Search Results for: "kūno dalys"

Panoraminių nuotraukų nesėkmės: dvigalvės pabaisos ir savarankiškai gyvenančios kūno dalys (foto)

Panoraminių nuotraukų nesėkmės: dvigalvės pabaisos ir savarankiškai gyvenančios kūno dalys (foto)

Jei kada teko bandyti sukurti gražią panoraminę nuotrauką, turbūt pastebėjote, jog tam reikia susikaupimo ir gana statiško vaizdo. Visgi bandant įamžinti judančius objektus irgi šis tas įdomaus išeina. Ypač, jei jums patinka kadruose užfiksuoti dvigalves, trikojes pabaisas ar, sakykime, savarankišką gyvenimą pradėjusias kojas, kurios nusprendė pasisupti ant sūpynių. Taigi, jūsų dėmesiui – linksmos panoramunių nuotraukų nesėkmės!

Panoraminių nuotraukų nesėkmės: dvigalvės pabaisos ir savarankiškai gyvenančios kūno dalys (II dalis

Panoraminių nuotraukų nesėkmės: dvigalvės pabaisos ir savarankiškai gyvenančios kūno dalys (II dalis, foto)

Jei kada teko bandyti sukurti gražią panoraminę nuotrauką, turbūt pastebėjote, jog tam reikia susikaupimo ir gana statiško vaizdo. Visgi bandant įamžinti judančius objektus irgi šis tas įdomaus išeina. Ypač, jei jums patinka kadruose užfiksuoti dvigalves, pabaisas, keistus gyvūnus ar, sakykime, savarankišką gyvenimą pradėjusias kojas. Taigi, jūsų dėmesiui – linksmos panoraminių nuotraukų nesėkmės! Taip pat kviečiame peržvelgti ir pirmąją dalį.

Unikali paroda atidengia nematomą žmogaus kūno pasaulį (Foto)

Unikali paroda atidengia nematomą žmogaus kūno pasaulį (Foto)

Geriau pažinti savo kūno anatominę sandarą ir pažvelgti, kas slypi po žmogaus oda, kviečia pirmą kartą į Lietuvą atkeliavusi paroda „Žmogaus kūnas” („The Human Body Exhibition”).

Kruopščiai ir šiuolaikiškai parengta, milijonus lankytojų pritraukianti paroda atidaroma vasario 17 dieną sostinės prekybos centre „Panorama” ir veiks tris mėnesius.

Kelis šimtus eksponatų ir svarbiausias anatomines žmogaus kūno sistemas pristatanti paroda trimačiu žvilgsniu leidžia pažvelgti į žmogaus kūną ir į tą sudėtingą pasaulį, kurį dengia mūsų oda.

Pasak šiuolaikiškai parengtos parodos organizatorių, ekspozicija yra skirta mokyti pažinti savo kūno sandarą ir skatinti žmones rinktis tinkamą gyvenseną, kad mūsų kūnas kuo ilgiau išliktų sveikas ir funkcionalus.

Paroda siekta kuo tiksliau parodyti žmonėms visas pagrindines kūno sistemas ir jų funkcijas, skatinti rūpintis sveikata, atskleisti tikrąjį žmogaus kūno stebuklą. Teigiama, kad paroda gali būti įdomi ne tiek anatomiją ir žmogaus fiziologiją studijuojantiems, bet kaip tik nieko bendra su medicina neturintiems žmonėms, jaunimui, moksleiviams.

Atskirose patalpose pristatomos devynios eksponatų grupės, papildomos interaktyviomis priemonėmis. Ekspozicijoje galima pamatyti ne tik specialiai preparuotus mirusių žmonių kūnus, skeletus ir organus, bet ir nuotraukas bei vaizdo siužetus monitoriuose apie tai, kaip funkcionuoja mūsų organizmas ir atskiros jo dalys.

Paroda suskirstyta pagal žmogaus kūno sistemas: kaulų, raumenų, nervų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, reprodukcijos, vaisiaus vystymosi ir kt. Kiekvienas eksponuojamas žmogaus kūno pavyzdys paruoštas sudėtingu procesu, vadinamu „plastinacija”, kuris visam kūnui paruošti eksponuoti trunka apie metus. Plastinavimo proceso metu kūnas laboratorijose būna išsausinamas vis didėjančios koncentracijos etilo spiritu, maišomas su acetonu ir vakuume sutvirtinamas acetone tirpstančiu silikonu. Toks preparuotas kūnas išsilaiko apie dešimt metų, o vėliau yra kremuojamas.

Lankytojai galės palyginti sveikus plaučius su plaučiais, kuriuos pažeidė rūkymas ar užteršta miesto aplinka, pamatyti sunkių ligų pažeistus organus, susipažinti su vyro ir moters skeleto skirtumais, iš arti apžiūrėti žmogaus širdį, smegenis, stuburą, o žmogaus stuburo slankstelį palyginti su milžinišku banginio stuburo slanksteliu.

Spausdintoje vaizdinėje medžiagoje pateikiama ir daugiau įdomybių, pavyzdžiui, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, bene sudėtingiausios – plaštakas ir pėdas sudarančios kaulų, nervų ir raumenų sistemos. Nedaug kas žino, kad žmogaus galvos smegenys, sudarančios tik labai nedidelę kūno dalį, sunaudoja net penktadalį viso gaunamo deguonies, be to, jas esą sunkiausia paruošti eksponavimui. Tikras stebuklas yra žmogaus širdis – yra apskaičiuota, kad per visą gyvenimą pro širdį prateka per 133 mln. litrų kraujo ir šio kiekio pakaktų užpildyti tris supertanklaivius. Be to, žmogaus širdis per gyvenimą susitraukia 2,6 mlrd. kartų.

Parodos išvadose pateikiami svarbiausi sveikos gyvensenos principai, vienas iš jų – žmogui gyvybiškai būtinas juokas, kuris mažina kraujospūdį ir stiprina imuninę sistemą. „Elkitės kaip šešiamečiai vaikai – jie juokiasi vidutiniškai 300 kartų per dieną, o suaugusieji juokiasi tik 17 kartų per dieną”, – apskaičiavo parodos rengėjai. Taip pat jie siūlo nevengti fizinio aktyvumo ir išmokti atsipalaiduoti, mat stresas sukelia arba komplikuoja apie 90 proc. visų ligų.

Parodos organizatoriai pasirūpino, kad ekspozicijoje būtų laikomasi pagarbos žmogaus kūnui – nebūtų fotografuojama, neskambėtų mobilieji telefonai, nebūtų liečiami eksponatai.

Paroda „Žmogaus kūnas” Vilniuje veiks iki gegužės 17 dienos.

Neįtikėtini pokyčiai: iš eilinės apvalutės – į „Olialia“ pupytę (foto)

Neįtikėtini pokyčiai: iš eilinės apvalutės – į „Olialia“ pupytę (foto)

Na, gerai, gerai – ši mergina netapo „Olialia“ pupyte, bet vienintelė to priežastis – ji gyvena ne Lietuvoje ir apie jas nieko negirdėjo. 23-ejų metų švedė, seniau nepasižymėjusiu ypatingu grožiu ir turėjusi ne vieną papildomą kilogramą, dabar laisvai gali pretenduoti į daugelio vyrų svajonių moterį (na, bent jau išvaizdos prasme). Grožio temų tinklaraštininkė, prisistatanti Jelly Devote, kadaise nusprendė nebebūti pilka pelyte ir itin susirūpino savo kūno linijomis – sportas tapo jos kasdienybe. Rezultatai akivaizdūs! Beje, kai kurios padidėjusios kūno dalys byloja ir apie plastikos chirurgų įsikišimą, visgi dėl to jos pasiekimai bei valia nublankti neturėtų.

Tėtis

Tėtis, iš maisto kuriantis animacinius herojus savo vaikams (foto)

Septynmečio Oskaro tėtis buvo sujaudintas, kuomet jo sūnus su malonumu ėmė valgyti daržoves. Svarbu paminėti, kad tos daržovės buvo Kempiniuko Plačiakelnio kūno dalys.

Krematoriume pradedamos pažintinės ekskursijos

Krematoriume pradedamos pažintinės ekskursijos

Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje (buvęs Pramonės parkas) veikiančiame vieninteliame Lietuvoje krematoriume pradėtos organizuoti ekskursijos – Atvirų durų dienos – norintiems susipažinti su jo veikla. Ekskursijos vyksta šeštadieniais, nuo 12 val.

„Nuo veiklos pradžios sulaukiame tiek pavienių asmenų, tiek įvairių organizacijų prašymų leisti apžiūrėti krematoriumą, ir tai suprantama – pasaulyje įprastas laidojimo būdas kremuojant pas mus žengia pirmuosius žingsnius, dar tik randasi naujos tradicijos, – sako krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas. – Todėl nutarėme rengti ekskursijas, kurių metu mūsų darbuotojai išsamiai supažindintų lankytojus su čia vykstančiais procesais, atsakytų į visus klausimus“.

Jo teigimu, kitose šalyse ekskursijos į krematoriumus rengiamos nuolat, net ir mokyklinio amžiaus vaikams. „Tokios ekskursijos griauna išankstines nuostatas ir iš įvairių nuogirdų susidariusius mitus apie kremavimą, nes žmogaus psichologijos savybė – bijoti visko, ko nepažįsta, – pastebi V. Labanauskas. – Šį dėsnį patvirtina ir atlydėjusiųjų kremuoti artimųjų palaikus reakcija: atvykę su pagarbia baime, tačiau pamatę krematoriumo aplinką ir net galėdami stebėti kompiuterio monitoriuje arba pro technologinį apžvalgos langelį visą kremavimo procesą nuo palaikų įkėlimo į deginimo įrenginį iki kremavimo pabaigos, lieka nustebinti šio laidojimo būdo estetikos, teigia patyrę šviesesnių emocijų nei laidodami kūną į žemę“.

Ekskursijoms formuojamos iki 20 žmonių grupės. Tai, anot V. Labanausko, yra optimalus skaičius, kad būtų galima lankytojus saugiai vedžioti po patalpas ir kad jie visi girdėtų ekskursiją vedantį darbuotoją. Valandos trukmės ekskursijos metu supažindinama, kaip vyksta kremavimo procesas bei su juo susijusios paslaugos – nuo atsisveikinimo salių iki kremuotų palaikų pelenų supylimo į kapsulę. Ekskursijos pabaigoje į lankytojų klausimus atsakoma krematoriume esančioje poilsio zonoje.

Pirmieji su krematoriumo veikla susipažino kėdainiečiai, vėliau – kauniečiai. „Neatsitiktinai pakvietėme Kauno gyventojus atskirai – istoriškai pirmasis ir vienintelis Lietuvos krematoriumas buvo pastatytas Laikinojoje sostinėje 1936 m., Kauno medicinos universitete, – pasakoja V. Labanauskas. – Jame buvo deginamos studentų mokymui naudotos neatpažintų mirusiųjų kūno dalys“. Pasak „K2 LT“ vadovo, tarpukario krematoriumas buvo ypač populiarus inteligentijos tarpe: garsūs to meto menininkai ir mokslininkai pageidavo, jog po mirties jų kūnus sudegintų čia. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anatomijos instituto muziejuje iki šiol saugoma skulptoriaus Petro Rimšos sukurta urna, skirta gydytojo, žinomo visuomenės veikėjo Liudo Vaineikio palaikų pelenams.

Penktą mėnesį Kėdainiuose veikiančiame vieninteliame Lietuvoje krematoriume jau kremuota apie 480 palaikų, poreikis tokiu būdu išlydėti artimuosius Anapilin auga. Žmonės vertina galimybę po mirties kremuotis gimtinėje, juo labiau, kad šalies centre esantį krematoriumą patogu pasiekti iš bet kurio Lietuvos krašto. Kremaciją renkasi norintieji atsisveikinti su mirusiuoju estetiškai, sumažinti laidojimo išlaidas, turėti galimybę transportuoti urną, taip pat – būti draugiškais aplinkai.

Išankstinė registracija į ekskursijas krematoriume – telefonais 8 347 55560, 8 613 30996, arba el. paštu [email protected] Daugiau informacijos www.krematoriumai.lt

7 tikrojo seksualumo požymiai arba ypatumai

7 tikrojo seksualumo požymiai arba ypatumai

Juk tikrasis seksualumas – tai kur kas daugiau, nei fiziniai parametrai, kūno formos ir panašiai. Tikrasis seksualumas – tai daugiau nei stilius, apranga, laikysena ir akivaizdus (trumpai sakant) puošnumas. Seksualumas – tai tikrai daugiau nei atidengtos ir uždengtos odos santykis, populiarinamas visais įmanomais būdais.

Ne svarstyklės sprendžia

Ne svarstyklės sprendžia, ar moteris seksuali

Pasaulio seksologai teigia, kad į juos vis dažniau kreipiasi žiniasklaidos bei reklamos štampų gniuždomos moterys, kurių seksualinis gyvenimas išgyvena ne pačius geriausiu laikus. Šios moterys, kaip jos pačios mano, neatitinka grožio kanonų, nebepasitiki savimi, nuolat save kritikuoja.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie svorį

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie svorį, antstvorį ir jo metimą…

O taip, nors kalendorinė žiema dar nesibaigė, vis dažniau už lango šviečianti saulė primena apie artėjantį pavasarį. Ir, nors turbūt visi spėjome pasiilgti šilumos, bent jau dalis dailiosios lyties atstovių su nerimu žvelgia į veidrodį, apžiūrinėdamos jaukių, tingių vakarų paliktas „dovanėles“. Taip, jūs teisūs, šiandien pristatysime keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie svorį, antsvorį ir jo metimą!

Pūvantys gyvi žmonės arba siaubinga narkotikų žala (foto

Pūvantys gyvi žmonės arba siaubinga narkotikų žala (foto, N-18)

„Krokodilas“ – kone baisiausias narkotikas pasaulyje, savo daroma žala žmogui pralenkiantis net heroiną. Ne taip jau ir seniai Meksikoje gydytojams buvo pristatyta mergina su pūvančiais lytiniais organais. Plėštinės žaizdos genitalijose, pasak jos, atsirado būtent nuo šio mėsėdžiu praminto narkotiko. Iki siaubingos infekcijos ji du mėnesius leidosi „krokodilą“ – kodeino tablečių ir buitinės chemijos mišinį, kurio ji įsigydavo tiesiog gatvėje.