Search Results for: "nemiga"

Produktai

Produktai, įveikiantys nemigą

Gydytojai teigia, kad pas juos apsilanko vis daugiau pacientų, kurie dėl pašėlusio gyvenimo ritmo skundžiasi miego trūkumu. Vaistų nemigai įveikti daug, liaudies medicina taip pat turi, ką patarti, dietologai irgi neatsilieka.

Už miego kokybę atsako hormonas melatoninas. Nemiga kamuoti ima ir tuomet, kai organizme trūksta vienos esminių aminorūgščių – triptofano. Tiesa, šių medžiagų kiekį organizme, jei reikia, galima papildyti valgant tam tikrus produktus. Ypač jų rekomenduojama vartoti prieš miegą.

Produktai su melatoninu
Bananai. Kartais specialistų šie vaisiai pavadinami migdomaisiais žievelėje. Bananai stimuliuoja serotonino ir melatonino gamybą, juose gausu kalio ir magnio, stabilizuojančio nuotaiką, atpalaiduojančio raumenis.
Vyšnios ir trešnės. Šiose uogose taip pat gausu melatonino. Gydytojai rekomenduoja prieš miegą suvalgyti jų saują. Jei norite išsimiegoti lėktuve ar traukinyje, taip pat nepamirškite jų pasiimti į kelionę.
Pienas. Tinkamas triptofano ir kalcio, padedančio smegenims įsisavinti šią aminorūgštį, derinys. Daugeliui vaikų stiklinė pieno su medumi – idealūs migdomieji.

Produktai su triptofanu
Sumuštinis. Jei skundžiatės miego kokybe, vakarienei naudinga suvalgyti sumuštinį su kalakutiena ir neskaldytų grūdų duonos riekele. Nedidelis kiekis gliukozės (medus arba uogienė) padės neutralizuoti hormoną oreksiną, trukdantį mums užmigti. Tik nepiktnaudžiaukite! Per didelis kiekis saldumynų – signalas smegenims pradėti naują būdravimo ciklą.
Ramunėlių arbata. Ramunėlės puikia padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir sielai, veikia raminamai.
Keptos bulvės. Nedidelis kiekis keptų bulvių sugers rūgštis, trukdančias gamintis triptofanui. Norint sustiprinti raminamąjį poveikį bulves galima sutrinti su šaukštu šilto pieno.
Piene virta avižų košė su medumi. Numalšins alkį, veiks raminamai. Galima į košę įdėti du šaukštelius linų sėmenų, kuriuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką.

Produktai, kurių prieš miegą vertėtų atsisakyti
Konservuota ir rūkyta mėsa. Vėlyvą vakarą sumuštinis su kumpiu – netikusi idėja. Taip pat kaip ir dešrelės, šoninė, kiti rūkyti gaminiai, nes juose gausu tiamino – aminorūgšties, kuri verčia smegenis gaminti norepinefriną – hormoną, stimuliuojantį smegenų veiklą.
Šokoladas. Pagyvenusiems žmonėms kofeino poveikis paprastai yra stipresnis. Todėl net ledai su šokolado drožlėmis, suvalgyti prieš miegą, jiems gali sukelti nemigą. Šokolade yra aminorūgščių, veikiančių stimuliuojamai.
Kečupas, čili piprai ar aštrus maistas yra sunkiai virškinami, todėl nieko nuostabaus, kad kenkia ir miegui.
Komentarai
Įrašyti naują Ieškoti RSS

Tarptautinę miego dieną apie nemigą ir būdus su ja kovoti

Tarptautinę miego dieną apie nemigą ir būdus su ja kovoti

Spartėjant gyvenimo tempui, vis daugiau karjeros siekiančių žmonių kenčia dėl nervinės įtampos, nerimo ir nemigos. Skaičiuojama, kad dėl vienokių ar kitokių priežasčių nuo miego sutrikimų kenčia beveik pusė Lietuvos suaugusiųjų. Europos miego tyrimų asociacijos narės Lietuvos miego medicinos draugijos prezidentės neurologijos profesorės Vandos Liesienės teigimu, kovo 21 – Tarptautinė miego diena – puiki proga prisiminti, kad miegas gyvybiškai svarbus, kaip oras, vanduo ar maistas.

Kaip įveikti nemigą?

Kaip įveikti nemigą?

Pastaruoju metu labai blogai miegu. Ryte atsikeliu neišsimiegojusi, nors ir nenaktinėju. Negaliu pasakyti, kad patiriu didelį stresą, ir labai dėl ko išgyventi neturiu. Kas dar be streso gali sukelti nemigą? Renata

Kerštingumas sukelia nemigą

Kerštingumas sukelia nemigą, pavydas – vėžį. Visos emocijos turi netikėtas pasekmes

Šiais laikais net modernioji medicina sutinka, kad 70% visų ligų atsiranda dėl negatyvių minčių ir emocinio streso. Tokie susirgimai vadinami psichomatiniais ir kelia galvos skausmą visai sveikatos priežiūros sistemai.

Nemiga: kaip pasiklosi

Nemiga: kaip pasiklosi, taip išsimiegosi?

„Miegas skirtas ištižėliams“, – kažkada pasakė garsioji „geležinė ledi“ Margaret Thatcher, kuri gyrėsi, kad jai pakanka viso labo 4 valandų miego per naktį. Daugelis greičiausiai jai paprieštarautumėte: didelis gyvenimo tempas šiais laikais ypač vargina, tad miegas nuo to tampa dar saldesnis. Tačiau ką daryti tiems, kurie nesudeda bluosto net po labai varginančios dienos?

Nemiga blogina sekso kokybę

Nemiga blogina sekso kokybę

Mokslininkai teigia – geras nakties miegas padės seksualinį gyvenimą išlaikyti įdomų.
Neseniai atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog prastai išsimiegančių vyrų organizme daug žemesnis testosterono lygis – tai ir lemia susidomėjimo seksu stoką.

Mokslininkai įspėja, jog šio hormono trūkumas gali lemti daugiau problemų: ne tik sumažėjęs libido, bet ir nekokybiška sėkla. Taip pat sumažėja žmogaus energingumas, raumenų masė, kaulų tankumas, sumažėja koncentracijos gebėjimai, atsiranda dažnas nuovargis. Taip pat testosterono trūkumas siejamas su diabeto, širdies smūgio rizika.

Taigi, miego trūkumas gali lemti daugybę rimtų sveikatos sutrikimų.
Mokslininkų teigimu, ženkliai sumažėja testosterono kiekis tuomet, kai vyras miega mažiau nei 5 valandas savaitę ar ilgiau. Viena nepilnaverčio miego naktis hormono kiekį organizme sumažina maždaug 15 procentų.
“Mažas testosterono lygis lemia silpstančią sveikatą, energijos stoką, o tai gali “prišaukti” ir nemigą. Pakliūvame į užburtą ratą”,- sako tyrėjai.
Tyrimas dar kartą įrodo visaverčio, kokybiško miego svarbą.

Su nemiga padės kovoti naktinis „SupaDevynios“ elektroninės muzikos renginys „Naktigonė“

Su nemiga padės kovoti naktinis „SupaDevynios“ elektroninės muzikos renginys „Naktigonė“

Rytoj Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) „SupaDevynios“ renginyje „Naktigonė“ sostinės naktinėtojai „paragaus“ nepamirštamo muzikos ir šviesų kokteilio. Visą naktį truksiančiame šou nuo karščio gelbės ir miegoti neleis speciali vizualizacijų ir šviesų programa, o kūno budrumą padės išsaugoti iškirtiniai elektroninės muzikos ritmai.

„Naktigonės“ pradžią paskelbs pirmą kartą grandiozinį pasirodymą Lietuvoje surengsiantys audiovizualinio projekto WAFT, kurio branduolį sudaro grupė FUSEDMARC ir sutartinių ansamblis „Trys keturiose“, nariai. Jie sostinės naktinėtojams parodys, kaip įspūdingai gali skambėti senosios lietuviškos sutartinės elektro ritmu.

„WAFT pasirodymas išsiskirs giliais, emocingais, savotiškos darnos sąskambiais ir garsą papildančiomis vizualizacijomis. Taigi, peno nepristigs ne tik unikalaus skambesio išsiilgusioms ausims, bet ir akims“, – sako projekto WAFT atstovas, grupės FUSEDMARC lyderis Denisas Zujevas.

Po WAFT scenoje pasirodys visiems gerai pažįstama „Silence Music“ trijulė – Mario Basanov, Vidis ir Jazzu, kuri klausytojams padovanos ypatingą programą. Sėkmingieji „tyleniai“ žada, kad gyvas jų pasirodymas „Naktigonėje“ bus sustyguotas ir nepakartojamas nuo pradžios iki pat paskutinės natos.

Prieš muzikinius pasirodymus linksmybėms renginio lankytojus paruoš ir su naktigonės tradicijomis supažindins etnologo ir mokslo istoriko Liberto Klimkos pasakojimas „Astronominis vasaros kalendorius senovės baltų papročiuose“. L. Klimka klausytojus supažindins su senovės lietuvių žvaigždynų įvaizdžiais – ką jie žinojo apie Grįžulo Ratus, Slibiną, Vasaros Trikampį ir kitas žvaigždžių konsteliacijas.

Viso vakaro metu ŠMC kiemelyje ir aplink jį esančioje erdvėje renginio lankytojai taip pat galės apsilankyti žinomo šviesos menininko Lino Kutavičiaus magiškų žibintų parodoje „Nakties akys“. Vakaro metu labiausiai patikusį šviestuvą naktinėtojai galės įsigyti ir pritaikyti savo namų interjere.

Nemiga. Kaip ją įveikti? (II)

Nemiga. Kaip ją įveikti? (II)

Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.

Nemiga. Kaip ją įveikti?

Nemiga. Kaip ją įveikti?

Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.

Maistas gerai nuotaikai ir sveikatai

Maistas gerai nuotaikai ir sveikatai

Ar pastebėjote, kad nedidelis desertas po pietų daro stebuklus? Tiesioginis vadovas nebeatrodo toks reiklus ir pretenzingas, klientai tampa malonesni, mes pasijuntame laimingesni, o gyvenimas tampa gerokai saldesnis visomis prasmėmis. Visa tai lemia tam tikros medžiagos, kurios išsiskiria smegenyse, valgant vienokį ar kitokį maistą. Taigi, ką valgyti, kad būtume sveiki, o mūsų nuotaika – visuomet pakili?