Search Results for: "kaip save pristatyti"

Sigutė Ach: „Noriu

Sigutė Ach: „Noriu, kad vaikai įsijaustų patys į save“

Laikas pakalbėti apie meną ir knygas bei kaip jie atsiranda mūsų gyvenime. Tam, kad būtų lengviau įsivaizduoti, kviečiame jus pokalbio su menininke, knygų iliustruotoja, pasakotoja Sigute Ach. Šiltos ir pozityvios spalvos liejasi ne tik jos piešinukuose, bet ir mintyse, menininkės filosofijoje, kuria dalinasi ir su jumis.

Ypatingas potyris: interaktyvus savęs ir Vilniaus pažinimas „Sirenose“ (foto)

Ypatingas potyris: interaktyvus savęs ir Vilniaus pažinimas „Sirenose“ (foto)

Savaitgalį kviestiniams svečiams – keliems festivalio „Sirenos“ draugams, pagalbininkams ir bendražygiams – buvo surengtos išankstinės vokiečių trupės „Rimini Protokoll“ premjerinio, specialiai Vilniui sukurto interaktyvaus spektaklio „Remote Vilnius“ peržiūros. Šis teatrinis įvykis, koprodiusuotas Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Goethe‘s instituto, vilniečiams ir miesto svečiams bus atviras rudenį, rugsėjo 24 – spalio 5 dienomis.

„Skalvijoje“ kino juostos ir nepriklausomų JAV filmų dekada su Johnu Cassavetesu

„Skalvijoje“ kino juostos ir nepriklausomų JAV filmų dekada su Johnu Cassavetesu

Apie tai, kaip Johnas Cassavetesas kūrė savo filmus, sklando ne viena legenda. Tačiau šio talentingo JAV režisieriaus ir aktoriaus filmai dar niekada nebuvo išsamiai pristatyti Lietuvos kino ekranuose. Jo filmų retrospektyva, pradedant debiutine juosta „Šešėliai“ (1959) ir baigiant vėlyvuoju „Meilės tėkmės“ (1984), – jau nuo šio penktadienio „Skalvijos“ kino centre. Rengėjai kviečia nusiteikti drąsiam ir lengvai interpretacijai nepasiduodančiam kinui. Čia liejasi džiazas, viena per kitą lipa įvairiausios emocijos, o pagrindinis dėmesys tenka žmogaus dramai.

Sapnų kolekcionierius: „Gyvenimo tikslas visada eina po savęs pažinimo“

Sapnų kolekcionierius: „Gyvenimo tikslas visada eina po savęs pažinimo“

Alejandro (arba tiesiog Aleks) Blumentalis turi daugiau nei 30 metų darbo patirties su įvairiais socialinės gerovės projektais veik visuose pasaulio žemynuose. Pastaruosius 20 metų jis kas rytą vietoje kavos puodelio čiumpa į rankas rašiklį ir užsirašinėja kiekvieną sapną. Kodėl? Atsakymai į šį ir kitus klausimus apie netikėtą požiūrį į kasdienias visuomenės problemas ir jų sprendimo būdus – pokalbyje su Aleks.

„CityBee“ vadovas Lukas Yla – apie tai

„CityBee“ vadovas Lukas Yla – apie tai, kaip padėti pamatą sėkmingai karjerai

Didžiuosiuose JAV naujienų portaluose „ABC news“, „Business Insider“, „New York Magazine“ „Huffington Post“, „Adweek“, „The Next Web“ dar visai neseniai mirgėjo skambios antraštės apie vaikiną iš Lietuvos, apsimetusį pasiuntinuku ir savo CV užmaskavusį dėžutėje su spurgomis. Palikęs įspūdį didžiausių Amerikos įmonių vadovams, įgijęs tarptautinės patirties, Lukas Yla šiandien vadovauja automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikiančiai įmonei Lietuvoje „CityBee“.

A. Mamontovas: „Albumai – mano gyvenimo dienoraštis“ (Interviu)

A. Mamontovas: „Albumai – mano gyvenimo dienoraštis“ (Interviu)

Lietuvos muzikantai metė iššūkį piratams, leisdami legaliai ir, žinoma, nemokamai atsisiųsti jų kūrybą. Andrius Mamontovas – vienas iš jų, tokiu būdu platinantis jau trečią muzikinį albumą. Kalbamės su atlikėju apie „Elektroninį Dievą“, kūrybos kainą, rudeninę depresiją, literatūrą ir kitus draugus.

5 faktai

5 faktai, kurių greičiausiai nežinojote apie krovinių pervežimą

Jei kas dieną nedirbate su keliomis logistikos kompanijomis, greičiausiai šių faktų tikrai nežinosite. O vertėtų. Juk logistikos rinka Lietuvoje yra išvystyta itin aukštu lygiu. Esame žinomi visoje Europoje dėl savo puikios geografinės padėties ir kvalifikuotų vežėjų. Dėl šių priežasčių turėtume daugiau domėtis krovinių pervežimu.

Indonezija: kaip atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose

Indonezija: kaip atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose

Indonezijos vyriausybė tvirtina, kad šaliai priklauso 17 504 salos, tačiau geografai sako, kad tik 13 466, mat likusios atsiranda tik atoslūgio metu. Kaip ten bebūtų – tik apie 6 000 salų yra gyvenamos ir kiekviena iš jų susikūrė savo nuosavą kultūrą. Jūrų prekybos kryžkelėje tarp Europos ir Vakarų Azijos iš vienos pusės bei Rytų ir Šiaurės Azijos – iš kitos įsikūrusi šalis traukia ne tik prekeivius, bet ir būrius turistų. Kas gi nenorėtų vienų atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose? Tačiau kaip vienam apsilankymui iš 6 000 salų išsirinkti vos kelias?

Logistikos studentė rodo pavyzdį tingiam jaunimui

Logistikos studentė rodo pavyzdį tingiam jaunimui

Viešojoje erdvėje netrūksta postringavimų apie jaunąją kartą, kuri netrukus pasibels į darbo rinką. Dauguma pasisakymų – nevienareikšmiški: jaunoji karta giriama už drąsą ir kūrybiškumą, kartu peikiama už savo nepastovumą bei asmeninio gyvenimo prioritetizavimą prieš darbą. Tiesa, visos minėtosios klišės negalioja Aleksandro Stulginskio universiteto Logistikos ir prekybos programos studentei Laurai Jefimovaitei, kuri siekia puikių mokymosi rezultatų, o laisvalaikiu gelbėja žmonių nuskriaustus gyvūnus.

VU profesorius Aidas Alaburda: „Vis daugiau jaunų žmonių domisi nervų sistema ir jos tyrimais“

VU profesorius Aidas Alaburda: „Vis daugiau jaunų žmonių domisi nervų sistema ir jos tyrimais“

„Centrinė nervų sistema laikoma sudėtingiausiu Visatos dariniu, tad jos pažinimas svarbus tiek fundamentiniu, tiek taikomuoju aspektu. Akivaizdu, kad šis pažinimo procesas tikrai užtruks, užtikrindamas neurobiofizikams ilgalaikes darbo vietas“, – šypteli Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorius, biofizikas Aidas Alaburda. Jo ir kolegų pastangomis atnaujinta biofizikos bakalauro studijų programa, daugiau dėmesio skiriant neuromokslams.