Search Results for: "kauno turgus"

Liepą „Ryšių kiemelyje 837“ tilps džiazas

Liepą „Ryšių kiemelyje 837“ tilps džiazas, šokiai, bardai, didžėjai, lėlės, turgus ir vaišės

Vasarą yra ką veikti ir reikia kažką veikti kasdien. Tuo užtikrinti „Ryšių kiemelio 837“ sustygavo antrojo vasaros mėnesio įvykių kalendorių, kuriame pirmadieniai skirti džiazui, antradieniai – elektronikai, trečiadieniai – šokiams… Ir kiekviena savaitės diena nusipelno atskiro pristatymo!

Kauno architektūrinė plėtra ar (ir) stagnacija?

Kauno architektūrinė plėtra ar (ir) stagnacija?

Šiandien, 20 valandą, Kauno paveikslų galerijos terasoje (Donelaičio g. 16, kavinėje „Kultūra“) vyks atvira diskusija apie Kauno architektūrinę plėtrą. Trečiojoje „Kas vyksta Kaune. Gyvai“ diskusijoje bus diskutuojama apie miesto plėtros galimybes ir realiai nudirbtus darbus. Norinčius dalyvauti diskusijose organizatoriai kviečia jas stebėti ne tik gyvai, bet ir internetu (http://www.ustream.tv/channel/kas-vyksta-kaune). Renginyje su susirinkusiais diskutuos: architektas Algimantas Kančas, VII forto atgaivinimo iniciatyvininkas Vladimir Orlov, Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Liutauras Tarbūnas ir VDU Menų fakulteto Menotyros katedros lektorė – ekspertė Jolita Butkevičienė.

Pagal urbanizacijos laipsnį arba miestų užstatymo tankumą Lietuvos rodikliai yra žemesni už daugumos Europos valstybių. Miestų kompaktiškumas, didesnė urbanizuotų teritorijų koncentracija leistų taupiau, mažesnėmis sąnaudomis jas eksploatuoti ir prižiūrėti. Išdrikę Amerikos miestai bent jau pritaikyti susisiekimui automobiliais. Net pėsčiųjų takų ten daug kur nėra. Tuo tarpu mūsų miestai faktiškai yra neekonomiški. Juos reikėtų tankinti, tačiau tai, aišku, susilaukia gyventojų pasipriešinimo.

Diskusijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus: kas lemia Kauno urbanistinę stagnaciją? Ar taisyklės, numatytos miesto ir paveldosaugos įstatymuose yra vienodai taikomos visiems? Ar iniciatyvos gali sulaukti palaikymo iš institucijų, atgaivinant Vilijampolės fabrikų kvartalą? Ar kas gali atgręžti į upes, sudaryti naujas turizmo kryptis? Ar Kaunas gali statyti aukščiau, daugiau ir greičiau? Ir kitus aktualius miesto urbanistikos klausimus.

Trečiadienį vyksianti diskusija yra trečioji festivalio „Kas vyksta Kaune. Gyvai” dalis. Festivalio baigiamasis akordas – visos dienos veiksmas Ryšių muziejaus erdvėse, vyksiantis šį šeštadienį. Paskutinę festivalio dieną veiks miesto turgus, menininkų dirbtuvės, gatvės atlikėjų pasirodymai, diskusijos, kino seansai, gyvo garso koncertai. Renginį organizuoja ir palaiko: „Kas vyksta Kaune“, „Insanitus“, „Kauno alėja“, „15 min“, Kauno savivaldybė, TEO LT.

Pirmą kartą Lietuvoje - didžiausias sendaikčių turgus po atviru dangumi

Pirmą kartą Lietuvoje – didžiausias sendaikčių turgus po atviru dangumi

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas didžiausias sendaikčių turgus po atviru dangumi – Blusų festivalis. Jis įvyks rugpjūčio 20 d. Varėnos rajone, Karpiškių kaime.
Tik 30 minučių nuo Vilniaus, senoje kaimo sodyboje vyksiantis festivalis kvies pirkti, parduoti ir mainyti nereikalingus daiktus, taip pat mokys mylėti save ir gyventi santarvėje su mus supančiu pasauliu.
Pasak vienos iš renginio organizatorių, Rūtos Palšauskaitės, visai šeimai skirto festivalio skleidžiama idėja yra ekologiško, sveiko ir „žalio“ gyvenimo tema, kurią kartu su lankytojais lukštens įvairūs paskaitininkai ir sveiko gyvenimo guru iš visos Lietuvos, o pačią ekologijos esmę atspindės parduodami ir mainomi sendaikčiai, kurie vietoj to, kad būtų išmesti, bus prikelti naujam gyvenimui.
„Mes už mainus, už tai, kad kažkada buvę reikalingi daiktai surastų naujus šeimininkus. Mes už sveiką žmogaus kūną, sielą ir ryškiai žalią jo pasaulį“, – sakė Rūta.
Organizatoriai žada, kad organizuojant šį renginį kiekviename žingsnyje stengiamasi galvoti apie alternatyvius, žmogui ir gamtai nekenkiančius darbo būdus. Tai daryti skatinami ir visi festivalio prekeiviai.
Renginyje nepamatysite rėksmingų reklaminių plakatų ar plastikinių puodelių, šiukšlės bus rūšiuojamos, o specialiose dirbtuvėse galėsite pasigaminti naudingų daiktų ir meno kūrinių.
Atvykusių dviračiais lauks staigmenos, jiems bus įkurta speciali parkavimo vieta.
„Blusų festivalyje nuo ryto iki vakaro skambės gyva muzika, o dominančių pirkinių atras kiekvienas, – ir senovinį laikrodį, ir natūralią kosmetiką vertinantis, ir vegetarišku troškiniu ar naminio pyrago riekele pasimėgauti norintis lankytojas“, – žadėjo R. Palšauskaitė.
Taip pat bus galima įsigyti vintažinių rūbų, retro dviračių, įvairiausių niekniekių iš močiutės palėpės, ekologiškų ir natūralių maisto produktų.
„Blusų festivalio Mainų kampelyje galėsite palikti perskaitytas knygas ir kitus nebereikalingus rakandus, išmainyti juos į kitų žmonių atneštus jums patikusius daiktus“, – pasakojo viena festivalio organizatorių, Ugnė Krasauskaitė, kuri tokius mainų turgus pamėgo studijuodama Danijoje. „Norime šią gražią tradiciją paskleisti ir Lietuvoje, taigi nepamirškite prieš atvykdami pasiimti jums nereikalingų daiktų – galbūt kažkam jie suteiks daug laimės“, – ragino mergina.
Festivalio metu veiks ekologiškų produktų ir produktų iš smulkiųjų ūkių turgelis. Čia bus galima įsigyti rankų darbo naminių makaronų, šviežių pesto ir kitokių padažų, konservuotų daržovių, įvairiausių žolelių ir ekologiškų prieskonių. Tiesiai iš ūkininkų „Gilės kromelis“ atveš rankų darbo sūrių, giros, naminės duonos bei daržovių, pristatys malūnininko Pranciško Jakubauso malūne malamus miltus ir dar daug ką. Alkanieji bus vaišinami sumuštinukais su namų gamybos žolelių užtepu, ekologiška kava, iš peletrūno pagamintu limonadu.
„Tokių šviežių rankų darbo produktų nerasite jokiuose prekybos centruose“, – tvirtina festivalio organizatoriai.
Meno ir sveikos gyvensenos dirbtuvėlėse, įkurtose po obelimis, „gyvosios“ virtuvės propaguotoja Gražina Gum jus susipažindins su sveika mityba, sveikatos namai Labastis išmokys suprasti parduotuvėje perkamų produktų ženklinimą bei aprašymus. Jaukiai įsikūrę ant žolės galėsite išklausyti dvasinio verslo ar meditacijos pagrindų paskaitų. Ekobazė pamokys, kaip teisingai rūšiuoti šiukšles, o Kauno jogos studija praktinių pamokėlių surengs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Rankdarbių mėgėjai galės pasimokyti aitvarų ar indėniškų sapnų gaudyklių gamybos.
Daugiau informacijos galite rasti www.fleafestival.lt

Prasideda didžiausia šventė Kauno istorijoje  - tarptautinės Hanzos dienos

Prasideda didžiausia šventė Kauno istorijoje – tarptautinės Hanzos dienos

Gegužės 19 dieną Kaune prasidės keturias dienas truksiančios tarptautinės Hanzos dienos. Planuojama, kad jose apsilankys maždaug pusė milijono žmonių.

Hanzos sąjungos įtaka didėja

„Tai didelis iššūkis visai miesto bendruomenei. Tūkstančius svečių reikės tinkamai priimti, apgyvendinti, pamaitinti, parodyti geriausia, ką turime“, – kalbėjo Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis.

Šventės organizavimo darbus šiek tiek sutrikdė tarpuvaldis ir užsitęsę Kauno pilies tvarkymo darbai. Tačiau kauniečiai viliasi, kad tarptautinės Hanzos dienos praeis sklandžiai, padės užmegzti naudingų pažinčių, skatins turizmą, kultūrinį ir ekonominį bendradarbiavimą, sustiprins miesto įvaizdį.

Į šią didžiausią Kauno istorijoje šventę užsiregistravo 86 užsienio delegacijos. Joms vadovaus merai arba jų pavaduotojai. Tikimasi sulaukti ambasadorių, aukšto rango politikų, verslininkų, menininkų.

Du Vokietijos miestai – Herefordas ir Rostokas – paprašė šventės organizatorių skirti daugiau vietos Rotušės aikštėje. Herefordas ketina pristatyti 25 savo regiono miestus, o Rostokas – 34. Todėl iš viso Kaune bus pristatyta maždaug pusantro šimto Hanzos miestų.

Senoji Hanzos miestų sąjunga – Hanzos lyga aktyviai veikė XIII- XVI amžiuose. Ji vienijo maždaug 200 Europos miestų. Tai buvo ne tik prekybos organizacija. Hanzos lyga akcentavo miestų savivaldos svarbą, humanizmą, bendruomeniškumą, savitarpio paramą.
Šiuos principus perėmė 1980 metais įkurta Naujoji Hanzos sąjunga. Ši įtakinga organizacija, vienijanti 176 miestus, siekia pritaikyti senąsias Hanzos lygos vertybes ir patirtį, plėtojant socialinę, ekonominę, kultūrinę Europos vienybę.
Tarptautinės Hanzos dienos yra rengiamos kasmet viename iš Naujosios Hanzos sąjungos miestų.

Daugiausia Hanzos miestų yra Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje. Iš viso Naujosios Hanzos sąjungos miestuose gyvena daugiau kaip 200 milijonų gyventojų.

„Tai didžiulis potencialas. Kaunas yra vienintelis Hanzos miestas Lietuvoje, todėl mūsų dalyvavimas šioje sąjungoje yra svarbus visai valstybei“, – teigė R.Mikaitis.

Rotušė aikštėje – viduramžių mugė

Tarptautinių Hanzos dienų Kaune programoje – daugybė renginių (programa pateikta interneto svetainėje www.hanzakaunas.lt)
Rotušės aikštėje jau statomi nameliai, kuriuose įsikurs viduramžių mugės dalyviai. Čia baigiamas montuoti ir 14 metrų aukščio lietuviškas gyvybės medis-laivas, papuoštas 176 Hanzos miestų herbais.
Gegužės 20 d., nuo 11 val. Rotušės aikštėje vyks oficialus Hanzos miestų mugės atidarymas. Bus užkurta senovinė vaško lydymo krosnis. Kauno ceremonmeistras Kęstutis Ignatavičius delegacijų atstovams dalins vaško lydinius su antspaudu – prisiminimą apie Hanzos dienas Kaune.
Senamiestyje veiks amatų alėja, kurioje bus galima stebėti, kaip kepama duona, rūkoma žuvis, gaminami amatininkų dirbiniai.
Kiekvienas regionas galės pasipuikuoti savo kulinarijos paveldo šedevrais. Čia bus galima paragauti vokiško alaus, estiškų viduramžių saldėsių, rusiškų blynelių su ikrais. Klegės gėlių, duonos, mėsos, žuvų, daržovių, sendaikčių turgūs.
Hanzos miestų paviljonuose bus galima gauti įvairios informacijos apie turizmą, verslą, kultūrą. Delegacijų nariai bendraus, prekiaus suvenyrais, amatininkų dirbiniais.
Mieste bus pastatyta 12 informacinių namelių, kuriuose bus galima gauti šventės programą, lankstinukų, kitos informacijos apie Kauną.

Pramogos – iki paryčių

Oficiali tarptautinių Hanzos dienų atidarymo ceremonija prasidės gegužės 19 dieną, 21 val., dauboje tarp Kauno pilies ir Šv.Jurgio Kankinio bažnyčios. Čia atžygiuos delegacijų atstovai, bus pakelta Hanzos sąjungos vėliava, nugriaudės fejerverkas.
Tą pačią dieną (14 val.) Santakos parke bus atidaryta tarptautinė Hanzos menininkų paroda „Santaka“. Dvi savaites mūsų mieste dirbę įvairių Europos miestų menininkai savo darbus ketina palikti Kaunui. Daugiausia tai instaliacijos, keramikos darbai, medžio skulptūros, vaizduojančios dviejų upių susiliejimą ir atspindinčios šventės moto „Prisiminti-atkurti-didžiuotis“.
Keturias dienas kauniečių ir miesto svečių lauks gausybė pramogų. Renginiai truks iki 3 valandos.
Miesto valdžia pasirūpino, kad dalis troleibusų bei autobusų važinėtų ir naktį, todėl grįžti namo neturėtų būti keblu.
Vilniaus gatvėje šurmuliuos viduramžių karnavalas su persirengėliais, žonglieriais, ugnies rijikais, mimais, muzikantais, kojūkininkais.
„Būkite ne pasyvūs stebėtojai, o dalyviai, tik tada galėsite pajusti tikrąją šventės dvasią. Ateikite apsirengę viduramžių drabužiais, nelaukite, kad jus kas nors linksmintų, o linksminkitės patys“, – ragina kauniečius VšĮ „Hanza Kaunas 2011“ direktorius Darius Rumšas.
Į šventę atvyksta 32 meno kolektyvai iš užsienio, jie galės pasireikšti senamiestyje pastatytose scenose.
Kauniečiai taip pat sieks parodyti tai, ką turi geriausia. Įvairiose miesto erdvėse bus pristatyti 7 Kauną reprezentuojančių tarptautinių festivalių fragmentai: “Kaunas Jazz”, Pažaislio muzikos festivalis (klasika), “Operetė Kauno pilyje” (opera ir operetė), “Suklegos” (folkloras), “Padūduokime Kaunui” (pučiamieji), “Kaunas Cantat” (sakralinė muzika), Berniukų chorinės muzikos festivaliai.
Šv.Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje, prie pilies ir kitose vietose vyks Hanzos miestų valtornininkų festivalio koncertai. Šios idėjos sumanytojai – estai.
Šalia Senosios prieplaukos amfiteatro įsikurs Viduramžių miestas, virs Didžiojo Europos riterių turnyro kovos. Čia suplūktoje arenoje pirmą kartą Lietuvoje kausis raiteliai. Tarp jų yra ir Europos čempionų.
Santakos parke įrengtoje poilsio zonoje kiekvieną rytą, skambant muzikai, profesionalūs aerobikos ir jogos instruktoriai kvies mankštintis, bus galima pažaisti paplūdimio tinklinį.
Netruks pramogų ir mažiesiems šventės dalyviams, jie bus įkurdinti Vaikų mieste.
Penktadienio vakarą , nuo 22.30 val. Santakos parko dauboje vyks naktinis oro balionų šokis. Po jo seks ugnies misterija virš dviejų upių.
Šeši skulptoriai – trys lietuviai ir trys latviai – Santakos smaigalyje sukūrė milžiniškas skulptūras iš šiaudų ir nendrių. Žiūrovų akivaizdoje jos užsiliepsnos. Emocijas kaitins ugnies žonglieriai, o misteriją vainikuos didysis Hanzos dienų fejerverkas.
Natūraliomis renginio dekoracijomis taps senoviniai laivai. Iš Klaipėdos į Kauną jau pajudėjo pagal XIII amžiaus kogo brėžinius pagamintas laivas, o iš Rusnės – trys venterinės valtys. Įspūdingu senoviniu laivu ketina pasipuikuoti ir svečiai iš Velikij Novgorodo (Rusija).
Hanzos jaunimo sekcija ketina linksmintis „Combo“ klube.

Griaudės būgnai ir dūdmaišiai

Gegužės 21 d., (šeštadienį), 23 val., šalia Popiežiaus kalnelio pastatytoje scenoje numatytas tarptautinių Hanzos dienų žvaigždės grupės „Corvus Corax“ (Vokietija) koncertas.
Santakoje tą vakarą griaudės įspūdinga viduramžių muzikos instrumentų artilerija: dūdmaišiai, būgnai, liutnės, fanfaros.
“Corvus Corax” nariai atkūrė daug viduramžių Vidurio Europos muzikos instrumentų, kurie išnyko Renesanso ir Trisdešimtmečio karo laikais, tyrinėjo viduramžių paveikslus, studijavo aprašymus knygose, natas. Jų įkvėpimo šaltinis – XIII amžiuje išleista giesmių knygą “Carmina Burana”.
Corvusai – tikri scenos velniai. Su spalvingais kostiumais, tatuiruotėmis, šukuosenomis ir kaukėmis jie primena fantastinius viduramžių personažus. Kūrinius jie atlieka senąja lotynų, vokiečių, prancūzų, serbų, albanų ir net kinų kalbomis.
Pasaulinės šlovės sulaukė 2005 pasirodęs grupės projektas “Cantus Buranus” su simfoniniu orkestru, dviem chorais ir solistais. Į “Corvus Corax” koncertus plūsta tūkstantinės minios. Be šių vyrukų neapsieina didžiausi Europos viduramžių karnavalai, miestų šventės ir, žinoma, Europos miestuose vykstančios Hanzos dienos.
Dabar muzikantai rengiasi įrašyti plokštelę, kurioje jausis Šiaurės Europos tautų muzikos įtaka.

Daug kultūros renginių

Tarptautinių Hanzos dienų metu veiks daug parodų, kitų kultūros renginių.
Rotušės a.27 įsikūrusioje Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje “Meno parkas” septyni Miunsterio (Vokietija) menininkai demonstruos videodarbus.
“Fujifilm” fotografijos galerijoje (Rotušės a.1) veiks žymaus fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda “LDK šešėliai”, joje – keletą metų Baltarusijoje ir Lietuvoje fiksuotas kultūros paveldas, menantis Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę.
Ne mažiau įdomi ir Istorinės Lietuvos Prezidentūros kieme (Vilniaus g. 33) surengta nuotraukų paroda “Olimpinis Kaunas: Lietuvos tautinė olimpiada 1938 m.”. Ją gegužės 17 dieną atidarys Prezidentas Valdas Adamkus ir LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.
Kauno miesto muziejuje (M.Valančiaus g.6) veiks archyvinių dokumentų paroda “Kaunas Hanzos laikais”. Šią parodą padėjo surengti Lenkijos istorikai.
Galerijoje “Balta” ( M.Valančiaus g.21) bus eksponuojami žymiausių Lietuvos tekstilininkų darbai. Šalia esančiame parkelyje veiks aklų vaikų sukurta gėlių kompozicijų paroda “Mes kaip ir Jūs”.
Verslininkus turėtų sudominti Hanzos ekonomikos formumas, vyksiantis viešbučio “In Park” konferencijų salėje.

Per metus „Urmo" turgus buvo aplankytas 8 mln. kartų

Per metus „Urmo” turgus buvo aplankytas 8 mln. kartų

Didžiausias Laikinojoje sostinėje – Centrinis Kauno turgus – šiandien švenčia vienerių metų gimtadienį. Per metus jis tapo viena iš svarbiausių prekyviečių Kaune, kurią kasdien aplanko daugiau kaip 20 tūkst. lankytojų.

Vilniuje atidaromas Verkių turgus

Vilniuje atidaromas Verkių turgus

Šį penktadienį, Vilniuje, atidaroma naujos koncepcijos prekyvietė, kuri savo įranga prilygs parduotuvei, o kainomis ir galimybe ragauti bei derėtis – turgui. Naujoji Verkių turgumi pavadinta 1400 kv. m maisto produktų prekyvietė įsikūrė „Ogmios mieste“, Šeimos aikštėje.

Pasak Verkių turgaus operatorės – bendrovės „Agricola“ – direktorės Vilmos Borkertaitės, ši po stogu esanti prekyvietė sudarys sąlygas pirkėjams apsipirkti netrukdomiems šalčio, lietaus ar sniego, pasiūlys tvarkingą ir estetišką aplinką bei artimą ir lankstų kontaktą su pardavėjais.

„Kviesdami maisto produktų tiekėjus, daugiausia dėmesio kreipėme į produktų kokybę ir išskirtinumą, be to, visiems prekiautojams suteikėme modernią vieningo stiliaus įrangą. Ateityje turime planų išplėsti turgų naujomis produktų kategorijomis bei padėti pardavėjams pristatyti pirkėjams savo produktų kilmę, gamybos procesus“, – sakė Vilma Borkertaitė.

Verkių turgaus žalios mėsos skyriuje pirkėjai galės rasti ne tik įprastos kiaulienos, jautienos, veršienos bei vištienos, bet ir triušienos, žvėrienos ir net egzotiškos strutienos. Žuvies skyrius yra įrengtas stiklu atskirtoje patalpoje ir aprūpintas modernia vėdinimo sistema, neleidžiančia plisti specifiniam žuvies kvapui visoje prekyvietės erdvėje.

Duonos ir konditerijos skyrius pasiūlys ne tik ekologiškų, bet ir išskirtinių mažųjų Lietuvos kepyklų gaminių, gruziniškos duonos, taip pat čia veiks nedidelė kepyklėlė.

Prekiauti pieno produktų skyriuje „Agricola“ pakvietė produkcijos kokybe garsėjančius Vilniaus, Kauno, Marijampolės apskrities pieno kooperatyvus ir bendroves, kurie pirkėjams pasiūlys įvairaus riebumo pieno, grietinės, sūrių bei kt. gaminių.

Taip pat turguje dominuos lietuviškų daržovių augintojai, tačiau bus ir importuojamų egzotinių vaisių. Verkių turgus veiks 7 dienas per savaitę nuo 8 iki 20 val.

Pasak „Agricolos“ Direktorės, „Ogmios miestas“ puiki vieta turgui, nes čia formuojasi aplinkinių mikrorajonų traukos centras, galintis patenkinti įvairiausius miestiečių poreikius. „Čia patogu atvažiuoti, nemokamai pasistatyti automobilį, apsipirkti ir netgi praleisti laisvalaikį su šeima“, – sako V. Borkertaitė.

„Ogmios miesto“ Šeimos aikštė išsiskiria geltonos spalvos pastatais. Joje įsikūręs Verkių gėlių turgus, didžiausią prekybinį plotą Vilniuje turinti vaikų prekių parduotuvė „Babycity“, vaikų žaidimų parkas „Bambolinas“ bei dar per 10 vaikų prekes siūlančių kompanijų. Čia veikia ir mažmeninės prekybos bendrovė „Assorti.lt“, išsiskirianti žemomis populiarių buities ir higienos produktų kainomis.

„Ogmios Miestas“, kurio bendras plotas užima 23 ha, yra įsikūręs tarp Žirmūnų, Lakūnų, Verkių ir Lukšio g. Šioje nuo 1993 m. „Ogmios centro“ valdomoje teritorijoje yra per 100 tūkst. kv. m komercinio ploto ir šiuo metu veikia per 400 įvairių įmonių. „Ogmios miestas“ yra suskirstytas į funkcinius kvartalus: Šeimos aikštę, Mašinų kvartalą, Apdailos kiemą, Namų skverą. Čia veikia ir išparduotuvių centras „Parkas Outlet“.

„Talentų bankas“ pristato:  spalvingas ir drąsus „CarrotFox“ (interviu

„Talentų bankas“ pristato: spalvingas ir drąsus „CarrotFox“ (interviu, foto)

Ryškūs, spalvingi, originalūs – tokius „CarrotFox“ papuošalus atsitiktinai aptikusi internete tuoj pat supratau, jog su didžiausiu malonumu puoščiausi panašiomis grožybėmis. Esu tikra, jog su manimi sutiktų visas būrys dailiosios lyties atstovių, todėl skubu šiuo „radiniu“ pasidalinti ir su jumis – jis puikiai papuoš „Laikas.lt“ rubriką „Talentų bankas“. O kad vardas įgytų veidus bei trumpą istoriją, kalbamės su „CarrotFox“ įkūrėjomis Jurgita ir Indre.

Urbanistinis pokalbis tau

Urbanistinis pokalbis tau, betonini triuši (kreipinys į skaitytoją)

Tomas S. Butkus rašo poeziją, pristato ją poezijos ir garso grupės „Betoniniai triušiai“ pasirodymuose, meistrauja idėjų dirbtuvėse „Vario burnos“, leidžia knygas (ne tik eilėraščių), kuria dizainą, rašo mokslinius tekstus, apkeliavo maždaug pusantro šimto pasaulio miestų, su penkiamete dukra papildė vaikų literatūros lobyną – ir tai tik dalis to, ką savyje sugeba sutalpinti ir į aplinką paleisti mano pašnekovas. Jis teigia, kad užtenka poros metų intensyvios praktikos ir galima perprasti naujo dalyko techniką…

„Ryšių kiemelis 837“: vasara prasideda gegužės 10-ąją

„Ryšių kiemelis 837“: vasara prasideda gegužės 10-ąją

Lygiai prieš metus, 2012-ųjų gegužę, kauniečius pasitiko atnaujintas prie pat Rotušės esančio Ryšių istorijos muziejaus kiemelis. Eksperimentas pavyko, tad po žiemos miego „Ryšių kiemelis 837“ grįžta antrajam savo sezonui. Kiemelio atidarymas – gegužės 10-ąją, juk gimtadienius privalu švęsti tikrąją dieną!

Žiema

Žiema, bėk iš kiemo! Užgavėnių gidas

Užgavėnės šiemet itin laukiamos: po šalčių žiemą varysime triguba jėga. Užgavėnių data nustatoma priklausomai nuo Vėlykų šventės – jos švenčiamos 46-ąją dieną prieš Velykas. Viena smagiausių ir triukšmingiausių švenčių šiemet turėtų būti švenčiama vasario 21 d., tačiau renginiai miestuose prasidės jau savaitgalį, vasario 18-19 d.