Search Results for: "odontologija"

Ką daryti išsimušus dantį?

Ką daryti išsimušus dantį?

Atėjus pavasariui vis daugiau žmonių plūsta į treniruoklių sales ir renkasi aktyvų sportą, kiti savo laisvalaikį leidžia gryname ore ir čiumpa dviračius ar riedučius. Aktyvių užsiėmimų metu padidėja traumų rizika, tuo pačiu padaugėja atvejų, kuomet net ir nedidelės traumos metu žmogus išsimuša dantį. Tokioje situacijoje dažniausiai prarandami geriausiai matomi – priekiniai dantys. Burnos chirurgai tvirtina, kad šiuolaikinė odontologija leidžia atkurti išmuštą dantį taip, jog atstatytasis nesiskirtų nuo senojo.

Kirpykla namie: tvarkome nagus

Kirpykla namie: tvarkome nagus

Londone įsikūrusio „Energie Fitness for Women” manikiūrininkės Kristinos Nejutės klausiame, kaip panaikinti ar bent sumažinti įvairius jų pažeidimus ir kaip ne tik rankų, bet kojų nagus gražiai susitvarkyti namuose.

Kraupūs

Kraupūs, senovės odontologų (stomatologų) įrankiai

Visi gerai žino, ką reiškia vaikui nueiti pas odontologą (stomatologą). Šiais laikais odontologija pažengė labai toli ir mes praktiškai nejaučiame jokio skausmo, net kai atliekama žandikaulio operacija, tačiau tai jau liečia chirurgiją. Aš siūlau pasigrožėti, kokius įrankius dantims gydyti naudojo seniau. Po tokių vaizdų Jūs tikrai džiaugsitės, kad gyvenate dabar, o ne Viduramžiais arba Naujaisiais laikais. Taigi Jūsų dėmesiui, gerbiamieji, seniau naudoti odontologų (stomatologų) įrankiai:

Odontologai užaugins naująją kartą be grąžtų ir adatų

Odontologai užaugins naująją kartą be grąžtų ir adatų

Odontologai žino, kad vaikus galima užauginti sveikais dantimis, tačiau praktikoje tai įvyksta gana retai. Odontologas Vytautas Tamošiūnas ir jo komanda pasiryžo dėti visas pastangas, kad ir Vilniaus vaikai užaugtų sveikais dantimis. Ir tai – ne stebuklas, o kitų šalių ilgalaikės praktikos pritaikymas.

Šiandien Lietuvoje net 52 proc. berniukų ir 48 proc. mergaičių iki 3 metų amžiaus jau serga ankstyvuoju dantų kariesu. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse net 63 proc. dvylikamečių neturi nė vieno ėduonies pažeisto danties. Lietuvoje vaikams karieso pažeistų dantų yra keturis kartus daugiau nei Skandinavijoje.

Jau daugiau kaip du dešimtmečius vykdomos pavienės profilaktikos programos, tačiau problemos išspręsti iki šiol nepavyko. Niekas Lietuvoje neprisiima atsakomybės už kompleksinę burnos priežiūrą ir burnos ertmės sveikatos palaikymą. Odontologija Lietuvoje iki šiol sprendžia tik įsisenėjusias problemas (ėduonis, dantų chirurgija, protezavimas ir pan.). Daugeliu atveju šių problemų galėtume išvengti pritaikę profilaktikos priemones.

Neseniai Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos „Amicus dentis“ gydytojas Vytautas Tamošiūnas ir jo komanda nusprendė pakeisti nusistovėjusius santykius tarp odontologo ir paciento. Odontologas, pacientas ir paciento tėvai bus suinteresuoti, kad dantys nebūtų pažeisti ėduonies. Pacientams bus taikomos visos naujausios profilaktikos priemonės, todėl vaikai užaugs sveikais dantimis. Be to, 6–12 m. vaikai, dalyvaujantys klinikos programoje, neturės mokėti už paslaugas. „Amicus dentis“ siūlo naują atsiskaitymo už gydymą tvarką: nors didžiojoje dalyje klinikų pacientai moka už paslaugas po procedūros, „Amicus dentis“ siūlo mokėti tik fiksuotą mėnesio mokestį. Daugiau informacijos rasite klinikos elektroninėje svetainėje www.amicusdentis.lt .

Gydytojas odontologas Vytautas Tamošiūnas džiaugiasi, kad lietuviai vis aktyviau domisi burnos ertmės priežiūra ir susirgimų profilaktika. „Manau, kad greitai galėsime džiaugtis nauja karta, kuri užaugs nepažinusi grąžtų ir adatų baimės“, – teigia gydytojas.

91 metų kultūrizmo čempionui senatvė nebaisi

91 metų kultūrizmo čempionui senatvė nebaisi

„Pradėjau keisti savo gyvenimą kai man buvo 85 metai. Tiesiog vieną dieną pažiūrėjau į veidrodį ir pamačiau vyrą, nesiskundžiantį antsvoriu, baisios laikysenos, su tiesiog kabančia ant kūno oda. Pats sau atrodžiau kaip po avarijos. Tada pradėjau užsiiminėti kultūrizmu ir nustojau galvoti apie mirtį“, – Guardian.co.uk pasakoja 91 metų Charles Eugster.

Šis vyras, įsitikinęs, kad sportas – tai raktas į ilgaamžiškumą: „Nesvarbu, kiek tau metų, tu gali keisti savo kūną, puikiai atrodyti ir puikiai jaustis.“

Pasaulio ir Europos irklavimo ir kultūrizmo čempionatuose Charles Eugster jau keletą metų laimi bent vieną aukso medalį. Tačiau vaikystėje jis dažnai sirgdavo, būdavo išblyškęs, mažo ūgio. Trylikamečiui Ch. Eugster buvo pašalintos tonzilės ir jis pasijuto daug energingesnis. Nuo tada berniukas sau pažadėjo niekada nebebūti silpnas – pradėjo užsiiminėti boksu, irklavimu, regbiu.

Baigęs vidurinę mokyklą Ch. Eugster įstojo į odontologiją, tačiau sportas visada buvo greta ir suteikdavo stimulą gyventi. Viskas pasikeitė, kai jam buvo 40 metų ir jis perėmė iš savo žmonos pasyvų gyvenimo būdą: „Mes labai daug laiko praleisdavome namie nieko neveikdami. Aš ėmiau skųstis sveikata – sumažėjo kraujo spaudimas, dėl išsiplėtusių venų pradėjo skaudėti kojas… Tai buvo pirmieji senatvės požymiai.“

Su žmona Ch. Eugster išsiskyrė 60-ies. Jis vėl pasinėrė į irklavimą, pradėjo dalyvauti varžybose ir nuo to laiko laimėjo 36 aukso medalius. Apie save Ch. Eugster sako, kad jis niekada nebuvo puikus sportininkas, tačiau svarbiausia – dalyvaudavo ir bandydavo laimėti.

„Jaučiau, kad aplink esantys žmonės sensta. Pats jaučiausi gerai, išėjau į pensiją tik 82 metų, toliau užsiiminėjau irklavimu, tačiau mano kūnui reikėjo kažko kito, jis ėmė glebti. Taip atsidūriau kultūrizmo klube“, – pasakoja Ch. Eugster. Nebuvo jokių tyrimų, įrodančių kultūrizmo įtaką senyvo amžiaus žmonių sveikatai. Taigi tai buvo eksperimentas. Svarmenų kilojimas, baltymų kokteiliai – ėmė keisti Ch. Eugster kūną. Jis tapo platesnis, panašesnis į V raidę, tvirtesnis: „Asmeninis treneris mane įtikino, kad raumenų masė atitolina Alzheimerio ligą. Pasijaučiau kupinas energijos. Jėgų antplūdis nuvaikė visas mintis apie mirtį. Būnant 90-ies natūralu, kad jos visada šalia.“

2008 m. Ch. Eugster užsiregistravo į pirmąjį kultūrizmo čempionatą. Pasak jo, tada labai jaudinosi, nes visi dalyviai buvo mažiausiai 20 metų už jį jaunesni. Tačiau praėjusiais metais Vokietijoje jis visus juos nugalėjo. „Ši mano pergalė tik įrodo, kad niekam, ko labai nori, nėra per vėlu. Aš nesiveju jaunystės, aš vejuosi sveikatą. Baisi daugumos nuomonė, kad žmogus, sulaukęs kažkur 65 metų, turėtų nusiraminti, pradėti gyventi lėčiau ir po truputį ruoštis artėjančiai mirčiai. Kūnas nepradės nyktį, jei tik jam to neleisime“, – sako geresnius rezultatus už savo jaunesnius varžovus čempionatuose pelnantis Ch. Eugster.