Search Results for: "kiborgas"

Žmogus kiborgas: ateities žmogus?

Žmogus kiborgas: ateities žmogus?

Galbūt pats esate arba pažįstate žmogų, kuris yra kiborgas – turi dirbtines galūnes ar kitą naujųjų technologijų išradimo pagrindu sukurtą kūno dalį? Tobulėjantis mokslas veržiasi į visas žmogaus gyvenimo sritis: kūną, prigimtį ar net protą. Profesionalūs mokslininkai bei žinomų kino filmų režisieriai sujungė savo jėgas ir šį sekmadienį pristatys dokumentinį šedevrą „Daugiau nei žmogus“.

Sovietų mokslininkų eksperimentai - šuo kiborgas

Sovietų mokslininkų eksperimentai – šuo kiborgas

Praėjusio amžiaus 6 deš. pabaiga bei 7 pr. buvo reikšmingų mokslinių eksperimentų laikas tiek buvusioje sovietų sąjungoje, tiek ir likusiame pasaulyje. Už geležinės uždangos triūsę mokslininkai pradėjo eksperimentuoti su gyvūnais. Maskvos universitetas bei Mokslų akademija tapo pagrindinėmis tokių bandymų citadelėmis. 1959 m. visą pasaulį abstulbino vieno šuns galvą kitam transplantavęs ir taip dvigalvį keturkojį „sukūręs“ Vladimiras Demihovas. Mokslininko darbo vaisius nugaišo tik po mėnesio.
Prasidėjus šaltajam karui, visi turimi sovietų mokslo resursai buvo mesti tobulo ginklo sukūrimui. 1958 m. prasidėjo slaptas kiborgo kūrimo projektas, į kūrį buvo neva įtraukti dizaineriai, medikai bei inžinieriai. Prieš išbandant kiborgą su žmonėmis, bandymams buvo renkamasi peles, žiurkes bei šunis. Centrinio komiteto nurodymu, 1969 m. sausio 4-a dieną projektas „Kolis“ uždarytomas, o visa susijusi informacija įslaptinta. Tik griuvus sovietų sąjungai 1991 m. visi dokumentai tapo prieinami visuomenei.
Visgi pirmuosius žingsnius čia atliko amerikiečių mokslininkai, 1908 m. Čarlzas Gutris sėkmingai amputavo vieno šuns galvą ir prisiuvo ją kitam keturkojui. Kažkokiu būdu jam pavyko peradresuoti gyvūno kraujo cirkuliaciją ir gyvūnas galėjo funkcionuoti dviem galvomis. Anot rašytojos ir mokslo populiarintojos Mari Rauč, 20-imt minučių, per kurias buvo persodinta galva, buvo per ilgas laiko tarpas smegenims atstatyti pagrindines savo funkcijas.
Norėdami išspręsti šią problemą, po 77-ių metų mokslininkai sukūrė specialų kraujo cirkuliaciją imituojantį aparatą. Rauč teigimu, šis išradimas teikia fizinę bei biocheminę paramą nuo kūno atskirtai gyvūno galvai. Dėl į arterijas įstatytų vamzdelių, šis prietaisas yra pajėgus aprūpinti galvą deguonies prisotintu krauju ir maistingomis medžiagomis. Deoksiduotas kraujas, savo ruožtu, yra pašalinamas. Šitokie eksperimentai kol kas nėra atlikti su žmonėmis, tiesiog technologijos dar nėra pajėgios prijungti galvą taip, kad likusi kūno dalis liktu veikli.
Kaip visa tai veikia iliustruoja šis filmukas, kurio nerekomenduojame žiūrėti vaikams ir jautriems asmenims.
http://www.youtube.com/watch?v=rSrIkUXwsNk

pagal http://www.theatlantic.com ir http://hotshkin.livejournal.com

nuotraukos: http://hotshkin.livejournal.com/117151.html

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Dar visai neseniai manyta, kad žmonės nustojo vystytis labai seniai. Atsiradus galimybei ištirti genomą paaiškėjo, kad iš tiesų mūsų organizmas ir toliau keičiasi prisitaikydamas prie konkrečios aplinkos. Tačiau, pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. Žurnale „National Geographic Lietuva“ teigiama, kad atotrūkį panaikinti ir pranašumo žmonijai suteikti gali nauji moksliniai metodai ir technologiniai sprendimai – skaičiuojama, kad jau dabar Žemėje vaikšto apie 20 tūkst. kiborgų, t. y. žmonių, nešiojančių vienokius ar kitokius ypatingų gebėjimų suteikiančius implantus.

5 priežastys

5 priežastys, kodėl tu nenueisi su ja į antrą pasimatymą!

Susipažinai su mergina ir pakvietei ją į pasimatymą. Tu ją girdei, tu ją maitinai. Viskas, tavo manymu, buvo tobula, tačiau po kelių dienų, kai vėl ją pakvietei, gavai didelį ir riebų „NE“. Kas nutiko? Kodėl ji daugiau nenori tavęs matyti? Kodėl tu nenueisi su ja į antrą pasimatymą?

Filmai apie superherojus: nuo Betmeno iki Robocopo (Video)

Filmai apie superherojus: nuo Betmeno iki Robocopo (Video)

Kas tokie yra betmenai, supermenai ar spaidermenai, niekam pasakoti nereikia. Tačiau amerikiečių kultūrai komiksai padovanojo kur kas daugiau antgamtiškomis galiomis apdovanotų herojų istorijų. Nemažai iš jų buvo perkeltos ir į didžiuosius kino ekranus.

KP: Troškulys

KP: Troškulys

Katalikų Bažnyčios kunigas Sang-hyunas pasiaukoja mediciniam eksperimentui, kad pagelbėtų tarptautinei gydytojų grupei, kuriant veiksmingus vaistus. Jis savanoriškai sutinka išmėginti naujų…