Search Results for: "lūpų dažai"

Lūpų dažai

Lūpų dažai, savo forma primenantys įtakingiausias pasaulio moteris (foto)

Lūpas besidažanti moteris galvoja apie savo grožio paryškinimą ir kad tai būtų padaryta kuo tvarkingiau. Tačiau Honkonge gyvenanti menininkė May Sum šioje grožio priemonėje pamatė kai ką daugiau. Įkvėpta garsiausių bei įtakingiausių pasaulio moterų ji kuria mažas jų skulptūrėles būtent iš lūpų dažų.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Natūralūs lūpų dažai

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Natūralūs lūpų dažai

Planuoju „Kvapų namuose“ nusipirkti lūpų dažus, tačiau vienas klausimas neduoda ramybės. Kadangi Jūsų parduodami lūpų dažai (greičiausiai) mažiau-daugiau natūralūs, ar nebus taip, kad jie nesilaikys ant lūpų? Turiu omenyje, ar nesubėgs į raukšleles, ar neteps visko aplinkui. Mano nuomone, lūpų dažai turi būti labai kokybiški ir gražiai padengti lūpas, netepti puodelių ir t. t.

Kiaušinių marginimas dažais iš gamtos pagal Beata Nicholson (foto)

Kiaušinių marginimas dažais iš gamtos pagal Beata Nicholson (foto)

Kiaušinius dažyti natūraliai yra brangesnis pasirinkimas nei maistiniais dažais – ir laiko, ir išlaidų prasme, nes reikia bent kelių skirtingų komponentų, juos paruošti ir dar kantrybės būsimą margutį išlaikyti juose pernakt, o po to – kol apdžius. Tačiau atradimo (būsimų spalvų) džiaugsmas ir jaudulys tikrai atpirks pastangas, o nulupus margutį nemalonių pojūčių neskatins spalvotas baltymas.

Dažniausios makiažo nesėkmės. Kaip jų išvengti?

Dažniausios makiažo nesėkmės. Kaip jų išvengti?

Kartais ne vieną valandą praleidžiame prie veidrodžio kruopščiai kurdamos ypatingą makiažą pasimatymui ar draugių vakarėliui. Ir štai pakanka vos vieno potėpio, kad visos pastangos nueitų perniek. Blakstienų tušas išmargino akių vokus, o raudoni lūpų dažai nuspalvino ne tik lūpas, bet ir šypseną – pažįstama situacija?

Programėlė

Programėlė, padedanti pasirinkti labiausiai tinkantį makiažą (Foto)

Ruošiatės į vakarėlį ir niekaip neapsisprendžiate, kurie šešėliai ir lūpų dažai labiausiai tinka prie naujos suknelės. Jums tereikia su ja nusifografuoti, pavyzdžiui, web kamera, įkelti nuotrauką į tinklalapį www.marksandspencer.com ir laukti atsakymo.

Kaip nepasiklysti lūpdažių džiunglėse?

Kaip nepasiklysti lūpdažių džiunglėse?

Kosmetikos parduotuvės siūlo plačią įvairiausių atspalvių lūpų dažų paletę. Pasak kosmetologų, yra kelios auksinės taisyklės, kurias žinodamos visada išsirinksite kokybišką prekę.
Prieš pirkdamos lūpų dažus atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Kokybiškų lūpdažių sudėtyje visada yra vaško (pavyzdžiui, bičių), cetilo spirito, vitaminų A, E ir B, aliejų, vazelino.
Lūpų dažai nekokybiški, jei:
– jais pasitepus, lūpas traukia, jos tampa sausos;
– ant paviršiaus matyti gumulėlių;
– kvapas yra nemalonus arba itin intensyvus;
– dažantis lūpdažis tepa nelygiai;
– pasidažius ant lūpų lieka sūrus arba kartus skonis;
– pažeista pakuotė.
Maksimalus lūpų dažų tinkamumo naudoti laikas – 3 metai. Tačiau tik tuo atveju, jei lūpdažis bus laikomas… šaldytuve. Nelabai realu, tiesa? Todėl tinkamas naudoti lūpdažis metus, jeigu pabūna saulėje – 3 mėnesius.
Beje, pirkdamos lūpų dažus nepakliūkite ant gamintojų kabliuko, esą prekė yra brangesnė dėl to, kad apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Pasak kosmetologų, kiekvieno lūpdažio sudėtyje, net ir ne pačio brangiausio, yra pakankamas kiekis pigmento, saugančio lūpas nuo saulės.

Lūpų balzamas
Tai tinkamiausia priemonė lūpoms šaltuoju metų laiku, taip pat kai lauke labai vėjuota arba kai vasarą kaitinatės saulėje. Balzamų sudėtyje yra maitinamųjų, drėkinamųjų medžiagų. Lūpų balzamas gali būti puikus pagrindas lūpų dažams.

Drėkinamieji dažai
Ne tik suteikia lūpoms spalvą, bet ir minkština jas, nes jų sudėtyje yra aliejų (pvz., kokosų, avokadų ir kt.).

Maitinamieji dažai
Pavadinimas kalba pats už save. Tokių lūpdažių sudėtyje yra vaško, kuris ir teikia maitinamąjį poveikį. Tiesa, tokie dažai ant lūpų laikosi neilgai, o jais padažytos lūpos atrodo “plokščios”.

Ilgai išliekantys dažai
Dažų sudėtyje esančios medžiagos, patekusios ant lūpų, sudaro spalvotą plėvelę, kuri gali išsilaikyti nuo 8 iki 24 valandų. Kasdienis tokių lūpdažių naudojimas džiovina lūpas, taip pat gali sukelti alerginių reakcijų, todėl prieš jais tepant reikėtų naudoti balzamą. Dar vienas jų trūkumas – skurdi spalvų paletė.

Lūpų blizgis
Spalvos mažiau nei lūpų dažuose, todėl juo pateptos lūpos atrodo natūraliai. Tiesa, labai neilgai, mat blizgis greitai “susivalgo”.
Stilistų patarimai
– Jeigu oda šviesi, labiau tiks šalti atspalviai (rožiniai, violetiniai), tamsaus gymio moterims – šilti (rudi, terakotiniai).
– Tamsūs tonai lūpas plonina, šviesūs – paryškina jų putlumą.
– Jeigu lūpos šerpetoja, geriau nenaudokite perlamutrinių dažų.
– Jeigu jūsų dantys nėra akinamai balti, nepirkite oranžinių ir rudų atspalvių lūpdažių. Jie tik dar labiau pabrėžia pageltusius dantis.

Tai įdomu:
Neoficiali statistika skelbia, kad lūpdažius naudoja 80 proc. moterų. Beje, pirmiausia moterys dėmesį kreipia į spalvą, o tik po to į rūšį ir gamintoją.

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Visuomenėje ir žiniasklaidoje netyla kalbos apie chemikalais užterštą maistą, nuodijamus Lietuvos piliečius: „Nuodai maiste: jūs nemirsite. Bent jau nestaigiai“. Tai skamba drastiškai, tačiau, tenka sutikti, kad nuo to, ką valgome, kuo tepame savo kūną, priklauso mūsų sveikata ir savijauta.

Mes galime garsiai šaukti ir kaltinti nesąžiningus politikus, gamintojus, platintojus, visuomenines institucijas ir kt., tačiau reikia pripažinti, kad už savo sveikatą pirmiausiai esame atsakingi mes patys.

Kosmetikos gaminių gamyboje naudojamos įvairios cheminės medžiagos. Jos gali būti natūralios, pavyzdžiui, vanduo, aliejai, ekstraktai, mineralai, augalų cukrus ir kt., tačiau didelę dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro įvairios sintetinės medžiagos. Jos gamyboje naudojamos įvairiais tikslais: siekiant sumažinti kosmetikos gaminių šiurkštumą, palengvinti jų pasiskirstymą ir įsigėrimą, sukelti putojimą, suteikti kvapą ir spalvą, pailginti galiojimo laiką ir kt.

Draudžiamų kosmetikos gamyboje medžiagų sąrašas ilgas. Jos uždraustos Europos moksliniam komitetui nustačius jų kenksmingą poveikį žmogaus sveikatai. Tačiau pasitaiko atvejų, kad kosmetikos gaminių sudėtyje yra draudžiamų medžiagų.
Kita cheminių medžiagų grupė – ribojamos cheminės medžiagos (konservantai, dažikliai ir kt.). Apie jų neigiamą poveikį sveikatai yra daug mokslinių duomenų, tačiau šios medžiagos kosmetikos gaminių gamyboje yra leidžiamos apribojant jų naudojamą kiekį. Tam yra daug priežasčių. Moksliniai tyrimai dažnai būna prieštaringi, jie užtrunka, taip pat dažnai sunku surasti alternatyvių gamybos būdų arba jie brangiai kainuoja. Šių cheminių medžiagų galima rasti daugelyje, net 80 proc. kosmetikos gaminių. Pasitaiko atvejų, kad gaminant kosmetikos gaminius, leidžiamos kai kurių cheminių medžiagų koncentracijos yra viršijamos.

Didžiąją dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro kitos cheminės medžiagos, kurių kiekiai nėra ribojami. Jos suteikia gaminiui formą, kiekį, fizikines – chemines ar kitas savybes. Tai, kad šios medžiagos nėra ribojamos ar draudžiamos, dar nereiškia, kad yra natūralios ar naudingos mūsų organizmui. Dažnai neribojamos medžiagos yra pigesni sintetiniai naftos produktai.
Kosmetikos gaminių gamyboje taip pat naudojamos aktyvios medžiagos, ekstraktai, aliejai, kurios dažnai būna susijusios su kosmetikos gaminio deklaruojamomis savybėmis ir poveikiu. Gali būti naudojami dažikliai, kvapikliai ir kitos cheminės medžiagos.
Šampūnai, dušo želės, vonios burbulai, putos, muilai ir kiti putojantys gaminiai.

Į šampūnų sudėtį, siekiant didesnio priemonių putojimo, dedama sintetinių medžiagų – alkyl benzeno sulfonatų, vadinamųjų detergentų, pavyzdžiui, Ammonium Lauryl sulfate, Sodium Laureth Sulfate, kurios vertinamos prieštaringai. Vienų mokslininkų nuomone, jos dirgina odą bei sukelia galvos odos problemas – dermatitą, seborėją, gali pradėti plonėti ar net slinkti plaukai. Kiti mokslininkai tai neigia. Šių medžiagų kiekis kosmetikos gaminių gamyboje neribojamas.

Putojantys gaminiai gali turėti sudėtyje pavojingų tarpinių produktų, kurie nėra galutiniai junginiai, todėl kosmetikos gaminių sudėtyje jų nerasime. Šie tarpiniai produktai dažniausiai dalyvauja cheminėse reakcijose gaminant putojančius gaminius, siekiant sumažinti jų šiurkštumą. Vienas jų, mokslinių tyrimų duomenimis, įvardijamas kaip kancerogenas – 1,4-dioksanas, kuris taip pat vadinamas genotoksišku, galinčiu sukelti apsigimimus, neurotoksišku, toksišku inkstams ir kvėpavimo sistemai. Kitas kancerogenu vadinamas ingredientas – formaldehidas, kuris jautriai odai, ypač vaikų, gali sukelti bėrimus. JAV mokslininkų 2007 m. ir 2009 m. atliktais ir plačiai publikuotais kosmetikos gaminių tyrimų duomenimis, net 46-iuose iš 100-o tirtų natūralius teiginius deklaruojančių gaminių, skirtų vaikams ir gaminamų žinomų kompanijų, sudėtyje buvo rastos šios medžiagos. Ant gaminio pakuotės nurodytoje sudėtyje jie net nebuvo paminėti.

Kaip pasirinkti kosmetikos gaminius be šių tarpinių produktų?
Kosmetikos gaminius reikėtų naudoti saikingai, o renkantis juos būtina skaityti informaciją ant pakuotės, sudėtį. 1,4 – dioksaną, pasislėpusį po kitais junginiais, savo sudėtyje dažniausiai turi putojantys gaminiai. 1,4 – dioksaną gali turėti sodium laureth sulfatas, PEG junginiai ir medžiagos, kurių pavadinimuose yra žodžiai „xynol“, „ceteareth“, „oleth“. Tarpinį darinį formaldehidą gali turėti konservantai: quaternium-15, DMDM hydantoin, imidazolidinyl urea, diazolidinyl urea. Gamyboje egzistuoja alternatyvos, kai šiuos darinius galima pašalinti, tačiau gamintojai jų nesiima, teigdami, kad pavojingų junginių lieka labai nedideli kiekiai.

Viena draudžiamų medžiagų šampūnuose, kūno šveitikliuose, dušo želėse, taip pat ir nenuplaunamuose gaminiuose: kremuose, dezodorantuose ir kt. yra konservantas metildibromo glutaronitrilas, kuris nuplaunamuose gaminiuose buvo uždraustas 2008 m., nenuplaunamuose dar ankščiau. Rinkoje dar pasitaiko gaminių, turinčių šią medžiagą, kuri buvo uždrausta Europos komisijai nenustačius jokio saugaus šio konservanto naudojimo būdo kosmetikoje. Daug žmonių, yra alergiškų šiam konservantui, kuris sukelia odos niežėjimą, gali prasidėti egzema, bėrimas.

Nagų lakai
Yra trys pagrindinės cheminės medžiagos į kurias vertėtų atkreipti dėmesį renkantis nagų priežiūros priemones. Dibutilftalatas yra draudžiamas kosmetikos gaminiuose, formaldehidas ir toluenas – nėra draudžiamos medžiagos, bet jų kiekis kosmetikos gaminiuose yra ribojamas, didelės jų koncentracijos gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Dibutilftalato randama ne tik kosmetikoje, bet ir asmens higienos priemonėse, buities daiktuose ir kt. Šis ingredientas nagų lakui suteikia lankstumą ir spindesį, bet kartu yra pripažintas karcinogenu. Ši medžiaga leidžia nagų lakui tinkamai pasiskirstyti ir išdžiūti, bet manoma, kad jos įkvėpus, gali pasireikšti nuovargis, galvos skausmas, gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Toluenas taip pat pripažintas toksišku. Minėtų ingredientų turėtų vengti besilaukiančios ir žindyvės. Formaldehidas nagų lake veikia kaip kietiklis ir apsauga nuo lako lupimosi. Jis yra įvardijamas kaip karcinogenas, kuris taip pat gali sukelti akių, nosies ir gerklės dirginimą. Yra tokių nagų lakų, kuriuose aptinkami visi trys minėti ingredientai.

Lūpų dažai, kremai, prausikliai

Europoje 2007 m. spalio mėn. atliktų tyrimų duomenimis, net 60 proc. tirtų 33 žinomų gamintojų kosmetikos gaminių mėginių, buvo rastas švinas. Švinas pasižymi neurotoksišku, reprodukcijai toksišku ir kenksmingu poveikiu sveikatai. Švino neturi būti kosmetikos gaminiuose. Lūpų dažuose, vazelinuose dažnai naudojama cheminė medžiaga – petrolatas. Jis paprastai yra gaunamas iš sintetinių naftos produktų. Tokios kilmės petrolatas gali išdžiovinti ir pažeisti gilesnius odos sluoksnius. Petrolatas taip pat įeina į veido ir kūno kremų, prausiklių ir kitų kosmetikos gaminių sudėtį.

Plaukų dažai, laikinosios „juodosios chna“ tatuiruotės
Plaukų dažuose naudojamos cheminės medžiagos nuolat keičiasi. Kartu keičiasi ir reikalavimai plaukų dažuose esančioms cheminėms medžiagoms. Pavyzdžiui, 2008 m. buvo uždraustos 85, 2009 m. – 40 cheminių medžiagų plaukų dažuose, apie kurių saugą nėra pakankamai duomenų. Plaukų dažuose naudojami fenilendiaminai, gali sukelti stiprią alerginę reakciją, odos dermatitą, gali būti toksiški organams, silpninti imunitetą. Dažniausia reakcija į netikusius plaukų dažus- alergija, kuri gali pasireikšti galvos srities, kaklo, veido paraudimu, niežėjimu ar patinimu. Kirpyklų darbuotojams, nenaudojantiems apsauginių pirštinių, dažniausiai išsivysto rankų egzema.

Piešiniuose ant kūno ir plaukų dažuose naudojami dažai, pagaminti iš augalo Heninės lavsonijos, liaudyje žinomos kaip chna. Pavojus slypi ne pačioje natūralioje žolėje, o tame, kad, siekiant intensyvios juodos spalvos, tiek dažant plaukus, tiek piešiant tatuiruotes su chna dažais sumaišoma cheminė medžiaga p-fenilendiaminas, sutrumpintai žymimas PPD, kuri skirtingai nei natūrali chna, gali sukelti sunkias alergines reakcijas ir ilgai išliekančius randus. Kai kuriems žmonėms pasireiškia sunkesnė alerginė viso kūno reakcija – ant odos atsiranda šašų ir iškrenta plaukai. Ši medžiaga gali įjautrinti organizmą ir kitoms medžiagoms.

Kvepalai ir kvapiosios medžiagos
Kvapą dažnai sudaro šimtai sintetinių junginių, kurie žinomi tik gamintojui, o etiketėje jie sutalpinami po žodžiais “Parfume”, “Fragrance”. Kvapiosios medžiagos įeina ne tik į kvepalų sudėtį, bet naudojamos ir daugelyje kosmetikos gaminių (dezodorantuose, kremuose, losjonuose, plaukų želėje ir kt.).

Kvapiosios medžiagos laikomos vienu iš penkių geriausiai žinomų alergenų, jos taip pat gali sukelti astmą. Kitas pavojus – kvapo sudėtyje esantys ftalatai. Europoje atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, daugiau kaip 70 proc. tiriamų kompanijų gaminiuose buvo rasta ftalatų, nors kosmetikos gaminių etiketės ingredientų sąraše jie nebuvo nurodyti. Taip pat aštuonių populiarių gamintojų kvepaluose nustatyta draudžiama medžiaga dietilheksil ftalatas. Europos mokslinio komiteto teigimu, vienas iš 50 žmonių po kvapo panaudojimo gali visam gyvenimui likti jautrus kažkuriai sudedamajai daliai. JAV mokslininkai identifikavo kai kurias kvapo sudedamasias dalis kaip neurotoksinus, tačiau tolimesni tyrimai nebuvo atliekami ir kompetetingos institucijos nesiėmė iniciatyvos, kad kvapo ingredientai būtų įtraukti į ingredientų sąrašą ir nurodyti etiketėje.

Skirti degintis soliariume ir savaiminio įdegio kremai
Deginantis soliariume, kremai su apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF) nenaudojami, priešingai, naudojamos priemonės, skatinančios įdegį. Kartais yra klaidingai manoma, kad deginimuisi soliariume naudojami kosmetikos gaminiai saugo odą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tokių gaminių pakuotę. Ženklinant soliariumo kosmetikos gaminius, etiketėje nurodoma, kad jie neapsaugo nuo nudegimų, greitesnio odos senėjimo, odos vėžio, kuriuos gali sukelti ultravioletiniai spinduliai spinduliai.

Kremuose, skirtuose degintis soliariume bei savaiminio įdegio kremuose dažnai naudojami kosmetiniai dažai, vadinami bronzantai, kurie iš karto ar po kurio laiko tamsina odos spalvą taip pat naudojamos melanino sintezę skatinančios medžiagos. Vienas dažniausiai naudojamų kosmetinių dažų – dihidroksiacetonas (DHA) – medžiaga, kuri reaguodama su odos paviršiuje esančiomis aminorūgštimis, suteikia jai tamsią spalvą. Kosmetikos gaminių su DHA nerekomenduojama naudoti apie akis, reikia stengtis, kad jų nepatektų ant lūpų ir kitų gleivinių. Tai ypač sunku pasiekti, norint odai suteikti gražų įdegį specialiose kabinose, kur kūnas nupurškiamas kosmetiniais dažais. Purškiant kosmetikos gaminius su DHA neapsaugomi akių, lūpų ar gleivinių plotai, į organizmą bronzantų gali patekti įkvėpus ar nurijus gaminio. Specialistai soliariumų lankytojams jau nustatė odos bėrimo, kosulio, svaigulio ir alpimo atvejų, bet kai kuriuos nepageidajamus reiškinius galėjo sukelti ir individuali asmens reakcija į gaminį.

Konservantai ir natūralūs kosmetikos gaminiai
Konservantai kosmetikos gaminių gamyboje naudojami plačiai. Nenaudojant konservantų ilgai negendantį kosmetikos gaminį pagaminti sudėtinga, tam turi būti griežtai laikomasi geros gamybos praktikos, vietoj konservantų naudojamas alkoholis, eteriniai aliejai ar kai kurių augalų cukrus. Tačiau pramonėje labiau paplitę sintetiniai konservantai. Agresyvesniais laikomi parabenai, trietanolaminas, fenoksietanolis, imidazolidinyl-, diazolidinyl urea, metilisotiazolinonas.

Naudojant kosmetikos gaminius, labai svarbus yra saikas ir realus poreikis. Turėtume žinoti, kad kosmetika – tai pirmiausia kasdien naudojamas cheminių medžiagų mišinys, kuris gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai.

Naujausios šaltojo sezono makiažo tendencijos

Naujausios šaltojo sezono makiažo tendencijos

Makiažo tendencijos yra tokios pat kintančios, kaip ir metų laikai, drabužių, šukuosenų mados. Makiažas turėtų padėti sudaryti bendrą norimą įvaizdį, papildyti jį ir derėti. Juo taip pat perteikiama drabužių kolekcijos ar net viso sezono tendencijų nuotaika. Makiažo specialistai trumpai apibūdindami madingą žiemos makiažą, išryškina keletą pagrindinių tendencijų: padūmavusias akis, ryškias lūpas ir natūralią, skaisčią veido odą.
Šilti atspalviai ir natūrali veido oda
Šį pusmetį moterys vėl kviečiamos prisijaukinti natūralumą. Tai puiki naujiena toms, kurios ir taip nemėgsta ryškaus makiažo. Siūlome prisiminti saiką, grįžti prie šiltų bei rudeniškų žemės atspalvių, darytis kuo minimalesnį, jaukių žemės tonų makiažą, siekti natūralumo. Kad būtų pasiektas toks rezultatas, reikėtų laikytis vienos svarbiausios sezono taisyklės – atsisakyti ryškių spalvų ir kuo lengviau, lyg padūmavusiai, paryškinti gražiausius veido bruožus.
Kasdienai siūloma darytis saikingą makiažą. Užtenka odą padengti lengvu pudros sluoksniu, paslėpti mažus odos defektus: spuogelius, patamsėjusius paakius, paraudimus, pigmentines dėmes ir pan., ir vos tušu perbraukti blakstienų galiukus. Pasirinkus tokį įvaizdį, lūpas taip pat derėtų padažyti švelniais, beveik permatomais rausvų, rusvų spalvų blizgesiais su švelniu oranžiniu ar rudai rausvu atspalviu arba tokiais lūpų dažais. Akių išryškinimui taip pat pakanka ramių rusvų ar pilkšvų tonų šešėlių. Makiažo grožio meistrai pataria įsigyti rusvų žemės tonų šešėlių paletę, vos pastebimus šiltos spalvos skaistalus ir viską naudoti itin saikingai.
Šį sezoną neabejotina spalvų lyderė yra oranžinė. Jos atspalvių galima rasti visur: ant akių vokų, antakių, skruostų, lūpų. Taip pat madingas rūdžių spalvos rudumas, švelnus rudumas, rusvumas.
Tamsios lūpos
Ryškios lūpos grįžta su trenksmu. Madingų spalvų paletės diapozonas – nuo šviesiai oranžinės, skaisčiai raudonos, raudonojo vyno ir prisirpusių vyšnių iki mėlynos, violetinės, gilios juodųjų serbentų ir beveik juodos spalvos, kuriomis pasiekiamas gotės įvaizdis. Itin tamsaus pigmento lūpų dažai – puikus pasirinkimas drąsiausioms ir mėgstančioms išsiskirti moterims. Madingas tiek matinis, tiek blizgus efektas – viskas priklausys nuo norimo susikurti įvaizdžio. Klasikinė matinė raudona spalva lyg atkartos 50-ųjų metų tendencijas. Galima pasitelkti skystą akių plunksnelę, o lūpas dažyti itin blizgiu, lyg sunkiu, tirštu raudonu blizgesiu, tačiau lūpų kontūras turi išlikti „minkštas“. Pasirinkusioms lūpas dažyti tamsiausiomis spalvomis, tokiomis kaip: juoda, tamsiai mėlyna ir pan., specialistai duoda keletą praktiškų patarimų, kad būtų išvengta tamsaus gotiško įvaizdžio ir sunkumo įspūdžio. Tamsųjį lūpdažį ant lūpų patartina paskirstyti ne visiškai lygia linija, tačiau lengvai tapšnoti teptuku ir maišyti kelis skirtingo tamsumo atspalvius, pavyzdžiui, galima sumaišyti beveik juodą lūpdažį su sodriai raudona spalva arba raudonos spalvos lūpdažiu patapšnoti lūpų centrą; arba jei pasirenkama lūpas dažyti raudona spalva, tai tamsesnės raudonos spalvos lūpų pieštuką patartina palaipsniui sulieti su pagrindine spalva.
Išryškinti antakiai
Šį sezoną itin pasisekė toms, kurios turi išraiškingus antakius. Platūs, tamsūs, ilgi antakiai taps bene ryškiausia veido dalimi. Moterims patartina jų nebeploninti ir nebedažyti blankiomis spalvomis – priešingai. Grožio meistrai atkreipia dėmesį, kad daili, natūraliai atrodanti vešlių ir gražiai išlenktų antakių linija būtina, jei norima dailiai įrėminti akis. Jiems paryškinti tiks pieštukas arba antakių šešėliai ir šukelės. Pieštuku paryškinta bei šukelėmis padailinta tvarkinga antakių linija gali tapti pagrindiniu viso veido akcentu ir žvilgsniui suteikti griežtumo bei paslaptingumo.
Akys – 50-ųjų įvaizdis, padūmavusios akys ir tviskesys

Nors pagrindiniu veido akcentu rekomenduojama palikti lūpas ar antakius, moterims, mėgstančioms akis pabrėžti šešėliais, taip pat neverta nusiminti. Šių metų vyraujančios rudens ir žiemos akių makiažo tendencijos apima keletą įvaizdžių – nuo lyg nešvaraus, nuvarvėjusio makiažo, išplaukusio žvilgsnio iki skrupulingo 50-ųjų įvaizdžio, kuris pasiekiamas staigiais, griežtais judesiais. Pagrindinė priemonė, norinčioms susikurti 50-ųjų stiliaus akių makiažą, yra pieštukas arba skysta akių plunksnelė. Tačiau patartina neapsiriboti tik juoda spalva, galima eksperimentuoti ir naudoti tamsų madingą chaki, rudos, pilkos spalvos pieštuką. Liniją brėžkite ne tik ant viršutinio voko, bet ir apatinio voko vidinėje pusėje. Toks makiažas puikiai tiks prie raudonų lūpų ir tvarkingos, skrupulingai supintos kaselės. Jei norisi, spalvą galima retušuoti teptuku, kad būtų išvengta griežto kontūro.
Pasak vizažistės Karolinos Taraškevič šaltuoju metų laiku bus madingas vis dar populiarus padūmavusių akių makiažas. Tik jis šiek tiek nutolęs nuo klasikinio padūmavusių akių makiažo varianto. Patartina dažytis ne taip ryškiai ir ne tiek daug, naudoti blizgias rudas, pilkas spalvas. Pilkų atspalvių šešėlius galima pritaikyti tiek dienai, tiek vakarui. Dienai siūlomas visą akį įrėminančių šviesiai pilkų atspalvių makiažo meistrų sukurtas įvaizdis, o vakarui patariama rinktis variantą su daugiau blizgesio bei tamsesniu apvadu. Padūmavusiosms akims pasirinkus sodrias slyvos spalvas, tamsiai mėlyną ir pilką, efektas bus toks pat įspūdingas, kaip ir tradicinių juodų padūmavusių akių, tik naujuoju siekiamas dramatiškas, „dėmėtas“, „nešvarus“ įvaizdis. Galima derinti su išsitaršiusių plaukų šukuosena.Galima pasirinkti ir šalto, dramatiško žvilgsnio makiažą. Naudojami tviskantys akių šešėliai, kreminė jų konsistencija, kad būtų sukuriamas šlapias žvilgnis. Spalvos neišplaukusios, su ryškiais kontūrais ir linijomis.
Makiažo specialistai šį rudenį mato ne vien tik niūrias spalvas. Jie siūlo paryškinti akis įvairių spalvų šešėliais. Pirmenybė turėtų būti teikiama violetinės, mėlynos ir rudos spalvų paletei. Madingi ir aukso dalelių turintys akių šešėliai.

Stilius pagal horoskopą

Stilius pagal horoskopą

Nepraleidžiančioms progos paskaitinėti kiekvienos dienos horoskopus patiks ir šis Rose-Marie Swift, astrologės ir ekologiškos kosmetikos kūrėjos, sudarytas trumpas stiliaus horoskopas.