Search Results for: "muilas"

Daiktų pusryčiai. Muilas

Daiktų pusryčiai. Muilas, sabalansuotas tikriems vyrams (foto)

Brangieji, jei esate vyrai, pats laikas taip ir kvepėti. Argi jums nepabodo kiekvieną kartą rankas prausti levandų, abrikosų ar žemuogių kvapo muilais? Tai, kas mergaitiška, palikite mergaitėms – dabar jūs galite įsigyti būtent vyrams subalansuoto muilo „ManHands“. Smagiausia, kad tikrai rasite sau tinkamiausią – rinktis siūloma net iš 19 netradicinių kvapų: pradedant alaus, dešros, baigiant beisbolo pirštinės ar purvo aromatais. Tik po to nesiskųskite, kad merginos nebenori laikytis už rankų…

Muilas: ar tai tinkama priemonė kasdieniam švaros ritualui?

Muilas: ar tai tinkama priemonė kasdieniam švaros ritualui?

Kaip manote, ar yra žmonių galinčių gyventi be muilo? Sakysite, taip gali gyventi ne civilizuotuose kraštuose gyvenantys žmonės. Visgi, išsivysčiusiose pasaulio šalyse galima sutikti vis daugiau žmonių, kurie nusprendė nebenaudoti muilo. Įdomu, kodėl?

Prekybos centre nsuipirkau kelis paprastus muilus. Išsirinkti buvo gana sunku – jų daugybė! Kiekvienas stengiasi patraukti odą puoselėjančiomis savybėmis, nepakartojamais kvapais ir dar daugeliu muilams nebūdingų savybių. Pasirinkau tuos muiliukus, kuriuos dažniausiai matau televizijos reklamose. Nusprendžiau panagrinėti, ką mums siūlo didieji gamintojai.

Etikečių nagrinėjimas

Pažvelgus į muilo sudėtį, pagalvojau, kad turėčiau būti chemike, kadangi paprastam vartotojui reikia skirti nemažai laiko vien tam, kad išmoktum pavadinimus, o ką jau kalbėti apie jų supratimą. Visgi, smalsumas nugalėjo, išsirašiau sudedamąsias dalis ir panagrinėjau jų poveikį mums ir aplinkai. Pirksite brangų ar pigiausią vaikišką muiliuką – abiejuose rasite medžiagų, kurios gali pakenkti sveikatai.

Pavojingos medžiagos muiluose, šampūnuose ar net dantų pastose yra putojimą skatinančios medžiagos Sodium Lauryl Sulfite (SLS) ir Sodium Laureth Sulfate (SLSE). Dažnai išgaunamas iš naftos ir maskuojamas pseudo – natūralioje kosmetikoje su žodžiais „išgautas iš kokoso“. Tai pigi plovimo priemonė, naudojama variklių, garažų, grindų, kilimų ir t.t. plovimui. Ko gero tai vienas pavojingiausių priedų.

Naudojant šampūnus ir muilus su šiomis medžiagomis, gali sutrikti regėjimas, imti slinkti plaukai, gali atsirasti širdies darbo, inkstų veiklos sutrikimai. Jis ypač pavojingas vaikams. Stiprūs cheminiai plovikliai, tokie kaip SLS puikiai prausia odą, tačiau pažeidžia jos paviršių.

Nors dėl SLS ir SLES naudojimo ir sukeliamų reakcijų kyla daug diskusijų (Europos Sąjungos šalyse šių priemonių naudojimas nėra ribojamas), Japonijos mokslininkai pateikia šokiruojančių faktų. Anot jų, natrio sulfatas gali sukelti genų mutacijas ir padidinti vėžio riziką. Taip nutinka dėl to, kad SLS ir SLES yra vienintelė medžiaga, galinti prasiskverbti į kraujo apytakos sistemą.

Toliau sudėtyje neaiškus komponentas buvo Diethanolamine (DEA), triethanolamine (TEA). Tai cheminės kilmės (amoniako junginiai) emulsikliai ir putojančios medžiagos, paprastai naudojamos kremų, dezodorantų, šampūnų gamyboje.
Toksiški, jei naudojami ilgą laiką, ir absorbuojami į kūną. Gali būti įvairių alerginių reakcijų priežastimi, dirginti, sausinti odą bei plaukus. Dažnai kosmetikos produktuose taip pat naudojamas Isopropyl Mystrate (aliejaus tipo minkštinanti medžiaga), kuris sujungtas su TEA arba DEA formuoja vėžį sukeliančius kancerogeninius cheminius junginius – nitrozaminus.

Baugūs trumpiniai NTA ir EDTA (natrio tetraacetatas ir etilendiamintetraacetatas) kartais gali būti naudojami skalbimo priemonėse vietoj fosfatų ir yra už juos toksiškesni. EDTA suriša metalų jonus bei purvą, todėl palengvina plovimą. EDTA dirgina odą ir akių gleivinę, taigi gali sukelti įvairią sunkią alergiją. Įdomu, kad vieno lietuviško ekologiško šampūno sudėtyje taip pat užtikau EDTA…

Parabenai (metyl, butyl, propyl, isobutyl). Parabenai turi savybę įsisiurbti į giliausius odos sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose. Taip šios medžiagos gali pasiekti didelę koncentraciją ir pastebimai kenkti imuninei sistemai. Dėl to gali atsirasti įvairių ligų bei anomalijų. Be to, šios medžiagos per motinos organizmą yra perduodamos palikuonims (parebenai surasti ir motinos piene).

Antiseptinis (antibakterinis) muilas – prie kenksmingųjų?

Antibakteriniai muilai nuo paprastų skiriasi tuo, kad į juos papildomai įdėta mikrobus naikinančių medžiagų. Antibakterinės medžiagos sunaikina ant odos esančius naudingus mikroorganizmus, kurie neleidžia daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms. Dažnai jis pateikiamas vos ne kaip gydomoji priemonė. Potencialiems pirkėjams peršama mintis apie apsaugines tokio muilo savybes.

Žmogaus oda – tai organas, kurio pagrindinė funkcija apsaugoti. Tačiau visas sudėtingas jos apsauginis mechanizmas sutrinka panaudojus antiseptinį muilą. Žmogus tampa labiau pažeidžiamas, neatsparus užkrečiams ligoms, kurios kartais sukelia pavojų net gyvybei.

Kalifornijos Devise universiteto mokslininkai, pirmą kartą pasaulyje, atliko išsamų antibakterinio muilo poveikio sveikatai tyrimą. Paaiškėjo, kad kai kurios medžiagos, įeinančios į muilo sudėtį, gali pridaryti žmogaus organizmui daug žalos.

Triklozanas yra sintetinis antimikrobinis agentas. Dėl savo plataus spektro antibakterinio poveikio jis tapo populiarus ir vartojamas asmens priežiūros produktų, kosmetikos, antimikrobinių kremų, losjonų, muilų gamyboje.

Prisilietus prie šio chemikalo nors 20 sekundžių, o prausiamės ilgiau, jo poveikis išlieka 12 valandų. Tai reiškia, kad prausdamiesi tokiais „muilais“ gauname pastovią dozę.

Baltijos aplinkos forumo svetainėje nurodoma, kad per didelis sterilumas gali sukelti daug problemų:

Tai gali būti silpno imuniteto priežastis. Patekęs į ne tokias sterilias sąlygas, organizmas nepajėgia susitvarkyti su mikroorganizmais.
Vystosi šioms medžiagoms atsparios bakterijos, kurių poveikiui gydyti gali prireikti stiprių antibiotikų.
Triklozanas kaupiasi organizmuose (rastas motinos piene, žuvyse) ir gali sukelti vystymosi sutrikimus.
Gaminant ir deginant triklozano turinčius produktus ar esant saulės poveikiui formuojasi dioksinai, sukeliantys vėžį.

Oda iš aplinkos absorbuoja įvairias medžiagas, tiek gydomąsias, tiek toksines. Todėl net priausiantis nereikėtų to pamiršti.

Kodėl per dažnas muilo naudojimas – negerai?

Dažnai naudojant putojančius prausiklius, muilą, kinta odos paviršiaus mikroflora – šarmėja (suardomas rūgštinis apsauginis paviršius). Tai dirva aknę sukeliančioms bakterijoms bei odos išsausėjimui.

Vietoj muilo…

Odos valymo tikslas turėtų būti ne tik pašalinti nešvarumus, bet ir nesuardyti apsauginio paviršiaus ir taip išsaugoti sveiką odą. Yra daugybė priemonių, kurias galime naudoti vietoj muilo. Juk muilas atsirado palyginti neseniai, o iki tol žmonės kažkokiu būdu prausėsi. Kaip alternatyva dabar yra siūloma Gasulo (Rasulo) molis, muilo riešutai, linų sėmenys. Turintys laiko ir noro, gali patys pamėginti pasigaminti muilą namuose. O jei neišeina, paieškokite, kas prekiauja namų gamybos muilais, paprastai jie būna labai švelnūs, be kenksmingų priedų ir labai skaniai kvepia.

Kas pakeis muilą ateityje?

Australijos ir Kinijos mokslininkų grupė išrado nešiojamo šaltos plazmos generatorių. Su šiuo aparatu rankas galėsime plautis ne po vandens srove, o po dezinfekcinės plazmos srove.

Portale Technologijos.lt rašoma, kad šaltos plazmos generatorius formuoja elektros iškrovas, kurių trukmė – 100 nanosekundžių, o dažnis – 20 kilohercų. Ore tokių parametrų elektros iškrovos sukuria 20 – 23 °C temperatūros plazmą. Nešiojamame plazmos čiaupe įdiegti ir saugikliai, neleidžiantys kilti plazmos temperatūrai.

Nors dezinfekcinė priemonė rekomenduojama lauko sąlygomis dirbantiems medikams ir kariams, nesunku numanyti, jog kada nors tokie įrenginiai galėtų pakeisti vandens čiaupus bei muilą.

Išrastas magnetinis muilas išsiliejusiai naftai valyti

Išrastas magnetinis muilas išsiliejusiai naftai valyti

Tarptautinė mokslininkų komanda išrado pirmą pasaulyje į magnetus reaguojantį muilą, skelbia BBC. Tai reiškia, kad muilą ir purvą, kurį jis ištirpdė, pasinaudojus magnetiniu lauku bus galima lengvai pašalinti nuo išvalyto paviršiaus. Ekspertai teigia, kad patobulinus magnetinį muilą jį bus galima naudoti išsiliejusiai naftai ir nuotėkų vandeniui valyti.

Žalias muilas – pražūtingame amerikietės valgiaraštyje (Foto)

Žalias muilas – pražūtingame amerikietės valgiaraštyje (Foto)

Tempesttė Henderson iš Floridos per savaitę suvalgo 5 gabalėlius muilo, taip pat neatsisakydama ir „porcijos“ skalbimo miltelių. Medikų teigimu, 19-metės amerikietės įprotis valgyti muilą gali ją pražudyti.

„Pamenu tą pirmąjį kartą, kai ranka pasėmiau skalbimo miltelių. Tai buvo taip sandu ir pikantiška. Iškart supratau, kad tai skirta man, – „Daily Mail” teigė mergina.

6 mėnesius valgiusi muilą, ji kreipėsi į medikus ir šie jai diagnozavo labai retą ligą – „picą“, kuria sergantys asmenys jaučia poreikį valgyti ne maisto produktus – metalą, monetas, kreidą, baterijas ir net dantų šepetėlius. Tai dažnai paaiškinama mineralų trūkumu organizme. Nėščiosios dažnai trokšta valgyti anglį, kai kurios – geležį.

Septynios kasdienės nuodėmės: rytinis dušas

Septynios kasdienės nuodėmės: rytinis dušas, 8 valandos miego ir kt.

Nepaneigsime, kad cigaretės, alkoholis, greitas maistas yra kenksmingi žmogaus organizmui. Tačiau tikrai nesusimąstėme apie, atrodo, visai nekaltų, įprastų kasdienių „ritualų“ žalą.

Sveikatos ekspertai Dailymail.co.uk atskleidė septynias kasdien daromas nuodėmes.

Kasdienis dušas ar vonia

Dažnai maudytis duše ar vonioje – nesveika. Ypač naudojant karštą vandenį ir tiems žmonėms, kurių oda sausa. Pasak ekspertų, karštas vandentiekio vanduo ir muilas labai sausina odą, naikina jos apsauginį sluoksnį, tad maudantis kasdien duše netgi gali kilti infekcijos. Tačiau, jei negalite be to gyventi, siūloma praustis naudojant šiltą ar šaltą vandenį ir natūralų muilą, tik jokiu būdu ne dušo želę.

8 valandos miego per parą

Žmogui užtenka miegoti 7 valandas per parą. Jei kasnakt miegui skiriama 8 ar daugiau valandų, jaučiamas didesnis nuovargis. Ekspertų teigimu, geriau dienos metu nusnūsti 15 minučių, bet valanda sutrumpinti savo nakties miegą.

Burnos skalavimas, išsivalius dantis

Gan neįprasta, tačiau išsivalius dantis, nereikėtų vandeniu išskalauti burnos. Vanduo tiesiog sunaikina visą apsaugą, kurią buvo suteikusi dantų pasta. Taip pat nepatariama šlapinti šepetėlio prieš dantų valymą.

Geriausia dantis valyti ne po valgio, o prieš valgį likus pusvalandžiui. O jei norisi tai daryti pavalgius, palaukite taip pat bent pusę valandos.

Sėdėjimas ant klozeto

Atlikti gamtinius reikalus atsisėdus yra kenksminga mūsų žarnynui. Gydytojai pataria tai daryti tupint, o kadangi namie tai sunkiau padaryti, išeitis – po kojomis sėdint ant klozeto pasidėti kelių centimetrų aukščio kaladėlę ar kitą atramą.

Namų ruoša

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad tas sutuoktinis, kuris šeimoje prisiima atsakomybę už maisto gaminimą, namų valymą ir pirkinius, kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio. Žalą organizmui daro ne pats darbo krūvis, o stresas, kylantis bandant viską suspėti.

Valant namus naudojamos įvairiausios cheminės priemonės, kurios didina riziką susirgti astma.

Kvėpavimas

Skamba kiek keistai, tačiau neteisingas kvėpavimas mažina darbingumą, energingumą ir šiaip didina tikimybę susirgti plaučių ligomis. Jei kas mūsų paprašytų giliai įkvėpti, išsitiestume ir kvėpdami išpūstume krūtinę. Iš tikro reikėtų kvėpti iš pilvo. Tad kažką veikdami ar tiesiog bandydami nusiraminti turėtume įkvėpti taip, kad pilvas įdubtų, o iškvėpiant išsipūstų. Būtent taip naudojamas visas plaučių turinys.

Poilsis po vakarienės

Normalu, kad, grįžę po darbo dienos, pavakarieniaujate ir leidžiate sau pailsėti su knyga ar televizoriaus pulteliu rankoje. Tačiau tai leidžia suvartotam maistui virsti riebalais. Geriausia būtų pavalgius vakarienę išeiti bent pusvalandžiui pasivaikščioti ar užsiimti kita ne itin aktyvia veikla. Nebegalios net taisyklės – valgis iki 18 val. vakaro „neina į kūną“. Jei po vakarienės išeisite trumpam pasivaikščiojimui, ji gali būti ir 20 val. ir 21 val.

Nuotaiką keliantys vonios kambario aksesuarai

Nuotaiką keliantys vonios kambario aksesuarai

Vonios kambarys ypač privati vieta. Čia žmonės lankosi ne vien dėl reikalo, bet ir dėl malonumo, norėdami atsipalaiduoti. Tačiau čia galima ir linksmai praleisti laiką. Štai keletas smagių detalių, priversiančių nusišypsoti net užsukus nusiplauti rankų.

Vandeniui atspari užrašų knygutė
Jei maudantis duše jums kilo šauni idėja, nebėra rizikos ją prarasti. Tiesiog galite brūkštelėti ją ant vandeniui atsparių lapelių. Šią užrašų knygutę, kainuojančią 24 litus, kaip ir visus kitus žemiau pateikiamus aksesuarus, galima įsigyti internetinėje parduotuvėje amazon.com

Spalvotas dušas
Maudytis po ryškiai raudonu ar mėlynu vandeniu ne tik smagu, bet ir labai praktiška. Prie dušo galvutės pritaisytas į šilumą reaguojantis šviesos diodas padeda suprasti koks vanduo teka. Jei skleidžiama mėlyna spalva – šaltas vanduo, jei raudona – įkaitęs. Už 75 litus įsigijusieji šią prekę, praranda galimybę papulti po šaltu dušu ir susigadinti nuotaiką.

iPod grotuvo laikiklis tualete
Klausytis muzikos per savo mylimąjį iPod grotuvą dabar galite ir tualete. Žinoma, nekeldami jam jokio pavojaus. Tiesiog įsistatote jį į tualetinio popieriaus drėgmei atsparų dozatorių, kuris atlieka ir garsintuvo, ir įkroviklio, ir laikiklio funkcijas. Kaina – 72 litus.

Kempinė-mikrofonas
Nors laiptinėje sutikus kaimyną įsivyrauja nejauki tyla, neatsisakote padainuoti duše. Kad įsijausti būtų dar lengviau, už 19 litų galite įsigyti mikrofono formos kempinę.

Klozeto šildytuvas
Jeigu jums nepatinka prisėsti ant šaltų klozeto kraštų, šis dangtis-šildytuvas privalo atsidurti jūsų namuose. Kaina – 96 litai.

Nosis-muilinė
Tiesiog reikia paspausti dešinę šnervę ir pro kairiąją išbėgs muilas. Gamintojai rekomenduoja naudoti žalią muilą, nes taip dar smagiau. Turbūt suprantate kodėl. Šią linksmą muilinę galima įsigyti už 43 litus.

Vandens ir laiko taupyklė
Mėgstantiems ilgai praustis duše ir dėl to visur vėluojantiems bei gaunantiems milžiniškas sąskaitas už vandenį, šie spygliai – tikras išsigelbėjimas. Kuo ilgiau jūs stovite po vandeniu, tuo spygliai labiau pučiasi. Galiausiai likti dušo kabinoje tampa nebeįmanoma. Kaina – 60 litų.

Pastos dozatorius
Nervina vonioje besimėtančios tuščios pastos tūtelės? Arba kriauklėje ant grindų užtiškus pastai likusios dėmės? Už 31 litą galite įsigykite pastos laikiklį-dozatorių, kuris padės jums išspręsti šias problemas.

„Barzdaformė“
Tai atrodė, kaip pokštas, bet iš tikro – labai patogu. Tiesiog skusdami aplink ją, vyrai labai lengvai gali išgauti norimos barzdelės formą. Šią priemonę siūloma įsigyti už 48 litus.

Rankšluostis „Du viename“
Labai linksmas ir praktiškas rankšluostis. Vieną dalį galite naudoti šluostytis veidui, o kitą – likusiam kūnui. Užrašai padeda nesusimaišyti. Toks rankšluostis kainuoja – 31 litas.

Klozeto šildytuvas
Jeigu jums nepatinka prisėsti ant šaltų klozeto kraštų, šis dangtis-šildytuvas privalo atsidurti jūsų namuose. Kaina – 96 litai.

Dušo užuolaida-žadintuvas
Kiekvieną rytą atėję į dušą ir pamatę čia kruvinas rankų žymes, tikrai nebenorėsite grįžti atgal į lovą. Šią išbudinančią priemonę galima įsigyti už 46 litus.

Įdomu ir naudinga: įvairūs ūkiško muilo panaudojimo būdai

Įdomu ir naudinga: įvairūs ūkiško muilo panaudojimo būdai

Daugelio parduotuvių lentynose vis dar galima rasti neišvaizdaus, nelabai maloniai kvepiančio paprasto ūkiško muilo. Kainuoja jis nedaug, ir iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kitoms šiuolaikinėms priemonėms jis – ne konkurentas. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Atrinkome jums keletą išties įdomių ir naudingų žinoti faktų.

Odos priežiūros žingsnis

Odos priežiūros žingsnis, kurio nevalia praleisti

Rytai prie veidrodžio, lydimi įvairių grožio procedūrų – dažno iš mūsų kasdienybė. Nuo drėkinančių, maitinančių kremų iki pudros, skaistalų ir kitų kosmetikos priemonių – rodos, savo odos puoselėjimui laiko negailime. Visgi, specialistai pastebi, jog neretai pamirštamas vienas svarbiausių odos priežiūros etapų ir primena, kad gražia bei sveika oda galima džiaugtis tik tada, jei kasdien ją rūpestingai valome.

Vasaros karštis: kaip apsaugoti odą nuo žalingų veiksnių?

Vasaros karštis: kaip apsaugoti odą nuo žalingų veiksnių?

Sinoptikai žada pirmuosius karščius šią vasarą, kai termometro stulpeliai kils aukščiau 30 laipsnių Celcijaus. Karštis, tiesioginiai saulės spinduliai ir sausas oras vasarą yra pagrindiniai sveikos odos priešai. Kaip rūpintis oda tropinio karščio dienomis?

Trys baubai

Trys baubai, gyvenantys muilo gabalėlyje

Yra ekologijos ekstremistų, kurie kelia paniką vos įžengę į statistinį būstą – „O Dieve, tu vis dar naudoji šitą xxx?!“ – ir staiga šiaip jau jaukūs namai atrodo kaip kancerogeninių naftos atliekų sandėlis. Arba – kad bičiulis perlenkia lazdą. Kartais patogiau gyventi patogiame neigime, nes pripažinus žalingų produktų žalą, nežinotume, nuo ko pradėti: indų ploviklis, skalbinių minkštiklis, tualeto valiklis, vonios šveitiklis, oro gaiviklis, audinių baliklis, kilimų valiklis… Nežinau, kaip su namų ruoša buvo susidorojama anksčiau, tačiau tarp šitų „-iklių“ svarbiausias vis tiek yra senas geras muilas, kuriuo vos grįžę namo skubame nusiplauti rankas.