Search Results for: "miunchenas"

Kalėdinių dovanų beieškant... Europoje

Kalėdinių dovanų beieškant… Europoje

Sakoma, jog pirmosios kalėdinės mugės atsirado Vokietijoje. Nuo tada daugumoje katalikiškų šalių tai tapo gražia ir pelninga tradicija. Likus mėnesiui iki Kalėdų.

Europoje „duris atveria“ šventinės mugės. Tiems, kurie dar nenupirko dovanų, puiki proga susipažinti su įdomiausiomis kalėdinėmis mugėmis…

Gidas po Vokietiją: trys miestai

Gidas po Vokietiją: trys miestai, kuriuos privalu aplankyti

Dar nesuplanavote vasaros kelionės? Turite laisvą savaitę ir norite ją praleisti turiningai, pasidairyti po nematytas vietas ir susipažinti su kitos šalies kultūra? Laikas krautis lagaminus ir keliauti į Vokietiją. Viena šalis ir skirtingose žemėse įsikūrę Frankfurto, Miuncheno ir Hamburgo miestai atskleidžia vis kitokią Vokietijos pusę.

„2 naktys iki ryto“ filmas

„2 naktys iki ryto“ filmas, įkvėptas svajonės apie tobulą romaną su nepažįstamuoju

Lietuvos kino teatrus pasiekė bendras lietuvių ir suomių gamybos filmas „2 naktys iki ryto“ („2 Nights Till Morning“, rež. Mikko Kuparinenas). Vilniuje nufilmuota romantinė drama – modernus, elegantiškas pasakojimas apie dviejų nepažįstamųjų susitikimą svetimame mieste.

10 pasaulio miestų

10 pasaulio miestų, labiausiai mylinčių futbolą

2012 vyksiantis futbolo čempionatas pritraukia vis daugiau futbolo smalsuolių dėmesio. Ta proga, Laikas.lt siūlo Jums paskaityti apie labiausiai futbolui pritaikytus miestus. 2012 m. futbolo gerbėjų akys ir ausys kryps į Lenkiją ir Ukrainą, kur vyks svarbiausias futbolo renginys – Pasaulio čempionatas. Ta proga pateikiame jums pasaulio miestus, kurių gyventojams, atrodo, futbolas natūraliai yra kraujyje.

Futbolas atsirado dar 1800 m., o žaidimo prototipai minimi dar senovės graikų ir kinų šaltiniuose. Nors krepšinis Lietuvoje yra populiariausias sportas, turime nemažai ir futbolo gerbėjų.
Miunchenas, Vokietija

Nors 2006 m. finalinės čempionato varžybos tarp Italijos ir Prancūzijos vyko Berlyne, tikrieji futbolo fanai renkasi Miunchene. Futbolo klubas „Bayern“ 2009 m. „Forbes“ buvo išrinktas ketvirtuoju pagal turtingumą futbolo klubu pasaulyje, kurio pajamos per metus siekia apie 465 mln. dolerių. Miunchenas taip pat yra gana liūdna vieta Mančesterio „United“ klubo gerbėjams – čia 1958 m. sudužus lėktuvui žuvo net 8 žaidėjai ir keli buvo sužeisti taip, kad daugiau niekada negalėjo žaisti.
Meksikas, Meksika

Futbolo šaknys yra giliai įaugusios į Meksiko istoriją. Futbolas – čia didžiausias aistra, ypač jeigu esi vietinis. Tai miestas, kuriame legendinis Diego Maradona 1986 m. metais įspyrė „Hand of God“ („Dievo ranka“) įvartį mače su Anglijos rinktine. Ir būtent čia Pelé žaidė paskutinį tarptautinį mačą prieš Italijos komandą (Brazilijos rinktinė laimėjo 4-1).
Glazgas, Škotija

Glazge verda įnirtingiausia klubų kova ir didžiausia konkurencija tarp didžiausių klubų: Glazgo „Celtics“ ir „Rangers“. Šie du klubai nuolatos keičiasi Škotų čempionų titulais, neįsileisdami nei vienos „pašalinės“ komandos. Kiekvienas mačas tarp „Celtics“ ir „Rangers“ yra tarsi unikalus gerbėjų atsidavimo ir žaidėju profesionalumo patirtis.
Rio de Žaneiras, Brazilija

Rio de Žaneiras gali pelnytai prašytis „Dvasinės futbolo sostinės“ vardo. Brazilijos rinktinė yra pripažinta sėkmingiausia visų laikų FIBA komanda, taip pat, vienintelė komanda, laimėjusi Pasaulio čempionatą keturiuose skirtingiuose kontinentuose ir, žinoma, garsiojo Pelé gimtinė. Tuo tarpu, už Rio de Žaneiro garbę varžosi net trys stiprios komandos. 2014 m. čia vyks Pasaulio futbolo čempionato finalinės rungtynės.
Roma, Italija

Romos Koliziejus – mistiškas gladiatorių kovų palikimas, todėl turbūt visai nekeista, kad čia nuolatos verda aistra ir įtemptos grumtynės. Tiek žaidėjai, tiek sirgaliai pasižymi visokeriopu atsidavimu žaidimui. Roma 1960 m. šeimininkavo Olimpinėms žaidynėms.
Londonas, Anglija

Iš pirmo žvilgsnio, gali atrodyti, kad už Londoną šiame sąraše yra vertesnis atsidurti Mančesteris arba Liverpulis. Tačiau tiesa ta, kad tik keli kiti miestai Pasaulyje gali pasigirti tokiu dideliu skaičiumi aukščiausios kokybės klubų, turinčių tokią turtingą istoriją, muziejų, nukrautų trofėjais, užkietėjusių aistruolių ir nuožmių kovų. Londonas turi net penkis garsius klubus: „Arsenal“, „Chelsea“, „Fulham“, „Tottenham“ ir „West Ham“. Tbe visa ko, čia dar yra visai neseniai suremontuotas legendinis „Wembley“ stadionas.

Buenos Airės, Argentina

Prieš kurį laiką bitų laikraštis „The Observer“ mačus tarp konkuruojančių Buenos Airių klubų įsirašyti į sąrašą „Ką privalai pamatyti iki mirties“. Čia žiūrint įtemptą žaidimą atrodo, kad verda tikra gyvenimo ir mirties kova. Buenos Airės turi per 65 tūkst. talpinantį „Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti“ stadioną.Tiesa, deja, bet daugelis žaidėjų iš darbo klasės kilusių lubų pasitraukė į turtingus Europos klubus.
Madridas, Ispanija

Madrido top futbolo lyga „La Liga“ yra viena žaviausių vietinių lygų, turinti tokius garsius ir turtingus žaidėjus kaip Lionelis Messi, Christiano Ronaldo ir Thierry Henry. Turbūt daugiau niekur kitur nepamatysite mačų, kurie prasidės vėlai vakare ir tęsis iki nakties, taip tarsi pažymėdami gyvybingą Ispanijos sostinės naktinį gyvenimą. Madride esantis „ Santiago Bernabeu“ stadionas FIBA atstovų buvo pavadintas tikra futbolo „katedra“.

Milanas, Italija

Milanas – futbolo ir madų sostinė, pritraukianti tokias įžymybes kaip Davidą Beckhamą ir jo išrankią žmoną Victorią. Milane taip pat renkasi vieni žiauriausių ir radikaliausių futbolo aistruolių (kitaip sakant, „ultrų“). Tiesa, daugelis klubų yra be galo politiški – vieną jų savo kišenėje laiko pats Silvio Berlusconi.
Barselona, Ispanija

Būtent Barseloną daugelis futbolo aistruolių vadina futbolo sostine. Barselona turi net dvi stiprias komandas – „Barseloną „ ir „Espanyol“, kurios šį katalonų miestą vadina namais. Barselonos komandos buvo pritraukusios tokias legendas kaip Johaną Cruyffą, Ronaldo ir Diego Maradoną. Net mažesnis „Espanyol“ žaidžia moderniame „ Estadi Cornellà-El Prat“ stadione.
Laikas.lt

ŠMC - Algimantas Kunčius. Kino užrašai: 1979–1984

ŠMC – Algimantas Kunčius. Kino užrašai: 1979–1984

Algimantas Kunčius žinomas kaip vienas ryškiausių vyresniosios kartos lietuvių fotografų ir ilgametis žurnalo „Kultūros barai“ fotoreporteris bei fotografijos skyriaus redaktorius, sukūręs portretų serijas „Susitikimai“ (1964–1984) ir „Sekmadieniai“ (1968–1985), įamžinęs miestus fotografijų cikluose „Miunchenas balandyje“ (1990) ir „Vilniaus gatvėse“ (nuo 1975). Už peizažinių fotografijų seriją „Tolių vaizdai“, 2001 metais išleistą knygos formatu, Kunčiui suteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.
1979–1984 m. Kunčiaus kūryboje buvo neilgas laikotarpis, kai jis aktyviai filmavo 16 mm kamera. Šioje parodoje pristatomi filmai iš tuo metu sukaupto neformalaus kino archyvo yra savita fotografine filmavimo maniera sukurti vietos ir žmonių portretai. Laisva kamera fiksuodamas savo asmeninę ir kultūrinę aplinką, menininkas įamžino scenografą Liudą Truikį, tapytojus Antaną Gudaitį ir Augustiną Savicką, teatro režisierių Juozą Miltinį, muzikologą Vytautą Landsbergį, filosofą Romualdą Ozolą, dailėtyrininkę Haliną Kairiūkštytę-Jacinienę, fotografą Antaną Sutkų, dainininkę Giedrę Kaukaitę ir daugybę kitų menininkų ir kultūros veikėjų.
Dauguma Kunčiaus filmų skaitmenizuoti specialiai šiai parodai ir viešai bus pristatomi pirmą kartą.

Kuratorė: Asta Vaičiulytė

Parodos rėmėjas: Kultūros rėmimo fondas

Iliustracija: Kadras iš Algimanto Kunčiaus 16 mm filmo Vilniaus menininkai tapytojo Viktoro Vizgirdos jubiliejinėje 80-mečio parodoje. Valstybinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Kaunas. 1984

Karibų piratai: ant keistų bangų

Karibų piratai: ant keistų bangų

Žavingas ir nepakartojamas kapitonas Džekas Sparou (vaidina akt. Johnny Depp) ketvirtojoje „Karibų piratų“ dalyje bandys tapti nemirtingu, leisdamasis į paslaptingojo…

Kaubojai ir ateiviai

Kaubojai ir ateiviai

1873-ieji, Naujasis Meksikas. Į šią aplinkinių pamirštą provinciją atklysta nepažįstamasis (akt. Daniel Craig), praradęs atmintį. Vienintelė užuomina į Džeko praeitį…

Brazilijoje – didžiausias pasaulyje „Lego“ bokštas (Video)

Brazilijoje – didžiausias pasaulyje „Lego“ bokštas (Video)

Brazilijos mieste San Paule užfiksuotas naujas pasaulio rekordas – iš „Lego“ kaladėlių pastatytas didžiausias pasaulyje bokštas. Milžino aukštis siekia 31,19 metro.

Miestų

Miestų, kuriuose geriausia gyventi, TOP 10

Firmos „Mercer“ konsultantai sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose geriausios gyvenimo sąlygos. Kiek netikėta tai, jog aukščiausiame dvidešimtuke nėra nei vieno JAV miesto, tuo tarpu sąraše dominuoja Europa – jame atsirado vietos ir Lietuvos sostinei.

Pelėdų karalystės sargai

Pelėdų karalystės sargai

Sveiki atvykę į pelėdų pasaulį! Jų taip pat būna gerų ir blogų. Pripažintas kino režisierius Zackas Snyderis animacijoje debiutuoja su…