Search Results for: "kraujo donoras"

Kraujo donorė: „Pabandykite įsivaizduoti save sergančiojo kailyje – kas tuomet atrodytų baisiau

Kraujo donorė: „Pabandykite įsivaizduoti save sergančiojo kailyje – kas tuomet atrodytų baisiau, ar sirgti, ar duoti kraujo?“

26–erių slaugytoja Julija ir 51–erių architektas Darius – skirtingi amžiumi, profesija, šeimos padėtimi, pomėgiais ir daugybe kitų dalykų, tačiau juos sieja vienas dalykas – kraujo donorystė. Reguliariai VUL Santariškių klinikų Kraujo centre apsilankantys pašnekovai neatlygintinai kraujo donavo jau daugiau nei 30 kartų, o apie kraujo donorystę tarsi susitarę kalba it apie savaime suprantamą dalyką, pernelyg nesureikšmindami nei skiriamo laiko, nei atlikto gero darbo.

Spermos donoras kasmet sukviečia beveik 100 vaikų

Spermos donoras kasmet sukviečia beveik 100 vaikų

Šį vakarą Edas Houbenas susitinka su viena moterimi. Jie eis į kiną, paskui – uzsiims seksu. Abu nėra pora. Edas, gyvenantis Mastrichte, Nyderlanduose, pastaruoju metu patraukęs žiniasklaidos dėmesį, tik nori padėti moteriai susilaukti geidžiamo kūdikio.

Skaitykite daugiau: Spermos donoras kasmet sukviečia beveik 100 vaikų | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/16087662/spermos-donoras-kasmet-sukviecia-beveik-100-vaiku#.U2FwBldWjgE#ixzz30PQGWmky

Šiandien Vilniuje startuoja simbolinė neatlygintina kraujo donorystės akcija

Šiandien Vilniuje startuoja simbolinė neatlygintina kraujo donorystės akcija

1991-ųjų metų sausio 13-ąją buvo pralietas Laisvės gynėjų kraujas, žuvo 14 žmonių, daugelis buvo sužeisti. Tuomet tūkstančiai piliečių, solidarizuodamiesi su beginkliais žmonėmis praliejusiais kraują už Tėvynės laisvę, savanoriškai plūdo į medicinos įstaigas padovanoti kraujo.

Minint Laisvės gynėjų dienos 20-metį bei pagerbiant žuvusiuosius už Lietuvos Laisvę, sausio 10-ąją skelbiama trijų dienų neatlygintina kraujo donorystės akcija.

Kraujo paaukoti galima bus Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos patalpose (Gedimino pr. 64, Vilnius, priešais Seimo rūmus):

sausio 10 d. – nuo 10 iki 18 val.;

sausio 11 d. – nuo 12 iki 18 val.;

sausio 12 d. – nuo 15 iki 21 val.

Akcijos organizatoriai – Seimo kanceliarija, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolija, Nacionalinis kraujo centras.

Sausio 10 d. 10 val. Seimo II rūmų Spaudos konferencijų salėje akcijos organizatoriai pristatys akcijos eigą ir svarbą visuomenei. Po spaudos konferencijos žiniasklaidos atstovai bus pakviesti susipažinti su akcijos vykdymo vieta.

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų. Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą. Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Negalima kraujo duoti nevalgius, nes tai gali sukelti silpnumą. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Nepatartina duoti kraujo po įtempto darbo, naktinės pamainos.

Homoseksualų kraujas vis dar negeras

Homoseksualų kraujas vis dar negeras

Jau buvo rašyta apie Nacionaliniame kraujo centre susidariusią diskriminacinę situaciją – iš vyrų, kurie prisipažįsta esantys homoseksualai, atsisakoma paimti kraujo. Kraujo donoro anketoje klausiama, ar vyrai yra turėję lytinių santykių su kitais vyrais, o moterų teiraujamasi, ar jų partneriai galėjo turėti seksualinių santykių su kitais vyrais.

Kaulų čiulpų donorė Rimantė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“

Kaulų čiulpų donorė Rimantė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“

Asmeninio archyvo nuotr. 35 metų Rimantė Ladyšienė – viena iš lietuvių, kuri prieš dvylika metų pasiryžo donuoti savo kaulų čiulpus ir suteikti galimybę pasveikti sunkia kraujo liga sergančiam žmogui, ir, kaip pati sako, pakeisti jo likimą.

Leukemija sirgusios paauglės tėtis: „Baisiausia yra nežinia“

Leukemija sirgusios paauglės tėtis: „Baisiausia yra nežinia“

Prieš ketverius metus jurbarkiečių šeimą it iš giedro dangaus sukrėtė žinia, kai jų paauglei dukrai buvo diagnozuota leukemija – ūmi kraujo vėžio forma. Ainės tėtis Gintaras pasiryžo dalintis patirtimi, nes ir pats, slaugydamas dukrą, skaitė pasveikusių pacientų sėkmės istorijas ir jas vadina vienu geriausių vaistų sielai. Anot jo, tokios istorijos sudėtingu gyvenimo laikotarpiu teikė daug vilties ir tikėjimo.

Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, praėję 2016 metai Lietuvos organų donorystei ir transplantacijai buvo itin palankūs. Ir ne tik statistine prasme. Praėjusieji metai į Lietuvos organų donorystės ir transplantacijos istoriją bus įrašyti ir dėl įsimintinų įvykių.

Kaip tapti herojumi? (video)

Kaip tapti herojumi? (video)

Dauguma žmonių galvoja, jog tapti herojumi gali tik filmuose vaizduojami, išgalvoti personažai, tokie kaip Betmenas, Haris Poteris ar Supermenas. Tačiau tai tik mitas, kadangi tapti tikru superherojumi gali jokių režisierių ar rašytojų suteiktų stebuklingų galių neturintis žmogus.

Marijampolietis Kostas Kynas: „Atsisakyti tapti donoru – tai lyg nušauti žmogų“

Marijampolietis Kostas Kynas: „Atsisakyti tapti donoru – tai lyg nušauti žmogų“

Prieš dešimt metų marijampolietis Kostas Kynas tapo pirmuoju negiminingu kaulų čiulpų donoru Lietuvoje. Kamieninės K. Kyno kraujodaros ląstelės išsaugojo gyvybę jaunai moteriai, kuriai buvo diagnozuota aplazinė anemija – liga, kuomet kritiškai sutrinka kraujo gamyba. Šiandien ji džiaugiasi puikia sveikata, gražia šeima ir dviem dukrelėmis. Tačiau jei ne sėkmingos donoro paieškos ir suvalkiečio geranoriškumas, istorija galėjo pasibaigti kur kas liūdniau. Tiesa, pats donoras K. Kynas apie savo nuopelnus kalba kukliai ir sako tiesiog padaręs tai, ką privalėtų padaryti kiekvienas žmogus.

Paskutinis vasaros savaitgalis su puikia muzika ir gerais darbais

Paskutinis vasaros savaitgalis su puikia muzika ir gerais darbais

Jau antrus metus Vilniaus mokytojų namai, Kristupo vasaros festivalis ir bendrija „Kraujas“ siūlo paskutinį vasaros penktadienį praleisti ne tik linksmai, bet ir prasmingai. Rugpjūčio 26 dieną Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks finalinis socialinės akcijos GYVENTI NEGALIMA MIRTI koncertas. Liepos 29 dieną Druskininkuose ir rugpjūčio 6 dieną Klaipėdoje vykę akcijos renginiai sulaukė didelio būrio žiūrovų, kurie ne tik klausėsi koncertų, bet ir aktyviai registravosi į negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.
Šios akcijos misija – paskatinti kuo daugiau žmonių renginio metu registruotis į kaulų čiulpų donorus ir taip pagelbėti kraujo vėžiu sergantiems žmonėms. Tai liga, kuri gali užklupti netikėtai kiekvieną iš mūsų, neklausdama amžiaus, socialinio statuso ar lyties. Pasiryžusiems nereikės vykti į jokią ligoninę – papildyti donorų sąrašą jie galės čia pat, renginio vietoje.
Svarbiausia yra keisti žmonių požiūrį, nes manydami, kad „man taip nenutiks“ labai klystame, tad renginio metu visiems norintiems kompetentingi specialistai atsakys ir į kylančius klausimus bei suteiks daugiau informacijos apie kaulų čiulpų transplantaciją. Būtent ji tampa lemiama sąlyga išlikti ne vienam žmogui, sergančiam leukemija – kraujo vėžiu. Rasti tinkamą donorą, kurio kaulų čiulpai galėtų būti transplantuojami, nėra paprasta. Todėl kuo daugiau žmonių sutiks tapti potencialiais donorais, tuo daugiau sergančiųjų leukemija galės įgyvendinti svarbiausią savo tikslą – pasveikti. Milijonai žmonių visame pasaulyje donuoja savo kaulų čiulpus. Tai nesudėtinga. Tai nieko nekainuoja, neskauda ir nieko neatima.
Rugpjūčio 26 d. koncertuos grupės Tofu Bubble,  Subtilu – Z, Deeper Upper,  Karma, Saulės broliai, mmpsuf, atlikėjai Denis Mc Laughlin (Airija), Domantas Razauskas, Šorena ir kvies padėti kablelį teisingoje sakinio GYVENTI NEGALIMA MIRTI vietoje. Mokytojų namų kiemelyje galima rinktis nuo 15 val., o koncerto pradžia – 15.30 val. „Padaręs gerą darbą – pats jautiesi smagiau, džiaugiesi vidumi. Jau nekalbam apie tai, kad taip žmogus pelno pagarbą, į jį žiūrima visai kitaip. Ir galiausiai, gerumas su kaupu sugrįžta atgal,“ – tvirtina atlikėjai. Visi akcijos dalyviai koncertuoja nemokamai, be jokio atlygio – tiesiog norėdami palaikyti šią iniciatyvą – suteikti klausytojams progą sužinoti daugiau apie tai, kaip jie galėtų sugrąžinti sveikatą kenčiantiems skausmą ir tyliai nykstantiems žmonėms. Vien savo dalyvavimu jie jau pasisako, kurioje vietoje turėtų atsidurti kablelis. Dabar – mūsų eilė.
Akcija „Gyventi negalima mirti“ rengiama jau antrus metus. Pernai Vilniuje vykusio koncerto metu būti potencialiais kraujo donorais pasiryžo net 331 žmogus. Tai – rekordinis skaičius, mat iki tol didžiausias per dieną užsiregistravusių potencialių donorų skaičius buvo kone tris kartus mažesnis. Renginyje buvo galima ne tik klausytis garsių atlikėjų, bet ir daugiau sužinoti apie kaulų čiulpų donorystę lydinčius mitus. Todėl pernai koncerte dalyvavusių žmonių jau nebereikia įtikinėti, kad tapti kaulų čiulpų donoru nekenkia pačiam donorui, o donorystės procedūra visai nėra skausminga. Be to, kaulų čiulpai atsistato vos per porą savaičių, o po procedūros jau tą pačią dieną donoras gali keliauti namo. Renginio organizatoriai sako: „ateik dabar, būk sąmoningas ir mąstyk apie ateitį. Vien tik atėjimas į koncertą gali išgelbėti kito žmogaus gyvybę“.