Search Results for: "pažintinės kelionės"

Renkuosi dviratį: pažintinės ekskursijos po Lietuvos parkus

Renkuosi dviratį: pažintinės ekskursijos po Lietuvos parkus

Daugelyje Europos šalių dviratis yra viena iš populiariausių susisiekimo priemonių. Dviračių takai įrengiami greta automobilių juostų bei pėsčiųjų takų. Vakarų Europoje dviratis jau pradedamas suvokti ne tik kaip žaislas vaikams, o ir kaip susisiekimo, poilsio ir darbo priemonė.

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje...

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje…

Artėjant vasaros kelionių į egzotiškus kraštus sezonui, gastroenterologai atkreipia dėmesį į virškinimo sutrikimus. Įtempti išgyvenimai šiuolaikinio žmogaus gyvenime – neretas reiškinys, galintis paskatinti atsirasti įvairioms ligoms. Žmonės, besistengdami saugoti savo sveikatą, nuo kasdienybės rūpesčių, streso bėga į egzotiškas šalis, renkasi pažintines keliones autobusu. Tačiau dažnai pamirštama, kad ir atostogų metu tyko įvairios virškinimo sistemos ligos, sutrikimai: vidurių šiltinė, dizenterija, paūmėjusi opaligė, viduriavimas, pykinimas ir kt. Kokių priemonių imtis, kad atostogų metu netektų kankintis dėl sutrikusios virškinimo sistemos?

Rekomenduojama laikytis griežtos higienos

Rodos, visi žinome, kad prieš valgį turime plautis rankas, bet atostogų metu šie įpročiai neretai užmirštami. Rankas atostogaujant patartina plauti netgi dažniau nei įprastai. Be to, siūloma rankinėje ar kišenėje nuolat turėti drėgnų, spiritu impregnuotų servetėlių.

Prieš skanaujant egzotiškus vaisius ar daržoves būtina juos gerai nuplauti ir nulupti žievę, odelę. Patartina gatvėse ar įtartinose parduotuvėse šių gėrybių nepirkti.

Medikai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, ką valgome

Maistas turi būti šviežias. Geriausia rinktis gerai išvirtus ar karštuose garuose ruoštus patiekalus. Nepaisant gausių pagundų ant švediško stalo, gydytojai perspėja, kad maistas tarpusavyje turi derėti.

Vengtina vartoti žalią ar ne visai iškeptą mėsą, žuvį ar kitas jūros gėrybes. Kelionių autobusu metu, rekomenduojama valgyti greitai paruošiamas sriubas, košes, nepamiršti jogurto su gerosiomis bakterijomis, riešutų, vaisių. Jei anksčiau yra tekę skųstis skrandžio skausmais, rūgštingumu, medikai, tikina, kad atostogų metu verta atsisakyti kavos.

Net dantis patartina valyti virintu vandeniu

Karštą vasaros dieną rekomenduojama išgerti daugiau kaip 2 l vandens. Tačiau keliaujant ar atostogaujant reikia pasirūpinti, kad vanduo būtų kokybiškas. Troškulį geriausia, pasak specialistų, malšinti negazuotu natūraliu mineraliniu vandeniu. Net dantis valyti patartina ne su vandeniu iš čiaupo, o jį pavirinus 10 min. Perkant vandenį egzotiškuose kraštuose, rekomenduojama patikrinti, ar sandariai užsuktas kamštukas. Jei kelionės metu jaučiamas pykinimas, sumažinti šį simptomą galima į vandenį įlašinus citrinos.

Riziką susirgti virškinimo ligomis kelia ir ledukai. Sunku užtikrinti, kad pagaminti ledukai yra švarūs. Tad patartina geriau rinktis atšaldytą virintą ar natūralų mineralinį vandenį, arbatą.

Dažniausiai skundžiasi vaikai

Karštomis vasaros dienomis vaikai dažnai atsisako valgyti. Tokiu metu organizmui ima trūkti skysčių, sulėtėja virškinimo sulčių gamyba. Poilsinių ar pažintinių kelionių metu medikai pataria pakeisti režimą ir vietoj įprastų sočių pietų pasiūlyti jogurto, košės, džiovintų vaisių ir pan. Itin svarbu vaikams užtikrinti ne tik pakankamą kiekį skysčių, bet ir tinkamą higieną: nuolat plauti rankas, žiūrėti, kad į burną nedėtų įvairių daiktų, negertų vandens iš čiaupo.

Deja, atvejų, kai vaikai ima sirgti įvairiomis virškinimo ligomis daugėja. Skrandžio skausmai, pykinimas juos kankina ne tik atostogų metu. Medikai su šiomis problemomis stengiasi kovoti įvairias būdais. Prie problemų sprendimo prisideda ir verslo įmonės. Atkreipdama į sparčiai besivystančią problemą, augantį vaikų, sergančių virškinimo sistemos ligomis, skaičių, „Druskininkų Rasa“ dar prieš Kalėdas ėmėsi inicijuoti akciją „Geriems darbams reikia nedaug“. Akcijos metu nuo kiekvieno bet kurios rūšies natūralaus mineralinio vandens „Rasa Premium“ buteliuko skiriami 0,03 Lt Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaikų gastroenterologijos skyriaus palatos remontui. 

Rekomenduojama pasiruošti dar prieš kelionę

Tam, kad atostogos netaptų košmaru visai šeimai, medikai perspėja iš anksto pasiruošti: pasiimti pakankamai vaistų nuo skausmo, viduriavimo, virškinimą gerinančių fermentų, anglies tablečių, miltelių su elektrolitais. Svarbiausia, kad būtume atidūs, ką valgome ir geriame, ar tinkamos higienos laikomės, kad išvengtume kankinančių ligų, ilgo gydymo, ligoninių sienų.

Keičiasi turistų prioritetai

Keičiasi turistų prioritetai

Didžiausio Baltijos šalyse kelionių operatoriaus „Novaturas” vasaros sezono rezultatai rodo, kad šiemet keitėsi keliaujančiųjų prioritetai. Jie tapo reiklesni rinkdamiesi keliones, o tai lėmė didesnę aukštesnės kategorijos viešbučių su „viskas įskaičiuota” maitinimo tipu paklausą bei įnešė pokyčių populiariausių šalių sąraše.

Lydere poilsinių kelionių tarpe vasaros sezonu išlieka Turkija, tačiau didesnio susidomėjimo, lyginant su 2009-taisiais, sulaukė Bulgarija, o Graikijos Chalkidikės pusiasalis vietą populiariausiųjų sąraše užleido Rodo salai.

„Turistai šiemet dažniausiai rinkosi keturių ir penkių žvaigždučių viešbučius ir ilgesnės trukmės keliones. Nors šis pokytis nėra labai ryškus, tačiau tendencijos leidžia daryti išvadą, kad klientai atostogų sąskaita netaupė. Be to, galime prognozuoti, jog pamažu artėjame prie vakariečių įpročių, kur dominuoja 11-14 nakvynių poilsis”, – komentuoja „Novaturo” pardavimų ir rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Poilsinei kelionei skiriama pinigų suma, lyginant su praėjusiais metais, nekito – ji siekė apie 1900 Lt žmogui. Tam įtakos turėjo vis labiau ryškėjantis įprotis įsigyti kelionių paketus iš anksto ir tokiu būdu išvengti brangimo. Šiemet išankstinių vasaros sezono pardavimų metu buvo parduota beveik penktadalis kelionių.

Rinkdamiesi pažintines keliones lėktuvu ar autobusu klientai buvo reiklesni gyvenimo sąlygoms, maršrutams, gidams ir autobusų komfortabilumui: „Čia galiojo principas – „jeigu keliauti, tai pamatyti kiek įmanoma daugiau”. Taigi buvo įsigyjamos kelionės, kurių metu buvo suplanuota aplankyti daugiau šalių, netgi jei kelionės paketas pasižymėjo aukštesne kaina. Tai būtų Prancūzija, Portugalija bei naujas sezono maršrutas Portugalija–Ispanija–Marokas”, – kalba p. Tomas Mikalonis.

Negalintys atostogauti ilgiau nei savaitę ar norintys turiningai praleisti savaitgalius rinkosi trumpas trijų dienų pažintines keliones autobusu. Populiarumu išsiskyrė ilgųjų savaitgalių metu organizuojamos išvykos.

Anot „Novaturo” pardavimų ir rinkodaros direktoriaus, rudenį padidėjusi norinčiųjų keliauti perkamoji galia leidžia tikėtis sėkmingo žiemos sezono. Remiantis naujausiais duomenimis, šiandien jau parduota 80 proc. lapkričio ir 40 proc. gruodžio mėnesio poilsinių kelionių lėktuvu.

Ar žinote

Ar žinote, kaip Coco Chanel padiktavo įdegio madą?

Daugeliui mūsų nėra nieko natūraliau kaip vasarą pajūryje išsitiesti ant smėlio, pasikaitinti saulėje, o tuomet panirti į vėsinančias jūros bangas. Šį ratą galime sukti daugybę kartų, dieną ar ilgiau. Vis dėlto nepaisant, atrodytų, atostogų prie jūros savaimingumo, už šios tradicijos kyšo ir ilgos verslo ausys – poilsis paplūdimyje, arba taip vadinamasis „Sun and Sea“ (iš anglų kalbos – saulė ir jūra) poilsio tipas jau kelis dešimtmečius yra vienas didžiausių ir geriausiai išvystytų komercinio turizmo sektorių. Kaip jis susiformavo? Kas jam būdinga ir ar Lietuva patenka tarp šalių, kurioms įdegio kultūra yra artima, pasakoja patirties turizmo tyrėja Rasa Levickaitė.

Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį?

Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį?

Daugelis Vakarų Europos didmiesčių gurmanų žino – Berlyne sunku pajausti tikrąją vokiečių kultūros dvasią, nes miestas buvo kurtas, griautas, o tada ir vėl naujai atstatytas. Dabar tai − vakarietiška mokslo ir verslo sostinė, įvairių kultūrų ir meno centras, stebinantis ne tik architektūros ir kultūros paminklų ar simbolinių aikščių gausa, bet ir senojo Birželio 17-osios gatvės blusų turgaus populiarumu bei gamtos grožybėmis, kurios, žinoma, geriausiai atsiskleidžia pavasarį.

Tryliktosios „Išsipildymo akcijos“ suburta visuomenė jau keičia vaikų gyvenimus

Tryliktosios „Išsipildymo akcijos“ suburta visuomenė jau keičia vaikų gyvenimus

Socialiai atsakingos televizijos TV3 ir SEB banko jau tryliktus metus organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“, kaip ir kasmet, sulaukė ypatingo visuomenės dėmesio. Tryliktąjai akcijai paaukota daugiau nei pusė milijono eurų, o herojais tapusių ligoniukų šeimos jau džiaugiasi pirmaisiais, geros valios žmonių aukomis sukurtais, stebuklais.

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Lietuvos turizmo departamentas skelbia, kad lietuviai keliauja vis dažniau, tačiau pastebimas ir savotiškas „atsivalgymas“ kelionėmis, kuomet daug kas jau matyta, išbandyta, o patirti pirmo karto jaudulį darosi vis sunkiau. Dėl kokių priežasčių net ir puikiausiai suorganizuotos kelionės gali tiesiog nedžiuginti ir kaip nuo to apsisaugoti, pasakoja daug metų su klientais tiesiogiai bendraujantis kelionių konsultantas Andrius Paulionis.

Reperis Alhi: „Nenorėčiau

Reperis Alhi: „Nenorėčiau, kad mano muzikos klausytų girti paaugliai“ (interviu, video)

Tai, kaip save reprezentuoja lietuviško repo atstovai, lengvai būtų galima kategorizuoti. Esi gangsteris arba filosofas, ieškai tiesos arba vykdai teisingumą, turi ginklų, prabangių automobilių ir esi apsuptas standartinių gražuolių, arba rankoje glamžai popieriaus lapą, ant kurio plunksna išliejai sau rūpimus klausimus.

„Atostogų pagirios“ užklumpa ir lietuvius keliautojus

„Atostogų pagirios“ užklumpa ir lietuvius keliautojus

Oro uoste iš veidų lengva atskirti tuos, kurie iš atostogų jau grįžta, nuo tų, kurie dar tik ruošiasi išvykti. Specialistai sako, kad beveik visiems yra tekę išgyventi pokelioninę depresiją, kitaip dar vadinamą „atostogų pagiriomis”, kurios paprastai užklumpa tuos, kurie ilsisi rečiau.

Skrydis iki Mėnulio – kaip kelionė iki Trakų

Skrydis iki Mėnulio – kaip kelionė iki Trakų

Šiandien sukanka lygiai 50 metų pirmajam Jurijaus Gagarino skrydžiui į kosmosą, trukusiam vos 108 minutes. Šis skrydis pradėjo kosmoso pažinimo erą – iki šiol į kosmosą pakilo apie 500 žmonių. Šaltojo karo lenktynes dėl kosmoso užkariavimo pakeitė mokslo tyrinėjimo tikslų vedami skrydžiai į orbitą, bet prie jų po truputį prisijungia ir nauja, dar visai neseniai kaip neįmanoma ateities vizija skambėjusi kosminių skrydžių atšaka – kosminis turizmas.