Search Results for: "keliavimas"

Keliavimas traukiniais – iššūkių ieškantiems žmonėms

Keliavimas traukiniais – iššūkių ieškantiems žmonėms

Jau kurį laiką lietuviai atrado keliavimo džiaugsmą. Vieni mina tolimas distancijas dviračiais, kiti skrenda lėktuvais, o štai Justina ir jos draugai prieš kelis metus išbandė keliavimą traukiniais, kuris net įkvėpė merginą pradėti rašyti kelionių tinklaraštį. Pasak Justinos, keliavimas traukiniais suteikia galimybę patirtį daugybę įspūdžių, tačiau svarbiausia – išsirinkti ne tik linksmą, bet ir patikimą pakeleivį.

Dviračiu po Alandų salas: sportas

Dviračiu po Alandų salas: sportas, laiko planavimo įgūdžiai, keista kava, „žemiškos“ kainos ir atotrūkis nuo miesto dulkių

Lietuviai tradiciškai atostogų kryptims linkę rinktis tokias šalis kaip Egiptas, Ispanijos salos ar Turkija. Tačiau kol vieni svarsto, kuriam paplūdimyje šildysis, kiti renkasi aktyvias ir ne dažnai lietuvių lankomas vietas. Nuotraukos, kaip iš atvirukų, įspūdingi kraštovaizdžiai, ramybė, geros emocijos ir linksmi nutikimai, kuomet estai neatpažįsta lietuvių – tokiais prisiminimais dalinasi aktyvaus poilsio propaguotojas Laimontas Rakauskas, kuris su savo žmona Daiva leidosi į kelionę dviračiais po Alandų salyną (Suomija). Ar tikrai reikia daug pinigų tokiai kelionei? Kaip galima sutaupyti ir kokius dar patarimus verta išgirsti išsiruošus į tokią kelionę dviračiais? Apie tai ir dar daugiau pokalbyje su p. Laimontu, prekės ženklo „Idėjos sportui“ kūrėju.

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Lietuvos turizmo departamentas skelbia, kad lietuviai keliauja vis dažniau, tačiau pastebimas ir savotiškas „atsivalgymas“ kelionėmis, kuomet daug kas jau matyta, išbandyta, o patirti pirmo karto jaudulį darosi vis sunkiau. Dėl kokių priežasčių net ir puikiausiai suorganizuotos kelionės gali tiesiog nedžiuginti ir kaip nuo to apsisaugoti, pasakoja daug metų su klientais tiesiogiai bendraujantis kelionių konsultantas Andrius Paulionis.

Šiuolaikinį cirką studijuojanti M. Neverauskaitė: „Cirkas – rimtas reikalas“ (interviu)

Šiuolaikinį cirką studijuojanti M. Neverauskaitė: „Cirkas – rimtas reikalas“ (interviu)

To galima mokytis universitete? Tau dėsto klounai? Per paskaitas dirbi su gyvūnėliais ir raudonomis nosimis? Tokių ir panašių reakcijų, prisipažinus apie savo veiklą, tenka išgirsti vilnietei Monikai Neverauskaitei, kuri jau ketvirtus metus Olandijos mieste Roterdame gilinasi į šiuolaikinio cirko subtilybes. Neseniai kartu su trupe pasirodžiusi Menų spaustuvės organizuojamame „Naujojo cirko savaitgalyje“ mergina neabejoja, jog ši meno rūšis – rimtas reikalas. „Manau, jog ir Lietuvoje su tuo galėčiau šį tą nuveikti. Žinau, kad grįšiu, tik nežinau kada“, – šypsosi žavi, vietoje nenustygstanti artistė. O kol tai dar neįvyko, kviečiame susipažinti su Monika bei dar menkai mums žinomu reiškiniu – šiuolaikiniu cirku.

„Celebrity couch“: galimybė pamatyti Rygą Latvijos žvaigždžių akimis!

„Celebrity couch“: galimybė pamatyti Rygą Latvijos žvaigždžių akimis!

Savaitgalis miegant ant įžymybės sofos – tokia įdėja remiasi naujasis braliukų latvių projektas „Celebrity couch“. Jei kam tai sukėlė asociacijų su kadaise Lietuvoje gyvavusia laida „Lovoje su žvaigžde“, skubame užbėgti klaidingoms mintims už akių – reikalai čia tikrai sukasi ne apie lovą. Tiesą pasakius, netgi ir ryškios žvaigždės čia nėra pačios svarbiausios. „Celebrity couch“ – vienas iš daugelio projektų, skirtas pristatyti šiųmetinę Europos kultūros sostinę Rygą.

Širdį daužanti istorija: moteris pildo merginos norus po jos mirties (foto)

Širdį daužanti istorija: moteris pildo merginos norus po jos mirties (foto)

21-erių metų medicinos studentė Kristina Chesterman, kaip ir daugelis jaunų žmonių, turėjo daugybę svajonių bei planų. Tarp jų – keliavimas po pasaulį, jojimas kupranugariu, skridimas oro balioniu. Visgi to jai nebuvo lemta patirti…

Keliavimo autostopu gidas arba trijų lietuvaičių nuotykiai Europos keliuose

Keliavimo autostopu gidas arba trijų lietuvaičių nuotykiai Europos keliuose

Keliones mėgstame visi: pažintines, poilsines, egzotines. Tačiau kiek iš jūsų esate keliavę autostopu? Tai vienas prieštaringiausių, avantiūristiškiausių, o galbūt net pavojingiausių keliavimo būdų, bet jis tikrai yra populiarius. Tiesa, Lietuvoje tas populiarumas minimalus, bet užsienyje turbūt sunku būtų surasti niekada nykščio į viršų pakelėje nekėlusį žmogų. Praėjusią vasarą trijų nuotykių ieškotojų kompanija: Dora, Viktorija ir Domantas autostopu nukeliavo iš Lietuvos į tolimąją Kroatiją, o šiandien, už lango užsibuvus rudeniui, jie dalinasi savo patirtais įspūdžiais.

Kelionė dviračiais per Himalajus perkelta į filmą

Kelionė dviračiais per Himalajus perkelta į filmą, kuris netrukus pasieks žiūrovus

Lietuvoje jau ne vienerius metus veikia ir tautiečius stebina organizacija (VšĮ „Špikis“), kuri siekia parodyti alternatyvų bei ekologišką keliavimo būdą – dviračiais. Ir tai daro ne kaip kitaip, o pačiomis kelionėmis bei sukurtais filmais.

Ateitis priklauso poliglotams?

Ateitis priklauso poliglotams?

Remiantis internetine enciklopedija, poliglotu galima vadinti žmogų, kuris moka šešias kalbas. Dauguma mūsų gali susikalbėti bent trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų. Paskutiniu metu madinga mokytis ispanų, italų bei ne tokių populiarių kalbų, kaip, pavyzdžiui, danų, švedų ar norvegų.

Žemėlapis – informacijos priemonė ir meninė išraiška (foto)

Žemėlapis – informacijos priemonė ir meninė išraiška (foto)

Šiais GPS‘ų ir telefoninių maps‘ų laikais net keliavimas įgavo kitokią prasmę – liko mažiau vidinių virpuliukų išlipant iš lėktuvo didelio miesto pašonėje; užteks paspausti porą mygtukų, suvesti kelis pavadinimus, kuriuos iš anksto užsirašėte į užrašų knygelę ir tiesiog eiti/važiuoti ten, kur jūsų asmeninis gidas liepia. Miestų aikštės, skverai, lankytinos vietos – kur tik panorėsite, paprastai ir greitai