Search Results for: "ikona"

Roko ikona Zemfira koncertuos Vilniuje

Roko ikona Zemfira koncertuos Vilniuje

Stereotipams nepaklūstanti roko ikona Zemfira 2016 m. pavasarį surengs koncertą Vilniuje. Į koncertinį turą „Malenkiy chelovek“ įtrauktas pasirodymas vyks kovo 21 d. „Siemens“ arenoje. Sakoma, kad Zemfiros dainos „Arivederci“, „Beskonechnost“, „Xochesh?“, „Itogi“, „Bez shansov“ ir kiti hitai pasakoja tikroviškesnę šiandieninio pasaulio istoriją nei dauguma naujienų antraščių.

Audrey Hepburn – ikona

Audrey Hepburn – ikona, apie kurią nežinome svarbiausio (foto)

Daugelis aktorę Audrey Hepburn atpažįsta iš jos ikoniško silueto, jos vaidmens filme „Pusryčiai pas Tifani“ (Breakfast at Tiffany’s, 1961). Žėrintys papuošalai, juodi akiniai nuo saulės, ilgas kandiklis, ilgos juodos pirštinės, niekada virš 50 cm neišplatėjęs liemuo ir tamsios išdykusios akys – tai jaunystės ir grožio kultas. Tačiau ar visi žino, kad ši moteris paskutinius savo gyvenimo metus paskyrė badaujantiems Afrikos vaikams?

Į Lietuvą atvyksta elektroninės muzikos ikona – DJ Hell

Į Lietuvą atvyksta elektroninės muzikos ikona – DJ Hell

Balandžio 11 d. Vilniaus vardas ir „Opium“ klubas bus įtraukti į tarp nuo JAV iki Japonijos išsidėsčiusių žinomų klubų sąrašą. Visa tai – electroclash pradininko DJ Hell vakarėlių kalendoriuje. Ketvirtasis „JÄGER BLOW-OUT“ į Lietuvą atveš elektroninės muzikos ikona tapusią žvaigždę.

Stiliaus ikona: Mardžė Simpson pasimatavo garsiausias žymių moterų sukneles (foto)

Stiliaus ikona: Mardžė Simpson pasimatavo garsiausias žymių moterų sukneles (foto)

Mardžė Simpson galima apibūdinti įvairiai. Ji – mylinti mama, kantri žmona, keista vairuotoja, tačiau vargu, ar ją būti galima pavadinti stiliaus ikona. Šią klaidą suskubo ištaisyti menininkas Alexsandro Palombo, garsus savo linksmais, spalvotais mados piešiniais – jo dėka Mardžė pasimatavo žymiausias mados istorijoje sukneles bei įsikūnijo į žinomas moteris. Nuo ryškaus Geri Halliwell įvaizdžio iki Coco Channel elegancijos – ponia Simpson tikrai buvo užimta paskutiniuoju metu! Pateikiame dalį šios linksmos „kolekcijos“.

„Industrial“ ikona Z‘EV pataria klausytojams ryt būti atviresniems potyriams (interviu)

„Industrial“ ikona Z‘EV pataria klausytojams ryt būti atviresniems potyriams (interviu)

Prieš porą metų Lietuvoje jau lankęsis „kitokios muzikos“ patriarchas Z‘EV kovo 16 ir 19 dienomis apsilankys Vilniuje ir Jonavoje. Ryt jo mušamos savadarbės perkusijos garsų klausysis sostinės Šiuolaikinio meno centro (ŠMC), o po trijų dienų Jonavos Homo Ludens galerijos lankytojai.
Nusprendėme pakalbinti šį industrial žanro pradininku laikomą atlikėją.

Lietuvoje koncertuosianti Ebony Bones nenori būti vien mados ikona (Interviu)

Lietuvoje koncertuosianti Ebony Bones nenori būti vien mados ikona (Interviu)

Gruodžio 16-ąją menų fabrike „Loftas“ pasirodys visada ryški ir nepakartojama muzikantė, aktorė, mados ikona ir prodiuserė Ebony Bones. Tačiau ji tik iš išvaizdos atrodo lyg animacinių filmukų personažas, kurio lūpomis kalba įgarsintojai.

Twiggy. 7-ojo dešimtmečio ikona

Twiggy. 7-ojo dešimtmečio ikona

Kaulėta berniukiška figūra, vaikiškų bruožų veidas, didžiulės akys, įrėmintos ilgų ir tankių blakstienų. Taip, tai 7-ojo dešimtmečio simbolis Twiggy. Jos atvaizdas, kaip ir visomis vaivoryktės spalvomis pražydusi „flower power“, „The Beatles“, „Bee Gees“ ar rokenrolo karaliumi tituluojamo Elvio Presley muzika, tapo neginčijamu šio laikmečio atributu.

Lukiškių Dievo Madonos ikona - galbūt seniausias tapybos kūrinys Lietuvoje

Lukiškių Dievo Madonos ikona – galbūt seniausias tapybos kūrinys Lietuvoje

Vilniuje restauruojamas unikalus sakralinės dailės kūrinys – Lukiškių Dievo Madonos ikona, kuri po metų turėtų sugrįžti į Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčią, esančią prie Lukiškių aikštės. Galutinių išvadų neteikiantys specialistai užsimena, kad ši ikona gali būti tikras atradimas – kito tokio seno tapybos kūrinio Lietuvoje nėra žinoma.

Maskvos tapybos mokyklos stiliumi nutapytą ikoną katalikų bažnyčiai restauruojančių ir ją tyrinėjančių specialistų teigimu, šis bizantiškosios sakralinės tapybos kūrinys galėjo būti sukurtas XV amžiuje, o į Lietuvą pateko septynioliktojo amžiaus viduryje galbūt kaip karo su Maskva grobis. Menotyrininkų teigimu, tokio senumo kūrinių Lietuvoje neturime, išskyrus seniausia iki šiol laikytą Vilniaus arkikatedros požemiuose išlikusią Nukryžiavimo freską.

Ikonos atsiradimą Lukiškių bažnyčioje tyrinėjanti menotyrininkė Tojana Račiūnaitė neabejoja, ši ant medinių lentų nutapyta ikona yra tikrai rusiškos ir greičiausiai maskvietiškos kilmės, ne ankstesnė kaip šešioliktojo amžiaus pradžios, tačiau per amžius ji ne kartą buvo užtapyta, kol virto labai nutolusia nuo originalo Madona su Kūdikiu.

Kaip Eltai sakė daugiau kaip metus ikoną restauruojanti P. Gudyno restauravimo centro aukščiausios kategorijos restauratorė Janina Bilotienė, jai teko ypač kruopščiai ir atsakingai, kad nebūtų pažeista seniausioji tapyba, sluoksnis po sluoksnio atidengti visiškai kitokios išraiškos ir formos Madonos ir Kūdikio veidus ir rankas. Daugelį garsiųjų Lietuvos Madonų paveikslų restauravusi J. Bilotienė, dažnai vedama vien nuojautos, atidengė grakštesnį Marijos kaklą, užtapytą ausies dalį, kaktą dailiu ovalu gaubiantį galvos apdangalą, vieną Kūdikio ranką, laikančią Šv. Rašto ritinėlį, o kitą – laiminančią.

P. Gudyno restauravimo centro vadovės dr. Jūratės Senvaitienės teigimu, Lukiškių Dievo Madona yra vienas sudėtingiausių restauruoti kūrinių, nes buvo daugybę kartų užtapytas. „Pirminiai tyrimai, kad ir kokiais moderniais aparatais juos padarytum, nerodo seniausiųjų sluoksnių, nors rentgenogramoje matosi, kad kažkas yra ne taip. Todėl ikonos tyrimai ir restauravimas vykdomi kartu, lygia greta. Restauratorei milimetras po milimetro atidengiant sluoksnį po sluoksnio, iškart daromi tyrimai – visa chemikų grupė pagal tapybos skerspjūvį nustato pigmentus, dažų rišiklius, lakus ir kt. Tyrimų darbai tęsiasi beveik iki tol, kol dirba restauratorius, todėl galutinės tyrimų išvados gimsta labai lėtai ir tiktai baigiant restauruoti”, – komentavo Eltai J. Senvaitienė atsargias chemijos laboratorijos darbuotojų užuominas dėl galimo ikonos amžiaus.

Pasak J. Senvaitienės, yra visa plejada Madonų, kurios buvo tyrinėtos ir restauruotos lygiagrečiai, pavyzdžiui, Palangos bažnyčios Madona. „Galutinės išvados susiformavo tik tada, kai nuėmėm tuos keturiolika ar penkiolika užtapymų ir pamatėm, kas yra toji tikroji Madona, nutapyta XVII amžiuje. Lukiškių Madona irgi nėra jokia išimtis, bet išimtis galbūt tokia, kad čia randame dar ankstesnius laikus. Galbūt galima galvoti ir apie penkioliktą amžių, bet galutinių išvadų dar nėra, turime dar metus laiko tyrinėjimams”, – teigia J. Senvaitienė.

Menotyrininkės T. Račiūnaitės teigimu, Lukiškių Dievo Motiną galima lyginti su vadinamąja „Didžiąją Hodegetrija” iš Maskvos Kremliaus Voznesensko vienuolyno, nutapyta 1482 metais ir dabar saugoma Tretjakovo galerijoje Maskvoje. Taip pat ikona lygintina su XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje vidurio Rusijoje vyravusiai Dionisijaus mokyklai priskiriama „Dievo Motina Hodegetrija”, nutapyta penkiolikto amžiaus pabaigoje, dabar saugoma Rostovo Kremliaus muziejuje, bei Dionisijaus mokyklai priskiriama Smolensko Dievo Motina iš Troicos Sergijevo vienuolyno lobyno.

Lukiškių Dievo Motinos ikoną tikimasi baigti restauruoti iki kitų metų Velykų, kai sakralinis kūrinys bus sugrąžintas Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčiai Vilniuje.

Stilius pagal 6 dešimtmečio ikonas

Stilius pagal 6 dešimtmečio ikonas

Ką reiškia būti stiliaus ikona? Turbūt bendrinis ir tiesiausias atsakymas – turėti laikui nepavaldų stilių, o šis, be kita ko, turi atskleisti asmenybės individualumą. Masinis susidomėjimas mada ir žmonių ikonų iškėlimas prasidėjo praėjusio amžiaus viduryje išpopuliarėjus kino filmams. Ne veltui pirmieji sekso simboliai bei stiliaus ikonos yra aktoriai ir aktorės.
Pristatome keturias žymiausias šeštojo dešimtmečio ikonas. Tai labai skirtingos asmenybės, kurių stiliai taip pat skiriasi. Šiandien, šeštojo dešimtmečio madų tendencijų atkartojimo metui, kviečiame „pasirausti“ po šių įžymybių garderobą, tikimės, kad rasite vieną ar kitą derinį sau.

Brigitte Bardot – aktorė, dainininkė, modelis. Būdama aštuoniolikos metų pradėjo filmuotis kino filmuose. Populiarumo šlovė prasidėjo po 1956 metais pasirodžiusio rež. Roger Vadimo filmo „…Ir Dievas sukūrė moterį“ (And God Created Woman), kuriame atliko pagrindinį vaidmenį.
Šios moters stilius visuomet išsiskyrė prancūziška elegancija ir koketiškomis detalėmis. Ji rūpinosi savo kūno linijomis, o tai puikiai matydavosi pagal jos pasirinktus apdarus. Išskirtiniausia detalė – liauną liemenį išryškinantys apdarai, diržai.
B. Bardot nesirinko prabangių drabužių nei detalių, viskas joje dvelkė paprastumu, moteriškumu, o kadangi turėjo išlavintą grožio ir estetikos nuovoką, visada atrodė nepriekaištingai! Jos stilių puikiausiai prieš kelis metus perėmė šiandien žymus modelis – Kate Moss.
Nori būti panaši? Rūpinkis savo figūra, fiziniai pratimai suteikia judesiams elegancijos. Nesivaikyk prabangių etikečių, rinkis paprastus drabužius ir atrodyk žavingai dėvėdama juos savaip.
Pagrindiniai akcentai: pūstus plaukus rišantis juodas kaspinas, aptempti džinsai, jaukūs megztukai, dryžuoti marškinėliai, minimalistinės suknelės bei kreminės spalvos paltukas.

Marilyn Monroe – 50-ųjų sekso simbolis, nors praėjo jau keli dešimtmečiai nuo netikėtos jos mirties, jos grožis, stilius ir asmenybė pavertė ją stiliaus ikona iki pat šių dienų.
Pagrindinis M. Monroe ginklas – moteriškumas. Būtent dėl šio bruožo ji tapo pirmąją vyrų žurnalo „Playboy“ viršelio mergina. Nors šiomis dienomis M. Monroe kūno linijas menančią merginą mes pavadintume apkūnesne, šios moters linijų nebūtų galima įvardinti niekaip kitaip, kaip geidulingomis. Mat ji puikiai mokėjo naudotis savo kūno privalumais. Išryškindavo klubų, liemens linijas, apnuogindavo dekolte.
Nori būti panaši? Niekada nusisagstyk megztukų ir marškinėlių iki pat kaklo, atidenk šią vietą. Jei gali pasidžiaugti apvalainais klubais bei užpakaliuku, įsprausk jį į siaurą aukštesnio liemens sijoną ar kelnes. Taip pat vertėtų atsisakyti laisvų palaidinių – jos gali „pridėti“ tau papildomus 5 kilogramus. Rinkis blizgius aksesuarus, juk deimantai – geriausias moters draugas.
Audrey Hepburn – savo išskirtiniu stiliumi ir bruožais ji praplėtė grožio suvokimą. Didysis perversmas įvyko po 1953 metais pasirodžiusio rež. William Wylerio filmo „Romėniškos atostogos“ (Roman holiday), su kurio sėkme Audrey į Holivudą „atvežė“ europietišką grožio suvokimą, kuriuo ji pati labai domėjosi ir puoselėjo. Žinoma, didelį vaidmenį suvaidino ir jos artimas draugas dizaineris Hubert de Givenchy, tačiau tiksliai nėra aišku, kuris kurį įkvėpė labiau.
Smulkutės, savitų veido bruožų moters pagrindiniai stiliaus akcentai – kruopščiai suimti plaukai, aptemtos kapri kelnės, aptemtos arba žemyn platėjančios suknelės, plati viršutinė aprangos dalis (marškiniai, megstiniai) ir, žinoma, tvirtai apjuostas lėmuo.
Nori būti panaši? Jei dar neturi, metas įsigyti kapri kelnės, žemagrindžius, „baletinius“ batelius derink prie pačios įvairiausios aprangos. Taip pat spintoje turėtų atsirasti užsagstomi vyriški marškiniai, megstiniai su atlenkiama apykakle, paltukas nuo lietaus ir, žinoma, tobulai sukelti viršun plaukai bei rankinė.

Mados ikona Coco Chanel ir vėl atsidūrė kino kūrėjų akiratyje

Mados ikona Coco Chanel ir vėl atsidūrė kino kūrėjų akiratyje

Apie legendinės prancūzų drabužių dizainerės Coco Chanel gyvenimą rašyta ir kine pasakota ne kartą. Tai, kad ji kardinaliai pakeitė moteriško drabužio siluetą, kad nemėgo sekmadienių, kad netroško ištekėti, nėra paslaptis daugeliui. Tačiau, kokia meilė siejo Coco Chanel ir rusų kompozitorių Igorį Stravinskį? Ir kuo ši istorija skiriasi nuo kitų gausaus būrio drabužių dizainerės mylimųjų istorijų? Į tai filme „Coco Chanel ir Igoris Stravinskis“ gilinasi režisierius Jan Kounen. Filmas nuo lapkričio 19 d. rodomas kino teatre „Pasaka“.