Search Results for: "kūno masės indeksas"

Vyriausybė turėtų uždrausti publikuoti liesų manekenių

Vyriausybė turėtų uždrausti publikuoti liesų manekenių

Atlikus 3 tūkst. moterų Didžiojoje Britanijoje ir Europoje tyrimą, paaiškėjo, jog 90 proc. anoreksijos atvejų susiję su įtaka, kurią daro jų amžiaus moterų išvaizda ir svoris. Pasak ekspertų, mitybos sutrikimai yra liga, susijusi su socialine ir kultūrine įtaka, praneša „telegraph.co.uk”.

Londono ekonomikos mokyklos specialistai teigia, jog pernelyg liesų manekenių nuotraukų žurnaluose apribojimas padėtų sumažinti spaudimą moterims būti labai lieknoms.

Pranešime, kuris bus išspausdintas žurnale „Economia”, Londono ekonomikos mokyklos ekonomistė dr. Džoana Kosta-Font (Joan Costa-Font) teigė, jog „vyriausybės įsikišimas būtų pateisintas, siekiant užkirsti kelią mitybos sutrikimų plitimui”.

Mokslininkai nustatė, jog liesiausios moterys yra Austrijoje, kurių kūno masės indeksas (KMI) yra 23,67, tuo tarpu Europos lygiu KMI siekia 25.

Tarp jaunuolių žemiausias KMI – 21,4 – yra Italijoje.

Šiose dviejose šalyse taip pat fiksuojamas didžiausias anoreksijos atvejų skaičius.

Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje KMI – 25,98 – didžiausias iš 17 šalių, kurios buvo įtrauktos į tyrimą.

Kokia yra sveika mityba?

Kokia yra sveika mityba?

Sveika mityba yra vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų. Visuomenės sveikatos specialistai primena apie sveikos mitybos reikšmę ir pagrindines sveikos mitybos taisykles.

Vietoj dietos – maitinimosi režimas visam gyvenimui

Vietoj dietos – maitinimosi režimas visam gyvenimui

„Kodėl taip nutinka, kad mums nepakanka sveikos mitybos principų ir prireikia griežtų ar mažo kaloringumo dietų?“, – retoriškai klausia medicinos mokslų daktarė ir gydytoja dietologė Edita Gavelienė, pasiteiravus apie dietų poveikį sveikatai. Jai antrina ir „BENU“ vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė, teigianti, kad sveikam žmogui dietos nereikalingos. Su šiomis specialistėmis kalbame, kaip rasti tinkamiausią maitinimosi būdą pertekliniame informacijos sraute, kuriame neišvengiamai susiduriame ir su neracionaliais patarimais ar įsisenėjusiais mitais.

Patarimai neturintiems laiko svorio metimui

Patarimai neturintiems laiko svorio metimui

Statistika rodo, kad antsvorį turintys 25–30 metų žmonės miršta 12 kartų dažniau nei jo neturintys, 45–50 metų moterys su antsvoriu rizikuoja susirgti ateroskleroze, o vyrams ši liga diagnozuojama dar jaunesniame amžiuje. Ir tai tik kelios liūdnos pasekmės, kurios gresia laiku nesusirūpinus savo augančiu svoriu.

Neįtikėtini pokyčiai: projekto „The Biggest Loser” nugalėtoja numetė per daug svorio? (foto)

Neįtikėtini pokyčiai: projekto „The Biggest Loser” nugalėtoja numetė per daug svorio? (foto)

Turbūt daugeliui teko girdėti apie amerikiečių televizijos projektą „The Biggest Loser” (taip, turėjome ir lietuvišką jo variantą), kuriame stipriai apkūnūs žmonės kelis mėnesius varžosi dėl 250 tūkstančių dolerių prizo ir nugalėtojo titulo.

Mergina neteko pusės svorio po to

Mergina neteko pusės svorio po to, kai pasibjaurėjo savo nuotrauka „Facebook’e“ (foto)

Pasirodo, kartais „Facebook’e“ įkeltos nuotraukos gali daryti stebuklus. Tiksliau – įkvėpti dideliems pokyčiams. Taip nutiko Nicolai McKay, kuri, šiame socialiniame tinkle išvydusi vieną savo nuotrauką, ryžosi keisti gyvenimo būdą ir neteko kone pusės savo svorio.

Neprarykite: 6 ignoruotini sveikatos mitai

Neprarykite: 6 ignoruotini sveikatos mitai

Esa­me nuo­lat bom­bar­duo­ja­mi svei­ka­tos pa­ta­ri­mais, ta­čiau ne vi­si jie pa­rem­ti tvir­tais moks­li­niais duo­me­ni­mis. New Scientist iš­sklai­do še­šis pa­pli­tu­sius mi­tus.

Antsvoris gali trikdyti smegenų veiklą

Antsvoris gali trikdyti smegenų veiklą

Netinkama mityba ir didelis antsvoris neigiamai veikia pilkąsias ląsteles. Mokslininkai įrodė, kad sulaukus vyresnio amžiaus sulėtėja nutukusių žmonių smegenų veikla.