Search Results for: "nužudymas"

Ką apie reinkarnaciją mano mokslininkai?

Ką apie reinkarnaciją mano mokslininkai?

„Mačiau ypač stiprių jausmų sukėlusių įvykių, girdėjau unikalių pasakojimų, todėl manau, kad atsiminimai ir emocijos kartais gali persikelti iš vieno gyvenimo į kitą. Atsižvelgdamas į tai, galiu teigti, kad pritariu reinkarnacijos idėjai“, – sako psichiatrijos mokslų profesorius dr. Jimas B. Tuckeris. Jis su savo komanda ištyrė daugiau nei 2500 atvejų, kai vaikai prisimena savo buvusius gyvenimus.

Filmavimo aikštelėmis virtusios Lietuvos istorinės vietos prikelia praeitį

Filmavimo aikštelėmis virtusios Lietuvos istorinės vietos prikelia praeitį

Lietuvos kino gamybos kompanija „Artbox“ kartu su Lenkijos kino gamybos kompanija „Arkana“ šių metų lapkričio mėnesį Lietuvos istorinėse vietose (Stirniuose, Siesikuose, Kernavėje, Trakuose) filmuoja dokumentinį filmą „Abitas ir šarvai“, kurio tema – kryžiuočių ordinas ir jo įtaka Rytų Europos regiono kultūrai, politikai bei ekonomikai. Filmo režisierius – žinomas Lenkijos dokumentinio kino kūrėjas Pawel Pitera, sukūręs ne vieną dokumentinį filmą, kurių žymiausias pasakoja apie išskirtinę popiežiaus Jono Pauliaus II asmenybę.

Į kino forumą „Scanoramą“ ginklą nutaikęs „Skausmas ir džiaugsmas“

Į kino forumą „Scanoramą“ ginklą nutaikęs „Skausmas ir džiaugsmas“

Praėjusią savaitę, lapkričio 6 d., buvo atidarytas žvyro karjeruose žiūrovus akistaton su savimi pakvietęs kino forumas „Scanorama“. Spaudos pranešimais užtvindyta žiniasklaida eskalavo apie rudenio kino šventę, o sinefilai stebėjosi, kodėl festivalio programoje tiek daug 2013 metų filmų. Lyg burtažodžius organizatoriai kartojo pavardes: François Ozonas, Jeanas Lucas Godardas, Alejandras Jodorowsky, Richardas Linklateris, Wimas Wendersas, Segejus Loznica, broliai Dardenne’ai… Tačiau, smagiausia festivaliuose atrasti nežinomą režisierių. Laikas.lt paieškas pradėjo nuo intriguojančios istorijos.

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina išsigando, kad yra nepilnametė, nepasiruošusi tapti mama, vaikinas davė pinigų ir liepė „susitvarkyti“. Tai tik kelios istorijos, kurias patyrusios abortą moterys pasakoja prieš keletą mėnesių įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Krizinio nėštumo centras“ darbuotojams. Kol parlamentarai pliekiasi „už“ ir „prieš“ abortus, jie atsako į aklavietėje atsidūrusių moterų laiškus, lydi jas pas ginekologus, renka naujagimių kraitelius, poliklinikose dalija lankstinukus ir aiškina, kad valstybė turėtų labiau prisidėti, jeigu jai iš tikrųjų rūpi krizinėse situacijose atsidūrusių moterų likimai. Moralizavimas čia netinka – daug veiksmingesnis būtų gydytojo išrašytas siuntimas psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijai ir tęstinės pagalbos pasiūlymas bei artimųjų, visuomenės palaikymas.

Gausioje trumpametražių filmų programoje kiekvienas suras sau artimą filmą

Gausioje trumpametražių filmų programoje kiekvienas suras sau artimą filmą

Trumpametražiai filmai jau trečius metus iš eilės užims svarią vietą Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ programoje. Šiemet žiūrovai išvys prie trumpo metro sugrįžusių garsių, festivalio žiūrovams jau pažįstamų, režisierių kūrybą bei pradedančių kūrėjų darbus: jiems bus pasiūlyta 85 trumpo (iki 30 min.) ir 11 vidutinio (iki 58 min.) metražo filmų, kurių bendra trukmė sudaro 33 valandas ir 8 minutę.

„Skalvijoje“ kino juostos ir nepriklausomų JAV filmų dekada su Johnu Cassavetesu

„Skalvijoje“ kino juostos ir nepriklausomų JAV filmų dekada su Johnu Cassavetesu

Apie tai, kaip Johnas Cassavetesas kūrė savo filmus, sklando ne viena legenda. Tačiau šio talentingo JAV režisieriaus ir aktoriaus filmai dar niekada nebuvo išsamiai pristatyti Lietuvos kino ekranuose. Jo filmų retrospektyva, pradedant debiutine juosta „Šešėliai“ (1959) ir baigiant vėlyvuoju „Meilės tėkmės“ (1984), – jau nuo šio penktadienio „Skalvijos“ kino centre. Rengėjai kviečia nusiteikti drąsiam ir lengvai interpretacijai nepasiduodančiam kinui. Čia liejasi džiazas, viena per kitą lipa įvairiausios emocijos, o pagrindinis dėmesys tenka žmogaus dramai.

10 dienų kultinio JAV nepriklausomo kino režisieriaus Johno Cassaveteso retrospektyvai

10 dienų kultinio JAV nepriklausomo kino režisieriaus Johno Cassaveteso retrospektyvai

Gruodį ryškiausių kino klasikų retrospektyvas rengiantis „Skalvijos“ kino centras šiemet grąžins į JAV nepriklausomo kino ištakas. Gruodžio 6–15 d. čia bus parodyta amerikiečių Naujosios bangos pradininko Johno Cassaveteso (1929–1989) kūryba. Jo pasišventimas kinui ir tuo metu novatoriškas įsipareigojimas kurti emociškai atvirus filmus už didžiųjų Holivudo studijų ribų, įkvėpė ne tik amžininkus, bet ir šiuolaikinius kino kūrėjus. Tarp jo talento gerbėjų – Jimas Jarmuschas, Aki Kaurismäki, Larsas von Trieras, Martinas Scorsese ir daugelis kitų.

Kompiuteriniai žaidimai

Kompiuteriniai žaidimai, pareikalavę gyvybių

Internetinių žaidimų gausa, jų beatodairiškas prieinamumas ir įnikimas į juos gali pridaryti milžiniškos žalos žmogaus asmenybei , jo artimiesiems ar net pareikalauti paties gyvybės. Neįtikėtina, tačiau ne vienas, rodos, pramanytas internetinis žaidimas yra kaltas už eilę jaunų žmonių gyvybių.
Čia paminėsime tik kelis garsiausiai nuskambėjusius atvejus, tačiau kiek tokių yra sulaukusių mažesnį atgarsį? Todėl čia visai derėtų įterpti vieną didaktinį sakinį – kompiuteriniais žaidimais, kaip ir alkoholiu, privaloma mėgautis saikingai. Priešingu atveju rizikuojama savo bei savo šeimos gerove.
Nužudyti policininkai pagal GTA žaidimą
Devin Moore buvo pamišęs dėl žaidimo pavadinimu „Grand Theft Auto“. Po vieno incidento su policijos pareigūnais jis pasakė maždaug tokius žodžius: gyvenimas yra kaip video žaidimas ir kažkada privalai mirti. Tada staigiu judesiu paėmęs šautuvą iš vieno pareigūno paleido šūvių seriją į tris patrulius ir įsėdęs į policijos mašiną pabėgo.
Trylikamečio savižudybė dėl WoW
Žaidimas „World of Warcraft“ buvo taip paveikęs paauglį Xiao Yi, kad jis tėvam net prisipažino, jog jaučiasi apnuodytas šio žaidimo. Norėdamas, kad jo personažas susitiktų su kitais žaidimo veikėjais, jis nušoko nuo daugiaaukščio pastato.
Mamos nužudymas paveiktas žaidimo „Halo 3”
Septyniolikmetis Danielis buvo taip įnikęs į šį žaidimą, kad jau buvo per vėlu. Tėvai norėdami atitraukti vaiką nuo šio žaidimo paslėpė jį. Pašėlęs iš įniršio paauglys ieškojo jo po visus namus. Deja, rado jį padėtą toje pečioje vietoje, kur buvo laikomas šautuvas. Paėmęs jį jis tėvam liepė užsimerkti, mat turi siurprizą – šovė tėvui ir motinai į galvas. Tėvas vėliau išgyveno, tačiau mama mirė vietoje.
Mirtis nuo išsekimo, paveikto “Starcraft”
“Starcraft” – be galo populiarus žaidimas Pietų Korėjoje ir Azijoje. Tai žaidimas, kuris reikalauja visiško atsidavimo. Tad, jei nori būti maksimaliai geras, privalai atsidėti visu 100 proc. O tai reiškia, kad valgymas, miegas bei kiti dalykai tampa tik trukdžiai siekiant žaidimo rezultatų.Pietų Korėjietis, žinomas kaip „Lee“ buvo rastas negyvas prie šio žaidimo dėl širdies veiklos sutrkimų, kurie išsivystė dėl visiško išsekimo.
Nužudytas vaikas su „Xbox“
Tyrone Spellman iš JAV su „Xbox“ nužudė savo dukrą, kai ši nelaiku pasipainiojo šiam įsijautus į žaidimo veiksmą.

Artėjant Michailo Gorbačiovo knygos išleidimui: faktai

Artėjant Michailo Gorbačiovo knygos išleidimui: faktai, kurių apie jį nežinojote

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas Vakarų pasaulyje yra laikomas ikonine persona, Rusijoje jis nėra mėgstamas, o Lietuvoje vertinamas itin kontraversiškai. Vis dėlto pripažįstama, kad M. Gorbačiovas – svarbi, daug lemtingų sprendimų priėmusi asmenybė. Jis iki šiol nepasitraukia iš politinio ir viešo gyvenimo – praeitų metų rudenį pristatė knygą „Vienas su savimi“, kuri netrukus pasirodys ir lietuvių kalba.

Pusryčiai su... Marilyn Monroe

Pusryčiai su… Marilyn Monroe

„Laikas.lt“ kiekvieną trečiadienį pusryčiauja su dėmesio vertomis asmenybėmis. Pastaruosius kartus rytą pradėjome su vyrais, tad šiandien norime pusryčiauti su moteriškiausia moterimi iš visų. Kalbame apie Marilyn Monroe, žinoma.