Search Results for: "ka veikti"

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Varšuvoje yra ką veikti! (Foto)

Savaitgalio kaimyninės Lenkijos sostinėje gali ir nepakakti. Net ir tuo atveju, jei užsimanysite pasivaikščioti tik po senamiestį ir atsipūsti miesto parkuose bei skveruose.

Pristatome tik dalį to, kur jums siūlo apsilankyti Varšuvos turizmo biuras.
Šviečiančių ir muzikuojančių fontanų parkas (Multimedialny Park Fontann)

Pilies pašonėje, netoli senamiesčio, fontanas įkurtas tik šiemet, tačiau savo grožiu prilygsta garsiausiems pasaulio fontanams Barselonoje (Ispanija), Las Vegase (JAV) ir Osakoje (Japonija).

Pro 367 kiaurymes fontanas per 1 minutę iššauna 30 tūkstančių litrų vandens ir yra apšviestas 300 LED reflektorių. Šviesos lazerių spektaklius čia lydi klaiskinė ir pop muzika. Tarp jų – ir Frederiko Šopeno bei Lady Gaga kūriniai.

Dviejų parko fontanų „Vandens – šviesos – muzikos“ šou galite išvysti kiekvieną penktadienį ir šeštadienį šiltuoju metų periodu. Gegužės ir rugsėjo mėnesiais šou prasideda 21.00 val., o birželį, liepą ir rugpjūtį – 21.30 val.
Varšuvos Praga (Warszawska Praga)

Istorinė Varšuvos širdis – Praga – garsėja menu. 2006-aisiais šioje miesto dalyje išdygo amžinai grosianti tautiškos muzikos grupė. Penketas muzikantų miestelėnams ir turistams primena apie neatsiejamą miesto kiemelių komponentą – muziką. Prie paminklo esantys suoliukai tiesiog „prašosi“ prisėsti.

ageidaujate kokio seniai girdėto gabalo? O gal tarpukario muzikos? Bus! Tereikia iš vietinę SIM kortelę naudojančio mobiliojo telefono numeriu 7141 išsiųsti žinutę su tekstu KAPELA ir pageidaujamo kūrinio numeriu. Visas jų šimpukas išvardintas ant būgno.

Ir tai dar ne viskas Pragoje. Pramoniniai pastatai čia virto meno studijomis, teatrais ar pramogų klubais. Ząbkowska ir Lapkričio 11-osios (11 Listopada) gatvės džiugina ir dabar – net ir po pasaulinių karų joje išsaugotas praeities autentiškumas.
Frederiko Šopeno keliais (Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem)

Lenkų pianistas ir kompozitorius yra bene garsiausias Varšuvos gyventojas. Šiame mieste jis praleido pirmuosius 20 savo gyvenimo metų. Per šį laikotarpį Fryderyk Franciszek Chopin studijavo muziką ir net spėjo išgarsėti.

Eidami Lenkijos sostinės gatvėmis pamatysite ne vieną pastatą, kuriame jis lankėsi ar buvo apsistojęs. Jei tingite bastytis, keliaukite tiesiai į muziejų, esantį Ostrogskių rūmuose (pałac Zamoyskich, Okólnik g. 1).

50 kilometrų į vakarus nuo sostinės yra F. Šopeno gimtinė – Żelazowa Wola kaimelis, kurioje jis praleido vos kelis mėnesius. Čia taip pat veikia muziejus (Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Żelazowa Wola 15).
Senamiestis (Stare Miasto)

Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis leis jums pailsėti nuo miesto centro šurmulio. Siauri skersgatviai ir jaukių kavinių apsuptos aikštės leis pasinerti į amžių istoriją. Vasarą ir senamiestyje ir naujamiestyje nuolat girdisi muzika, vyksta teatro spektaklių pasirodymai, po atviru dangumi veikia meno galerijos.

Nepamirškite apsilankyti ar bent praeiti Karalių rūmų, Zigmanto Vazos kolonos, Sapiegų rūmų, Pacų rūmų, Graikų ortodoksų bažnyčios, Šv. Jono Krikštytojo Katedros, Račinskių rūmų, Šv. Martino, Jėzuitų, Šv. Dvasios, Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo, Šv. Pranciškaus Asyžiečio, Šv. Kazimiero, Šv. Inocento bažnyčių, Kanauninkų skvero, Senosios ir Naujojo miesto turgaus aikščių, paminklo Varšuvos simboliui Undinei, Istorijos muziejaus, paminklo Varšuvos sukilimui, Keturių vėjų rūmų, gynybinės sienos ir Barbakano, Aukščiausiojo teismo pastato, Krasinskių, Muodzejovskių, Branickių rūmų, Colegium Nobilium, Varšuvos arkyviskupijos namų, Krokuvos vyskupijos rūmų, 1794 m. Kosciuškos sukilimo herojaus Jano Kilińskio paminklo, Nobelio premijos laureatės Marijos Sklodovskos-Kiuri muziejaus, Mažojo kareivėlio statulos.

Taip pat atodangos buvusiame viduramžių laikų sąvartyne Góra Gnojna, kuriame dabar veikia skulptūrų parkas. Pasivaikščiojimas akmeniniais senamiesčio laiptais taip pat išliks atmintyje.
Vandens rūmai ir karališkasis parkas (Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie)

Nuostabus parko ir rūmų kompleksas įvardijamas kaip vienas gražiausių Europoje. Pastatytus 17 amžiuje rūmus supa unikalus kraštovaizdis. Šis architektūros paminklas iškilo Abiejų Tautų Respublikos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio – paskutinio bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės valdovo – dėka. Tuo metu rūmai tarnavo kaip vasaros rezidencija ir garsėjo kaip ketvirtadienio vakarienių vieta.
Povonzkų kapinės (Cmentarz Powązkowski)

Varšuvos senamiesčio Volios (Wola) rajone esančios kapinės užima 43 ha. Palyginkite su Vatikano miestu – 44 ha. Kapinėse laidota nuo 1792 metų. Čia ilsisi daugybė garsių asmenų, o jų paminklai – unikalūs mažosios architektūros šedevrai.
Vilanovo rūmai ir parkas (Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie)

Tuometinis Varšuvos priemiestis Vilanovas buvo Lenkijos karalių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Jono III Sobieskio ir Augusto II bei aristokratijos vasaros rezidencija. Tai puikus Europos baroko pavyzdys. Rūmus supaitališko baroko stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas. Šiuo metu Vilanovas tarnauja kaip svarbių kultūros renginių ir koncertų vieta. Buvusiose arklidėse veikia Plakatų muziejus.
Kultūros ir mokslo rūmai (Pałac Kultury i Nauki)

pastatas iškilęs 1955 metais kaip „tarybinių žmonių dovana“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Rūmuose įsikūrę teatrai, muziejai, kino ir koncertų salė. Iš 31-ojo pastato aukšto atsiveria nuostabi Lenkijos sostinės panorama.
Varšuvos sukilimo muziejus (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Minint 60-ąsias Varšuvos sukilimo metines ir visiems kovojusiems ir žuvusiems už šalies nepriklausomybę atminti, 2004 m. atidarytas šiuos įvykius įamžinęs muziejus. Lankytojus buvusiame tramvajaus elektros stoties patalpose įrengti interaktyvūs ekranai, rodoma vaizdo ir grafinė medžiaga.
Nacionalinis muziejus (Muzeum Narodowe)

Šiame muziejuje sukaupta turtinga eksponatų kolekcija – nuo antikos iki moderniųjų laikų. Pastatas iškilo tarpukario laikotarpiu. Antrojo Pasaulinio karo metais čia slapta saugoti Karališkosios pilies lobiai. Šiuo metu muziejuje lankytojams pristatomos ne tik nuolatinės, bet ir kilnojamos parodos iš viso pasaulio. Muziejaus kieme pristatoma Lenkijos kariuomenės muziejaus paroda.
Koperniko mokslo centras (Centrum Nauki Kopernik)

Tai bene naujausias pramogų centras Varšuvoje, duris atvėręs vos praėjusių metų lapkritį. Centro misija – kelti lankytojų žingeidumą, padėti geriau pažinti pasaulį. Čia galima atlikti įvairius bandymus ir pagaliau suprasti, dėl kokių priežasčių kyla vienas ar kitas gamtos reiškinys. Lankytojų čia laukia šimtai atrakcijų, tarp kurių poemų kūrimo mašina, žemės drebėjimo simuliatorius, viesulas ir skraidantis kilimas. Mokslo centras įsikūręs Wybrzeże Kościuszkowskie g. 20.
Varšuvos zoologijos sodas (Warszawski Ogród Zoologiczny)

Įkurtas dar tarpukariu, 1928 metais. Dabar sode gyvena keli tūkstančiai gyvūnų. Norint pamatyti rudąsias meškas meškas, net nebūtina užsukti į patį Zoologijos sodą. Jis įkurdintos gerai praeiviams matomoje vietoje šalia Solidarumo alėjos. Zoologijos sodas yra Ratuszowa g. 1/3.
Varšuvos universiteto biblioteka (Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego)

Pastato fasadas kiek primena atverstą knygą ir yra vienas iš įdomiausių šiuolaikinės architektūros sprendimų Lenkijos sostinėje. Po ant pastato stogo įrengtą sodą galima pasivaikščioti bet kuriam.
Sunku išsirinkti?

Visada padės Varšuvos turizmo biuras, turintis specialių pasiūlymų vaikams, parkų ir gėlynų mylėtojams, norintiems pakeliauti Frederiko Šopeno maršrutu. Čia taip pat rasite įvairiausių renginių tvarkaraštį.

2016 metais Varšuva taps Europos kultūros sostine.
Parengė Nerijus Drochneris
Nuotraukos: WarsawTour.pl

Laisvalaikis Austrijos kalnuose: kokius kurortus rinktis ir ką veikti nulipus nuo slidžių?

Laisvalaikis Austrijos kalnuose: kokius kurortus rinktis ir ką veikti nulipus nuo slidžių?

Nors pastaruoju metu vis daugiau slidininkų išbando iš Veronos oro uosto pasiekiamas Italijos Dolomitines Alpes, vis dėlto populiariausia slidinėjimo kryptis tarp poilsiautojų iš Lietuvos išlieka Austrija. Pačiame jos centre esantys Zalcburgo žemės kalnų kurortai aktyvaus sporto mėgėjus vilioja ne tik gerai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra, bet ir alternatyviomis pramogomis.

Pasidaryk pats arba ką veikti su senais megztiniais (foto)

Pasidaryk pats arba ką veikti su senais megztiniais (foto)

Kol pasaulis vis dar siūbuojasi ant perdirbimo idėjų, o mada net nežada apleisti šios krypties, siūlome originalių pavyzdžių, kaip stilingai atrodyti su pabodusiu megztiniu.

Ką veikti žiemą Lietuvoje?

Ką veikti žiemą Lietuvoje?

Jei žiema jums nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų apsikabinus šildytuvą, tuomet pats laikas susiruošti pasidžiaugti geru oru ir sutvarkytais drastiniais.

Ką veikti lyjant lietui?

Ką veikti lyjant lietui?

Lietuviška vasara toli gražu ne visada lepina mus geru oru ir saulėtomis dienomis. Deja, ne taip jau retai visus planus pagulėti prie ežero ar pauogauti miške sugadina lietus. Tačiau yra daugybė dalykų, kuriuos galima nuveikti ir per lietų!

Ką veikti Rugsėjo 1-ąją? Renginių gidas

Ką veikti Rugsėjo 1-ąją? Renginių gidas

Rugsėjo 1-ąją nei vienas moksleivis ar studentas nelinkęs per ilgai užsibūti mokslo įstaigoje. Siūlome nesėdėti namie, o turiningai praleisti Mokslo ir žinių šventę bei Naujųjų mokslo metų pradžią.

7 idėjos

7 idėjos, ką veikti Šiauliuose

Saulės mieste ir saulė šviečia skaisčiau ir nuotaika geresnė, o kai turi galimybę paįvairinti laisvą popietę ar savaitgalį, nori čia grįšti vėl ir vėl…
Šios dovanų konsultantų Tado ir Justinos idėjos – tai puiki galimybė padovanoti įsimintiną laisvalaikį Šiauliečiams ir miesto svečiams.

1.Būtina aplankyti žinomiausias Šiaulių mieto vietas:
Ch. Frenkelio rūmus – vienintelį Šiauliuose ir viena iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. secesijos stiliaus pastatų.

Tankiai kryžiais nustatytą ir intensyviai lietuvių lankomą kryžių kalną.

Ilgasis Joninių savaitgalis. Ką veikti?

Ilgasis Joninių savaitgalis. Ką veikti?

Išsikovojome, kad Joninės būtų nedarbo diena, tad ir atšvęskime kaip pridera. Ateinantį ilgąjį savaitgalį veikti tikrai bus ką. Nuo tris paras vyksiančių muzikos festivalių iki tradicinės Rasos šventės su laužais ir vainikais…

Svarbiausia nelikti mieste, geriau atiduokime duoklę uodams. Taigi išvykstame:

Naktys palapinėje

Festivalis „Fire“ –
Festivalis „Kilkim žaibu“
Festivalis „Manifestas“

Savaitgalis prie jūros
Trijų dienų vakarėlis „Ice ice Jager“

Tradicinė Rasos šventė

Joninės Kernavėje –
Joninės Palangoje –

Pasilikusiems mieste

Tango Joninės

Ką veikti viename geriausių Europos kurortų – Druskininkuose?

Ką veikti viename geriausių Europos kurortų – Druskininkuose?

Nuo rudens iki pavasario Druskininkų kurortas pastebimai atgyja. Daugiau žmonių, ypač užsieniečių, ilgesniam laikui atvyksta pailsėti ir gerai praleisti laiką, o lietuviai mėgaujasi kurorte organizuojamais netradiciniais renginiais ir dar neaplankytomis vietomis.

Savo žaliais pušynais, vandens telkiniais ir jaukia bei gaivia aplinka traukiantis miestelis žavi visus. Todėl šiandien Laikas.lt dovanų konsultantai Justina ir Tadas dalinasi idėjomis, ką reikėtų aplankyti Druskininkuose – vasaros savaitgalių sostinėje.
1. Druskininkų gydyklos

Čia galite paragauti tikro mineralinio vandens ir atsipalaiduoti ant čia pat esančių krėslų. Tai pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga, pastatyta ant mineralinių šaltinių, todėl procedūroms naudojamas mineralinis vanduo į gydyklą patenka tiesiai iš gręžinių (gylis apie 300 metrų).
2. Dviračių takai

„Žilbino takas“ (maršruto ilgis: 6 km, 8 km, 10 km, o trukmė: 2–3 val., 5 val.) ir „Žvaigždžių orbita“ (maršruto ilgis: 9 km, 12 km, 24 km, o trukmė: 2–4 val., 6 val.).
3. Druskininkų vandens parkas

Čia laiką su visa šeima praleisite smagiausiai.
4. Grūto parkas

Sovietinių skulptūrų ekspozicija, bibioteka ir muziejus, sovietinių patiekalų kavinė, mini zoologijos sodas, vaikų žaidimų aikštelė.
5. Grožio šaltinis

Daugelis su buteliukais patraukia prie versmės, iš akmeninio bareljefo trykštančios šalia Nemuno. Juo siūloma nusiprausti veidą – tai suteikia grožio ir atjaunina.
6. A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Čia 30 metų gyvena ir kuria tautodailininkas, medžio drožėjas Antanas Česnulis. Svečius sutinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią.

7. Miško muziejus „Girios aidas“

Jame veikia žvėrių ir paukščių ekspozicijos. Ąžuolo drevėse slepiasi raganos, nykštukai, kiti pasakų personažai, skamba paukščių balsai ir miško ošimas. Šis muziejus puikiai tiks vaikų ekskursijoms ir nedidelėms šeimos išvykoms.
8. Ištroškusiems ekstremalių pojūčių naujas iššūkis – skrydis per Nemuną!

9. Smagiai praleisti laiką galite ir „Grand SPA Lietuva“ vandens parke

Išbandykite skirtingas pirtis, baseinus bei „Saulės pievelę“ – tikro smėlio paplūdimį!
10. O kur dar Eglės tvenkinys, Ilgio ir Grūto ežerai, Ž. Lipšico Druskininkų skulptūrų parkas, Ratnyčios ir Nemuno santakos tiltelis.

Taigi Druskininkuose tikrai rasite ką nuveikti. Gero poilsio!

Daugiau pramogų Druskininkuose galite rasti ČIA.

Kur nuvykti ir ką nuveikti savaitgalį: 4 dėmesio vertos kryptys šį rudenį

Kur nuvykti ir ką nuveikti savaitgalį: 4 dėmesio vertos kryptys šį rudenį

Dar nesuplanuoti savaitgaliai ir daugumoje Europos miestų rudenį vis dar vyraujantys malonūs orai perša tik vieną mintį – nedvejodami galime leistis į kelių dienų nuotykius svetur. Štai didieji kaimyninių šalių miestai lietuviams – trumpai savaitgalio išvykai laiko ir piniginės atžvilgiu itin palankus pasirinkimas.