Search Results for: "no theatre"

Naujame „No Theatre“ sezone – į televizijos bokštą besilygiuojantis „Kaligula“

Naujame „No Theatre“ sezone – į televizijos bokštą besilygiuojantis „Kaligula“

Kas bendro tarp televizijos bokšto ir teatro? Pasirodo, pirmasis gali nustatyti aukštus standartus antrajam bei tapti puikia apžvalgos vieta ne tik gražių panoramų mėgėjams, bet ir sekantiems teatrinius įvykius. Tą įrodė bene ryškiausi jaunosios kartos Lietuvos teatro scenos atstovai „No Theatre“, čia, 165 metrų aukštyje, surengę savo 5-ojo sezono pristatymą.

Vidas Bareikis ir „No Theatre“ stato spektaklį pagal A. Camus „Kaligulą“

Vidas Bareikis ir „No Theatre“ stato spektaklį pagal A. Camus „Kaligulą“

Šią vasarą teatro judėjimas „No theatre“ žengia dar vieną intriguojantį žingsnį. Trijų savaičių kūrybine stovykla Klaipėdoje pradedamas spektaklio pagal vieną populiariausių pasaulinės klasikos šedevrų – A.Camus „Kaligula“ – kūrimas.

„Sirenose“ – rusų „Teatr Post“: Karas ar kova su terorizmu? Muziejus ar teatras?

„Sirenose“ – rusų „Teatr Post“: Karas ar kova su terorizmu? Muziejus ar teatras?

„Suprantama, kad Rusija gyvena savotiškame vakuume, kuris pastaruoju metu tampa dar ankštesnis. Ir šia prasme gan keista šalyje, kurioje niekada nebuvo demokratijos, – kalbėti apie demokratijos krizę“ – svarsto režisierius Dmitrijus Volkostrelovas, kurio – kartu su kitais bendraautoriais – statytas spektaklis pagal Marko Ravenhillo 16-os pjesių ciklą „Shoot / Get Treasure / Repeat“ šį rudenį – rugsėjo 30 ir spalio 1 dienomis – bus pristatytas Vilniuje, Menų spaustuvėje, festivalio „Sirenos“ metu.

Šiemet „Sirenos“ skambės dar garsiau

Šiemet „Sirenos“ skambės dar garsiau

Artėjant rudeniui pamažu vis garsiau ima kaukti teatrinės „Sirenos“: šiemetinis, vienuoliktasis tarptautinis teatro festivalis pristatys beveik tris dešimtis užsienio ir Lietuvos kūrėjų spektaklių. O festivalio rengėjai ragina pasinaudoti paskutiniuoju vasaros mėnesiu ir suskubti įsigyti bilietus, jiems nespėjus pabrangti – nuo rudens kainos kils.

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

„Sirenos“ kviečia patirti teatrą

Kaip ir kasmet rugsėjo pabaigoje Vilniuje prasidės tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Antrajį dešimtmetį skaičiuojantis festivalis jau skelbia programą ir kviečia pažinti įdomų ir aktualų Europos teatrą. Rengėjai pirmiesiems bilietams į šių metų užsienio spektaklių programą siūlo 25% nuolaidą visą birželio mėnesį.

Lietuvių operai „Geros dienos!“ – Šanchajaus šiuolaikinio teatro festivalio prizas

Lietuvių operai „Geros dienos!“ – Šanchajaus šiuolaikinio teatro festivalio prizas

Gegužės 22–26 d. Švedijoje vykusios Tarptautinės scenos menų bienalės metu buvo surengtas tarptautinio šiuolaikinio muzikos teatro konkurso „Music Theatre NOW“ finalas. Kartu su 16 kitų muzikos teatro projektų, atrinktų iš daugiau nei 400 dalyvių iš 35 pasaulio šalių, konkurso finale dalyvavo ir lietuvių autorių kūrinys – kompozitorės Linos Lapelytės, libreto autorės Vaivos Grainytės ir režisierės Rugilės Barzdžiukaitės opera „Geros dienos!“ (prodiuseris – Operomanija). Tarptautinės konkurso komisijos sprendimu operai „Geros dienos!“ įteiktas Šanchajaus šiuolaikinio teatro festivalio ACT prizas „Globe Teana-Theatre Observation Award“ – kvietimas pristatyti operą ACT festivalyje, Šanchajaus Dramos menų centre.

V. Bareikio spektaklio „Kovos klubas“ premjeros metu scenoje išvysime apie 40 žmonių

V. Bareikio spektaklio „Kovos klubas“ premjeros metu scenoje išvysime apie 40 žmonių

Valstybinis jaunimo teatras ir praėjusiame sezone ryškiausiu teatro fenomenu tapęs jaunųjų menininkų judėjimas „No Theatre” apjungia savo pajėgas ir lapkričio 10, 11 d. 17 val. kviečia į intriguojančią premjerą pavadinimu „Kovos klubas“. Spektaklis kuriamas pagal amerikiečių rašytojo Chucko Palahniuko to paties pavadinimo romaną.

Prancūzijoje krikščionofobija kaltinami menininkai atvyksta ir į Lietuvą

Prancūzijoje krikščionofobija kaltinami menininkai atvyksta ir į Lietuvą

Gegužį išrinktas naujasis Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as, pasisakantis už homoseksualių asmenų santuoką, jau spėjo savo pavarde papuošti Prancūzijos radikaliųjų katalikų instituto „Civitas“ sudarinėjamą krikščionofobų sąrašą.

Geriausias 2011 metų režisierius - O. Koršunovas (Foto)

Geriausias 2011 metų režisierius – O. Koršunovas (Foto)

Tarptautinę teatro dieną Vilniuje tradiciškai pagerbti geriausių 2011 metų teatro darbų kūrėjai, įteikta Padėkos premija ir Boriso Dauguviečio auskaras už nuopelnus teatrui.

Tiesioginė „Figaro vedybų“ transliacija kino centre „Multikino“

Tiesioginė „Figaro vedybų“ transliacija kino centre „Multikino“

Pirmadienį, birželio 6 d., 20 val. kino centras „Multikino“ tiesiogiai iš Ispanijos transliuos viena įspūdingiausių ir humoristiškiausių operos istorijoje tituluojamą ir į dažniausiai pasaulyje statomų operų penketuką patenkančią V. A. Mocarto „Figaro vedybos“.

Transliacija suteiks šio meno gerbėjams Lietuvoje antrą galimybę stebėti Madrido „Real“ teatro kūrybinės grupės, praėjusiais metais šią operą stačiusios Nacionaliniame operos ir baleto teatre, darbą.

„Darbas buvo itin racionalus ir iš anksto suplanuotas, leidęs per labai ribotą laiką pastatyti įspūdingos apimties sceninį veikalą. Tuo pačiu iš svetur atvykę menininkai jau vien dėl savo priklausomybės kitai kultūrai suteikia naujo įspūdžio vaizdą jau žinomoms situacijoms“, – sako vienas žymiausių Lietuvos operos solistų Vytautas Juozapaitis, prisimindamas darbą su „Real“ teatro komanda Vilniuje kuriant „Figaro vedybas“, kur maestro atliko vieną pagrindinių – grafo Almavivo vaidmenį.

„Tai dramaturgine prasme įdomus komiškas vaidmuo, kuriame yra tiek spalvų, kad viso jų spektro panaudoti neužteks ir kūrybinio gyvenimo. Jis ypatingas ir dėl savo vokalinių įmantrybių, kurias įsisavinti tenka mokytis ilgus metus, o laiko ir teksto prasme – vienas didžiausių visoje operinėje literatūroje“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius ir Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro vadovas.

Operoje „Figaro vedybos“, kurią pirmadienį transliuos Multikino“, grafo Almavivo vaidmenį atliks baritonas iš Jungtinių Amerikos Valstijų Nathan Gunn, kūręs vaidmenis „Metropoliteno“, San Francisko, „Covent Garden“, Paryžiaus ir kituose garsiuose operos teatruose. Grafienės partiją atliks sopranas iš Vokietijos Annette Dasch, Figaro – italas baritonas Pietro Spagnoli, jo sužadėtinės Siuzanos – Lenkijoje gimusi solistė Aleksandra Kurzak. Operos režisierius – Milano „La Scala“, Venecijos „La Fenice“, Paryžiaus „Théâtre de l´Odéon“, Buenos Aires „Teatro Colón“ ir „Teatro Avenida“, Barselonos „Gran Teatre del Liceu“, Monte Karlo, Ženevos ir daugelyje kitų pasaulio teatrų operas statęs ispanas Emilio Sagi.

Laikas.lt