Search Results for: "ilgi plaukai"

Jei po žiemos išsausėjo plaukai

Jei po žiemos išsausėjo plaukai

Pastebėjau, kad po žiemos labai išsausėjo plaukai, pradėjo slinkti. Anksčiau jie buvo ilgi ir gražūs, o po šios žiemos jie suplonėjo ir nušiuro. Įtariu, kad tam turėjo įtakos ir tai, kad žiemą buvo egzaminų sesija ir turėjau daug mokytis, netekau keleto kilogramų. Kaip galėčiau atgaivinti plaukus ir susigrąžinti jų blizgesį bei apimtį?

Vilniaus barzdaskučiai: „Barzda apie vyrą pasako daugiau nei drabužiai ar viršugalvio plaukai“ (interviu

Vilniaus barzdaskučiai: „Barzda apie vyrą pasako daugiau nei drabužiai ar viršugalvio plaukai“ (interviu, foto)

Grožio salonai moterims – kasdienybė ir netgi būtinybė. Tuo tarpu kaip dažnai tenka pamatyti specialiai vyrams pritaikytą grožio kampelį? Anksčiau didikai savo išvaizdą patikėdavo profesionalams-patarnautojams, tačiau šiuo metu dažnas vyras pats rūpinasi savo barzda. O Vilniaus senamiestyje jau tris mėnesius gyvuojantis dviejų bendraminčių įkurtas grožio salonas vyrams „Barzdaskučiai“ siūlo savo vyrišką išvaizdą patikėti specialistams – klasikinis kirpimas, barzdos skutimas vienašmeniais peiliukais. Išskirtinės idėjos autoriai dalinasi mintimis apie savo verslą.

44 metų kinės plaukai už ją pačią ilgesni net 0

44 metų kinės plaukai už ją pačią ilgesni net 0,5 metro (foto)

Kol geltonplaukės ilgakasės lietuvaitės vis dažniau atsisako savo ilgų plaukų, Kinijoje gyvenanti Cen Yingyuan, jų neatsisakytų net jei jei ir sumokėtų. 44 metų moteris jau 11 metų nesikerpa plaukų, šiuo metu jos kasos siekia beveik 2-jų metrų ilgį, kai tuo tarpu pačios Cen ūgis yra šiek tiek daugiau nei 1,5 metro. Daugelis mano, kad brandžioms moterims plaukai auga sunkiai ir lėtai, bet tik ne šiai Kinijos gyventojai. Gyventi su tokio ilgio plaukais nėra labai lengva. Jei Cen vaikščiotų nesusikėlusi savo plaukų, jie vilktųsi žeme, o tai tikrai nėra higieniška, be to, išplauti tokius plaukus – nemenkas darbelis, trunkantis maždaug valandą laiko ir prireikia dar pusės dienos, kad išdžiūtų.

„Nusivylusi namų šeimininkė“ atsisveikino su savo plaukais (Foto)

„Nusivylusi namų šeimininkė“ atsisveikino su savo plaukais (Foto)

Teri Hatcher (47) visi serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ gerbėjai pažįsta kaip brunetę ilgais banguotas plaukais.

Ilgiausias liežuvis

Ilgiausias liežuvis, didžiausia burna ir kiti Gineso rekordai

Gineso rekordai fiksuojami visame pasaulyje ir vis daugiau žmonių nori tapti nuo vieninteliu geriausiu, keisčiausiu, labiausiai išsiskiriančiu tam tikroje srityje.

Magiškas pieštukas: vaikinas akimirksniu keičia savo įvaizdį (video)

Magiškas pieštukas: vaikinas akimirksniu keičia savo įvaizdį (video)

Ilgi plaukai, skiauterė, plikė – tai tik keletas variantų, kuriuos išbandė šio video herojus Tomas. „Magiško“ pieštuko pagalba per pusantros minutės jis net kelis kartus radikaliai pakeitė įvaizdį. Šio filmuko autorius Peteris Simonas atskleidžia, jog smagiam video sukurti bei judesiui išgauti prireikė daugiau nei 300 lapų, nemažai laiko ir, be abejo, vaizduotės!

Individualūs stilistės patarimai. Plaukų kirpimas pagal veido formą (79)

Individualūs stilistės patarimai. Plaukų kirpimas pagal veido formą (79)

Koks plaukų kirpimas Jums labiausiai tinka? Koks plaukų dažymas pats geriausias Jūsų veido tipui? Kaip dažyti plaukus? Koks trumpų, ilgų plauku kirpimas Jums tinka? Pristatome plaukų stilistę ir įvaizdžio konsultantę – „Femina Bona“ mokymo centro kirpėjų specialybės dėstytoją Džiuljetą Petrulienę, Laba diena, koks plaukų kirpimas ir spalva man labiausiai tiktų? Plaukų nenorėčiau labai trumpinti. Ačiū.

Lina

Laba diena. Ilgi plaukai puošia merginą, tačiau norint, kad jie atrodytų gražiai, sveikai, reikia įdėti pastangų ir laiko. Jūsų plaukučiams reikia gydymo, nes galiukai pasišiaušę ir atrodo išsausėję. Derėtų juos

pamaitinti plaukų kaukėmis (skirtomis sausiems plaukams), kartais uždėti gydomąją kapsulę ar ampuolę ir kasdien patepti plaukų aliejuku.

Taip jau yra, kad banguoti ,garbanoti plaukai dažnai būna išsausėję. Kirpimą siūlyčiau ilgesnių plaukų, prakarpant per visą plaukų ilgį tolygiai (taip nusikirptų dalis išsausėjusių galiukų). Formuoti drėgnus plaukus (suspaudžiant į bangas) putomis, taip būtų patogiausia prižiurėti garbanotus plaukus.

Rudens – žiemos vaikiškų šukuosenų tendencijos: drąsūs ir nenuobodūs kirpimai (Foto)

Rudens – žiemos vaikiškų šukuosenų tendencijos: drąsūs ir nenuobodūs kirpimai (Foto)

Atėjus šaltesniam metų sezonui, daugelis tėvelių papuošia vaikučių galvytes gražiomis kepurėmis, tačiau mažiau kreipia dėmesį į kirpimus ir šukuosenas.

Juk tiek maži, tiek ir dideli norėtų visą laiką būti gražūs! „Pukio“ kirpyklėlės meistrai – kirpėjai ateinantį sezoną patars, kaip atrodyti stilingai, madingai bei tvarkingai.

Bet kuriuo metų laiku, mergaitėms, ilgų plaukų kirpimai visada išliks populiarumo viršūnėje. Šiais ir ateinančiais metais, reikėtų akcentuoti šukuosenos dinamiškumą- ji turi būti „gyva“ ir „aktyvi“. Dėl to, tiek tiesius, tiek garbanotus plaukus, „Pukis“ drąsina iškarpyti. Tačiau ir trumpų kirpimų nevertėtų atsisakyti, juos šį sezoną rekomenduojama pabrėžti asimetrija: priekyje bei gale, šukuojant juos šelmiškiau. Tokias šukuosenas patartina formuoti vašku, kuris gražiai pašiauš ir suteiks blizgesio plaukučiams.

Šį sezoną, kirpčiai, mergaitėms padės išryškinti privalumus arba paslėpti trūkumus. Kiekviena panelė galės pasirinkti kirpčiukus, tinkančius jos veido formai. Dominuos įstriži, giliai pakarpyti ir visiškai tiesūs, sunkūs bei glotnūs „prancūziški“ kirpčiai.

Norinčioms modeliuoti šukuosenas, „Pukio“ kirpyklėlė siūlo pasirinkti kasdienines šukuosenas, pasižyminčias lengvai krentančiomis bei puriomis garbanomis. Ilgi plaukai turėtų atrodyti lyg būtų pakedenti lengvo, vėsaus, rudeninio vėjelio. Vykstantiems į gimtadienio, darželio ar mokyklos šventes, mūsų meistrai siūlo pasipuošti praėjusio šimtmečio šukuosenomis. Retro stiliaus vakarinės šukuosenos ypač dominuos šį rudenį ir žiemą. Taip pat, nevertėtų pamiršti plaukų aksesuarų – segtukų (kuo daugiau, tuo geriau).

Berniukams, 2011-2012 m. rudens žiemos sezono svarbiausias kriterijus- šukuosena, kuri išryškina žavų, šelmišką berniukų grožį. Žinoma, šukuosenos berniukams ateinantį sezoną neapsiribos tik trumpais kirpimais. Bus labai madingi vidutinio ilgio, garbanoti arba lengvai banguoti plaukai. „Pukio“ kirpyklėlės specialistai mažiesiems pataria trumpus plaukus šukuoti glotniai su žele, akcentuojant tokią šukuoseną įstrižu skyrimu. Ilgesnius, priešingai nei trumpus plaukus, patartina šukuoti kuo natūraliau, šiek tiek pašiaušus pakedenti.

Taip pat mūsų mažiesiems vyriškiams nederėtų pamiršti apie kirpčiukus, kurie, kaip ir praeitą sezoną, išliks mados viršūnėje. Jie padės lengvai ir greitai keisti išvaizdą kasdien, šukuojant juos į vieną ar į kitą pusę, tiesiai arba lengvai pašiaušus.

Kiekvienų metų mada žygiuoja drauge su švara bei estetika. Dėl to, nepamirškime, kad švarūs ir išpuoselėti plaukai, dar labiau paryškins Jūsų vaikučio grožį!

Individualūs stilistės patarimai. Kokia šukuosena man tiktų? (34)

Individualūs stilistės patarimai. Kokia šukuosena man tiktų? (34)

Pristatome plaukų stilistę ir įvaizdžio konsultantę – „Femina Bona“ mokymo centro kirpėjų specialybės dėstytoją Džiuljetą Petrulienę, kuri mūsų skaitytojams patars, kokią šukuoseną Jiems geriau rinktis.

Sveiki, norėčiau sužinoti, kokia plaukų spalva ir kirpimas man tiktų? Esu natūrali blondinė, norėjau pagyvinti spalvą įsidėdama kelias šviesias sruogeles. Šiuo metu esu su kirpčiukais, plaukai beveik iki liemens. Norėjau užsiauginti kirpčiukus ir pasilikti juos ant šono tik ilgesnius, bet daug kas tam nepritarė. Laukiu jusu patarimų.

Greta

Laba diena. Tiesūs kirpčiukai Jums tikrai tinka ir jie dar stilingi. Ilgi plaukai visada puošia moterį, panelę. Galima būtų plaukų galiukus pakirpti ilgėjančiu trikampiu. Taip plaukai optiškai atrodo dar ilgesni, storesni ir stilingesni. Spalvą galima būtų pagyvinti šiltais atspalviais (persiko, cinamono..), nes iš nuotraukos sprendžiant Jūsų spalvos tipas yra pavasaris, kuriam tinka šilti, šviesūs atspalviai. Sėkmės.

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite [email protected]

Psichodelika gražina spalvas

Psichodelika gražina spalvas, rytietiškus ornamentus ir egzotiškus sąskambius

Terminas „psichodelinis“, dažnai asocijuojantis su Amerikos kultūra, pirmą
kart apsireiškė dviejų britų, psichotropinių medžiagų tyrinėtojų susirašinėjime, 6 deš.
pradžioje.

Psichiatras Humphry Osmond, siekdamas apibūdinti patirtus įspūdžius
laiške anglų rašytojui Aldous Huxley’iui pasiūlė terminą psychedelic, susiejęs du
graikiškus žodžius psyche (siela arba protas) ir delein (pasireikšti, aiškėti) ar delos
(aiškus, akivaizdus). Abu klasikai turbūt neįsivaizdavo koks „sparnuotas” taps jų
sumanytas žodis, nusakantis margaspalvę muzikinę kryptį ir persmelkiantis vos ne visą 7
dešimtmečio kultūrą.

Psichodelika – sąmonės pokyčiai ir be psichotropinių medžiagų
1966–1969 m. psichodelinėje eroje viskas buvo įmanoma ir ši muzika be jokių papildomų priemonių iki šiol gali perkelti mus į pakitusią, nuo kasdienės pilkumos išvaduotą sąmonės būseną.

Psichodelinė muzika užgimė greičiausiai ten, Amerikos kontinento vakarų pakrantėje, vėliau keliaudama rytų pusėn, tuo pat metu atvirai ir jautriai pasitikdama Rytus.

Jau 1965-ais visame pasaulyje pradėjo gausėti jaunų, drąsiai eksperimentuojančių grupių bei atlikėjų, įkvėptų Britanijos bigbito ( big beat ) muzikos ir avangardinės kultūros. Formavosi naujas stilius, pramintas „rūgščiuoju“ roku, pagal tuomet legalų psichoaktyvų preparatą LSD .

Šios „saldžiai-rūgščios“ muzikos adeptai garsų pagalba paskelbė naujus siekius, atradimus, kuriuos visų laikų klausytojas gali intuityviai perimti, jei yra pasiruošęs ir imlus.
Užtenka priimti, tiesiog pasinerti į muzikos tėkmę, be jokių papildomų priemonių. Jei ne savo skambesiu, tai pojūčiu, geriausi psichodelinės muzikos kūriniai galėtų būt artimi klasikinių Indijos ragų ar holistinės muzikos klausymui.

Psichodelinis rokas įtakojo daugelį vėlesnių muzikinių krypčių, kaip kad ambient ar new age.

Tuo pačiu, psichodeliką galime suprasti iš vis ir kaip muzikinio mąstymo ar atlikimo būdą, įmanoma tiek roko muzikoje, elektronikoje, tiek džiaze ar net klasikoje.

Ritualinė šamanų muzika – komunikacijai su dvasiniu pasauliu
Šiandien galime leisti sau vartoti šį terminą plačia, gal labiau filosofine prasme.
Mes suvokiame jį kaip šiuolaikinį, tačiau pats fenomenas nėra toksai, jei pažvelgus, kaip tai buvo suvokiama istorijos bėgyje.

Visos senosios kultūros ir civilizacijos žinojo, patyrė ir užfiksavo potyrius, kurie galėtų būt šiandien mūsų pavadinti kaip psichodeliniai – sielai regimi atsivėrimai. Legendose, mituose, padavimuosee atsispindi, kaip įvairios psichoaktyvios priemonės arba dvasiniai pratimai, o kartais ekstremalūs išbandymai buvo naudojami, kad įgauti magines galias, keltis laike-erdvėje, gauti antgamtiškus atsakymus, ar bendra prasme komunikacijai su aukštesniuoju pasauliu, subtiliaisiais planais ar dieviškąja savastimi.

Tokių pasakojimų gausu Azijos legendose, tolimuosiuose Rytuose, o gal ir lietuviškose pasakose. Kaip archetipinį pavyzdį galima paminėti senosios Indijos mitologijoje žinomą stebuklingą viralą – somą, kurią gerdavo dievai, kad tapti nemirtingais. Kraštuose, kur ir šiandien gyvos šamanistinės tradicijos, psichoaktyvios priemonės ar ritualiniai veiksmai naudojami daug maž tais pačiais tikslais: siekiant įgauti pakitusią, transinę sąmonės būseną skirtą komunikacijai su subtilesne, ar pavadinkim platesne tikrove.

Ir jei žvelgsime į muziką tokiame kontekste, ( o ji, kaip ir pats oficialiausias mokslas patvirtins, atsirado šamanistinėje visuomenėje) tai pirmine muzikos paskirtimi buvo sukurti ritualą, padėti šamanui įeiti į transą, ir vėlgi susitelkti komunikacijai su dvasiniu pasauliu. Ir gal būt, vadinamos primityvios tautos net nesuprato, – nejau dar gali būti dar yra ir kitokia muzika? Visa ji buvo ritualinė.

Šiandien plačiai suvokiama bent jau viena dalis – muzika puikiai tinka komunikacijai.

Daugelyje tautų išliko muzikinė tradicija savo forma ar idėja artima ritualinei, bet kitur tai buvo beviltiškai prarasta. Muzika tapo pramogos įrankiu, ar propagandos trimitu, pagal senąjį vadovėlį – „valdančiųjų klasės verge“ ar, pagal šiandieną – komercijos įkaitu.

Ir gal būt niekas kitas taip visuotinai neatgaivino to šamanistinio būgno ir transinio garso sklaidos kaip ankstyvoji psichodelinio roko muzika, kai dainos ir improvizacijos, gal naivios ir nuoširdžios, prieinamos daugeliui, prasiveržė link savo esminės užduoties: tapti dvasinių ieškojimų kelrodžiu ir vedliu. Tai apžavėjo tuomet ir liko įtakinga iki šiol laiks nuo laiko psichodelika apsireiškia, įsiliedama į plačiausias madas, grąžindama spalvas, rytietiškus ornamentus, svajas ir egzotiškus sąskambius, arba lieka pogrindyje. Bet kaip jūros bangos, vis naujos ir tos pat, jaunų muzikantų kartos išgirsta šią muziką, lyg ji būtų įrašyta vakar, tampa įtakoti, ir kuria naujausias jos formas.

Hipių judėjimą įkvėpę garsai
Psichodelinis rokas, žinomas anksčiau terminais „rūgštusis rokas“ ( acid rock ) ar „kosminis rokas“ ( space rock ) buvo nuo pat pradžių hipių judėjimo dalimi. Lietuvoje hipiškas sąjūdis plačiau įsisiūbavo nuo 1970-ųjų, suprantama, būdamas pogrindiniu, bet ir negalėdamas, o ir nenorėdamas pilnai pasislėpti – visiems „akis badantys“ ilgi plaukai, gėlėti marškiniai ar pasakiškai gauti džinsai, pacifizmas bei šypsenos siejosi su laisvumu, siekiu neprisirišti prie sistemos, atsižadėti įprastinio tarybinio miesčioniško gyvenimo būdo. Nors ir represuojamas, hipiškas judėjimas gyvavo, pasireikšdamas neretai ir muzikiniais „seišenais“ – pusiau legaliais koncertais, ar net festivaliais.

Taip pat gyvybingai įsigalėjo „tranzavimas“ – rodos nesibaigiančios hipių ir „hipuojančių“ kelionės, tiesiogine prasme, ne narkotine – šito ir nebuvo daug tuometinėje tarybų Lietuvoje.

Vasarą, Nidoje, pamario pusiasalis, pramintas „haikeriu“ buvo viena iš hipių pamėgtų, svajotojiškų tranzavimo kelionių vieta. Tolimesnių distancijų mėgėjai nuvykdavo iki Talino.

1972-aisiais lyg per stebuklą pasirodė lietuvių kalba išleista Jack’o Kerouac’o knyga „Kelyje“, ir nors ji pasakojo apie pokario bitnikus, nepamainomas, nepritapėlių klasika pripažintas romanas dar labiau užkūrė laisvąją hipišką valią. Tais pačiais metais – Romo Kalantos tragedija ir pasiaukojimas, tapęs tiek hipiško judėjimo katalizatoriumi, tiek, pasiekus kulminaciją – pretekstu oficialios valdžios diktatūrai jį galutinai užsmaugti.

Tačiau tikri hipiai išliko, o roko muzikos atgijimas buvo dar prieš akis.
Psichodelikai pasidavusios muzikos grupės

Kiek psichodelinis rokas buvo lietuviško hipizmo sagos dalimi – sunku spęsti. Ankstyvosios Lietuvos roko grupelės ir kolektyvai kūrėsi įtakojamos tokių gigantų kaip „The Beatles“ ar „The Rolling Stones“, kurie atitinkamai buvo pasižymėję ir esminiais psichodeliniam rokui priskiriamais albumais, kaip „Bitlų“ – „Revolver“, „Magicalal Mystery Tour“ ar „Rolingų“ – „Between the Buttons“ bei „Their Satanic Majesties Request“ .

Tai atsiliepė ir lietuviškų grupių skambesyje. Tačiau ankstyvajame periode nepavyksta užtikti atlikėjų ar grupės tiesiogiai laikančios save psichodelinio roko adeptais. Panašu, kad tai išpuolė jau vėlesnio, 9 dešimtečio grupėms, kaip kad „Dinda Polimantika“.

Nors yra pakankamai įspūdingų kolektyvų ir anksčiau, kaip unikali „Mind’s Disorder“, Vilniuje, susibūrusi jau 1973-aisias, drąsiai eksperimentuojanti ir derinusi savo kūryboje įvairių stilių bei muzikinių srovių įtakas, reik manyt, neišvengiamai ir psichodelinį roką. Taip pat kaip ir bene žinomiausia eksperimentinė grupė „Ir visa kas gražu yra gražu“.

Galima teigti, kad psichodelika dar labiau gyva šių dienų muzikinėse perspektyvose. Kažkuria prasme, dabar jau beveik nėra „grynų“ muzikinių žanrų. Įvairių įtakų, stilių derinimas išlieka ir kaip inovacijos siekis, ir kaip įtakų perkrovos išdava, – šiandien juk turime galimybę pasiekti šimtmečiais kauptą muzikinį palikimą neatsitraukdami nuo kompiuterio.

Gal būt kompiuteris ir pats jau tapo vienu dažniausiu, gal kartais svarbiausiu „folklioriniu“ instrumentu, preparuodamas visus garsus elektroniškai, bet kartu atverdamas erdvę, suteikdamas galimybę ir psichodelikai – sielos regimumui kiekviename kūrybiškame siekyje.
Naujosios kartos grupėms, derinančioms elektroniką, akustinius instrumentus ir atgaivinančioms psichodelinę muzikinę tėkmę galima būtų priskirti prie humoro linkusią „Arklio galią“ ar eksperimentinę „Luumm“, arba grupes, savotiškai integruojančias psichodelines nuotaikas, kaip kad indie stiliaus duetas „The Dominoes“, bei susieta su tais pačiais muzikantais žymioji „Spooky Campfire Stories“, šokiams nesvetimas kolektyvas „Fusedmarc“ ir kiti. Taip pat ir dainuojamosios poezijos atstovas Domantas Razauskas, pamėgęs psichodelinį folk ir įtraukęs tai į savo garsų paletę. Nekalbant apie visą psy trance – elektroninės muzikos ir šokio judėjimą Lietuvoje, kuris lyg bando perkelti bei transformuoti psichodeliką į neramų kosminį, labai jau sudažninto ritmo laikmetį.