Search Results for: "naujosios technologijos"

Kelionių pusryčiai. Antikinės skulptūros idustrijos fone

Kelionių pusryčiai. Antikinės skulptūros idustrijos fone

Pripažinkite, ne visi mėgstate išvažiavę į kitą šalį vaikščioti po muziejus, dažnai tai darote verčiami draugų ar antrų pusių. Ypač jei esate Romoje. Tačiau paieškojus, galima atrasti ir kitokių muziejų, kurie priverčia iš nuostabos išplėsti akis. Vieną iš tokių atradome ir mes, šią žiemą lankydamiesi Romoje. Jūsų dėmesiui – industriją ir antiką suderinęs Centrale Montemartini muziejus.

Ši vieta – tai nauja Kapitolijaus muziejaus ekspozicijų erdvė, kuri įsikūrė buvusiame Giovanni Montemartini termoenergijos centre. Muziejaus padalinys ten įkurtas 1997 metais, kuomet Kapitolijaus komlpeksas buvo remontuojamas ir šimtai skulptūrų turėjo būti pergabentos į naujas erdves.

Pirmoji paroda buvo organizuota erdvėje, kurioje prieš tai buvo pastatyta pirmoji Romoje elektrinė. Paroda buvo pavadinta „Mašinos ir dievai”, taip pabrėžiant du visiškai skirtingus pasaulius – antikos skulptūrų ir šiuolaikinių terchnologijų.

Po šios parodos ir kilo mintis, kad skulptūros ir naujosios technologijos puikiai dera tarpusavyje, pabrėždamos viena kitos išskirtinumą ir laiko tėkmę. Kuomet 2005 metais dalis skulptūrų buvo grąžinta į Kapitolijų, nuspręsta Centrale Montemartini eksponuoti naujausius Kapitolijaus skulptūras laikinai, vėliau jas gražinant į nuolatinę vietą.

Įėjimas į muziejų studentams kainuoja 3,5 eurų (apie 11 Lt), suaugusiesiems – 4,5 eurų (apie 15 Lt). Kaip Romoje atrasti šią nuostabią vietą rasite čia.

Specialybės

Specialybės, kurios greitai išnyks

Svajojantiems apie ateities profesijas, dažnai kyla klausimas, kokią gi profesiją pasirinkti. Pasauliui tobulėjant ir tampant vis modernesniu, pamažu vienas profesijas išstumia kitos, todėl kai kurios specialybės tiesiog tampa nebereikalingos. Negalima sakyti, jog tam tikros profesijos nebus reikalingos, tačiau jos bus pakoreguotos, modernizuotos, gali būti, jog kai kurių profesijų atstovus tiesiog pakeis robotai. Geras darbas, greiti pinigai (hurtige penge), puikus uždarbis, visa tai turėtų išlikti, tačiau kai kam gali tekti pakeisti savo darbo profilį ir tiesiog persikvalifikuoti, norint išsaugoti darbo vietą. Tai, kad kai kurios profesijos bus užmirštos, nereiškia, kad žmonės nebebus reikalingi, tobulėjant pasauliui, jis tampa vis modernesnis, o dėl to, kuriasi naujos darbo vietos ir reikia vis naujų profesijų atstovų.

Jauna mokytoja Rima Kasperionytė: „Lietuvių kalba ir literatūra – dėkingiausias dalykas norint pažinti mokinį“

Jauna mokytoja Rima Kasperionytė: „Lietuvių kalba ir literatūra – dėkingiausias dalykas norint pažinti mokinį“

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) doktorantė Rima Kasperionytė jau ilgą laiką vadovaujasi lotyniška sentencija „Totis viribus!“ – „Visomis išgalėmis!“: visomis išgalėmis ne tik dirbti, bet ir mylėti – gyventi. Jauna lituanistė šypsodamasi teigia apsisprendusi tapti lietuvių kalbos mokytoja būdama vos penkerių. Ir štai jau penktus metus Rima kasdien visomis išgalėmis įvairaus amžiaus mokinius moko lietuvių kalbos gudrybių ir žadina norą kuo daugiau skaityti. Negana to, doktorantė šiuo metu rašo disertaciją, o paklausta, kaip viską suspėja, šypsodamasi sako: „Man atrodo, kad nieko daug neveikiu. Tik gyvenu.“

Orkaičių ir kaitlenčių atmintinė: kaip tinkamai prižiūrėti?

Orkaičių ir kaitlenčių atmintinė: kaip tinkamai prižiūrėti?

Virtuvėje mėgstančios triūsti šeimininkės neleis sumeluoti: ant maisto ruošimo prietaisų prikepusių nešvarumų ar jų paliktų dėmių valymas – viena nemaloniausių buities procedūrų. Kaip tinkamai prižiūrėti, kad darbo būtų mažiau, rezultatas džiugintų, o virtuvės įranga ilgiau išliktų nauja ir graži?

„Įdomioji inžinerija“: išmaniosios daugiamatės statybos (video)

„Įdomioji inžinerija“: išmaniosios daugiamatės statybos (video)

Ar girdėjote apie 7 Senovės pasaulio stebuklus? Ką bendro turi Gizos piramidė ir… Vilniaus Vakarinis aplinkkelis? Ar gali traktorius būti išmanusis? Kas bendro tarp bičių avilio ir statybų aikštelės? Ar žinote, kad robotai ir dirbtinis intelektas atkeliauja į statybas? Ką bendro turi stygų teorija ir… statybų planas? Paranormalūs reiškiniai, telepatija, kolektyvinis protas – visą tai galime rasti išmaniųjų statybų aikštelėje. Taip žiūrovą suintriguoja „Įdomiosios inžinerijos“ vedėjai, vieni pirmieji pasivažinėję statomu Vilniaus Vakariniu aplinkkeliu.

Gimtadienio proga – 220 tūkst. eurų vertas loterijos bilietas

Gimtadienio proga – 220 tūkst. eurų vertas loterijos bilietas

Jei sekasi, tai sekasi. Ne vieną „Teleloto“ prizą laimėjusiai vilnietei praėjusio sekmadienio žaidimas buvo kaip niekad sėkmingas ir atnešė įspūdingą sumą – 220 885 eurų. Moteris, paskatinta mamos, bilietą sau nusipirko gimimo dienos proga.

Moderniosios „priklausomybės“ būdingos daugeliui iš mūsų?

Moderniosios „priklausomybės“ būdingos daugeliui iš mūsų?

Jau gerai žinome įprastas priklausomybes nuo alkoholio, narkotikų, azartinių žaidimų. Dėl jų jau niekam nekyla abejonių – visi jas atpažįsta. Tačiau XXI a. atsiranda daug daugiau pagundų, o su jomis ir „modernesnių“ negalavimų – priklausomybių nuo soliariumų (tanoreksija), nuo interneto (socialinių tinklų), darbo, pirkimo, valgymo ir t. t. Šiais laikais darosi vis sunkiau sutikti žmogų, kuris nebūtų nuo ko nors „priklausomas“.

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

„Nuosekliai daugėja ginčų dėl intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų“, – sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatų kontoros „Borenius“ advokatas dr. Statys Drazdauskas. Teigdama, kad Vakarų Europoje autorių teisių apsauga veikia ženkliai geriau jau vien dėl gyventojų sąmoningumo ir atsakingumo, jam pritaria ir Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė, advokatė Dina Adomavičiūtė. Spalio 9–16 d. vykstantis festivalis „In Latino“ dalijasi pokalbiu, aktualiu ne tik teisininkams ar kūrėjams, bet ir visiems dirbantiems meno, kultūros ar komunikacijos srityse.

Lietuvius emigrantus konsultuojanti psichologė: „Išvykus nuo savęs juk nepabėgsi“ (interviu)

Lietuvius emigrantus konsultuojanti psichologė: „Išvykus nuo savęs juk nepabėgsi“ (interviu)

Emigracija – procesas, kuris neretai gali atnešti neigiamų pasekmių ne tik valstybei, bet ir patiems emigrantams. Užsienyje tenka prisitaikyti prie kitokių gyvenimo sąlygų, neįprastos kultūros, klimato, diktuojamo ritmo. Atsižvelgus į tokias iškilusias problemas, Lietuvoje dar 2008 m. startavo emigrantams skirtas projektas – psichologinė pagalba internetu. Šiais metais pradėtas darbas tęsiamas: profesionalūs psichologai konsultuoja programa „Skype“ arba elektroniniu paštu.

Doc. A. Smetona: „Jaunystės metai vis tiek kiekvienam gražiausi“ (Interviu)

Doc. A. Smetona: „Jaunystės metai vis tiek kiekvienam gražiausi“ (Interviu)

Rugsėjo 1-osios rytą tradiciškai senamiesčio gatves užplūdo tarsi iš senų fotografijų išsiritę gražūs tvarkingi mokinukai su kardeliais rankose. Gražios šventės proga, kurią vienas sutiktas studentas pavadino gedulo diena, pakalbinome Vilniaus universiteto filologijos fakulteto dekaną dr. Antaną Smetoną.