Search Results for: "kartą niujorke"

Pirmą kartą Vilniuje - Niujorko filharmonijos orkestras

Pirmą kartą Vilniuje – Niujorko filharmonijos orkestras

Spalio 30 d. 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmą ir vienintelį kartą Baltijos šalyse grieš Niujorko filharmonijos orkestras, kurio unikalumas aprašytas net Gineso rekordų knygoje.
Vilniuje šio orkestro koncerto mecenatas yra Vladimiro Romanovo fondas.
„Lietuvos visuomenei norėčiau suteikti galimybę išgirsti, pamatyti šiandienos pasaulinio lygio meno žvaigždes. Būtent todėl finansuojame ryškiausio pasaulyje – Niujorko filharmonijos – orkestro koncertą. Šis koncertas tęsia stambiausių pasaulio meno projektų pristatymo Lietuvoje ciklą. Neseniai Lietuvos publika turėjo galimybę pamatyti Maskvos Didžiojo teatro baletą „Korsaras“, o šis unikalus Niujorko filharmonijos orkestro koncertas neabejotinai taps įsimintinu šių metų meno įvykiu“, – sakė fondo steigėjas ir meno mecenatas verslininkas Vladimiras Romanovas.

Šiandien NFO yra skelbiamas vienu geriausiu pasaulio orkestru, ir dažnai pristatomas kaip simfoninio orkestro kokybės etalonas. Įsteigtas 1842-aisiais kaip Niujorko filharmonijos draugija, orkestras gana greit tapo žymiu visoje Amerikoje, ir jam teko garbė daug kur tapti pirmuoju.
Orkestras buvo pirmasis istorijoje, gavęs palikimą – garsusis leidėjas Josephas Pulitzeris 1913 m. savo turtą užrašė orkestrui. 1922 m. per vietinį radiją buvo pirmą kartą transliuotas simfoninio orkestro koncertas, o 1930 m. – NFO per radiją išgirdo visa Amerika; 1950-aisiais jie pirmą kartą pasirodė per TV. Orkestro istorijoje kiekvieni metai turėjo savo įvykius, jie susiję su garsiausiais muzikos pasaulio vardais. 1982 m., diriguojamas Zubin Mehta, orkestras griežė Baltuosiuose rūmuose Indiros Gandhi garbei. 1986 m. NFO koncerto Laisvės statulos 100-mečiui Niujorko centriniame parke klausėsi didžiausia auditorija, kada nors buvusi klasikinės muzikos koncerte – 800 000 klausytojų! Savo 150-ąjį jubiliejų orkestras šventė ant podiumo pakviesdamas tris gyvus orkestro muzikos vadovus: Pierre Boulez, Zubin Mehta ir Kurt Masur. Tokių garsenybių prie dirigento pulto daugelis orkestrų nepasikviečia ir po vieną! NFO buvo pirmasis simfoninis orkestras, 2003 m. griežęs per Grammy apdovanojimų ceremoniją, o jau po poros metų – pats pelnęs net 3 šiuos prestižinius apdovanojimus! 2004 m. orkestras buvo įtrauktas į Guinnesso pasaulio rekordų knygą, tais metais jie griežė 14 000-ąjį koncertą. Šių metų gegužę griežęs savo 15 000-ąjį koncertą, orkestras jau yra koncertavęs 429-uose miestuose 62-ose šalyse. 2009 m. į unikalią Guinnesso rekordų knygą jie buvo įtraukti dar kartą – klarnetų koncertmeisteris Stanley Drucker atsisveikino su orkestru po 60 metų darbo jame.

Dabar NFO yra seniausiai gyvuojantis orkestras Amerikoje ir vienas seniausių pasaulyje, stulbinantis savo profesionalumu, atlikimo precizika ir ypatingu muzikalumu. Jo muzikantai griežia aukščiausios kokybės instrumentais, Gvarneri smuikai ar Steinway fortepijonai yra jų kasdieniai darbo įrankiai, sukuriantys nepakartojamą orkestro skambesį.

Į Vilnių orkestras atvyksta tiesiai iš Varšuvos. Ten spalio 29 d. orkestras grieš koncertą su 16-ojo tarptautinio Frédérico Chopino pianistų konkurso laureatu, paskelbtu spalio 22 d. Sausio pradžioje konkurso laureatas dar kartą koncertuos su šiuo orkestru Niujorke Avery Fisher Hall.

Koncertinio turo EUROPA/RUDUO 2010, į kurį įeina koncertai Serbijoje (Belgrade), Slovėnijoje (Liublianoje), Lenkijoje (Varšuvoje), Vokietijoje (Hamburge), Prancūzijoje (Paryžiuje) ir Liuksemburge, geografijoje pirmą kartą atsirado ir vienintelis koncertas Vilniuje. Šias gastroles, kaip ir visą orkestro veiklą remia pasaulinis orkestro rėmėjas Credit Suisse. „Nesvarbu kiek kartų Niujorko filharmonijos orkestras keliautų į Europą, grįžimas į simfoninės tradicijos gimtinę visada išliks jaudinantis,“ – sakė Niujorko filharmonijos orkestro prezidentas ir vykdantysis direktorius Zarinas Mehta (Zarin Mehta), garsiojo dirigento Zubino Mehta‘os sūnus.

„Geriau vieną kartą pamatyti

„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“ J.Statkevičius

Juozas Statkevičius. Asociacijos? Tobulai aprengtos Lietuvos, Paryžiaus ir Niujorko damos, kokybė, išskirtinumas, prabanga, nuolat pulsuojanti kūryba. Po naujos dizainerio kolekcijos pristatymo spalio 28 d., Vilniuje, šios asociacijos pasipildys dar dviem dalykais – aksesuarais ir vyriška mados linija. Naujovių yra ir daugiau – atsinaujinęs J. Statkevičiaus mados namų prekinis ženklas bei kolekcijos pristatymo atvirumas visuomenei. Įspūdingą reginį galės stebėti visi, kurie įsigys bilietus bilietai.lt kasose arba www.bilietai.lt svetainėje.

Spalio 28 d., ketvirtadienį, 20 val. „Pramogų arenoje“ tūkstančiai dizainerio kūrybą mėgstančių žiūrovų išvys naują 2011 pavasario ir vasaros mados peizažą. „Tik neprotingai turtingi gali pirkti pigius vienadienius rūbus! Todėl šioje pavasario/vasaros kūryboje – itin prabangūs, laikui ir trumpalaikiams mados įnoriams nepavaldūs daiktai. Tarsi tikras prabangos šarvas nuo išorinio pasaulio… Tai – kolekcija, nepavaldi geografijai, laikui ir infliacijai. Tegyvuoja gyvenimo džiaugsmas!“, – šypsosi Juozas Statkevičius.

Ji
Kiekvienai moteriai, atėjusiai į kolekcijos pristatymą, dizaineris šelmiškai merkia akį: „Žinau, ko Jums reikia“: kūrėjo išpildytoje vizijoje ateinantį šiltąjį sezoną moters kūną apsups ploniausios vilnos ir šilko pluošto audiniai su “šlapiu efektu”, ji vilkės sukneles-lietpalčius, jos trapumą saugos tarsi antra oda prie kūno priglundanti zomša, rinktinės odos, moteriškumą pabrėš karališkas muaras, šilkas ir atlasas bei šilkas ir tafta. Podiumą užkariaus šiuolaikiška improvizacija su nesenstančiais mados ir kino klasikos įvaizdžiais ir ištikimybė tikrajam haute couture – ne vienadienėms raudonojo kilimo suknelėms, o garderobui, kur dieniniai drabužiai tokie prabangūs ir universalūs, kad juos galima vilkėti ir vakare.
2011 m. pavasario ir vasaros moters įsikūnijimas – specialiai į šios kolekcijos pristatymą iš Niujorko atvykstanti pasaulinio lygio modelis Svetlana Griaznova.

Jis
Dizaineris grįžta prie ištakų – diplominis J. Statkevičiaus darbas buvo skirtas vyrams – ateinančiam pavasariui ir vasarai jis sukūrė vyrišką laisvalaikio madą. Spalio 28 d. vakare ant podiumo bus pristatyta 20 naujų modelių, skirtų stilingam laisvalaikiui ir neformalioms progoms. Dizainerio akimis vyrui reikalingi aštrūs, bet patogiai sukonstruoti kirpimai, rinktinės medžiagos ir nebanalūs aksesuarai. Ši linija bus skirta plataus akiračio vyrui, pasaulio piliečiui, kuris puikiai jaučiasi tiek Vilniuje, tiek Paryžiuje, Londone, Milane ir Maskvoje, taip pat Niujorke, Antverpene ar Singapūre. Patvirtindamas savo minties autentiškumą J. Statkevičius savo kolekciją pakvietė demonstruoti Londone dirbantį operos solistą Edgarą Montvidą, britų aktorių Dexterį Flecherį, ir garsiausią Rusijos baleto artistą Nikolajų Ciskaridzę.

Iškalbingosios detalės
Juozo Statkevičiaus kūrybinė energija išsiplėtė iki ilgai lauktos aksesuarų kolekcijos. Kolekcijos vyriška avalynė, rankinės ir papuošalai – kurti dizainerio. „Rankines, kurios sukurtos iš rinktinių itališkų odų ir medžiagų, kaip ir legendinę pasaulinę mados klasiką, galėsite perduoti savo dukterims – nes jų kokybė tokia, kad nešiojant ir metams bėgant jos tik įgaus kilnią senovinę patiną, bet niekada neatrodys “praėjusio sezono”“, – žada J. Statkevičius.

Įvaizdžiai
Akylesni Juozo kūrybos gerbėjai jau pastebėjo atsinaujinusį dizainerio mados namų ženklą. „Dirbdamas su įvaizdžiais pats turiu nuolat keistis. Naują kolekciją pradedu nauju savo mados namų prekiniu ženklu. Mano ženklas nuo šiol bus prabangesnis, lakoniškesnis, subtilesnis, ne taip lengvai kopijuotinas ir tikiuosi, vienintelis. Toks, kaip aš“, – kaip visuomet tiesmukas dizaineris. Iki naujos Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo liko 16 dienų.

Teminis gyvos muzikos vakaras "Paryžius Niujorke"

Teminis gyvos muzikos vakaras „Paryžius Niujorke”

„Paryžius Niujorke“ – tai pirmasis naujojo renginių ciklo pasirodymas. Klubas „New York Club” pradeda rengti teminius gyvos muzikos vakarus, kuriuose kiekvieną kartą skambės vis kitokia muzika, atitinkanti tematiką, stebins šokėjų pasirodymai ir galimybė vakaro svečiams patiems tapti programos dalyviais.

Kartą Romoje

Kartą Romoje

Burtai kartais veikia ir meilės srityje Jaunos ir ambicingos niujorkietės Betės (ją vaidina Kristen Bell) gyvenimo būdas privertė pripažinti, kad…

Šį savaitgalį „Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovus nukels į retro laikus

Šį savaitgalį „Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovus nukels į retro laikus

Šį savaitgalį lauko kino projekto „Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovai pasijus it patekę į laiko mašiną ir grįžę į svaigius, bet pavojingus retro laikus.

Rytis Zemkauskas: „Mums praverstų savas karalius Artūras ir pora slibinų“

Rytis Zemkauskas: „Mums praverstų savas karalius Artūras ir pora slibinų“

Vilniaus knygų mugės organizatoriams šiemet kviečiant atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje, daug dėmesio susilaukia už Lietuvos ribų kuriantys ir taip garsinantys šalies vardą lietuviai. Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vasario 23-26 d. vyksianti 18-oji mugė kvies diskutuoti, svarstyti ir pažinti, ką Lietuva yra davusi ir gali duoti pasauliui, kaip atrodome iš šalies, ir kaip patys save suvokiame.

Dramoje „Užslėptas grožis“ suvaidinęs Willas Smithas: „Filmas man padėjo įvertinti tai

Dramoje „Užslėptas grožis“ suvaidinęs Willas Smithas: „Filmas man padėjo įvertinti tai, ką turiu brangiausio“

Jau sausio pradžioje į kino teatrus atkeliauja juosta, kurios laukia visas pasaulis. Dramai „Užslėptas grožis“ prognozuojamas ne vienas „Oskaras“ ir upės žiūrovų ašarų, mat jautrus scenarijus tikrai sugraudins ne vieną. Be to ekrane pamatysime ir visą Holivudo aktorių žvaigždyną: juostoje įspūdingus vaidmenis kuria Willas Smithas, Keira Knightley, Kate Winslet, Edwardas Nortonas, Naomie Harris, Helen Mirren.

ELENAUGUST kuprinės: funkcionalumas

ELENAUGUST kuprinės: funkcionalumas, minimalizmas ir individualumas (foto)

ELENAUGUST kuria ne tik talpias, funkcionalias ir stilingas kuprines, bet ir ypač artimą ryšį su klientu – kiekvienas užsakymas yra derinamas individualiai, drauge parenkant kuprinės spalvą, detales ir asmeniškus akcentus. Pakalbinome Eleną, kuri, neradusi tinkamos kuprinės, ją pasisiuvo vos prieš metus, tačiau jau spėjo papuošti ne vieno kliento pečius, surengė svajonių fotosesiją Niujorko dangoraižių fone ir su nekantrumu laukia Kalėdų.

Kitas W. Alleno liaupsinamo J. Eisenbergo veidas: klounės sūnus

Kitas W. Alleno liaupsinamo J. Eisenbergo veidas: klounės sūnus, kuris rašo pjeses

Su aktoriumi Jesse Eisenbergu kino mėgėjai geriausiai susipažino tuomet, kai jis suvaidino „Facebook“ sumanytoją Marką Zuckerbergą juostoje „Socialinis tinklas“, vėliau sekė tokie kino hitai, kaip dvi „Apgaulės meistrai“ dalys, „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“, Woody Alleno „Į Romą su meile“ ir kiti didžiųjų ekranų perlai. 32–jų Holivudo žvaigždė, atrodo, greitai iš mėgstamiausiųjų sąrašų nedings, tačiau nedaug kas žino, jog jis ne tik vaidina, prodiusuoja bei režisuoja filmus, bet ir rašo pjeses. Kino teatruose rodomas naujausias J. Eisenbergo filmas – W. Alleno „Aukštuomenės klubas“. Kviečiame artimiau susipažinti su talentinguoju aktoriumi.

„Mados infekcijoje“ – pripūsta dvidešimt pirmojo amžiaus mada

„Mados infekcijoje“ – pripūsta dvidešimt pirmojo amžiaus mada

Artėjanti „Mados infekcija“ pristato dar vieną savo svečią iš užsienio. Andrej Bartenev – dizaineris, kuris Lietuvoje susilaukia daugiausiai dėmesio ir apkalbų, o jo kolekcijų pristatymų peržiūros internete, kiekvieną kartą svečiuojantis Vilniuje, muša peržiūrų rekordus. Kičo karalius, kuris pripūtė dvidešimt pirmojo amžiaus madą. Menininkas iš Rusijos Andrej Bartenev jau penktą kartą kaustys Lietuvos žiūrovų akis festivalyje „Mados infekcija“, kuris vyks kovo 18 – 19 d. Šiuolaikinio meno centre. Festivalio lankytojams bus pristatytas pasirodymas, pavadinimu „La La La Moscow“.