Search Results for: "odos priežiūra rudenį"

Plaukų gaivinimo planas rudeniui

Plaukų gaivinimo planas rudeniui

Vasarą atsipalaiduojame – atostogos, kelionės į šiltuosius kraštus, kepinanti saulė, malonus vėjas, maudynės jūroje ir baseinuose, suveltų plaukų šukuosenos ir šokiai iki paryčių. Puiku! Tačiau rudenį, grįžus į įprastą ritmą, nesunku pastebėti, kokie silpni ir pažeisti tapo mūsų plaukai, todėl jiems reikalinga intensyvi priežiūra ir maksimalus drėkinimas.

Odos priežiūra žiemą

Odos priežiūra žiemą

Žvarbus vėjas, svyruojanti oro temperatūra lauke, sausas oras patalpose, dažniau naudojamas karštasvanduo – šie sveikos, gyvybingos ir spindinčios odos priešai šaltuoju metų laiku itin neigiamai veikia bet kokio tipo odą. Pasak kosmetologės Ingridos Česevičienės, rudenį ar žiemą reikia neužmiršti svarbiausios taisyklės – atvėsus orams būtina odą ne tik maitinti, bet ir drėkinti. Taip pat svarbu tinkamai ją paruošti tiek einant į lauką, tiek planuojant praleisti ilgesnį laiką uždaroje patalpoje.

Batų priežiūra rudenį: 6 taisyklės

Batų priežiūra rudenį: 6 taisyklės

Kad batai jums ilgai tarnautų ir atrodytų nepriekaištingai, juos reikia teisingai prižiūrėti.

Supermaistas: naudingiausi vaisiai

Supermaistas: naudingiausi vaisiai, riešutai ir uogos

Šiais laikais turime kaip niekad daug galimybių pasilepinti egzotiškais produktais. Tarp jų – akiai neįprasti vaisiai, uogos ir riešutai, pasižymintys tokiomis organizmui naudingomis medžiagomis, apie kurias paprastai nesusimąstome. Mitybos specialistai teigia: nors šie produktai – ne iš mūsų geografinės platumos, kai kurie vitaminų gausa pralenkia vietines gėrybes ir yra ypač vertingi rudenį ir žiemą.

Kaip rūpintis grožiu artėjant žiemai?

Kaip rūpintis grožiu artėjant žiemai?

Atvėsę orai reikalauja ir greitos reakcijos keičiant kasdienių grožio procedūrų ritualą. Šaltas ir sausas oras, žvarbus vėjas, išsausėjęs patalpų oras – pagrindiniai veiksniai, nuo kurių reikia saugoti odą šaltuoju metu laiku.

Dauguma Lietuvos moterų laikosi dietos

Dauguma Lietuvos moterų laikosi dietos

Ar moters kūnas priklauso moteriai? Tokį klausimą praėjusį rudenį uždavė dvi žinomos Lietuvos moterys, socialinio projekto-parodos „Mes. Moterys“ organizatorės. Projektas skatino drąsiai diskutuoti apie nusistovėjusį figūros kultą. Tačiau, tyrimų duomenimis, dietos Lietuvoje vis dar laikosi 60-70 proc. merginų ir vos 5 proc. moterų prisipažįsta niekada nesilaikiusios dietos. Diskutuoti, kodėl lietuvės alina savo organizmą, kviečia ir figūros priežiūros ekspertai.

Ko odai reikia vasarą

Ko odai reikia vasarą, kad ji nesupyktų?

Ekstremaliausių išbandymų mūsų odai pažeria du metų laikai – žiema ir vasara. Tačiau jei žiemą, šalčių bijodamos, ir savo veido odą saugome labiau, tai vasarą elgiamės visiškai priešingai. Šiluma atpalaiduoja kūną, jaučiamės komfortiškai be jokių pastangų, tad ir apie odą vasarą dažniausiai tiesiog pamirštame. Kaip prižiūrėti odą šiltuoju metų laiku ir kokie yra esminiai jos poreikiai, pasakoja „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė. Juk kuo labiau oda rūpinsimės vasarą, tuo smagiau prieš veidrodį jausimės rudenį ir tuo mažiau pastangų reikės šalinti saulės bei karščio pasekmes.

Ką daryti

Ką daryti, kad nesausėtų oda, nesielektrintų plaukai ir neskilinėtų lūpos?

Išsausėjusi oda, besielektrinantys plaukai ir suskirdusios lūpos – problemos, su kuriomis žiemą susiduria daugelis Lietuvos moterų. Grožio ekspertė Jūratė Kurilienė sako, kad viso to galima išvengti – tereikia vadovautis nuojauta ir prisiminti pagrindines grožio taisykles.

Grožio ritualai šaltuoju sezonu

Grožio ritualai šaltuoju sezonu

Rudeniškiems orams pakeičiant vasarą pats laikas pasirūpinti odos būkle ir paruošti ją išbandymams. Vasariško klimato malonumų nugairintos odos laukia sudėtingas adaptacijos periodas šaltuoju sezonu. Šiuo metu oda tampa jautresnė, todėl reikalauja kruopštesnės priežiūros. Ypatingos priežiūros reikalauja tos odos vietos, kurios lieka atviros aplinkai.

Kaip prižiūrėti odą karštuoju sezonu? (Interviu)

Kaip prižiūrėti odą karštuoju sezonu? (Interviu)

Keičiantis klimatui, kinta ir mūsų oda. Vasarą, kaip ir žiemą, oda reikalauja išskirtinio dėmesio. Ypač kai netyla kalbos apie saulės neigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Biochemikė, kosmetologė Natalija Kaušienė jau labai daug metų dirba su oda, dėsto paskaitas savo specialybės kolegoms, veda seminarus bei priima klientus salone „VDG style“, Vilniuje… Paprašėme N. Kaušienės pasidalinti sukauptomis žiniomis.

Kokie pavojai tyko odos vasarą?
Karštis ir saulė labai sausina odą. Atšilus orams pagreitėja riebalinių liaukų darbas. Taip atsiranda riebalinis sluoksnis. Jei veido oda bus neteisingai prižiūrima, gali kilti įvairiausių problemų – infekcijos, akmė ir kt. Rizika didesnė šiltu sezonu.
Mityba taip pat daro labai didelę įtaką odai. Tad jai žmonės kenkia vartodami nesveiką, greitą maistą. Vasarą visos šios problemos paaštrėja, kyla įvairiausios alergijos.

Kiek mažiausiai kartų per metus reikia lankytis pas kosmetologą?
Reikėtų apsilankyti bent du kartus per metus: pavasarį ir rudenį, nes tada keičiasi oda. Ta kaita priklauso nuo riebalinių liaukų darbo. Pavyzdžiui, pavasarį riebalinės liaukos, kaip jau minėjau, pradeda sparčiau dirbti, o poros tuo metu dar yra uždarytos. Apsilankymo pas kosmetologą metu jos atveriamos, nuimamas viršutinis senasis sluoksnis. Žiemą atvirkščiai – riebalinių liaukų darbas lėtėja, o poros dar neatidarytos. Kosmetologo užduotis – sunaikinti senąsias ląsteles ir paruošti odą žiemai. Taigi jeigu žmogus neturi didelių problemų, veido valymas jam reikalingas porą kartų per metus.

Ką galite patarti norintiesiems veidą prižiūrėti namų sąlygomis?
Vasarą ant odos kaupiasi daug nešvarumų, tad būtina juos nuvalyti. Tam patarčiau naudoti natūralius „šveitiklius“ – iš avižinių dribsnių (užpylus juos virintu vandeniu), kavos tirščių, smulkios druskos ir sodos mišinio. Odos spalvą šviesina petražolės, drėkina – agurkai. Vasaros pradžioje porą savaičių darykitės braškių kaukes, o pabaigoje – vynuogių. Tai tikrai pakankamai veiksmingos natūralios odos priežiūros priemonės.

Papasakokite apie kasdienę odos priežiūrą. Ką reikėtų naudoti kiekvienai moteriai?
Prieš miegą būtina pieneliu nuvalyti makiažo likučius. Jei makiažas nebuvo naudotas, užteks valomųjų putų. Svarbu nuplauti vandeniu veidą, sprandą, kaklą, ausis – ir kuo gausiau. Du kartus per dieną – ryte ir vakare – patariama naudoti toniką, pasirinktą pagal odos tipą ir drėkinamąjį kremą. Vasarą labiau tinka geliniai ar lengvos tekstūros kremai. Jokiu būdu nenaudoti aliejų. Jie labiau tinka žiemai.

Kokį makiažą rinktis šiltuoju metų laiku?
Svarbiausia, kad veido oda nebūtų perkrauta makiažo priemonės. Tikrai nepatariu ant skystos pudros dėti kompaktinę pudrą. Apskritai, pudrą geriau pirkti vaistinėje ir išsirinkti kuo lengvesnę. Dabar tikrai gaminama daug kokybiškos kosmetikos. Tad šioje vietoje geriau nepagailėti pinigų. Šiaip su saiku panaudota pudra apsaugo nuo ultravioletinių spindulių.

Kokias priemones būtina pasiimti važiuojant prie jūros?
Naudoti veido ir kūno odos apsaugines priemones būtina net tada kai nesidegini. Dauguma žmonių to nesupranta ir susigadina odą. Taigi būtina pasiimti apsauginį kremą ir kokią nors purškiamą priemonę, kuri padės priprasti odai prie saulės.

Ką daryti kai vasaros metu padaugėja strazdanų?
Strazdanotą odą reikia ypatingai saugoti nuo saulės. Nesisaugant, strazdanų, žinoma, padaugėja. Naikinti jas galima petražolių nuoviru. Tačiau tas naikinimas – labai didelis darbas net kosmetologams.
Kartais pasitaiko atvejų, kad žmonės po atostogų Egipte ar Turkijoje, kur daug laiko praleido saulėje, grįžta strazdanoti, nors prieš tai neturėjo nei vienos strazdanos.

Taigi džiaugdamiesi saule, prisiminkime, kad ji ne visada yra tokia maloni, kaip atrodo. Pasinaudokime patarimais, kad vasarą paliktų tik gerus prisiminimus.