškų restoranų meniu.

„Granatos Live 2016“ atlikėjų sąrašas pasipildė 4 lietuviškais vardais

„Granatos Live 2016“ atlikėjų sąrašas pasipildė 4 lietuviškais vardais

Muzikos festivalis „Granatos Live“ šiemet bus kaip niekad įvairiapusiškas. Keturi lietuviški vardai, papildę festivalio programą puikiai tai įrodo: nuo moteriškumu spinduliuojančios Ericos Jennings iki muzikos padūkėlių „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“, nuo vieno įdomiausių šiandienos elektroninės muzikos projektų Baltijos šalyse „Beissoul & Einiaus“ iki „M.A.M.A.“ apdovanojimuose triumfavusios Monikos Linkytės. Iš viso festivalyje, kuris vyks rugpjūčio 5–7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, pasirodys daugiau kaip 50 atlikėjų ir grupių.

Mistiška mėsa: ką mes iš tikrųjų valgome? (foto)

Mistiška mėsa: ką mes iš tikrųjų valgome? (foto)

Atėjo laikas iš tikrųjų susipažinti su tuo, ką mes valgome – nusprendė menininkas Peteris Augustus ir parengė nuotraukų seriją „Mystery Meat“.

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

Kaip ir kasmet rugsėjo pabaigoje Vilniuje prasidės tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Antrajį dešimtmetį skaičiuojantis festivalis jau skelbia programą ir kviečia pažinti įdomų ir aktualų Europos teatrą. Rengėjai pirmiesiems bilietams į šių metų užsienio spektaklių programą siūlo 25% nuolaidą visą birželio mėnesį.

„Penktadienio DJ“: delikatesais vaišina DJ Swix

„Penktadienio DJ“: delikatesais vaišina DJ Swix

Kartu su hiphopo projektu „Tie Geresni“ ar pats vienas – šio penktadienio DJ Swix žino, kaip užkurti vakarėlį. Šeštadienį jis, 20 metų sceninės veiklos jubiliejų atšventęs DJ Mamania ir Vilniaus naktų legenda Tomas Boo kels į orą „Studio 9“ šokių aikštelę „RAPetizer“ puotoje. Pats Swix sako, kad tai muzika ne visai šokiams, bet mes klausydami koja tikrai patrepsėjom. Klausom!

Muzikos įžymybės dar prieš išgarsėjimą (foto)

Muzikos įžymybės dar prieš išgarsėjimą (foto)

Vienos muzikos žvaigždės šlove mėgaujasi jau nuo pat jaunų dienų, kitos išgarsėja kiek vėliau. Šįkart siūlome peržvelgti įžymių dainininkų ir muzikantų nuotraukų galeriją, kuriose jie tokie, kokių mes nepažinojome – tik pakeliui į didžiąją sėkmę ir šlovę.

Įspūdžiai iš Annecy animacinių filmų festivalio: svarbiausia įtikinti žiūrovą emocijos tikrumu (foto)

Įspūdžiai iš Annecy animacinių filmų festivalio: svarbiausia įtikinti žiūrovą emocijos tikrumu (foto)

Sakoma, kad tolstant nuo Lietuvos, vis stipriau patiriami karmos išgyvenimai. Žinau tik tai, kad kuo toliau nuo gimtojo krašto – tuo paprasčiau vaduotis iš rutinos. Ir tikrai – tankėjant miestams ir matant vis daugiau žmonių gatvėse, gyvenimas įgauna visai kitą skonį ir paruošia tave naujai patirčiai.