Search Results for: "laidotuvės"

Trys šokiruojantys kultūriniai ritualai (N18

Trys šokiruojantys kultūriniai ritualai (N18, foto)

Įvairios kultūros turi savo tradicijas ir ritualus, o kai kurie iš jų yra tokie seni, jog šių laikų žmones kaip reikiant šokiruoja, tad silpnų nervų skaitytojams rekomenduojame nežiūrėti žemiau pateiktos informacijos…

Neįprastos Kalėdų tradicijos

Neįprastos Kalėdų tradicijos

Kalėdos – tai metas, kai susitinka visa šeima, kai atleidžiama, kai keliamasi anksti ryte, ieškant po eglute dovanų, kai namuose didžiuliai vaišių stalai…Tačiau pasaulyje yra žmonių, kurie laikosi ir kitokių, neįprastų, galbūt netgi labai keistų tradicijų…

Slėpkit šluotas!

Gali skambėti keistai, tačiau ilgą laiką Norvegijoje Kūčių vakarą žmonės slėpė šluotas. Neaišku, kada ši tradicija įsigalėjo, bet seniau žmonės tikėjo, jog Kūčių vakarą pasirodo blogosios dvasios ir raganos, kurios norėdamos skristi, vagia šluotas iš namų. Šiandien Kūčių vakarą žmonės šluotas deda į saugiausią namo vietą, o drąsieji norvegų vyrai netgi išeina į lauką ir iššauna šūvį į naktinį dangų, norėdami atbaidyti blogąsias dvasias…

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Testas: koks tavo požiūris į emocijas?

Už kiekvieną atsakymą „ne“ gaunate 1 tašką. Ar jaučiatės kaltas, kai verkiate viešai?Ar manote, jog verkimas – silpnumo požymis?Ar manote, kad vaikinai ir vyrai turi būti skatinami slėpti ašaras?
Ar susigėstate, kai apsiverkiate žiūrėdami filmą ar skaitydami knygą?
Kai esate laidotuvėse, stengiatės neverkti?
Ar nepasitikėtumėte politikais, verkiančiais viešai?
Ar manote, kad ašaros – netinkamas būdas emocijoms reikšti?
Ar visada stengiatės paslėpti nusivylimą?
Ar jaučiatės sutrikęs, kai išvystate verkiantį suaugusį vyrą?
Ar apsimestumėte, kad kažkas įkrito į akį, jei jus pastebėtų verkiant?
Ar visada stengiatės paslėpti pyktį?

Už kiekvieną atsakymą „taip“ gaunate 1 tašką

Ar mąstote apie dalykus, kurie jus pykdo?
Ar pykdami jūs prarandate savikontrolę?
Ar jūsų pyktis jums sukelia nemalonumų?
Ar manote, kad gerai atsikratyti pykčio?
Ar leistumėte kažkam paguosti jus, kai verkiate?
Ar greitai supykstate?
Ar paliečiate žmogų, kurį mylite, nors kartą per dieną?
Ar jums patinka fiziniai meilinimosi gestai?
Ar, kai pamatote mažą vaiką, susimąstote, kad norėtumėte kūdikio?
Ar laikotės susikibę už rankų su žmogumi, kurį mylite, viešai?
Ar jums patinka būti masažuojamam?
Ar dažnai išreiškiate šiltas emocijas tiems, kuriuos mylite?
Ar kada turėjote mylimą gyvūnėlį?
Ar jums patinka būti bučiuojamam ir apkabinamam žmonių, kuriuos mylite?
Ar juokiatės garsiai, kai žiūrite juokingus filmus?
Ar judinate koją, kai klausotės muzikos?
Ar dažnai pagaunate save vienintelį plojant per koncertus ir kitus renginius?
Ar kada sušunkate, norėdami paskatinti sporto ar TV herojus?
Ar pamenate, kada paskutinį kartą nuoširdžiai juokėtės ir mėgavotės savimi?

Rezultatai:

Surinkote 17 – 30 taškų

Jūsų požiūris į emocijas sveikas. Nesigėdijate kartais jų parodyti ir esate dėl to tik laimingesnis. Galite būti geras visuomeninis patarėjas.
reklama

Surinkote 8 – 16 taškų

Žinote, kaip parodyti savo emocijas, tačiau tai darote nedažnai. Turite leisti emocijoms išsilieti. Kai jums liūdna – verkite, kai esate piktas – parodykite pyktį, kai esate laimingas – šypsokitės! Tai gali padaryti stebuklus jūsų fizinei ir protinei būklei.

Surinkote 7 taškus ir mažiau Esate įsitempęs. Jums reikia parodyti savo emocijas. Tikrai nėra blogai parodyti žmonėms, kaip jaučiatės.

Indonezija: kaip atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose

Indonezija: kaip atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose

Indonezijos vyriausybė tvirtina, kad šaliai priklauso 17 504 salos, tačiau geografai sako, kad tik 13 466, mat likusios atsiranda tik atoslūgio metu. Kaip ten bebūtų – tik apie 6 000 salų yra gyvenamos ir kiekviena iš jų susikūrė savo nuosavą kultūrą. Jūrų prekybos kryžkelėje tarp Europos ir Vakarų Azijos iš vienos pusės bei Rytų ir Šiaurės Azijos – iš kitos įsikūrusi šalis traukia ne tik prekeivius, bet ir būrius turistų. Kas gi nenorėtų vienų atostogų metu pabuvoti keliuose skirtinguose pasauliuose? Tačiau kaip vienam apsilankymui iš 6 000 salų išsirinkti vos kelias?

Psichoterapeutas: „Valgant prie šventinio stalo – juokauti pageidaujama“

Psichoterapeutas: „Valgant prie šventinio stalo – juokauti pageidaujama“

Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti rimta ir įtempta procedūra“.

SOS Vaikų kaimai – vaikai nėra daiktai

SOS Vaikų kaimai – vaikai nėra daiktai, o jų istorijos – ne šablonas

Rugilė SOS vaikų kaime gyvena jau pora metų. Ji našlaitė: kartą su priklausomybės kamuojama mama mergaitė nuvyko į polikliniką. Iš gydymo įstaigos mamai nebuvo lemta išeiti – mergaitė jos taip ir nesulaukė, nors kantriai sėdėjo ligoninės koridoriuje viena kaip pirštas iki pat vėlyvos nakties. Rugilės niekas nepasigedo ir…

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Spalį Lietuvos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Du legendinį kūrėją scenoje įamžinsiantys aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius – pažymi, kad ruošiantis spektakliui juos įkvepia V. Kernagio gyvenimo istorija ir kūryba.

Lietuviškasis Bradas Pittas – aktorius Saulius Balandis – erotinėje dramoje „Mona“

Lietuviškasis Bradas Pittas – aktorius Saulius Balandis – erotinėje dramoje „Mona“

Šį penktadienį, gegužės 23-ąją, šalies kino teatruose pradedama rodyti subtili erotinė drama „Mona“, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka lietuvis aktorius Saulius Balandis. Kino juosta, kurią kūrė bendra latvių ir islandų kinematografų komanda, giriama už puikų pripažintos latvių dokumentikos režisierės Inaros Kolmane debiutą vaidybiniame kine, įspūdingą operatoriaus Uldžio Jancis darbą ir nuolat skambančią nuostabią islandų kompozitoriaus Hilmaro Örn Hilmarssono muziką. Jau dabar „Mona“ vadinama vienu gražiausių pastarojo meto kino darbų.

Netekome aktoriaus Antano Šurnos

Netekome aktoriaus Antano Šurnos

Š. m. gegužės 19 d., eidamas 75-uosius metus, mirė teatro ir kino aktorius Antanas Šurna. Žymus Lietuvos aktorius sukūrė daugiau kaip 50 įsimintinų teatro ir kino vaidmenų.

Daužo širdį: tėtis išpildė paskutinį mirštančio sūnaus norą (foto)

Daužo širdį: tėtis išpildė paskutinį mirštančio sūnaus norą (foto)

Įspėjame, jog ši istorija gali tikrai priversti nubraukti ašarą. Vos ketverių metų Jackui Robinsonui buvo pasklebta žiauri diagnozė – negydomas smegenų auglys. Su tokiu negailestingu likimu susitaikę tėvai, paprašė berniuko sudaryti norų sąrašų, tačiau vienas iš čia buvusių punktų galėjo būti įgyvendintas tik po jaunojo anglo mirties – Jacko tėtis pasirūpino, kad paskutinis sūnaus noras taptų realybe. Klausiate, ko troško mažasis ligoniukas? J. Robinsonas norėjo, kad jo laidotuvės primintų „Žvaigždžių karus“…