Search Results for: "pašalpos"

Regi muzikos karalių „UB40“ kelio pradžioje – bedarbystės simboliai

Regi muzikos karalių „UB40“ kelio pradžioje – bedarbystės simboliai

8-ojo dešimtmečio pabaigoje Didžiojoje Britanijoje į muzikos grupę susibūrusi aštuonių vyrukų kompanija pasirinko keistą, tačiau itin aktualų tuo metu šalyje vyravusiam ekonominiam nuosmukiui pavadinimą. UB40 – tai bedarbystės simbolis – paraiškos bedarbio pašalpai gauti kodas.

Prašyčiau pagarbos

Prašyčiau pagarbos

Režisierius Pekka Karjalainen Vaidina : Outi Kero, Kari-Pekka Toivonen, Svante Martin , Elena Leeve, Asko Vaarala Suomija, 2001, suomių k.,…

Kvailiausi valdžią dėl pašalpų apgaudinėjusių žmonių pasiteisinimai

Kvailiausi valdžią dėl pašalpų apgaudinėjusių žmonių pasiteisinimai

Didžiosios Britanijos valdžia paskelbė sąrašą kvailiausių pasiteisinimų, kuriuos pateikė socialines tarnybas dėl pašalpų apgaudinėję žmonės.
Kaip skelbia naujienų kanalas „Sky News“, žmonės teisinosi, pavyzdžiui, taip: „Aš naudojau kopėčias ne langams valyti, o tiesiog mankštinau nugarą“, „Ne aš prašiau pašalpos, o mano brolis dvynys“ arba „Mes kartu negyvename, jis tik rytais ateina pasipildyti gertuvės.“

Tačiau valdžios atstovai teigia, kad tokie pasiteisinimai jiems visai nėra juokingi, nes apgavikai mokesčių mokėtojams kainuoja 1,6 mlrd. svarų sterlingų per metus.

„Su pašalpomis susijęs sukčiavimas nėra juokas, mūsų tyrėjai nuolat susiduria su neraudonuojančiais sukčiautojais, kurie pateikia keisčiausių pasiteisinimų, kodėl vogė pinigus iš mokesčių mokėtojų“, – tvirtina socialinių reformų ministras Deividas Froidas (David Freud).

Pateikiame dar kelis juokingiausius pasiteisinimus:

„Nežinojau, jog mano žmona dirba! Niekada nepastebėjau, kad ji du kartus per dieną išeitų iš namų apsivilkusi šviesą atspindinčią liemenę ir nešina ženklu „Stop, vaikai.“

„Iš manęs pavogė piniginę, tai turbūt kažkas kitas naudojasi mano dokumentais. Aš nedirbu.“

„Net nežinojau, kad man vis dar moka pašalpą.“

„Jis gyvena namelyje ant ratų šalia namo, mes nesame pora.“

„Tai ne aš dirbu, o mano brolis dvynys.“

Galimybė prižiūrėti vaiką – ne vien tėvams

Galimybė prižiūrėti vaiką – ne vien tėvams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad tėvystės (motinystės) atostogų turi teisę eiti ne vien vaiko tėvai, bet ir globėjai ar kiti iš tikrųjų vaiką auginantys žmonės. Skirtumas tas, kad globėjai turi teisę gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, o kiti, pavyzdžiui, seneliai ar kiti giminaičiai, jos negauna.

Negalintiems sumokėti už šildymą laiku siūlomas 90 dienų terminas

Negalintiems sumokėti už šildymą laiku siūlomas 90 dienų terminas

Siūloma leisti piniginę socialinę paramą gaunantiems šilumos vartotojams, apie tokios paramos gavimą informavusiems šilumos tiekėją, sąskaitą už šilumą apmokėti per 90 kalendorinių dienų

ELTA/R.Balsienės nuotr.

Tokį Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Saulius Stoma.
„Kasmet vis didėja sąskaitos už šildymą, o socialinės pašalpos ir kompensacijos neauga. Piniginę socialinę paramą gaunantiems žmonėms jų pajamų neretai vos užtenka mokesčiams už paslaugas susimokėti, todėl dažnai pritrūksta lėšų kitiems būtiniems poreikiams užtikrinti. Todėl būtina suteikti galimybę žmonėms sąskaitų už šildymą, kaip didžiausios mokesčių už paslaugas dedamosios, apmokėjimą atidėti, taip išskirstant mokėjimus ilgesniame laiko intervale ir sudarant sąlygas išgyventi iš gaunamų pajamų”, – sako projekto iniciatorius S. Stoma.
Priėmus siūlomą projektą, pasak parlamentaro, bus suteikta galimybė žmonėms sąskaitų už šildymą apmokėjimą atidėti, taip išskirstant mokėjimus ilgesniame laiko intervale, užtikrinant, kad paslaugos teikimas nebus nutrauktas, ir sudarant sąlygas išgyventi iš gaunamų pajamų.
Šiuo metu įstatyme įtvirtinta, jog šilumos vartotojui, neapmokėjusiam sąskaitos už šilumą daugiau kaip 30 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo vėliausios leistinos sąskaitos apmokėjimo dienos, šilumos tiekėjas turi teisę sutartyse nustatyta tvarka sustabdyti šilumos ir (ar) karšto vandens pristatymą į įsiskolinusio vartotojo šildymo ir (ar) karšto vandens prietaisus.

Pietų Korėjos mokyklose anglų kalbos mokytojais dirba robotai

Pietų Korėjos mokyklose anglų kalbos mokytojais dirba robotai

Beveik trisdešimt robotų pradėjo mokyti anglų kalbos pradinukus Pietų Korėjoje. Engkey – toks roboto vardas – yra kiaušinio formos, apie vieno metro aukščio. Roboto viršuje įtaisytas televizijos ekranas mokytojo veidui. Jis buvo sukurtas Korėjos Technologijos Mokslų Institute ir pradėjo vesti anglų kalbos pamokas 21 pradinėje mokykloje Korėjos pietryčiuose esančiame mieste Daegu. Robotai važinėja po klasę kalbėdami su mokiniais, skaitydami jiems knygas ir šokdami pagal muziką, judina galvą ir rankas.

Kaip keisis Lietuvos gyventojų piniginių turinys 2011 metais?

Kaip keisis Lietuvos gyventojų piniginių turinys 2011 metais?

Metų pradžioje Lietuvos gyventojai susidūrė su mokesčių pasikeitimais ir įvairiomis naujovėmis, kurios vienaip ar kitaip darys įtaką jų finansinei situacijai. „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai sako, kad gyventojų piniginių turinio šie pokyčiai smarkiai nepakeis, tačiau žinoti apie juos ir įvertinti galimą kiekvieno pasikeitimo įtaką savo finansinei situacijai – būtina.

Bedarbiams ateina dar sunkesni laikai?

Bedarbiams ateina dar sunkesni laikai?

Didžiosios Britanijos bedarbiams ateina sunkūs laikai. Šioje šalyje ruošiama reforma, susijusi žmonėmis, gaunančiais bedarbio pašalpą. Bedarbiams duodamas pusės metų terminas, per kurį jie turi susirasti darbą arba…

Šeštadienį - masinė kovos prieš skurdą ir socialinę atskirtį akcija

Šeštadienį – masinė kovos prieš skurdą ir socialinę atskirtį akcija

2010 metai Europos Sąjunga paskelbė kovos prieš skurdą ir socialine atskirtimi metus. Todėl rytoj, rugsėjo 18 d. (šeštadienį), Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas rengia 30 min. trukmės socialinę akciją Katedros aikštėje.

Renginio metu apie 500 baltai apsirengusių žmonių atliks flash-mob akciją bei interaktyvia forma atkreips visuomenės dėmesį į skurdo ir socialinės atskirties situaciją šalyje.

Akcijos metu valdžiai ir visuomenei bus atkreiptas dėmesys į dabartinę socialinę situaciją šalyje bei skatinama susimąstyti, jog:

• Lietuvoje yra beveik penktadalis milijono (182 000) socialinės pašalpos gavėjų, kurių pajamos – tik 315 Lt per mėnesį.

• Per pastaruosius 2 metus asmenų gyvenančių žemiau absoliutaus skurdo ribos (350 Lt per mėnesį) padaugėjo 4 kartus.

• Daugiausia skurstančių – nepilnos šeimos, vieniši tėvai. Šeimų, kuriose abu tėvai augina vieną ar du vaikus, skurdo lygis per 2 metus išaugo 10 kartų.

• Kas septintas darbingo amžiaus asmuo Lietuvoje neturi darbo.

• Apie 8 % dirbančiųjų gauna minimalų atlyginimą (apie 700 Lt per mėn. „į rankas”). Minimalus darbo užmokestis Lietuvoje – vienas mažiausių Europoje.

• Sugriežtinant registracijos darbo biržoje tvarką nedarbo rodikliai mažėja, taupomi valstybės pinigai. Bedarbiai praranda paskutinę galimybė gauti socialinę pašalpą.

• Kas dešimtas Lietuvos gyventojas niekuomet gyvenime nesilankė pas odontologą. Penktadalis gyventojų nesilanko pas odontologą, nes negalėtų susimokėti už paslaugas.

• 2010 m. Eurobarometro duomenimis 17 % žmonių Lietuvoje mano galį tapti benamiais.

Interaktyvų flash-mob akcijos veiksmą koordinuos Vilniaus universiteto kinetinio teatro režisierius Andrius Pulkauninkas su savo trupe, talkinant Forumo teatro aktoriams.

Akcijos pradžia – 12.50. Vieta – Vilniaus Katedros aikštė.