Search Results for: "natūralūs kvepalai"

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Natūralūs kvepalai - hidroliatai

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Natūralūs kvepalai – hidroliatai

Ar galima vaikui leisti dažnai „kvėpintis“ hidroliatais? Mano mažoji kas kartą išeinant iš namų nori kvėpintis, tačiau aš nenoriu jai duoti kvepalų. Esu girdėjusi, kad vaikams iki paauglystės išvis nederėtų kvėpintis, nes tai kenkia uoslei ir pan. Hidroliatas yra natūralus produktas, tačiau taip pat turi gana ryškų kvapą. Ar tai nepakenks vaikui?

Kvepalai ir sezonas - ar reikia derinti?

Kvepalai ir sezonas – ar reikia derinti?

Ar kai renkatės kvepalus susimąstote apie metų laiką? Tie kvepalai, kuriais kvepinamasi šaltuoju metų sezonu, gali visiškai netikti vasarą ir atvirkščiai. Parfumerijos ekspertai primena, kad skirtingais metų laikais aromatai atsiskleidžia ne vienodai dėl skirtingos oro temperatūros bei kintančių odos savybių.

Ar mūsų natūralus kvapas gali nugalėti kvepalų pramonę?

Ar mūsų natūralus kvapas gali nugalėti kvepalų pramonę?

Mokslininkai jau seniai nustatė, kad viena iš efektyviausių priešingos lyties pritraukimo „taktikų“ yra individualus kūno kvapas.

Sveikos kosmetikos ir natūralių kvepalų tendencijos Lietuvoje

Sveikos kosmetikos ir natūralių kvepalų tendencijos Lietuvoje

Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi gaminti šviežią ir sveiką kosmetiką, „Marmozel“ manufaktūra švenčia savo penkmetį. Jos įkūrėja Vilma Žmakova pastebi, kad per šiuos metus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje gerokai išaugo natūralios, ypač rankomis gaminamos, kosmetikos poreikis. Jos nuomone, sveika kosmetika „seka“ sveiko maisto pėdomis, o šioje rinkoje ryškėja tendencijos.

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Kokio veido ar kūno priežiūros priemonės jums tinka? Kaip prižiūrėti problematišką odą? Kodėl verta rinktis natūralią kosmetiką? Kaip išspręsti odos problemas? Į šiuos ir panašius klausimus Jums atsakys mūsų konsultantė Rūta Daunoravičienė. Klausimus siųskite [email protected]. Lauksime!

Jau pirmadienį jums atsiduos naujas numeris - ♥ už $. Ką rasite atsivertę?

Jau pirmadienį jums atsiduos naujas numeris – ♥ už $. Ką rasite atsivertę?

Artėjanti Šv. Valentino diena, vis garsėjančios kalbos apie finansines krizes padiktavo ir mūsų naujo žurnalo temą – ♥ už $. Suradome tikrai įdomių pašnekovų, kitu kampu pažiūrėjome į šių dienų aktualijas ir viską sudėję į daugiau nei 50 psl. atidavėme spaustuvės mašinoms. Tradiciškai: kol jos darbuojasi, informuojame, ką rasite atsivertę naujausią Laikas.lt numerį apie meilę už pinigus.

Viliojimo menas pagal Ditą Von Teese

Viliojimo menas pagal Ditą Von Teese

Dita Von Teese atrodo tarsi porcelialinė lėlė: pieno skaistumo odą, grakštumas, lieknas liemuo, grakšumas. Visa tai pavertė ją tikra burleskos karaliene.
Dita duoda keletą patarimų, kaip suvilioti patinkantį vyrą.

Patarimai vyrams: kaip išsirinkti kvepalus

Patarimai vyrams: kaip išsirinkti kvepalus

Straipsnyje pateikti patys paprasčiausi, baziniai patarimai kaip išsirinkti kvepalus. Apačioje esantys patarimai vyrams bus įdomūs ir moterims, nes šį straipsnį parašyti paskatino moterys, nežinančios, kokius kvepalus vyrams išrinkti.

Parfumerijos rojus, virstantis pragaru

Jeigu Jūs pirmą kartą rimtai nusiteikėte apsipirkti kvepalų parduotuvėje, teks susidurti su tam tikrais sunkumais. Pirmiausia, jeigu gamta nepadovanojo Jums labai jautrios uoslės arba Jūs negailestingai kemšate nosį tabaku (žinomas faktas – rūkymas kenkia uoslei), Jums tikrai nepavyks iškart susigaudyti aromatų pasaulyje. Bus gerai, jeigu sugebėsite įsiminti bent kažkuriuos aromatus ir po to išmoksite skirti juos tarpusavyje. Pirmu bandymu (per apsilankymą kvepalų parduotuvėje) uostyti daugiau nei 3-5 aromatus beviltiška – efektas bus tas pats: pykinimas ir galvos svaigimas. Tokie neigiami įspūdžiai gali visiems laikams atbaidyti Jus nuo žiauraus kvepalų butikų pasaulio.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į vieno ar kito aromato reklamą, nes ji suteikia (parodo) aromato nuotaiką, sufleruoja, kam jis tinka, kokį gyvenimo būdą įkūnija arba papildo. Pabandykite sulyginti save su personažu, pavaizduotu plakate – jeigu Jūs, pavyzdžiui, taip pat esate apsėstas šokių iki sąmonės netekimo – tai proga atkreipti dėmesį į reklamuojamą aromatą. Pavadinimas ir buteliuko dizainas taip pat suteiks nemažai informacijos. Aišku, kad klasikiniai, prabangūs aromatai pilstomi į griežtesnių formų buteliukus, o lengvi, jaunatviški – į ganėtinai kreatyviai apipavidalintą, ryškią tarą.

Jeigu kuklus uostytojo stažas Jums nepadeda, pakvieskite geranoriškai nusiteikusį konsultantą. Pirmoji kiekvieno geranoriškai nusiteikusio pardavėjo užduotis – padėti Jums susiorientuoti kvapnioje įvairovėje.

Problemos renkantis kvepalus

Renkantis aromatą svarbų vaidmenį atlieka Jūsų amžius, aprangos stilius ir aromato paskirtis. Brandiems vyrams puikiai tinka sodrūs aromatai, artimesni klasikai. Jauniems – vėjavaikiški, susukantys galvą, svaigūs (tai galėtų būti ir šiandien labai populiarus “unisex” – tualetinis vanduo, kuriais “laistosi” tiek vyrai, tiek moterys). Svarbu apsispręsti: ar Jūs perkate aromatą ypatingai progai (pavyzdžiui, kokiai nors šventei), ar perkate kvepalus tam, kad naudotumėte juos kiekvieną dieną; ar poilsiui, ar romantiniams pasimatymams. Ofisui labiau tiks neutralūs, kolegų neerzinantys aromatai (gaivus L’eau par Kenzo pour homme, žalias: visos Polo variacijos, “unisex” – CK One). Jeigu persistengsite, rizikuosite susilaukti nemalonių juokelių ir pašaipų iš savo kolegų.

Geriausia be pagrindinio aromato – favorito, kurį naudojate kasdien, turėti kitų aromatų įvairioms progoms. Rekomendume pradėti nuo kvepalų dueto – vienas kiekvienai dienai, kitas – poilsiui ir atsipalaidavimui, draugų vakarėliams ir klubinėms “tusofkėms”.

Žiema ir vasara: skirtingi metų laikai – skirtingi aromatai

Renkantis aromatą rekomenduotume atsižvelgti ir į sezoną – žiema reikalauja sodresnių aromatų, vasara – šviežių ir lengvų. Šiltuoju metų lauku visi organizmo procesai pagreitėja, sustiprėja natūralus odos kvapas. Tradiciškai vasarinės parfumerijos rūšimis laikomi vadinami “rūkeliai” (nepamename tikslaus Lietuviško pavadinimo) – aromatai, kuriuose nėra spirito (angliškai – “Mist’, prancūziškai – “Brume”) ir palengvintos žinomų aromatų variacijos, kuriose akcentuojamos kelios šviežios natos. Kaip pavyzdį galima paminėti Paco Rabanne išleistą vasarišką, palengvintą Ultraviolet Man versiją – Liquid Crystal. Carolina Herrera padovanojo pasauliui gaivinantį 212 H20 Men aromatą, kuriame skamba mandarino, greipfruto, kadagio, serbentų, muskato riešuto, gardenijos, muskuso ir sandalmedžio (santalo) natos. Lancome pristatė vasarišką Miracle Homme L’Aquatonic aromatą, kuriame susipina: paparčio, kalendrų ir karčiojo apelsino lapų kvapai, gan gilios rebarbarų ir kedro lapų natos, gvajokų (gvajakmedžių arba brantmedžių) ir brazilinės dalbergijos medienos šiluma bei vetiverijų švelnumas.

Kiekvienam kūnui savas aromatas

Parfumerai specialistai siūlo savaip rinktis aromatą. Remiantis viena iš versijų, jeigu Jūs priskiriate save prie romantikų, rengiatės šviesiai ir ryškiai, Jums tiks aromatas, kuriame bus žaismingų vaisinių ir citrusinių natų, pavyzdžiui, kompozicijos iš Chanel Platinum Egoiste, Joop Homme. Kostiumuotam vyrui labai tiks medienos aromatai, siūlomi Kenzo, Givenchy ir Guess. Jeigu Jūs mėgstate odinius rūbus, Jus galėtų sudominti aromatas su pačiulės bei prieskoninių žolelių natomis, pvz.: Fendi Uomo. Verslo rykliams tiks kompozicijos iš medienos, citrusinių vaisių ir tabako aromatų. Chanel Egoiste padovanojo versliems žmonėms idealų aromatą – kalendrų ir kilnios medienos kompoziciją. Jūs galite aptikti zomšos ir prabangių cigarų natų aromatuose: Hermes Equipage ir Calvin Klein Obsession For Men. Jaunam vadybininkui tiktų bergamotės akcentai, pvz.: Cartier arba Davidoff kolekcijos.

Individualistai turėtų rinktis “šiprines” kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas.

Remiantis kita klasifikacija, kiekvienam psichologiniam tipui būdinga tam tikra aromatinė nuotaika. Tokio skirstymo šalininkai teigia, kad pragmatikams tinka muskusas su snapučių (geranium) ir “ąžuolo samanų” (sodinės briedragės, lot. Evernia prunastri) natomis. Romantikams – aitrios kompozicijos, kuriose susipina cinamono ir čiobrelių bei pipirų akcentai. Individualistai turėtų rinktis “šiprines” kompozicijas su citrusų ir muskuso natomis. Veikliems žmonėms turėtų patikti salsvai kartus išdirbtos odos aromatas bei kompozicijos, sukurtos iš tabako ir muskuso. Aktyviems ir sportiškiems jaunuoliams geriausia būtų orientuoti į lengvą, gaivinančią gamą su citrusiniais ir jūriniais akordais.

Anot kito parfumerijos žinovo, kryptingiems ir riziką mėgstantiems vyrams idealiai tiktų Dior Fahrenheit. Ramaus stiliaus šalininkai (kalbama apie aprangą) turėtų pamėgti visai nesalsvą Bugatti, pasižymintį gaižiu rūgštumu, taip pat minėtiems vyrukams turėtų tikti Antarctic Yves Roches, L’eau par Kenzo pour homme. Gan santūrų ir tuo pačiu subtilų, rafinuotą aromatą siūlo Burberry. Klasikiniais sodriais aromatais galima laikyti Cartier Declaration, Versace pour l’homme, S.T.Dupont.

Išsirinkus tinkančius kvepalus galima netgi pakoreguoti savo įvaizdį. Pavyzdžiui, kukliam iš prigimties vyrui puikiai pagelbėtų pasitikėjimą savimi spinduliuojantis Polo Green aromatas, o gan šiurkštoką įspūdį gali sušvelninti malonus citrusinis Aqua di Gio?

Pauostyk savo pojūčius

Po uostymo maratono Jūs jau esate ant išsikvėpimo ribos, tačiau pasiekėte norimą rezultatą – Jums patiko 2-3 aromatai.

Purkšti patikusį tualetinį vandenį reikia ne tik ant popierinės juostelės! Jūs turėtumėte pažymėti patikusiu aromatu kūno lopinėlį – galite purkštelėti kvepalų, tualetinio vandens ant riešo – ten patogiau sekti aromato evoliuciją. Ant odos tualetinis vanduo atsiskleis visiškai naujame amplua, kadangi įvyks reakcija su Jūsų oda. Paslaptis tame, kad ant odos vyksta patys įvairiausi cheminiai procesai, kurie, savaime suprantama, sąveikauja su kvepalais. Beje, su vyriškais aromatais viskas yra kiek paprasčiau, t.y .jie nelabai stipriai “žaidžia” su oda, tačiau reikėtų vis vien išbandyti patikusį variantą, nes reakcija su oda gali būti netikėta.

Remdamasis viskuo, ką pasakėme iki šiol, dar kartą pasikartosime: jokiu būdu nesiorientuokite kvapų pasaulyje pagal tai, kaip jie “skamba” ant kito žmogaus, nes kiekvienos žmogaus “chemija” yra nepakartojama ir individuali. Jeigu Jūs likote sužavėtas kolegos kvepalų, tai nereiškia, kad tie patys kvepalai lygiai taip pat viliojančiai kvepės ir ant Jūsų.

Kvepalų bandymo (“ragavimo”) algoritmas yra toks:

purškiate ant rankos;
šiek tiek išvėdinate ir uostote;
po to, po kokių 5-10 min., kartojate ritualą – vėl pauostote (purkšt nereikia);

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Grožio chemija: kaip nesuklysti?

Visuomenėje ir žiniasklaidoje netyla kalbos apie chemikalais užterštą maistą, nuodijamus Lietuvos piliečius: „Nuodai maiste: jūs nemirsite. Bent jau nestaigiai“. Tai skamba drastiškai, tačiau, tenka sutikti, kad nuo to, ką valgome, kuo tepame savo kūną, priklauso mūsų sveikata ir savijauta.

Mes galime garsiai šaukti ir kaltinti nesąžiningus politikus, gamintojus, platintojus, visuomenines institucijas ir kt., tačiau reikia pripažinti, kad už savo sveikatą pirmiausiai esame atsakingi mes patys.

Kosmetikos gaminių gamyboje naudojamos įvairios cheminės medžiagos. Jos gali būti natūralios, pavyzdžiui, vanduo, aliejai, ekstraktai, mineralai, augalų cukrus ir kt., tačiau didelę dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro įvairios sintetinės medžiagos. Jos gamyboje naudojamos įvairiais tikslais: siekiant sumažinti kosmetikos gaminių šiurkštumą, palengvinti jų pasiskirstymą ir įsigėrimą, sukelti putojimą, suteikti kvapą ir spalvą, pailginti galiojimo laiką ir kt.

Draudžiamų kosmetikos gamyboje medžiagų sąrašas ilgas. Jos uždraustos Europos moksliniam komitetui nustačius jų kenksmingą poveikį žmogaus sveikatai. Tačiau pasitaiko atvejų, kad kosmetikos gaminių sudėtyje yra draudžiamų medžiagų.
Kita cheminių medžiagų grupė – ribojamos cheminės medžiagos (konservantai, dažikliai ir kt.). Apie jų neigiamą poveikį sveikatai yra daug mokslinių duomenų, tačiau šios medžiagos kosmetikos gaminių gamyboje yra leidžiamos apribojant jų naudojamą kiekį. Tam yra daug priežasčių. Moksliniai tyrimai dažnai būna prieštaringi, jie užtrunka, taip pat dažnai sunku surasti alternatyvių gamybos būdų arba jie brangiai kainuoja. Šių cheminių medžiagų galima rasti daugelyje, net 80 proc. kosmetikos gaminių. Pasitaiko atvejų, kad gaminant kosmetikos gaminius, leidžiamos kai kurių cheminių medžiagų koncentracijos yra viršijamos.

Didžiąją dalį kosmetikos gaminių sudėties sudaro kitos cheminės medžiagos, kurių kiekiai nėra ribojami. Jos suteikia gaminiui formą, kiekį, fizikines – chemines ar kitas savybes. Tai, kad šios medžiagos nėra ribojamos ar draudžiamos, dar nereiškia, kad yra natūralios ar naudingos mūsų organizmui. Dažnai neribojamos medžiagos yra pigesni sintetiniai naftos produktai.
Kosmetikos gaminių gamyboje taip pat naudojamos aktyvios medžiagos, ekstraktai, aliejai, kurios dažnai būna susijusios su kosmetikos gaminio deklaruojamomis savybėmis ir poveikiu. Gali būti naudojami dažikliai, kvapikliai ir kitos cheminės medžiagos.
Šampūnai, dušo želės, vonios burbulai, putos, muilai ir kiti putojantys gaminiai.

Į šampūnų sudėtį, siekiant didesnio priemonių putojimo, dedama sintetinių medžiagų – alkyl benzeno sulfonatų, vadinamųjų detergentų, pavyzdžiui, Ammonium Lauryl sulfate, Sodium Laureth Sulfate, kurios vertinamos prieštaringai. Vienų mokslininkų nuomone, jos dirgina odą bei sukelia galvos odos problemas – dermatitą, seborėją, gali pradėti plonėti ar net slinkti plaukai. Kiti mokslininkai tai neigia. Šių medžiagų kiekis kosmetikos gaminių gamyboje neribojamas.

Putojantys gaminiai gali turėti sudėtyje pavojingų tarpinių produktų, kurie nėra galutiniai junginiai, todėl kosmetikos gaminių sudėtyje jų nerasime. Šie tarpiniai produktai dažniausiai dalyvauja cheminėse reakcijose gaminant putojančius gaminius, siekiant sumažinti jų šiurkštumą. Vienas jų, mokslinių tyrimų duomenimis, įvardijamas kaip kancerogenas – 1,4-dioksanas, kuris taip pat vadinamas genotoksišku, galinčiu sukelti apsigimimus, neurotoksišku, toksišku inkstams ir kvėpavimo sistemai. Kitas kancerogenu vadinamas ingredientas – formaldehidas, kuris jautriai odai, ypač vaikų, gali sukelti bėrimus. JAV mokslininkų 2007 m. ir 2009 m. atliktais ir plačiai publikuotais kosmetikos gaminių tyrimų duomenimis, net 46-iuose iš 100-o tirtų natūralius teiginius deklaruojančių gaminių, skirtų vaikams ir gaminamų žinomų kompanijų, sudėtyje buvo rastos šios medžiagos. Ant gaminio pakuotės nurodytoje sudėtyje jie net nebuvo paminėti.

Kaip pasirinkti kosmetikos gaminius be šių tarpinių produktų?
Kosmetikos gaminius reikėtų naudoti saikingai, o renkantis juos būtina skaityti informaciją ant pakuotės, sudėtį. 1,4 – dioksaną, pasislėpusį po kitais junginiais, savo sudėtyje dažniausiai turi putojantys gaminiai. 1,4 – dioksaną gali turėti sodium laureth sulfatas, PEG junginiai ir medžiagos, kurių pavadinimuose yra žodžiai „xynol“, „ceteareth“, „oleth“. Tarpinį darinį formaldehidą gali turėti konservantai: quaternium-15, DMDM hydantoin, imidazolidinyl urea, diazolidinyl urea. Gamyboje egzistuoja alternatyvos, kai šiuos darinius galima pašalinti, tačiau gamintojai jų nesiima, teigdami, kad pavojingų junginių lieka labai nedideli kiekiai.

Viena draudžiamų medžiagų šampūnuose, kūno šveitikliuose, dušo želėse, taip pat ir nenuplaunamuose gaminiuose: kremuose, dezodorantuose ir kt. yra konservantas metildibromo glutaronitrilas, kuris nuplaunamuose gaminiuose buvo uždraustas 2008 m., nenuplaunamuose dar ankščiau. Rinkoje dar pasitaiko gaminių, turinčių šią medžiagą, kuri buvo uždrausta Europos komisijai nenustačius jokio saugaus šio konservanto naudojimo būdo kosmetikoje. Daug žmonių, yra alergiškų šiam konservantui, kuris sukelia odos niežėjimą, gali prasidėti egzema, bėrimas.

Nagų lakai
Yra trys pagrindinės cheminės medžiagos į kurias vertėtų atkreipti dėmesį renkantis nagų priežiūros priemones. Dibutilftalatas yra draudžiamas kosmetikos gaminiuose, formaldehidas ir toluenas – nėra draudžiamos medžiagos, bet jų kiekis kosmetikos gaminiuose yra ribojamas, didelės jų koncentracijos gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Dibutilftalato randama ne tik kosmetikoje, bet ir asmens higienos priemonėse, buities daiktuose ir kt. Šis ingredientas nagų lakui suteikia lankstumą ir spindesį, bet kartu yra pripažintas karcinogenu. Ši medžiaga leidžia nagų lakui tinkamai pasiskirstyti ir išdžiūti, bet manoma, kad jos įkvėpus, gali pasireikšti nuovargis, galvos skausmas, gali dirginti akis, nosį ir gerklę. Toluenas taip pat pripažintas toksišku. Minėtų ingredientų turėtų vengti besilaukiančios ir žindyvės. Formaldehidas nagų lake veikia kaip kietiklis ir apsauga nuo lako lupimosi. Jis yra įvardijamas kaip karcinogenas, kuris taip pat gali sukelti akių, nosies ir gerklės dirginimą. Yra tokių nagų lakų, kuriuose aptinkami visi trys minėti ingredientai.

Lūpų dažai, kremai, prausikliai

Europoje 2007 m. spalio mėn. atliktų tyrimų duomenimis, net 60 proc. tirtų 33 žinomų gamintojų kosmetikos gaminių mėginių, buvo rastas švinas. Švinas pasižymi neurotoksišku, reprodukcijai toksišku ir kenksmingu poveikiu sveikatai. Švino neturi būti kosmetikos gaminiuose. Lūpų dažuose, vazelinuose dažnai naudojama cheminė medžiaga – petrolatas. Jis paprastai yra gaunamas iš sintetinių naftos produktų. Tokios kilmės petrolatas gali išdžiovinti ir pažeisti gilesnius odos sluoksnius. Petrolatas taip pat įeina į veido ir kūno kremų, prausiklių ir kitų kosmetikos gaminių sudėtį.

Plaukų dažai, laikinosios „juodosios chna“ tatuiruotės
Plaukų dažuose naudojamos cheminės medžiagos nuolat keičiasi. Kartu keičiasi ir reikalavimai plaukų dažuose esančioms cheminėms medžiagoms. Pavyzdžiui, 2008 m. buvo uždraustos 85, 2009 m. – 40 cheminių medžiagų plaukų dažuose, apie kurių saugą nėra pakankamai duomenų. Plaukų dažuose naudojami fenilendiaminai, gali sukelti stiprią alerginę reakciją, odos dermatitą, gali būti toksiški organams, silpninti imunitetą. Dažniausia reakcija į netikusius plaukų dažus- alergija, kuri gali pasireikšti galvos srities, kaklo, veido paraudimu, niežėjimu ar patinimu. Kirpyklų darbuotojams, nenaudojantiems apsauginių pirštinių, dažniausiai išsivysto rankų egzema.

Piešiniuose ant kūno ir plaukų dažuose naudojami dažai, pagaminti iš augalo Heninės lavsonijos, liaudyje žinomos kaip chna. Pavojus slypi ne pačioje natūralioje žolėje, o tame, kad, siekiant intensyvios juodos spalvos, tiek dažant plaukus, tiek piešiant tatuiruotes su chna dažais sumaišoma cheminė medžiaga p-fenilendiaminas, sutrumpintai žymimas PPD, kuri skirtingai nei natūrali chna, gali sukelti sunkias alergines reakcijas ir ilgai išliekančius randus. Kai kuriems žmonėms pasireiškia sunkesnė alerginė viso kūno reakcija – ant odos atsiranda šašų ir iškrenta plaukai. Ši medžiaga gali įjautrinti organizmą ir kitoms medžiagoms.

Kvepalai ir kvapiosios medžiagos
Kvapą dažnai sudaro šimtai sintetinių junginių, kurie žinomi tik gamintojui, o etiketėje jie sutalpinami po žodžiais “Parfume”, “Fragrance”. Kvapiosios medžiagos įeina ne tik į kvepalų sudėtį, bet naudojamos ir daugelyje kosmetikos gaminių (dezodorantuose, kremuose, losjonuose, plaukų želėje ir kt.).

Kvapiosios medžiagos laikomos vienu iš penkių geriausiai žinomų alergenų, jos taip pat gali sukelti astmą. Kitas pavojus – kvapo sudėtyje esantys ftalatai. Europoje atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, daugiau kaip 70 proc. tiriamų kompanijų gaminiuose buvo rasta ftalatų, nors kosmetikos gaminių etiketės ingredientų sąraše jie nebuvo nurodyti. Taip pat aštuonių populiarių gamintojų kvepaluose nustatyta draudžiama medžiaga dietilheksil ftalatas. Europos mokslinio komiteto teigimu, vienas iš 50 žmonių po kvapo panaudojimo gali visam gyvenimui likti jautrus kažkuriai sudedamajai daliai. JAV mokslininkai identifikavo kai kurias kvapo sudedamasias dalis kaip neurotoksinus, tačiau tolimesni tyrimai nebuvo atliekami ir kompetetingos institucijos nesiėmė iniciatyvos, kad kvapo ingredientai būtų įtraukti į ingredientų sąrašą ir nurodyti etiketėje.

Skirti degintis soliariume ir savaiminio įdegio kremai
Deginantis soliariume, kremai su apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF) nenaudojami, priešingai, naudojamos priemonės, skatinančios įdegį. Kartais yra klaidingai manoma, kad deginimuisi soliariume naudojami kosmetikos gaminiai saugo odą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tokių gaminių pakuotę. Ženklinant soliariumo kosmetikos gaminius, etiketėje nurodoma, kad jie neapsaugo nuo nudegimų, greitesnio odos senėjimo, odos vėžio, kuriuos gali sukelti ultravioletiniai spinduliai spinduliai.

Kremuose, skirtuose degintis soliariume bei savaiminio įdegio kremuose dažnai naudojami kosmetiniai dažai, vadinami bronzantai, kurie iš karto ar po kurio laiko tamsina odos spalvą taip pat naudojamos melanino sintezę skatinančios medžiagos. Vienas dažniausiai naudojamų kosmetinių dažų – dihidroksiacetonas (DHA) – medžiaga, kuri reaguodama su odos paviršiuje esančiomis aminorūgštimis, suteikia jai tamsią spalvą. Kosmetikos gaminių su DHA nerekomenduojama naudoti apie akis, reikia stengtis, kad jų nepatektų ant lūpų ir kitų gleivinių. Tai ypač sunku pasiekti, norint odai suteikti gražų įdegį specialiose kabinose, kur kūnas nupurškiamas kosmetiniais dažais. Purškiant kosmetikos gaminius su DHA neapsaugomi akių, lūpų ar gleivinių plotai, į organizmą bronzantų gali patekti įkvėpus ar nurijus gaminio. Specialistai soliariumų lankytojams jau nustatė odos bėrimo, kosulio, svaigulio ir alpimo atvejų, bet kai kuriuos nepageidajamus reiškinius galėjo sukelti ir individuali asmens reakcija į gaminį.

Konservantai ir natūralūs kosmetikos gaminiai
Konservantai kosmetikos gaminių gamyboje naudojami plačiai. Nenaudojant konservantų ilgai negendantį kosmetikos gaminį pagaminti sudėtinga, tam turi būti griežtai laikomasi geros gamybos praktikos, vietoj konservantų naudojamas alkoholis, eteriniai aliejai ar kai kurių augalų cukrus. Tačiau pramonėje labiau paplitę sintetiniai konservantai. Agresyvesniais laikomi parabenai, trietanolaminas, fenoksietanolis, imidazolidinyl-, diazolidinyl urea, metilisotiazolinonas.

Naudojant kosmetikos gaminius, labai svarbus yra saikas ir realus poreikis. Turėtume žinoti, kad kosmetika – tai pirmiausia kasdien naudojamas cheminių medžiagų mišinys, kuris gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai.

Pavojinga atrodyti sexy

Pavojinga atrodyti sexy

Kiekvieną rytą pasaulyje milijonai žmonių skutasi, dažosi ar kvėpinasi su vienu tikslu – norėdami atrodyti patraukliai. Tačiau šio proceso metu mūsų kūno tyko visa eilė paslėptų pavojų…

1. Plaukų dažymas – manoma, kad natūralūs kiekvienos moters plaukai patamsėja po gimdymo, todėl šviesūs plaukai yra signalas vyrams, kad juos nešiojanti būtybė neturi vaikų, todėl yra tinkama partnerė – šviesūs plaukai visada asocijuojasi su seksualia ir šviesia asmenybe. Dauguma Holivudo žvaigždžių dažosi plaukus būtent šviesiomis spalvomis.

Galimi pavojai – plaukų dažymas silpnina plaukų atsparumą ir didina jų trapumą. Cheminiai elementai, esantys dažuose sukelia plaukų dehidraciją, o plauko stiprumas juk priklauso nuo drėgmės. Mokslininkų įrodyta, kad dirbtinai viršijus plauko drėgmės limitą, jis paprasčiausiai iškrenta.

2. Aukšti batų kulniukai – neabejotinai gražinantys kiekvienos blauzdos formą, ir pakeičiantys bet kurios moters eiseną į grakštų tipenimą. Tai patinka vyrams, mėgstantiems gležnai atrodančias moteris.

Galimi pavojai – aukšti ir smailūs kulniukai verčia kūno svorį į priekį, priversdami moterį vaikščioti nenatūraliai ant pirštų galiukų. Aukštų kulniukų mėgėjoms gresia ištampytos kojų sausgyslės, deformuoti pirštų galiukai ir išlinkęs stuburas. Antsvoriu pasižyminčios moterys savo kulniukais gali subraižyti ne tik Jūsų būsto parketą, bet ir šaligatvio plyteles…

3. Kontaktinės linzės – žinoma, kad akiniai sendina kiekvieną žmogų, tuo pačiu priversdami jį atrodyti mažiau patraukliu. Ir kiekviena linzes nešiojanti mergina žino – vyrai mažiau kreipia dėmesį į tas, kurios nešioja akinius.

Galimi pavojai – kontaktinėms linzėms reikia ypatingos priežiūros, jei nenorite pasigauti kokios baisios infekcijos arba akių uždegimo. Linzių pamerkimas nakčiai – palyginti ilgas procesas, galintis užgesinti visas aistras. Tačiau užmiršus jas išsiimti nakčiai, ryte Jūsų laukia baisi agonija. Be to, kontaktines linzes nešiojančių žmonių žvilgsnis, koncentruojamas į toliau esančius objektus gali atrodyti mažų mažiausiai kvailas.

4. Veido eksfoliantai (grumdikliai) – jeigu jums nepatinka oda, apgaubusi veidą, be abejo, galite ją atšviežinti ir pajauninti, nuimdama odos viršutinį epyderminį sluoksnį.

Galimi pavojai – po dermabrasijos – odos sluoksnio pašalinimo – odos pigmentai gali atsistatyti netolygiai, ir oda atrodys kaip sutrūkinėjusi.

5. Įdegimas saulėje – lengvai įdegusios odos žmonės atrodo jaunais ir sveikais. Įdegimas taip pat minimalizuoja dėmių, negražiai atrodančių ant blyškios odos, pavyzdžiui, spuogų ryškumą. Įdegusi oda taip pat sustiprina akių, lūpų ir plaukų kontrastą.

Galimi pavojai – saulės vonios tiesiogiai susijusios su odos vėžiu, kurį sukelia ultravioletiniai spinduliai. Šie spinduliai sendina odą. Todėl dirbtinis įdegimas – iš tūbelės gali būti pats saugiausias.

6. Aptemptos kelnės – visiems aišku, dėl ko vyrai jas nešioja – aptemptos kelnės paryškina genitalijų, sėdmenų ir šlaunų dydį.

Galimi pavojai – sėklidžių suspaudimas ir jų įkaitimas, nors jos turi būti šaltesnės už kitas kūno dalis (todėl juk jos ir kabo išorėje…) Tai gali baigtis vaisingumo hormono – testosterono kiekio sumažėjimu, erekcijos sutrikimais, mažėjančiu spermos kiekiu ir netgi sėklidžių vėžiu. Ir jeigu Jūs darbo metu ilgai sėdite, pvz., vairuodamas, aptemtų kelnių keliamos problemos dar labiau padidėja.

7. Makiažas – skoningai ir atsargiai naudojama kosmetika didina ir šviesina akių vaizdą. Dažytos moters lūpos skatina partnerius seksualiniam kontaktui…

Galimi pavojai – alergija yra labiausiai paplitusi kūno reakcija į netinkamą kosmetiką, ir gali sukelti odos išbėrimus, spuogus ir niežulį. Nelabai patrauklu, ar ne?

8. Kvepalai – žmones, kaip ir visus gyvūnus, traukia potencialaus seksualinio partnerio kvapas. Daugumos kvepalų sudėtyje yra gyvulių glandinių sekrecijų, tokių kaip muskusas, kuris yra tikras aistros kaitintojas…

Galimi pavojai – daugumos kvepalų sudėtyje taip pat yra ir alergijas sukeliančių elementų, pvz., psoraleno, kuris gali sukelti ištisą cheminę reakciją sąveikoje su saulės spinduliais. Jautresnės odos žmonėms nuo tokios reakcijos gali likti rudi pėdsakai ant jų veido ar kaklo, juoba kad ir kvepalų kvapas gali kisti, susimaišius su prakaitu…

9. Kūno plaukų skutimas – Vakarų Europoje ir JAV vyraujančiose kultūrose vyro kūno plaukai nėra laikomi privalomais vyriškais atributais, todėl ten jų skutimas ir yra paplitęs labiausiai.

Galimi pavojai – kremai ir losjonai po skutimosi savo sudėtyje turi ne tik maloniai kvepiančių medžiagų, bet ir elementų, galinčių sukelti odos alergiją. Moteriškų ūsų depiliacija arba vaškavimas yra skaudus procesas, elektrolizinis būdas yra dar skaudesnis. Plaukų šalinimas bet kuriais kitais būdais, pvz. pešiojimas arba deginimas bet kuriuo atveju yra laikina priemonė, nes plaukai atauga, ir būna dar tankesni bei storesni.

10. Kremas nuo raukšlių – lygi, be raukšlių veido kompleksija, be abejo, demonstruoja moters jaunystę, ir šiais laikais netrūksta būdų, kaip tą pasiekti – nuo drėkinimo, cheminio odos lupimo ir kosmetikos iki kolageno ar botulino injekcijų.

Galimi pavojai – manoma, kad odos raukšlėjimosi priežastis yra cheminė reakcija, vykstanti senstančiame organizme – laisvųjų radikalų suaktyvėjimas. Todėl į produktus, lyginančius besiraukšlėjančią odą dedama daug antidioksantų, pvz., vitamino E, kurie slopina laisvųjų radikalų veiklą. Deja, mokslininkų įrodyta, kad tai iš tikrųjų niekuo nepadeda, ir raukšlių išlyginimas yra labai laikinas dalykas.

11. Liemenėlė – tai daiktas, kuris vizualiai didina krūtis, jas daro standesnėmis ir patrauklesnėmis.

Galimi pavojai – tai absoliučiai nepavojinga organizmui priemonė, jeigu pasirenkamas tinkamas liemenėlės dydis. Netinkamo dydžio liemenėlė palieka bjaurius įspaudus ant odos, be to, pernelyg ambicingas krūtų užkėlimas gali sukelti kaklo ir pečių skausmą.

12. Tatuiruotės – piešinių ant kūno menas yra madingas šiais laikais, tačiau iš tikrųjų tik nedaugelis žmonių mano, kad tai atrodo seksualiai.

Galimi pavojai – tai, kas gali patikti moters partneriui, gali visiškai nepatikti tėvams ar kitiems – ir tai jau yra problema. Kol kas netgi nėra aiškios technologijos, kaip be komplikacijų pašalinti atsibodusias tatuiruotės nuo odos, netgi lazeriai palieka randus. Na, o tatuiruotės darymas pas nekvalifikuotą meistrą, jau savaime sukelia pavojų užsikrėsti hepatitu ar AIDS nuo nesterilizuotų adatų…