Search Results for: "neplanuotas nėštumas"

Laima Švedaitė. Neplanuotas nėštumas: kaip priimti gyvybę?

Laima Švedaitė. Neplanuotas nėštumas: kaip priimti gyvybę?

„Jei gimtų tik suplanuoti vaikai, tai žemė būtų pustuštė“, – įsitikinusi rudenį įkurto Vilniuje Krizinio nėštumo centro konsultantė Laima Švedaitė. Vis dėlto priimti netikėtai užsimezgusią gyvybę yra didelis iššūkis, dažnai neįveikiamas be kitų žmonių pagalbos. Tad apie tai, ką išgyvena ir su kokiais sunkumais susiduria netikėjai pastojusios moterys bei kokios pagalbos joms dažniausiai reikia, ir kalbamės su mūsų pašnekove.

Garsios aktorės dalijasi keisčiausiais faktais apie nėštumą

Garsios aktorės dalijasi keisčiausiais faktais apie nėštumą

Savaitgalį Lietuvos kino teatrus pasiekusioje nuotaikingoje komedijoje „Ko laukti, kai laukiesi” (angl. „What to Expect When You’re Expecting“) nėščiosios vaidmenį suvaidinusi viena geidžiamiausių aktorių Cameron Diaz tvirtina sužinojusi daug naujų faktų apie gimdymą. Nors realiame gyvenime koketiška šviesiaplaukė aktorė dar nėra susilaukusi vaikų, po filmavimo ji noriai su žurnalistais dalinasi įspūdžiais apie gimdymo pozas ir mitus.

Ar žinome aborto pasekmes?

Ar žinome aborto pasekmes?

Nuaidėjus karštoms diskusijoms apie netrukus rinkoje galinčias pasirodyti aborto piliules, klausiame: ką iš tiesų abortas reiškia moteriai, vyrui ir kokios gali būti to pasekmės?

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina išsigando, kad yra nepilnametė, nepasiruošusi tapti mama, vaikinas davė pinigų ir liepė „susitvarkyti“. Tai tik kelios istorijos, kurias patyrusios abortą moterys pasakoja prieš keletą mėnesių įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ darbuotojams. Kol parlamentarai pliekiasi „už“ ir „prieš“ abortus, jie atsako į aklavietėje atsidūrusių moterų laiškus, lydi jas pas ginekologus, renka naujagimių kraitelius, poliklinikose dalija lankstinukus ir aiškina, kad valstybė turėtų labiau prisidėti, jeigu jai iš tikrųjų rūpi krizinėse situacijose atsidūrusių moterų likimai. Moralizavimas čia netinka – daug veiksmingesnis būtų gydytojo išrašytas siuntimas psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijai ir tęstinės pagalbos pasiūlymas bei artimųjų, visuomenės palaikymas.